Ungdomsspelen Pojkar Röd Svår (04) (2018/19)

Gruppspel
Ungdoms-DM Pojkar 04 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-30 08:00 030002001 IBF Hedemora - Krylbo AIS 1 - 4 Jesper Bergman, Eric Croner Lugnet C
2019-03-30 09:30 030002003 Krylbo AIS - KAIS Mora UIF Svart 4 - 4 Carl Halvarsson, Robin Bjelkesten Lugnet A
2019-03-30 09:30 030002004 IBF Leksand 2 - IBF Hedemora 3 - 1 Oliver Heed, Gabriel Johansson Lugnet B
2019-03-30 11:00 030002006 Krylbo AIS - IBF Leksand 2 11 - 1 Tim Green, Hans Bylund Lugnet C
2019-03-30 12:45 030002007 IBF Leksand 2 - KAIS Mora UIF Svart 3 - 2 Senad Omerbasic, Olle Holmström Guide Arena 1
2019-03-30 14:15 030002009 KAIS Mora UIF Svart - IBF Hedemora 2 - 1 Gabriel Johansson, Oliver Heed Lugnet D
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Krylbo AIS 3 2 1 0 19-6 13 7
2. IBF Leksand 2 3 2 0 1 7-14 -7 6
3. KAIS Mora UIF Svart 3 1 1 1 8-8 0 4
4. IBF Hedemora 3 0 0 3 3-9 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Ungdoms-DM Pojkar 04 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-30 08:45 030003001 IBF Falun Ungdom - KFUM Falun 2 - 2 Linus Hedberg, Jonatan Hedberg Lugnet C
2019-03-30 08:45 030003002 IBF Gagnef - KAIS Mora UIF Röd 3 - 3 Hans Bylund, Tim Green Lugnet D
2019-03-30 12:00 030003003 KAIS Mora UIF Röd - IBF Falun Ungdom 2 - 4 Robin Bjelkesten, Carl Halvarsson Lugnet A
2019-03-30 12:00 030003004 IBF Gagnef - KFUM Falun 3 - 4 Gabriel Johansson, Oliver Heed Lugnet B
2019-03-30 15:00 030003005 IBF Falun Ungdom - IBF Gagnef 1 - 8 Robin Bjelkesten, Carl Halvarsson Lugnet C
2019-03-30 15:00 030003006 KAIS Mora UIF Röd - KFUM Falun 1 - 7 Gabriel Johansson, Oliver Heed Lugnet D
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. KFUM Falun 3 2 1 0 13-6 7 7
2. IBF Gagnef 3 1 1 1 14-8 6 4
3. IBF Falun Ungdom 3 1 1 1 7-12 -5 4
4. KAIS Mora UIF Röd 3 0 1 2 6-14 -8 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Ungdoms-DM Pojkar 04 grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-30 10:15 030013001 IBF Borlänge - IBF Säter 4 - 2 Eric Croner, Jesper Bergman Lugnet C
2019-03-30 10:15 030013002 IBF Leksand 1 - IBF Ludvika 2 - 1 Pontus Berggren, Edvin Kjellin Lugnet D
2019-03-30 13:30 030013003 IBF Ludvika - IBF Borlänge 3 - 2 Eric Croner, Jesper Bergman Lugnet C
2019-03-30 13:30 030013004 IBF Leksand 1 - IBF Säter 2 - 2 Denis Omerbasic, Olle Holmström Lugnet D
2019-03-30 15:45 030013005 IBF Borlänge - IBF Leksand 1 4 - 2 Denis Omerbasic, Senad Omerbasic Lugnet A
2019-03-30 15:45 030013006 IBF Ludvika - IBF Säter 2 - 1 Olle Holmström, Adam El-Amrani Lugnet B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Ludvika 3 2 0 1 6-5 1 6
2. IBF Borlänge 3 2 0 1 10-7 3 6
3. IBF Leksand 1 3 1 1 1 6-7 -1 4
4. IBF Säter 3 0 1 2 5-8 -3 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Ungdoms-DM Pojkar 04 slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-30 17:30 Semifinal 1 030024001 KFUM Falun - IBF Borlänge 4 - 0 Pontus Berggren, Edvin Kjellin Lugnet D
2019-03-30 17:30 Semifinal 2 030024002 Krylbo AIS - IBF Ludvika 2 - 1 Gabriel Johansson, Oliver Heed Lugnet B
2019-03-30 19:00 Final 030024003 Krylbo AIS - KFUM Falun 3 - 1 Robin Bjelkesten, Carl Halvarsson Lugnet C

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis