DM Pojkar klass 4 (2017/18)

Gruppspel
DM Pojkar klass 4 Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-23 17:00 175985001 IK Sirius IBK/FBC P07 - Bälinge IF 4 - 3 Markus Lindblom, Tony Nyberg IFU Arena - Upplands Energi
2018-03-23 17:50 175985002 IFK Dannemora/Österby - IS Saga 2 (07) 2 - 5 Markus Lindblom, Tony Nyberg IFU Arena - Upplands Energi
2018-03-23 18:50 175985003 IK Sirius IBK/FBC P07 - IFK Dannemora/Österby 10 - 0 Adam Lowén, Tony Nyberg IFU Arena - Upplands Energi
2018-03-23 19:40 175985004 Bälinge IF - IS Saga 2 (07) 5 - 6 Adam Lowén, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2018-03-23 20:40 175985005 Bälinge IF - IFK Dannemora/Österby 3 - 7 Adam Lowén, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2018-03-23 21:30 175985006 IS Saga 2 (07) - IK Sirius IBK/FBC P07 2 - 8 Adam Lowén, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius IBK/ FBC P07 3 3 0 0 22-5 17 9
2. IS Saga 2 (07) 3 2 0 1 13-15 -2 6
3. IFK Dannemora/ Österby 3 1 0 2 9-18 -9 3
4. Bälinge IF 3 0 0 3 11-17 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Pojkar klass 4 Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-23 17:00 175986001 IK Sirius FBC - FBC Uppsala Ungdom 0 - 5 Thomas Tanskanen, Linus Gille IFU Arena – DHinox
2018-03-23 17:50 175986002 Alunda IBF - IS Saga 1 (05) 0 - 2 Thomas Tanskanen, Linus Gille IFU Arena – DHinox
2018-03-23 18:50 175986003 IK Sirius FBC - Alunda IBF 5 - 2 Marko Spasic, Linus Gille IFU Arena – DHinox
2018-03-23 19:40 175986004 FBC Uppsala Ungdom - IS Saga 1 (05) 2 - 2 Marko Spasic, Linus Gille IFU Arena – DHinox
2018-03-23 20:40 175986005 FBC Uppsala Ungdom - Alunda IBF 3 - 2 Emma Oscarsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2018-03-23 21:30 175986006 IS Saga 1 (05) - IK Sirius FBC 6 - 1 Emma Oscarsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IS Saga 1 (05) 3 2 1 0 10-3 7 7
2. FBC Uppsala Ungdom 3 2 1 0 10-4 6 7
3. IK Sirius FBC 3 1 0 2 6-13 -7 3
4. Alunda IBF 3 0 0 3 4-10 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Pojkar klass 4 Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-23 17:30 175987001 IK Sirius IBK P06 - Arlanda IBK 2 - 8 Jelena Spasic, Marko Spasic IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-03-23 19:00 175987002 Almunge IK - IK Sirius IBK P06 7 - 4 Jelena Spasic, Markus Lindblom IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-03-23 20:30 175987003 Arlanda IBK - Almunge IK 5 - 3 Jelena Spasic, Markus Lindblom IFU Arena E – Lundqvist EL
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Arlanda IBK 2 2 0 0 13-5 8 6
2. Almunge IK 2 1 0 1 10-9 1 3
3. IK Sirius IBK P06 2 0 0 2 6-15 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
DM Pojkar klass 4 Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-25 09:00 Kvartsfinal 1 175988002 Almunge IK - IS Saga 2 (07) 6 - 5 Isak Norén, Christoffer Wallenborg IFU Arena – DHinox
2018-03-25 09:00 Kvartsfinal 3 175988004 Arlanda IBK - FBC Uppsala Ungdom 3 - 5 Markus Lindblom, Maximilian Halvarsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-03-25 11:40 Semifinal 1 175988005 IS Saga 1 (05) - Almunge IK 10 - 1 Isak Norén, Christoffer Wallenborg IFU Arena – DHinox
2018-03-25 11:40 Semifinal 2 175988006 IK Sirius IBK/FBC P07 - FBC Uppsala Ungdom 6 - 5 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-03-25 14:30 Final 175988007 IK Sirius IBK/FBC P07 - IS Saga 1 (05) 6 - 4 Adam Lowén, Jesper Karevaara IFU Arena – DHinox

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis