PMPR Div 4 G/H (06-07) (2018/19)

Gruppspel
PM PRÖD Div 4 G/H (06-07)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
050334004 Gävle GIK P06 - IK Huge P06 WW (-5 - -5) Novahallen - Gavlehov
2018-10-07 12:00 050334006 Storviks IF P05/06 - Strömsbro IF Blå P06 5 - 11 Martin Brolin, Erik Lindberg Parkhallen
2018-11-24 11:00 050334003 Andersbergs IBK P06 - Valbo AIF 06 Vit 7 - 8 Jakob Stefansson, Måns Grönlund Träffen Arena
2019-01-16 18:00 050334002 Valbo AIF Grön - Sandvikens AIK P06 6 - 5 e.str. Albin Norring, Gustav Johansson Valbo Sportcenter
2018-10-13 10:20 050334011 Strömsbro IF Blå P06 - Gävle GIK P06 6 - 9 Emil Sanderfors, Andreas Sjöberg Testebo Arena
2018-10-13 10:30 050334010 Älvkarleby IK /Skutskär IBK 05-06 - Andersbergs IBK P06 10 - 12 Jonathan Blank, Erik Lindberg Rotskärsskolans Sporthall
2018-10-13 11:30 050334007 Sandvikens AIK P06 - Karlholms Gymnastik O IF P06 12 - 3 Gustav Johansson, Kjell Mogren Arena Jernvallen
2018-10-13 13:30 050334009 IK Huge P06 - Valbo AIF Grön 9 - 8 Albin Norring, Mattias Dahlqvist Sjöängsskolan
2018-10-19 19:00 050334013 Karlholms Gymnastik O IF P06 - Valbo AIF 06 Vit 6 - 8 Conny Carlsson, Oliver Parment Björkängsskolan
2018-10-20 10:00 050334017 Andersbergs IBK P06 - Storviks IF P05/06 7 - 6 Albin Norring, Pär Hedlund Nynäshallen
2018-10-20 14:45 050334016 Valbo AIF Grön - Strömsbro IF Blå P06 8 - 7 e.förl. Kjell Mogren, Andreas Sjöberg Valbo Sportcenter
2018-10-20 15:15 050334014 Sandvikens AIK P06 - IK Huge P06 12 - 2 Mattias Dahlqvist, Benny Grönblad Arena Jernvallen 2
2018-10-27 12:30 050334024 Gävle GIK P06 - Andersbergs IBK P06 10 - 8 Hampus Andersson, Rikard Karlsson Kunskapsskolans Sporthall
2018-10-27 14:00 050334020 Älvkarleby IK /Skutskär IBK 05-06 - Valbo AIF 06 Vit 10 - 8 Conny Carlsson, Anton Hanstorp Rotskärsskolans Sporthall
2018-10-27 16:00 050334021 Strömsbro IF Blå P06 - Sandvikens AIK P06 11 - 7 Oliver Parment, Albin Norring Valbo Sportcenter
2019-03-16 12:45 050334019 IK Huge P06 - Karlholms Gymnastik O IF P06 5 - 6 Ludvig Hermansson, Jaad Abou Chaaya, Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Sjöängsskolan
2018-11-01 19:00 050334025 Karlholms Gymnastik O IF P06 - Älvkarleby IK /Skutskär IBK 05-06 5 - 11 Conny Carlsson, Emil Sanderfors Björkängsskolan
2018-11-03 11:00 050334026 IK Huge P06 - Strömsbro IF Blå P06 6 - 12 Måns Grönlund, Jakob Stefansson Alfahallen - Gavlehov
2018-11-03 11:30 050334027 Valbo AIF 06 Vit - Storviks IF P05/06 4 - 7 Albin Norring, Mattias Dahlqvist Valbo Sportcenter
2018-11-03 13:40 050334030 Valbo AIF Grön - Andersbergs IBK P06 12 - 10 Albin Norring, Mattias Dahlqvist Valbo Sportcenter
2018-11-10 10:00 050334035 Andersbergs IBK P06 - Sandvikens AIK P06 3 - 4 Torbjörn Ström, Anders Löfgren Träffen Arena
2018-11-10 12:00 050334031 Strömsbro IF Blå P06 - Karlholms Gymnastik O IF P06 8 - 4 Pär Hedlund, Gustav Johansson Testebo Arena
2018-11-10 13:00 050334032 Storviks IF P05/06 - Älvkarleby IK /Skutskär IBK 05-06 10 - 5 Anders Löfgren, Thomas Sterner Parkhallen
2018-11-10 16:00 050334034 Gävle GIK P06 - Valbo AIF 06 Vit 9 - 6 Albin Norring, Max Strömgren Nynäshallen
2018-11-17 10:00 050334039 Älvkarleby IK /Skutskär IBK 05-06 - Gävle GIK P06 6 - 16 Markus Renström, Roger Collin Rotskärsskolans Sporthall
2018-11-17 10:30 050334037 Karlholms Gymnastik O IF P06 - Storviks IF P05/06 14 - 8 Conny Carlsson, Emil Sanderfors Björkängsskolan
2018-11-17 12:30 050334040 IK Huge P06 - Andersbergs IBK P06 11 - 8 Albin Norring, Martin Stenberg Sjöängsskolan
2018-11-17 14:00 050334041 Valbo AIF 06 Vit - Valbo AIF Grön 6 - 8 Pär Hedlund, Gustav Johansson Valbo Sportcenter
2018-12-01 10:10 050334046 Valbo AIF Grön - Älvkarleby IK /Skutskär IBK 05-06 10 - 7 Alfons Eriksson, Gabriel Hermansson Valbo Sportcenter
2018-12-01 16:30 050334045 Andersbergs IBK P06 - Strömsbro IF Blå P06 5 - 16 Imre Mattsson-Åkerlund, Emil Sanderfors Träffen Arena
2018-12-01 16:45 050334044 Gävle GIK P06 - Storviks IF P05/06 8 - 7 e.förl. Hampus Andersson, Albin Norring Novahallen - Gavlehov
2018-12-01 17:30 050334048 Sandvikens AIK P06 - Valbo AIF 06 Vit 10 - 4 Almedina Sörell, Andreas Sjöberg Bessemerhallen
2018-12-08 11:00 050334049 Karlholms Gymnastik O IF P06 - Gävle GIK P06 9 - 11 Lisa Malmberg, Celine Pettersson Björkängsskolan
2018-12-08 12:30 050334053 Älvkarleby IK /Skutskär IBK 05-06 - Sandvikens AIK P06 5 - 11 Gustav Johansson, Andreas Sjöberg Rotskärsskolans Sporthall
2018-12-08 12:30 050334054 IK Huge P06 - Valbo AIF 06 Vit 15 - 3 Imre Mattsson-Åkerlund, Roger Morin Sjöängsskolan
2018-12-08 13:00 050334051 Storviks IF P05/06 - Valbo AIF Grön 5 - 7 Anton Hanstorp, Pär Hedlund Parkhallen
2019-01-12 10:00 050334056 Valbo AIF Grön - Gävle GIK P06 8 - 12 Albin Norring, Alfons Eriksson Valbo Sportcenter
2019-01-12 12:00 050334059 Valbo AIF 06 Vit - Strömsbro IF Blå P06 10 - 16 Alfons Eriksson, Albin Norring Valbo Sportcenter
2019-01-12 12:30 050334060 IK Huge P06 - Älvkarleby IK /Skutskär IBK 05-06 8 - 9 Kalle Göransson, Markus Renström Sjöängsskolan
2019-01-12 13:15 050334055 Andersbergs IBK P06 - Karlholms Gymnastik O IF P06 2 - 11 Max Strömgren, Anton Hanstorp Träffen Arena
2019-02-16 10:30 050334058 Sandvikens AIK P06 - Storviks IF P05/06 11 - 6 Louise Mälby, Kjell Mogren Bessemerhallen
2019-01-19 11:00 050334061 Karlholms Gymnastik O IF P06 - Valbo AIF Grön 5 - 3 Markus Renström, Kalle Göransson Björkängsskolan
2019-01-19 12:00 050334063 Gävle GIK P06 - Sandvikens AIK P06 6 - 4 Reine Schröder, Benny Grönblad Nynäshallen
2019-01-19 14:00 050334066 Strömsbro IF Blå P06 - Älvkarleby IK /Skutskär IBK 05-06 12 - 3 Reine Schröder, Benny Grönblad Nynäshallen
2019-01-19 15:15 050334065 Storviks IF P05/06 - IK Huge P06 13 - 14 Thomas Sterner, Anders Löfgren Parkhallen
2019-02-02 10:00 050334069 Valbo AIF 06 Vit - Andersbergs IBK P06 9 - 7 Albin Norring, Roger Collin Valbo Sportcenter
2019-02-02 12:30 050334070 IK Huge P06 - Gävle GIK P06 6 - 10 Anton Hanstorp, Torbjörn Ström Sjöängsskolan
2019-02-02 16:00 050334068 Sandvikens AIK P06 - Valbo AIF Grön 5 - 6 Andreas Sjöberg, Henrik Hultin-Öberg Arena Jernvallen
2019-03-17 15:45 050334072 Strömsbro IF Blå P06 - Storviks IF P05/06 5 - 11 Anton Hanstorp, Markus Renström Testebo Arena
2019-02-09 11:00 050334073 Karlholms Gymnastik O IF P06 - Sandvikens AIK P06 3 - 7 Anton Hanstorp, Alexander Larsson Björkängsskolan
2019-02-09 15:15 050334076 Andersbergs IBK P06 - Älvkarleby IK /Skutskär IBK 05-06 9 - 8 Hampus Andersson, Benny Grönblad Novahallen - Gavlehov
2019-02-09 16:40 050334075 Valbo AIF Grön - IK Huge P06 6 - 5 e.förl. Albin Norring, Anton Hanstorp Valbo Sportcenter
2019-02-09 17:00 050334077 Gävle GIK P06 - Strömsbro IF Blå P06 13 - 3 Jakob Stefansson, Måns Grönlund Nynäshallen
2019-02-10 14:00 050334079 Valbo AIF 06 Vit - Karlholms Gymnastik O IF P06 7 - 4 Albin Norring, Hampus Andersson Valbo Sportcenter
2019-02-10 14:15 050334080 IK Huge P06 - Sandvikens AIK P06 7 - 8 e.förl. Lisa Malmberg, Celine Pettersson Sjöängsskolan
2019-02-10 17:00 050334082 Strömsbro IF Blå P06 - Valbo AIF Grön 8 - 7 Torbjörn Ström, Conny Carlsson Testebo Arena
2019-03-27 18:30 050334083 Storviks IF P05/06 - Andersbergs IBK P06 10 - 7 Pär Hedlund, Martin Stenberg Parkhallen
2019-02-13 18:30 050334087 Sandvikens AIK P06 - Strömsbro IF Blå P06 8 - 3 Pär Hedlund, Kjell Mogren Bessemerhallen
2019-02-16 11:00 050334085 Karlholms Gymnastik O IF P06 - IK Huge P06 3 - 10 Albin Norring, Anton Hanstorp Björkängsskolan
2019-02-16 14:15 050334090 Andersbergs IBK P06 - Gävle GIK P06 2 - 11 Ludvig Hermansson, Imre Mattsson-Åkerlund Träffen Arena
2019-02-16 14:45 050334086 Valbo AIF 06 Vit - Älvkarleby IK /Skutskär IBK 05-06 9 - 7 Hampus Andersson, Anton Hanstorp Valbo Sportcenter
2019-01-27 11:15 050334091 Älvkarleby IK /Skutskär IBK 05-06 - Karlholms Gymnastik O IF P06 8 - 9 e.str. Conny Carlsson, Emil Sanderfors Rotskärsskolans Sporthall
2019-02-23 09:00 050334096 Andersbergs IBK P06 - Valbo AIF Grön 16 - 9 Oliver Parment, Roger Morin Träffen Arena
2019-02-23 11:30 050334092 Strömsbro IF Blå P06 - IK Huge P06 11 - 9 Thomas Sterner, Anders Löfgren Testebo Arena
2019-02-23 13:00 050334093 Storviks IF P05/06 - Valbo AIF 06 Vit 9 - 6 Andreas Sjöberg, Magnus Nordahl Parkhallen
2019-03-02 11:00 050334097 Karlholms Gymnastik O IF P06 - Strömsbro IF Blå P06 3 - 12 Anton Hanstorp, Hampus Andersson Björkängsskolan
2019-03-02 11:30 050334101 Sandvikens AIK P06 - Andersbergs IBK P06 11 - 3 Rikard Karlsson, Johan Andersson Arena Jernvallen
2019-03-02 12:30 050334098 Älvkarleby IK /Skutskär IBK 05-06 - Storviks IF P05/06 2 - 12 Jaad Abou Chaaya, Almedina Sörell Rotskärsskolans Sporthall
2019-03-02 15:00 050334100 Valbo AIF 06 Vit - Gävle GIK P06 5 - 14 Benny Grönblad, Thomas Sterner Valbo Sportcenter
2019-03-09 11:45 050334106 Andersbergs IBK P06 - IK Huge P06 10 - 14 Torbjörn Ström, Alfons Eriksson Nynäshallen
2019-03-09 12:30 050334107 Valbo AIF Grön - Valbo AIF 06 Vit 5 - 7 Rikard Karlsson, Gustav Johansson Valbo Sportcenter
2019-03-09 13:00 050334103 Storviks IF P05/06 - Karlholms Gymnastik O IF P06 8 - 7 Pär Hedlund, Kjell Mogren Parkhallen
2019-03-09 13:15 050334105 Gävle GIK P06 - Älvkarleby IK /Skutskär IBK 05-06 13 - 4 Imre Mattsson-Åkerlund, Christoffer Nordqvist Nynäshallen
2019-03-16 10:40 050334114 Valbo AIF 06 Vit - Sandvikens AIK P06 4 - 5 e.förl. Celine Pettersson, Kjell Mogren Valbo Sportcenter
2019-03-16 13:45 050334110 Storviks IF P05/06 - Gävle GIK P06 6 - 9 Pär Hedlund, Johan Andersson Parkhallen
2019-03-16 15:00 050334112 Älvkarleby IK /Skutskär IBK 05-06 - Valbo AIF Grön 3 - 6 Celine Pettersson, Conny Carlsson Rotskärsskolans Sporthall
2019-03-16 17:00 050334111 Strömsbro IF Blå P06 - Andersbergs IBK P06 6 - 15 Benny Grönblad, Imre Mattsson-Åkerlund Alfahallen - Gavlehov
2019-03-21 18:45 050334120 Valbo AIF 06 Vit - IK Huge P06 4 - 7 Albin Norring, Anders Löfgren Ludvigbergsskolan
2019-03-22 19:00 050334117 Valbo AIF Grön - Storviks IF P05/06 3 - 7 Albin Norring, Kjell Mogren Valbo Sportcenter
2019-03-23 13:00 050334115 Gävle GIK P06 - Karlholms Gymnastik O IF P06 10 - 3 Anton Hanstorp, Imre Mattsson-Åkerlund Testebo Arena
2019-03-23 14:30 050334119 Sandvikens AIK P06 - Älvkarleby IK /Skutskär IBK 05-06 13 - 3 Magnus Nordahl, Johan Andersson Bessemerhallen
2019-03-30 09:30 050334122 Gävle GIK P06 - Valbo AIF Grön 6 - 9 Anders Löfgren, Thomas Sterner Novahallen - Gavlehov
2019-03-30 11:00 050334121 Karlholms Gymnastik O IF P06 - Andersbergs IBK P06 6 - 7 Albin Norring, Anton Hanstorp Björkängsskolan
2019-03-30 12:00 050334126 Älvkarleby IK /Skutskär IBK 05-06 - IK Huge P06 6 - 9 Conny Carlsson, Emil Sanderfors Rotskärsskolans Sporthall
2019-03-30 12:30 050334125 Strömsbro IF Blå P06 - Valbo AIF 06 Vit 16 - 5 Daniel Östling, Tuva Andersson Testebo Arena
2019-03-30 13:30 050334124 Storviks IF P05/06 - Sandvikens AIK P06 6 - 7 Torbjörn Ström, Almedina Sörell Parkhallen
2019-01-26 12:30 050334132 Älvkarleby IK /Skutskär IBK 05-06 - Strömsbro IF Blå P06 8 - 5 Conny Carlsson, Imre Mattsson-Åkerlund Rotskärsskolans Sporthall
2019-03-29 17:45 050334129 Sandvikens AIK P06 - Gävle GIK P06 10 - 6 Sean Norouz, Erik Lindberg Arena Jernvallen
2019-03-31 10:30 050334127 Valbo AIF Grön - Karlholms Gymnastik O IF P06 5 - 7 Louise Mälby, Tuva Andersson Valbo Sportcenter
2019-03-31 12:30 050334131 IK Huge P06 - Storviks IF P05/06 11 - 6 Celine Pettersson, Martin Stenberg Sjöängsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Gävle GIK P06 18 14 1 (1) 3 173-107 66 44
2. Sandvikens AIK P06 18 12 3 (2) 3 150-87 63 41
3. Strömsbro IF Blå P06 18 11 1 (0) 6 168-136 32 34
4. IK Huge P06 18 9 2 (0) 7 148-140 8 29
5. Valbo AIF Grön 18 7 3 (3) 8 126-130 -4 27
6. Storviks IF P05/ 06 18 8 1 (0) 9 142-138 4 25
7. Valbo AIF 06 Vit 18 6 1 (0) 11 113-162 -49 19
8. Andersbergs IBK P06 18 6 0 (0) 12 138-172 -34 18
9. Karlholms Gymnastik O IF P06 18 5 1 (1) 12 108-142 -34 17
10. Älvkarleby IK / Skutskär IBK 05-06 18 4 1 (0) 13 115-177 -62 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis