Pojkar Röd Serie 2 (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Röd Serie 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-06 12:00 183300005 BK Vålberg/Grums IBK - Karlstad IBF Ungdom 1 5 - 6 Leif Pettersson, Olof Olsson Vålbergs Sporthall
2018-10-07 11:30 183300006 Skoghalls IBK Utveckling 2 - Filipstad IBK 6 - 11 Johan Friman, Robert Andersson Hammarö Arena
2018-10-14 12:30 183300008 Skoghalls IBK Utveckling 1 - Karlstad IBF Ungdom 2 19 - 3 Raimon Strömberg, Tomas Modin Hammarö Arena
2018-10-20 14:00 183300017 BK Vålberg/Grums IBK - Filipstad IBK 2 - 14 Weine Dahlén, Olof Olsson Vålbergs Sporthall
2018-10-21 12:30 183300018 Skoghalls IBK Utveckling 2 - Karlstad IBF Ungdom 1 6 - 5 Oscar Krantz, Erik Schmidt Hammarö Arena
2018-10-24 19:30 183300020 Filipstad IBK - Karlstad IBF Ungdom 2 13 - 1 Ellinor Strand, Hanna Andersson Spångbergshallen
2018-10-26 19:30 183300024 Skoghalls IBK Utveckling 1 - Skoghalls IBK Utveckling 2 6 - 0 Ella Tejler, Alva Ödéhn Hammarö Arena
2018-11-08 19:00 183300023 Arvika IBF - BK Vålberg/Grums IBK 5 - 5 Alexander Håberget, Bosse Andersson Strandhallen
2018-11-03 15:30 183300030 Skoghalls IBK Utveckling 2 - Arvika IBF 7 - 6 Tomas Modin, Kevin Kindström Hammarö Arena
2018-11-03 16:30 183300026 Karlstad IBF Ungdom 2 - Karlstad IBF Ungdom 1 6 - 9 Roger Schmidt, Alfred Särnehed Colorama Arena
2018-11-04 12:15 183300029 BK Vålberg/Grums IBK - Skoghalls IBK Utveckling 1 3 - 2 Gustav Jonsson, Magnus Fransson Stavdal Hyrcity Arena
2018-11-10 15:00 183300031 Arvika IBF - Karlstad IBF Ungdom 2 18 - 6 Bosse Andersson, Rebecca Bräck Strandhallen
2018-11-17 12:30 183300042 Skoghalls IBK Utveckling 1 - Filipstad IBK 3 - 6 Gustav Jonsson, Raimon Strömberg Hammarö Arena
2018-11-18 12:00 183300038 Karlstad IBF Ungdom 2 - BK Vålberg/Grums IBK 4 - 9 Oscar Krantz, Erik Schmidt Colorama Arena
2018-11-24 17:00 183300048 Arvika IBF - Filipstad IBK 3 - 9 Bosse Andersson, Alexander Håberget Strandhallen
2018-11-18 17:00 183300053 Arvika IBF - Karlstad IBF Ungdom 1 9 - 2 Josefine Holmqvist-Göthberg, Morgan Vallberg Strandhallen
2018-12-01 10:00 183300051 Karlstad IBF Ungdom 2 - Skoghalls IBK Utveckling 2 5 - 5 Tomas Modin, Kevin Kindström Klubbhuset Arena
2018-12-05 19:30 183300060 Filipstad IBK - Karlstad IBF Ungdom 1 6 - 5 Anton Rudsvik, Andreas Brohm Spångbergshallen
2018-12-08 12:30 183300059 Skoghalls IBK Utveckling 1 - Arvika IBF 4 - 6 Sebastian Krantz, Ella Tejler Hammarö Arena B
2018-12-08 14:30 183300057 Skoghalls IBK Utveckling 2 - BK Vålberg/Grums IBK 3 - 4 Ella Tejler, Sebastian Krantz Hammarö Arena B
2018-12-16 16:30 183300066 Karlstad IBF Ungdom 1 - Skoghalls IBK Utveckling 1 4 - 2 Tomas Modin, Christoffer Risberg Stavdal Hyrcity Arena
2019-01-12 12:00 183300072 Filipstad IBK - Skoghalls IBK Utveckling 2 14 - 5 Hanna Andersson, Pierre Strand Spångbergshallen
2019-01-12 12:45 183300071 Karlstad IBF Ungdom 1 - BK Vålberg/Grums IBK 9 - 1 Alva Ödéhn, Ella Tejler Stavdal Hyrcity Arena
2019-01-19 16:00 183300074 Karlstad IBF Ungdom 2 - Skoghalls IBK Utveckling 1 3 - 7 Alfred Särnehed, Robert Andersson Stavdal Hyrcity Arena
2019-01-25 19:30 183300084 Karlstad IBF Ungdom 1 - Skoghalls IBK Utveckling 2 7 - 4 Erik Schmidt, Oscar Krantz Stavdal Hyrcity Arena
2019-01-26 14:00 183300083 Filipstad IBK - BK Vålberg/Grums IBK 14 - 4 David Krantz, Erik Wallin Spångbergshallen
2019-02-02 11:30 183300089 BK Vålberg/Grums IBK - Arvika IBF 6 - 8 Leif Pettersson, Magnus Fransson Colorama Arena
2019-02-03 11:45 183300086 Karlstad IBF Ungdom 2 - Filipstad IBK 5 - 15 Alva Ödéhn, Ella Tejler Colorama Arena
2019-02-03 13:30 183300090 Skoghalls IBK Utveckling 2 - Skoghalls IBK Utveckling 1 2 - 5 Johan Friman, Roger Schmidt Hammarö Arena B
2019-02-09 10:30 183300092 Karlstad IBF Ungdom 1 - Karlstad IBF Ungdom 2 24 - 1 Alva Ödéhn, Thea Heiche Colorama Arena
2019-03-02 15:30 183300095 Skoghalls IBK Utveckling 1 - BK Vålberg/Grums IBK 7 - 5 Alva Ödéhn, Ella Tejler Hammarö Arena B
2019-03-31 11:00 183300096 Arvika IBF - Skoghalls IBK Utveckling 2 6 - 5 Erik Magnusson, Bosse Andersson Strandhallen
2019-03-09 16:15 183300097 Karlstad IBF Ungdom 2 - Arvika IBF 5 - 16 Mats Andersson, Kim Persson Stavdal Hyrcity Arena
2019-02-23 11:30 183300108 Filipstad IBK - Skoghalls IBK Utveckling 1 2 - 7 Hanna Andersson, Pierre Strand Spångbergshallen
2019-03-18 19:30 183300104 BK Vålberg/Grums IBK - Karlstad IBF Ungdom 2 19 - 9 Nicklas Mattsson, Weine Dahlén Vålbergs Sporthall
2019-03-29 19:30 183300114 Filipstad IBK - Arvika IBF 4 - 4 Pierre Strand, Ellinor Strand Spångbergshallen
2019-03-08 19:30 183300117 Skoghalls IBK Utveckling 2 - Karlstad IBF Ungdom 2 7 - 4 Ella Tejler, Alva Ödéhn Hammarö Arena
2019-03-10 10:00 183300119 Karlstad IBF Ungdom 1 - Arvika IBF 7 - 5 Alva Ödéhn, Ella Tejler Klubbhuset Arena
2019-03-15 19:00 183300125 Arvika IBF - Skoghalls IBK Utveckling 1 8 - 5 Morgan Vallberg, Rebecca Bräck Strandhallen
2019-03-16 14:45 183300123 BK Vålberg/Grums IBK - Skoghalls IBK Utveckling 2 5 - 5 Sebastian Krantz, Mats Andersson Stavdal Hyrcity Arena
2019-03-17 09:30 183300126 Karlstad IBF Ungdom 1 - Filipstad IBK 6 - 6 Ronny Malmgren, Raimon Strömberg Stavdal Hyrcity Arena
2019-03-29 19:30 183300132 Skoghalls IBK Utveckling 1 - Karlstad IBF Ungdom 1 9 - 1 Tomas Modin, Mats Andersson Hammarö Arena B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Filipstad IBK 12 9 2 1 114-51 63 29
2. Arvika IBF 12 7 2 3 94-65 29 23
3. Karlstad IBF Ungdom 1 12 7 1 4 85-60 25 22
4. Skoghalls IBK Utveckling 1 12 7 0 5 76-43 33 21
5. BK Vålberg/ Grums IBK 12 4 2 6 68-86 -18 14
6. Skoghalls IBK Utveckling 2 12 3 2 7 55-78 -23 11
7. Karlstad IBF Ungdom 2 12 0 1 11 52-161 -109 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis