P04 DM (2018/19)

Gruppspel
P04 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-12-01 08:00 166500002 Järna SK - Telge SIBK 2 - 11 Emil Moberg, Ludvig Carlsson Pershagens Sporthall
2018-12-01 08:45 166500001 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 5 - 5 Ludvig Carlsson, Emil Moberg Pershagens Sporthall
2018-12-01 10:45 166500003 Telge SIBK - IFK Gnesta 2 - 2 Ludvig Carlsson, Emil Moberg Pershagens Sporthall
2018-12-01 11:30 166500004 Järna SK - Trosa Edanö IBK 0 - 13 Emil Moberg, Ludvig Carlsson Pershagens Sporthall
2018-12-01 14:45 166500005 IFK Gnesta - Järna SK 11 - 3 Ludvig Carlsson, Karl-Gustav Bergström Pershagens Sporthall
2018-12-01 15:30 166500006 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 3 - 1 Ludvig Carlsson, Karl-Gustav Bergström Pershagens Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Telge SIBK 3 2 1 0 16-5 11 7
2. IFK Gnesta 3 1 2 0 18-10 8 5
3. Trosa Edanö IBK 3 1 1 1 19-8 11 4
4. Järna SK 3 0 0 3 5-35 -30 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
P04 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-12-01 08:45 166501001 Nykvarns IF - Torshälla IBK 0 - 5 Jesper Asplund, Robin Hynninen Västergård Arena A
2018-12-01 09:30 166501002 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK 2 - 1 Jesper Asplund, Anton Carlsson Västergård Arena A
2018-12-01 10:15 166501003 Torshälla IBK - Onyx IBS 1 - 1 Robin Hynninen, Anton Carlsson Västergård Arena A
2018-12-01 11:00 166501004 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 0 - 5 Jesper Asplund, Robin Hynninen Västergård Arena A
2018-12-01 11:45 166501005 Onyx IBS - Strängnäs IBK 4 - 2 Anton Carlsson, Jesper Asplund Västergård Arena A
2018-12-01 12:30 166501006 Torshälla IBK - Katrineholms IBF 3 - 2 Anton Carlsson, Robin Hynninen Västergård Arena A
2018-12-01 16:30 166501008 Nykvarns IF - Strängnäs IBK 4 - 1 Emil Moberg, Karl-Gustav Bergström Västergård Arena A
2018-12-01 17:15 166501007 Katrineholms IBF - Onyx IBS 0 - 4 Emil Moberg, Karl-Gustav Bergström Västergård Arena A
2018-12-01 18:00 166501010 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 0 - 4 Emil Moberg, Karl-Gustav Bergström Västergård Arena A
2018-12-01 18:45 166501009 Onyx IBS - Nykvarns IF 1 - 4 Emil Moberg, Karl-Gustav Bergström Västergård Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Torshälla IBK 4 3 1 0 13-3 10 10
2. Nykvarns IF 4 3 0 1 13-7 6 9
3. Onyx IBS 4 2 1 1 10-7 3 7
4. Katrineholms IBF 4 1 0 3 4-13 -9 3
5. Strängnäs IBK 4 0 0 4 4-14 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
P04 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-12-02 12:45 Semifinal 1 166502001 IFK Gnesta - Torshälla IBK 3 - 1 Martin Dalsgard, Christian Engfors Västergård Arena A
2018-12-02 12:45 Semifinal 2 166502002 Nykvarns IF - Telge SIBK 7 - 1 Jesper Asplund, Viktor Taavitsainen Pershagens Sporthall
2018-12-02 16:30 Final 166502003 Nykvarns IF - IFK Gnesta 8 - 2 Emil Moberg, Jesper Asplund Västergård Arena A
P04 B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-12-02 09:00 Kvartsfinal 1 166503004 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF 2 - 3 Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Västergård Arena A
2018-12-02 11:30 Semifinal 1 166503005 Järna SK - Onyx IBS 0 - 24 Martin Dalsgard, Christian Engfors Pershagens Sporthall
2018-12-02 11:30 Semifinal 2 166503006 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 1 - 2 Viktor Taavitsainen, Emil Moberg Västergård Arena A
2018-12-02 14:00 Final 166503007 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 3 - 8 Christian Engfors, Martin Dalsgard Pershagens Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis