Gruppspel | ||||||||
Kvalserie H2 | ||||||||
Tid | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats | |||
2018-04-06 19:30 | 150205001 | Högalids IF - Rotebro IS IBK (B) | 6 - 6 | Tobias Ekmark, Pierre Borghoff | Skanstullshallen | |||
2018-04-07 15:30 | 150205002 | Värmdö IF (B) - Västerhaninge IBK A | 7 - 6 | Martin Johansson, Tobias Berger | Värmdö sporthall | |||
2018-04-10 20:15 | 150205005 | Högalids IF - Värmdö IF (B) | 3 - 10 | Bjarne Hekkelstrand, Peter Kirch | Eriksdalshallen | |||
2018-04-14 12:00 | 150205006 | Västerhaninge IBK A - Rotebro IS IBK (B) | 7 - 7 | Christian Högberg, Tobias Ekmark | Söderbymalmskolan | |||
2018-04-19 20:00 | 150205003 | Västerhaninge IBK A - Högalids IF | 1 - 3 | Rasmus Jansson, Kenny Ly | Söderbymalmskolan | |||
2018-04-20 20:00 | 150205004 | Rotebro IS IBK (B) - Värmdö IF (B) | 9 - 4 | Christian Högberg, Tobias Ekmark | Rotebrohallen (Nya) |
Tabell | ||||||||
Plac. | Lag | S | V | O | F | GM-IM | D | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Värmdö IF (B) | 3 | 2 | 0 | 1 | 21-18 | 3 | 6 |
2. | Rotebro IS IBK (B) | 3 | 1 | 2 | 0 | 22-17 | 5 | 5 |
3. | Högalids IF | 3 | 1 | 1 | 1 | 12-17 | -5 | 4 |
4. | Västerhaninge IBK A | 3 | 0 | 1 | 2 | 14-17 | -3 | 1 |
|
Kvalserie H3 | ||||||||
Tid | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats | |||
2018-04-04 20:45 | 150206006 | IK Frej Täby IBK - Erikslunds KF | 4 - 5 | Tim Sandström, Magnus Johansson | Vikingavallen | |||
2018-04-07 16:30 | 150206005 | Erikslunds KF - FBI Tullinge (B) | 2 - 2 | Christian Högberg, Roland Nester | Vikingavallen | |||
2018-04-10 20:45 | 150206004 | Erikslunds KF - IK Frej Täby IBK | 2 - 4 | Jonathan Varli, John Awabdeh | Vikingavallen | |||
2018-04-13 19:30 | 150206003 | FBI Tullinge (B) - IK Frej Täby IBK | 5 - 5 | Bjarne Hekkelstrand, Peter Kirch | Tullingehallen | |||
2018-04-17 19:30 | 150206002 | FBI Tullinge (B) - Erikslunds KF | 6 - 4 | Fredrik Landin, Jimmy Rittervall | Tullingehallen | |||
2018-04-20 19:30 | 150206001 | IK Frej Täby IBK - FBI Tullinge (B) | 3 - 5 | Johannes Ekenberg, Stefano Bianque | Vikingavallen |
Tabell | ||||||||
Plac. | Lag | S | V | O | F | GM-IM | D | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | FBI Tullinge (B) | 4 | 2 | 2 | 0 | 18-14 | 4 | 8 |
2. | IK Frej Täby IBK | 4 | 1 | 1 | 2 | 16-17 | -1 | 4 |
3. | Erikslunds KF | 4 | 1 | 1 | 2 | 13-16 | -3 | 4 |
|
Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis