Pantamera Flickor Röd Lätt (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Lätt
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-06 10:30 031013004 IBF Gagnef - Rättviks IBF 6 - 6 Samuel Nissinen-Eriksson, Jussi Nissinen Mockfjärds Sporthall
2018-10-06 12:00 031013002 IBF Falun Ungdom 1 - Älvdalens IBK 3 - 3 Jonatan Hedberg, Linus Hedberg Guide Arena 2
2018-10-06 14:00 031013006 IBF Leksand/Insjöns IF BK - KAIS Mora UIF F 05 10 - 4 Hajrudin Omerbasic, Fahrudin Omerbasic Leksandshallen B
2018-10-07 09:00 031013003 IBF Falun Ungdom 2 - Sundborns GOIF 6 - 5 Nathalie Jansson, Tilde Jansson Guide Arena
2018-10-13 11:00 031013009 Rättviks IBF - IBF Falun Ungdom 1 4 - 4 Martin Jansson, Fredrik Egerhag Rättviks Sporthall
2018-10-13 13:00 031013007 Älvdalens IBK - IBF Borlänge 0 - 9 Daniel Nyström, Jörgen Lindhamn Älvdalens Sporthall
2018-10-13 13:00 031013012 IBF Leksand/Insjöns IF BK - IBF Hedemora 3 - 1 Fahrudin Omerbasic, Senad Omerbasic Leksandshallen B
2018-12-15 10:30 031013011 KAIS Mora UIF F 05 - IBF Gagnef 2 - 5 Robin Bjelkesten, Carl Halvarsson Idre Fjäll Arena B
2018-10-20 11:00 031013018 IBF Gagnef - IBF Hedemora 3 - 6 Jonatan Åcerclinth, Håkan Aspman Mockfjärds Sporthall
2018-10-20 16:30 031013016 IBF Falun Ungdom 1 - KAIS Mora UIF F 05 12 - 6 Edvin Kjellin, Pontus Berggren Guide Arena 1
2018-10-21 10:30 031013017 IBF Falun Ungdom 2 - IBF Leksand/Insjöns IF BK 4 - 2 Mathias Renström, Oscar Hannersjö Guide Arena 1
2018-10-21 12:00 031013014 Älvdalens IBK - Rättviks IBF 1 - 7 Daniel Nyström, Jörgen Lindhamn Älvdalens Sporthall
2018-10-21 13:30 031013013 IBF Borlänge - Sundborns GOIF 5 - 3 Gabriel Johansson, Oliver Heed Ornäs Sporthall
2018-10-27 14:30 031013024 IBF Gagnef - IBF Falun Ungdom 2 3 - 2 Håkan Aspman, Hans Bylund Mockfjärds Sporthall
2018-10-28 12:00 031013023 IBF Hedemora - IBF Falun Ungdom 1 3 - 3 Jonatan Åcerclinth, Håkan Aspman Vikmanshyttans sporthall
2018-10-28 12:45 031013019 Rättviks IBF - IBF Borlänge 3 - 3 Senad Omerbasic, Senad Omerbasic Rättviks Sporthall
2018-10-29 19:30 031013021 KAIS Mora UIF F 05 - Älvdalens IBK 6 - 0 Emil Larsson, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2018-11-03 14:30 031013027 Sundborns GOIF - IBF Leksand/Insjöns IF BK 4 - 2 Arvid Hedin, Hampus Jansson Sundbornshallen
2018-11-06 20:00 031013030 IBF Falun Ungdom 1 - IBF Falun Ungdom 2 3 - 3 Denis Omerbasic, Adam El-Amrani Guide Arena 2
2018-11-18 13:30 031013028 Älvdalens IBK - IBF Hedemora 3 - 7 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Älvdalens Sporthall
2018-11-24 12:00 031013026 Rättviks IBF - KAIS Mora UIF F 05 13 - 2 Fredrik Egerhag, Phichet Phaetaya Rättviks Sporthall
2018-11-10 11:00 031013034 IBF Gagnef - Sundborns GOIF 2 - 5 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Mockfjärds Sporthall
2018-11-10 13:45 031013035 IBF Falun Ungdom 2 - Älvdalens IBK 16 - 2 William Lundström, Emil Sterner Guide Arena 1
2018-11-11 09:00 031013031 KAIS Mora UIF F 05 - IBF Borlänge 2 - 8 Carl Halvarsson, Robin Bjelkesten Idre Fjäll Arena
2018-11-11 13:00 031013033 IBF Hedemora - Rättviks IBF 7 - 2 Samuel Nissinen-Eriksson, Tim Nissinen Eriksson Vikmanshyttans sporthall
2018-11-18 09:00 031013038 KAIS Mora UIF F 05 - IBF Hedemora 3 - 5 Robin Bjelkesten, Emil Larsson Idre Fjäll Arena
2018-11-18 11:30 031013040 Rättviks IBF - IBF Falun Ungdom 2 4 - 8 Fredrik Egerhag, Senad Omerbasic Rättviks Sporthall
2018-11-18 13:30 031013041 Sundborns GOIF - IBF Falun Ungdom 1 9 - 8 Sebastian Wattberg, Björn Lundqvist Sundbornshallen
2018-11-18 16:00 031013037 IBF Borlänge - IBF Leksand/Insjöns IF BK 1 - 4 Tim Green, Hans Bylund Ornäs Sporthall
2018-11-24 13:00 031013048 Älvdalens IBK - Sundborns GOIF 1 - 4 Daniel Nyström, Jörgen Lindhamn Älvdalens Sporthall
2018-11-24 14:30 031013044 IBF Gagnef - IBF Leksand/Insjöns IF BK 5 - 15 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Mockfjärds Sporthall
2018-12-08 11:00 031013043 IBF Hedemora - IBF Borlänge 4 - 1 Jonna Lenne, Johan Forsström Långshyttans Sporthall
2019-03-30 14:00 031013045 IBF Falun Ungdom 2 - KAIS Mora UIF F 05 11 - 1 Linus Hedberg, Jonatan Hedberg Guide Arena 1
2018-12-01 12:30 031013049 IBF Borlänge - IBF Gagnef 5 - 3 Gabriel Johansson, Oliver Heed Ornäs Sporthall
2018-12-01 14:00 031013051 IBF Leksand/Insjöns IF BK - IBF Falun Ungdom 1 5 - 7 Fahrudin Omerbasic, Senad Omerbasic Leksandshallen B
2018-12-02 09:00 031013050 IBF Hedemora - IBF Falun Ungdom 2 9 - 0 Jonna Lenne, Emma Nyberg Vikmanshyttans sporthall
2018-12-05 19:15 031013054 Rättviks IBF - Sundborns GOIF 7 - 6 Calle Inglander, Senad Omerbasic Rättviks Sporthall
2018-10-27 11:00 031013058 Älvdalens IBK - IBF Leksand/Insjöns IF BK 1 - 5 Jonatan Åcerclinth, Jörgen Lindhamn Älvdalens Sporthall
2018-12-08 14:30 031013059 Sundborns GOIF - KAIS Mora UIF F 05 9 - 5 Peter Atternäs, Daniel Pettersson Sundbornshallen
2018-12-09 12:00 031013056 IBF Falun Ungdom 1 - IBF Gagnef 11 - 7 Hampus Jansson, Arvid Hedin Guide Arena 2
2018-12-09 16:00 031013055 IBF Falun Ungdom 2 - IBF Borlänge 2 - 5 Adam El-Amrani, Denis Omerbasic Guide Arena 2
2018-12-16 10:30 031013063 IBF Gagnef - Älvdalens IBK 10 - 3 Senad Omerbasic, Fahrudin Omerbasic Mockfjärds Sporthall
2018-12-16 10:30 031013064 IBF Hedemora - Sundborns GOIF 2 - 5 Phichet Phaetaya, Mikael Arnberg Vikmanshyttans sporthall
2018-12-16 14:00 031013065 IBF Leksand/Insjöns IF BK - Rättviks IBF 6 - 5 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Leksandshallen B
2018-12-16 14:30 031013061 IBF Borlänge - IBF Falun Ungdom 1 8 - 4 Gabriel Johansson, Oliver Heed Ornäs Sporthall
2019-01-12 13:00 031013068 Älvdalens IBK - IBF Falun Ungdom 1 3 - 11 Daniel Nyström, Jörgen Lindhamn Älvdalens Sporthall
2019-01-13 09:00 031013072 KAIS Mora UIF F 05 - IBF Leksand/Insjöns IF BK 5 - 2 Carl Halvarsson, Robin Bjelkesten Idre Fjäll Arena
2019-01-13 11:30 031013070 Rättviks IBF - IBF Gagnef 9 - 5 Calle Inglander, Fredrik Egerhag Rättviks Sporthall
2019-01-13 13:30 031013069 Sundborns GOIF - IBF Falun Ungdom 2 2 - 14 Carl Morenius, Björn Lundqvist Sundbornshallen
2019-01-19 13:30 031013077 IBF Gagnef - KAIS Mora UIF F 05 12 - 2 Alexander Andersson, Hugo Bengtsson Mockfjärds Sporthall
2019-01-19 14:15 031013078 IBF Hedemora - IBF Leksand/Insjöns IF BK 4 - 1 Emma Nyberg, Ida Eriksson Vikmanshyttans sporthall
2019-01-20 09:15 031013075 IBF Falun Ungdom 1 - Rättviks IBF 8 - 3 Johannes Sandberg, Emil Lennartsson Guide Arena 1
2019-03-10 12:00 031013073 IBF Borlänge - Älvdalens IBK 3 - 2 , Jonatan Åcerclinth Älvdalens Sporthall
2019-01-26 11:00 031013080 Rättviks IBF - Älvdalens IBK 6 - 4 Martin Jansson, Fredrik Egerhag Rättviks Sporthall
2019-01-26 11:00 031013083 IBF Leksand/Insjöns IF BK - IBF Falun Ungdom 2 4 - 7 Hampus Esters, Fahrudin Omerbasic Leksandshallen B
2019-01-26 14:00 031013084 IBF Hedemora - IBF Gagnef 6 - 2 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Vasahallen
2019-01-26 14:30 031013079 Sundborns GOIF - IBF Borlänge 5 - 1 Björn Lundqvist, Jonatan Åcerclinth Sundbornshallen
2019-01-27 11:30 031013082 KAIS Mora UIF F 05 - IBF Falun Ungdom 1 3 - 5 Robin Bjelkesten, Björn Kindström Idre Fjäll Arena
2019-02-02 13:00 031013090 IBF Falun Ungdom 2 - IBF Gagnef 7 - 6 Adam El-Amrani, Denis Omerbasic Guide Arena 2
2019-02-03 10:30 031013087 Älvdalens IBK - KAIS Mora UIF F 05 0 - 5 Daniel Nyström, Jörgen Lindhamn Älvdalens Sporthall
2019-02-03 13:00 031013089 IBF Falun Ungdom 1 - IBF Hedemora 7 - 3 Hampus Jansson, Arvid Hedin Guide Arena 1
2019-02-03 14:30 031013085 IBF Borlänge - Rättviks IBF 3 - 7 Oliver Heed, Gabriel Johansson Ornäs Sporthall
2019-02-09 14:00 031013093 IBF Leksand/Insjöns IF BK - Sundborns GOIF 3 - 3 Senad Omerbasic, Fahrudin Omerbasic Leksandshallen B
2019-02-10 09:00 031013092 KAIS Mora UIF F 05 - Rättviks IBF 6 - 9 Carl Halvarsson, Robin Bjelkesten Idre Fjäll Arena
2019-02-10 13:00 031013094 IBF Hedemora - Älvdalens IBK 7 - 1 Ronja Perjans, Emma Nyberg Vikmanshyttans sporthall
2019-02-20 20:00 031013096 IBF Falun Ungdom 2 - IBF Falun Ungdom 1 5 - 7 Viktor Ezelius, Jonas Jågas Guide Arena 1
2019-02-16 13:00 031013101 Älvdalens IBK - IBF Falun Ungdom 2 0 - 11 Daniel Nyström, Jonatan Åcerclinth Älvdalens Sporthall
2019-02-16 14:30 031013100 Sundborns GOIF - IBF Gagnef 8 - 8 Björn Lundqvist, Daniel Pettersson Sundbornshallen
2019-03-06 19:15 031013099 Rättviks IBF - IBF Hedemora 9 - 4 Håkan Aspman, Senad Omerbasic Rättviks Sporthall
2019-04-06 11:30 031013097 IBF Borlänge - KAIS Mora UIF F 05 WO (5 - 0) Ornäs Sporthall
2019-01-26 09:00 031013104 IBF Hedemora - KAIS Mora UIF F 05 3 - 0 Tim Green, Hans Bylund Vasahallen
2019-02-22 19:00 031013106 IBF Falun Ungdom 2 - Rättviks IBF 6 - 4 Olle Holmström, Adam El-Amrani Guide Arena 1
2019-02-23 16:00 031013103 IBF Leksand/Insjöns IF BK - IBF Borlänge 2 - 4 Senad Omerbasic, Hampus Esters Leksandshallen B
2019-03-06 20:00 031013107 IBF Falun Ungdom 1 - Sundborns GOIF 6 - 2 Pontus Berggren, Oscar Hannersjö Guide Arena 1
2019-03-09 10:30 031013109 IBF Borlänge - IBF Hedemora 7 - 2 Tim Green, Mikael Arnberg Ornäs Sporthall
2019-03-09 11:00 031013110 IBF Leksand/Insjöns IF BK - IBF Gagnef 12 - 6 Hampus Esters, Senad Omerbasic Leksandshallen B
2019-03-09 14:30 031013114 Sundborns GOIF - Älvdalens IBK 9 - 2 Björn Lundqvist, Daniel Pettersson Sundbornshallen
2019-03-10 09:30 031013111 KAIS Mora UIF F 05 - IBF Falun Ungdom 2 2 - 7 Senad Omerbasic, Robin Bjelkesten Idre Fjäll Arena
2019-03-16 14:00 031013116 IBF Falun Ungdom 2 - IBF Hedemora 12 - 4 Denis Omerbasic, Adam El-Amrani Guide Arena 2
2019-03-17 14:00 031013117 IBF Falun Ungdom 1 - IBF Leksand/Insjöns IF BK 5 - 2 Larssa Wattberg, Daniel Pettersson Guide Arena 1
2019-03-18 19:45 031013115 IBF Gagnef - IBF Borlänge 2 - 6 Håkan Aspman, Simon Karlsson Mockfjärds Sporthall
2019-03-20 19:30 031013120 Sundborns GOIF - Rättviks IBF 8 - 14 Carl Morenius, Björn Lundqvist Sundbornshallen
2019-03-23 10:30 031013121 IBF Borlänge - IBF Falun Ungdom 2 8 - 1 Phichet Phaetaya, Tim Green Ornäs Sporthall
2019-03-24 11:00 031013125 KAIS Mora UIF F 05 - Sundborns GOIF 6 - 3 Emil Larsson, Robin Bjelkesten Idre Fjäll Arena
2019-03-24 11:30 031013122 IBF Gagnef - IBF Falun Ungdom 1 3 - 4 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Mockfjärds Sporthall
2019-03-24 12:00 031013124 IBF Leksand/Insjöns IF BK - Älvdalens IBK 14 - 4 Senad Omerbasic, Fredrik Egerhag Leksandshallen B
2019-03-20 20:00 031013127 IBF Falun Ungdom 1 - IBF Borlänge 2 - 5 Daniel Pettersson, Phichet Phaetaya Guide Arena 1
2019-03-22 18:15 031013131 Rättviks IBF - IBF Leksand/Insjöns IF BK 8 - 7 Fredrik Egerhag, Senad Omerbasic Rättviks Sporthall
2019-03-30 13:00 031013129 Älvdalens IBK - IBF Gagnef 1 - 2 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Älvdalens Sporthall
2019-04-06 11:00 031013130 Sundborns GOIF - IBF Hedemora 8 - 5 Arvid Hedin, Hampus Jansson Sundbornshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Borlänge 18 13 1 4 87-48 39 40
2. IBF Falun Ungdom 2 18 12 1 5 122-71 51 37
3. IBF Falun Ungdom 1 18 11 4 3 110-77 33 37
4. Rättviks IBF 18 10 3 5 120-94 26 33
5. IBF Hedemora 18 10 1 7 82-70 12 31
6. Sundborns GOIF 18 9 2 7 98-97 1 29
7. IBF Leksand/ Insjöns IF BK 18 8 1 9 99-78 21 25
8. IBF Gagnef 18 5 2 11 90-110 -20 17
9. KAIS Mora UIF F 05 18 4 0 14 60-119 -59 12
10. Älvdalens IBK 18 0 1 17 31-135 -104 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis