Damer (2017/18)

Gruppspel
Damer Div. 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-29 20:00 621201006 Floda IBK D1 - Kärra IBK D1 9 - 2 Andreas Rolén, Jesper Axelsson Rydsbergshallen
2017-09-30 14:30 621201005 Ale IBF - Marstrands IBK D1 1 - 5 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Ale Kulturrum
2017-09-30 17:00 621201003 IBK Göteborg D1 - IBF Backadalen 0 - 6 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Torpahallen
2017-10-01 13:00 621201002 Lindås IBK D1 - FBC Lerum D1 8 - 1 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Salming Arena
2017-10-01 13:00 621201004 Burås IK D1 - Pixbo Wallenstam IBF D1 3 - 2 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Svingelns Sporthall
2017-10-01 19:15 621201001 STC Kungälvs IBK D1 - Partille IBS 2 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Mimershus A-hallen
2017-10-03 18:15 621201008 Marstrands IBK D1 - Floda IBK D1 7 - 5 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Mimershus A-hallen
2017-10-06 19:15 621201010 IBF Backadalen - Burås IK D1 2 - 5 Adnan Tongur, Aldin Hadziselmovic Lundbystrand 1
2017-10-06 20:15 621201011 FBC Lerum D1 - IBK Göteborg D1 3 - 2 Christian Jensen, Adam Kruse Rydsbergshallen
2017-10-07 12:30 621201009 Pixbo Wallenstam IBF D1 - Ale IBF 3 - 4 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Wallenstam Arena A
2017-11-07 19:45 621201012 Partille IBS - Lindås IBK D1 8 - 1 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Qvisthallen
2018-01-21 17:30 621201007 Kärra IBK D1 - STC Kungälvs IBK D1 1 - 7 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Lillekärrshallen
2017-10-10 18:15 621201015 Burås IK D1 - FBC Lerum D1 5 - 2 Jesper Axelsson, Gustav Glansén Svingelns Sporthall
2017-10-10 20:00 621201016 Ale IBF - IBF Backadalen 6 - 3 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Ale Kulturrum
2017-10-12 19:00 621201013 Lindås IBK D1 - STC Kungälvs IBK D1 4 - 4 e.förl. Matilda Svenblad, Patrik Jonasson Salming Arena
2017-10-12 20:00 621201014 IBK Göteborg D1 - Partille IBS 2 - 12 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Torpahallen
2017-10-12 20:00 621201017 Floda IBK D1 - Pixbo Wallenstam IBF D1 7 - 8 Alexander Pavlovic, Jesper Dammert Alléhallen
2017-10-12 20:00 621201018 Kärra IBK D1 - Marstrands IBK D1 1 - 7 Aldin Hadziselmovic, Lazo Cesto Kärra Sporthall
2017-10-14 12:30 621201020 Pixbo Wallenstam IBF D1 - Kärra IBK D1 5 - 4 e.förl. Henrik Lord Johansson, Andreas Rolén Wallenstam Arena A
2017-10-14 16:00 621201023 Partille IBS - Burås IK D1 3 - 2 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Qvisthallen
2017-10-15 13:00 621201022 FBC Lerum D1 - Ale IBF 2 - 5 Pierre Eberhard Berg, Torbjörn Zahner Rydsbergshallen
2017-10-15 13:00 621201024 Lindås IBK D1 - IBK Göteborg D1 9 - 2 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Salming Arena
2017-10-15 15:45 621201021 IBF Backadalen - Floda IBK D1 4 - 6 Apilou Dragin, Adnan Tongur Lundbystrand 1
2017-10-17 18:15 621201019 STC Kungälvs IBK D1 - Marstrands IBK D1 6 - 4 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Mimershus A-hallen
2017-10-21 16:00 621201027 Partille IBS - Ale IBF 5 - 2 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Qvisthallen
2017-10-21 17:30 621201025 IBK Göteborg D1 - STC Kungälvs IBK D1 5 - 2 Henrik Lord Johansson, Adam Kruse Torpahallen
2017-10-21 17:45 621201028 Floda IBK D1 - FBC Lerum D1 5 - 1 Gustav Glansén, Andreas Rolén Rydsbergshallen
2017-10-22 16:30 621201026 Burås IK D1 - Lindås IBK D1 0 - 1 e.förl. Christian Jensen, Mats Sällberg Svingelns Sporthall
2017-10-22 16:45 621201030 Marstrands IBK D1 - Pixbo Wallenstam IBF D1 6 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Mimershus A-hallen
2017-11-23 20:00 621201029 Kärra IBK D1 - IBF Backadalen 2 - 5 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Kärra Sporthall
2017-10-24 18:15 621201031 STC Kungälvs IBK D1 - Pixbo Wallenstam IBF D1 7 - 3 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Mimershus A-hallen
2017-10-28 14:30 621201036 IBK Göteborg D1 - Burås IK D1 2 - 4 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Torpahallen
2017-10-28 16:00 621201034 Partille IBS - Floda IBK D1 7 - 2 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Qvisthallen
2017-10-29 16:00 621201033 FBC Lerum D1 - Kärra IBK D1 9 - 1 Gustav Glansén, Henrik Lord Johansson Rydsbergshallen
2017-11-15 19:30 621201032 IBF Backadalen - Marstrands IBK D1 12 - 4 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Lundbystrand 1
2017-11-15 20:00 621201035 Lindås IBK D1 - Ale IBF 6 - 2 Aldin Hadziselmovic, Besim Mehmedagic Salming Arena
2017-11-10 19:30 621201042 Pixbo Wallenstam IBF D1 - IBF Backadalen 3 - 9 Jesper Axelsson, Andreas Rolén Wallenstam Arena A
2017-11-10 20:00 621201039 Floda IBK D1 - Lindås IBK D1 7 - 11 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Alléhallen
2017-11-11 14:30 621201038 Ale IBF - IBK Göteborg D1 10 - 1 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Ale Kulturrum
2017-11-12 13:30 621201037 Burås IK D1 - STC Kungälvs IBK D1 6 - 3 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Svingelns Sporthall
2017-11-12 16:45 621201041 Marstrands IBK D1 - FBC Lerum D1 6 - 5 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Mimershus A-hallen
2017-11-12 17:30 621201040 Kärra IBK D1 - Partille IBS 3 - 15 Andreas Rolén, Pierre Eberhard Berg Lillekärrshallen
2017-11-18 15:30 621201045 Partille IBS - Marstrands IBK D1 8 - 3 Apilou Dragin, Gustav Glansén Qvisthallen
2017-11-18 16:00 621201048 Burås IK D1 - Ale IBF 4 - 5 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Svingelns Sporthall
2017-11-18 16:30 621201044 FBC Lerum D1 - Pixbo Wallenstam IBF D1 4 - 5 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Rydsbergshallen
2017-11-18 17:00 621201047 IBK Göteborg D1 - Floda IBK D1 4 - 10 Goran Kuduzovic, Adam Jällfält Torpahallen
2017-11-19 19:15 621201043 STC Kungälvs IBK D1 - IBF Backadalen 0 - 2 Besim Mehmedagic, Joakim Amri Nilsson Mimershus A-hallen
2017-12-20 20:00 621201046 Lindås IBK D1 - Kärra IBK D1 13 - 4 Pierre Eberhard Berg, Roger Zahnér Salming Arena
2017-11-21 20:00 621201049 Ale IBF - STC Kungälvs IBK D1 3 - 1 Hajrudin Begic, Aldin Hadziselmovic Ale Kulturrum
2017-11-24 20:00 621201050 Floda IBK D1 - Burås IK D1 6 - 5 e.förl. Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Rydsbergshallen
2017-11-26 15:45 621201054 IBF Backadalen - FBC Lerum D1 4 - 3 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Lundbystrand 1
2017-11-26 16:45 621201052 Marstrands IBK D1 - Lindås IBK D1 5 - 4 e.förl. Pierre Eberhard Berg, Adam Kruse Mimershus A-hallen
2017-11-26 17:00 621201053 Pixbo Wallenstam IBF D1 - Partille IBS 4 - 12 Christer Carlberg, Adam Jällfält Wallenstam Arena A
2017-11-26 17:30 621201051 Kärra IBK D1 - IBK Göteborg D1 1 - 5 Roger Zahnér, Linus Söderblom Lillekärrshallen
2017-12-02 13:30 621201059 Burås IK D1 - Kärra IBK D1 8 - 2 Matilda Svenblad, Mikael Molldén Svingelns Sporthall
2017-12-02 17:00 621201058 IBK Göteborg D1 - Marstrands IBK D1 6 - 7 Henrik Lord Johansson, Gustav Glansén Torpahallen
2017-12-03 13:00 621201057 Lindås IBK D1 - Pixbo Wallenstam IBF D1 4 - 3 Matilda Svenblad, Mikael Molldén Salming Arena
2017-12-03 19:15 621201055 STC Kungälvs IBK D1 - FBC Lerum D1 2 - 5 Carl Flyning, Jesper Dammert Mimershus A-hallen
2017-12-05 19:45 621201056 Partille IBS - IBF Backadalen 3 - 2 Andreas Rolén, Gustav Glansén Qvisthallen
2017-12-19 20:00 621201060 Ale IBF - Floda IBK D1 3 - 8 Adnan Tongur, Jesper Axelsson Ale Kulturrum
2017-12-08 19:00 621201064 Pixbo Wallenstam IBF D1 - IBK Göteborg D1 20 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adam Kruse Wallenstam Arena A
2017-12-08 20:00 621201061 Floda IBK D1 - STC Kungälvs IBK D1 13 - 9 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Alléhallen
2017-12-10 16:00 621201066 FBC Lerum D1 - Partille IBS 1 - 6 Gustav Glansén, Andreas Rolén Rydsbergshallen
2017-12-10 17:30 621201062 Kärra IBK D1 - Ale IBF 2 - 4 Henry Tames, Lazo Cesto Lillekärrshallen
2017-12-10 18:15 621201065 IBF Backadalen - Lindås IBK D1 1 - 5 Apilou Dragin, Adnan Tongur Lundbystrand 1
2017-12-10 19:15 621201063 Marstrands IBK D1 - Burås IK D1 3 - 5 Adam Kruse, Pierre Eberhard Berg Mimershus A-hallen
2017-12-15 19:30 621201067 Partille IBS - STC Kungälvs IBK D1 5 - 3 Gustav Glansén, Adam Kruse Qvisthallen
2017-12-16 16:00 621201068 FBC Lerum D1 - Lindås IBK D1 1 - 8 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Rydsbergshallen
2017-12-17 12:30 621201070 Pixbo Wallenstam IBF D1 - Burås IK D1 4 - 8 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Wallenstam Arena A
2017-12-17 16:45 621201071 Marstrands IBK D1 - Ale IBF 2 - 7 Matilda Svenblad, Apilou Dragin Mimershus A-hallen
2017-12-17 17:30 621201072 Kärra IBK D1 - Floda IBK D1 3 - 11 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Lillekärrshallen
2017-12-17 18:45 621201069 IBF Backadalen - IBK Göteborg D1 9 - 4 Adnan Tongur, Gustav Glansén Lundbystrand 1
2018-01-12 20:00 621201074 Floda IBK D1 - Marstrands IBK D1 6 - 5 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Alléhallen
2018-01-13 14:30 621201075 Ale IBF - Pixbo Wallenstam IBF D1 4 - 2 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Ale Kulturrum
2018-01-13 16:30 621201076 Burås IK D1 - IBF Backadalen 2 - 1 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Svingelns Sporthall
2018-01-13 17:00 621201077 IBK Göteborg D1 - FBC Lerum D1 3 - 11 Patrik Jonasson, Christian Jensen Torpahallen
2018-01-14 15:00 621201078 Lindås IBK D1 - Partille IBS 1 - 2 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Salming Arena
2018-01-14 16:45 621201073 STC Kungälvs IBK D1 - Kärra IBK D1 5 - 0 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Mimershus A-hallen
2018-01-16 18:15 621201079 STC Kungälvs IBK D1 - Lindås IBK D1 2 - 1 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Mimershus A-hallen
2018-01-18 18:15 621201084 Marstrands IBK D1 - Kärra IBK D1 2 - 1 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Mimershus A-hallen
2018-01-20 19:00 621201083 Pixbo Wallenstam IBF D1 - Floda IBK D1 5 - 13 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Wallenstam Arena A
2018-01-21 12:00 621201082 IBF Backadalen - Ale IBF 6 - 5 e.förl. Christian Jensen, Patrik Jonasson Lundbystrand 1
2018-01-21 16:00 621201081 FBC Lerum D1 - Burås IK D1 4 - 3 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Rydsbergshallen
2018-02-27 20:20 621201080 Partille IBS - IBK Göteborg D1 9 - 1 Jesper Dammert, Matilda Svenblad Qvisthallen
2018-01-23 18:15 621201085 Marstrands IBK D1 - STC Kungälvs IBK D1 2 - 4 Apilou Dragin, Catrin Kleist Mimershus A-hallen
2018-01-23 20:00 621201088 Ale IBF - FBC Lerum D1 7 - 4 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Ale Kulturrum
2018-01-23 20:00 621201089 Burås IK D1 - Partille IBS 2 - 5 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Svingelns Sporthall
2018-01-25 20:00 621201086 Kärra IBK D1 - Pixbo Wallenstam IBF D1 2 - 6 Aldin Hadziselmovic, Besim Mehmedagic Kärra Sporthall
2018-01-25 20:00 621201087 Floda IBK D1 - IBF Backadalen 9 - 6 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Alléhallen
2018-01-25 20:00 621201090 IBK Göteborg D1 - Lindås IBK D1 2 - 4 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Torpahallen
2018-01-27 10:15 621201096 Pixbo Wallenstam IBF D1 - Marstrands IBK D1 5 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Wallenstam Arena A
2018-01-27 14:30 621201093 Ale IBF - Partille IBS 6 - 9 Adam Kruse, Mikael Molldén Ale Kulturrum
2018-01-28 13:00 621201092 Lindås IBK D1 - Burås IK D1 4 - 1 Andreas Rolén, Alexander Pavlovic Salming Arena
2018-01-28 13:00 621201094 FBC Lerum D1 - Floda IBK D1 6 - 7 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Rydsbergshallen
2018-01-28 16:30 621201095 IBF Backadalen - Kärra IBK D1 6 - 3 Adam Kruse, Mikael Molldén Lundbystrand 1
2018-01-28 19:15 621201091 STC Kungälvs IBK D1 - IBK Göteborg D1 7 - 0 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Mimershus A-hallen
2018-02-02 19:00 621201097 Pixbo Wallenstam IBF D1 - STC Kungälvs IBK D1 0 - 8 Catrin Kleist, Apilou Dragin Wallenstam Arena A
2018-02-02 20:00 621201100 Floda IBK D1 - Partille IBS 4 - 5 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Alléhallen
2018-02-03 14:30 621201101 Ale IBF - Lindås IBK D1 1 - 3 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Ale Kulturrum
2018-02-04 13:00 621201102 Burås IK D1 - IBK Göteborg D1 7 - 1 Apilou Dragin, Catrin Kleist Svingelns Sporthall
2018-02-04 19:15 621201098 Marstrands IBK D1 - IBF Backadalen 3 - 4 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Mimershus A-hallen
2018-03-14 20:15 621201099 Kärra IBK D1 - FBC Lerum D1 4 - 6 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Lillekärrshallen
2018-02-10 14:10 621201106 Partille IBS - Kärra IBK D1 8 - 5 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Qvisthallen
2018-02-10 16:00 621201107 FBC Lerum D1 - Marstrands IBK D1 2 - 8 Jesper Axelsson, Mats Sällberg Rydsbergshallen
2018-02-10 20:00 621201104 IBK Göteborg D1 - Ale IBF 4 - 2 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Torpahallen
2018-02-11 13:00 621201105 Lindås IBK D1 - Floda IBK D1 7 - 3 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Salming Arena
2018-02-11 16:45 621201103 STC Kungälvs IBK D1 - Burås IK D1 5 - 4 e.förl. Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Mimershus A-hallen
2018-02-19 19:30 621201108 IBF Backadalen - Pixbo Wallenstam IBF D1 10 - 7 Adnan Tongur, Peter Novakovic Lundbystrand 1
2018-02-07 20:00 621201110 Pixbo Wallenstam IBF D1 - FBC Lerum D1 4 - 11 Apilou Dragin, Catrin Kleist Wallenstam Arena A
2018-02-16 20:00 621201113 Floda IBK D1 - IBK Göteborg D1 5 - 4 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Rydsbergshallen
2018-02-17 09:30 621201109 IBF Backadalen - STC Kungälvs IBK D1 5 - 4 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Lundbystrand 1
2018-02-18 16:45 621201111 Marstrands IBK D1 - Partille IBS 1 - 7 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Mimershus A-hallen
2018-02-18 17:30 621201112 Kärra IBK D1 - Lindås IBK D1 2 - 6 Joakim Amri Nilsson, Peter Novakovic Lillekärrshallen
2018-02-20 20:00 621201114 Ale IBF - Burås IK D1 3 - 9 Catrin Kleist, Apilou Dragin Ale Kulturrum
2018-02-24 16:10 621201119 Partille IBS - Pixbo Wallenstam IBF D1 7 - 1 Aldin Hadziselmovic, Adnan Tongur Qvisthallen
2018-02-24 17:00 621201117 IBK Göteborg D1 - Kärra IBK D1 6 - 5 Joakim Amri Nilsson, Adam Kruse Torpahallen
2018-02-25 13:00 621201120 FBC Lerum D1 - IBF Backadalen 2 - 3 Besim Mehmedagic, Adnan Tongur Rydsbergshallen
2018-02-25 13:15 621201118 Lindås IBK D1 - Marstrands IBK D1 4 - 0 Joakim Amri Nilsson, Jesper Axelsson Salming Arena
2018-02-25 19:15 621201115 STC Kungälvs IBK D1 - Ale IBF 5 - 6 e.förl. Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Mimershus A-hallen
2018-02-27 20:30 621201116 Burås IK D1 - Floda IBK D1 5 - 9 Catrin Kleist, Apilou Dragin Svingelns Sporthall
2018-03-02 20:00 621201126 Floda IBK D1 - Ale IBF 12 - 4 Catrin Kleist, Apilou Dragin Alléhallen
2018-03-03 11:30 621201123 Pixbo Wallenstam IBF D1 - Lindås IBK D1 1 - 9 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Wallenstam Arena A
2018-03-04 16:00 621201121 FBC Lerum D1 - STC Kungälvs IBK D1 5 - 4 Hajrudin Begic, Adam Kruse Rydsbergshallen
2018-03-04 17:30 621201125 Kärra IBK D1 - Burås IK D1 3 - 9 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Lillekärrshallen
2018-03-04 19:15 621201124 Marstrands IBK D1 - IBK Göteborg D1 9 - 1 Andreas Rolén, Gustav Glansén Mimershus A-hallen
2018-03-06 20:15 621201122 IBF Backadalen - Partille IBS 4 - 2 Pierre Eberhard Berg, Joakim Amri Nilsson Tuve Sporthall
2018-03-11 13:00 621201127 STC Kungälvs IBK D1 - Floda IBK D1 3 - 7 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Mimershus A-hallen
2018-03-11 13:00 621201128 Ale IBF - Kärra IBK D1 6 - 1 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Ale Kulturrum
2018-03-11 13:00 621201129 Burås IK D1 - Marstrands IBK D1 6 - 5 Christian Jensen, Jesper Axelsson Svingelns Sporthall
2018-03-11 13:00 621201130 IBK Göteborg D1 - Pixbo Wallenstam IBF D1 4 - 9 Gustav Glansén, Andreas Rolén Torpahallen
2018-03-11 13:00 621201131 Lindås IBK D1 - IBF Backadalen 7 - 1 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Salming Arena
2018-03-11 13:00 621201132 Partille IBS - FBC Lerum D1 10 - 1 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Partille Arena B-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Partille IBS 22 21 0 (0) 1 154-53 101 63
2. Lindås IBK D1 22 16 3 (1) 3 120-53 67 52
3. Floda IBK D1 22 15 1 (1) 6 164-114 50 47
4. Burås IK D1 22 13 3 (0) 6 103-75 28 42
5. IBF Backadalen 22 13 1 (1) 8 105-85 20 41
6. Ale IBF 22 11 2 (1) 9 96-97 -1 36
7. Marstrands IBK D1 22 9 1 (1) 12 98-104 -6 29
8. STC Kungälvs IBK D1 22 8 3 (1) 11 93-87 6 28
9. FBC Lerum D1 22 8 0 (0) 14 89-110 -21 24
10. Pixbo Wallenstam IBF D1 22 6 1 (1) 15 104-142 -38 20
11. IBK Göteborg D1 22 4 0 (0) 18 61-161 -100 12
12. Kärra IBK D1 22 0 1 (0) 21 52-158 -106 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Div. 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 12:00 621301002 Fristads GoIF D2 Gbg - Pixbo Wallenstam IBF D2 3 - 4 Erling Josefsson, Nebojsa Stefanovski Fristadhallen, Fristad
2017-10-01 11:00 621301003 Lindome IBK Utv - Herrestads AIF D2 8 - 6 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Almåshallen B
2017-10-01 14:30 621301004 Mölndals IBF - IK Zenith 2 - 5 Alf Björkner, Mikael Ärlig Aktiviteten A-Hall
2017-10-01 15:15 621301005 FBC Lerum D2 - STC Kungälvs IBK D2 1 - 5 Jesper Wångblad, Linus Olsson Rydsbergshallen
2017-10-06 19:30 621301010 Herrestads AIF D2 - Mölndals IBF 10 - 3 Walter Wästhage, Anna Soovik Stenab arena
2017-10-07 13:00 621301011 Fristads GoIF D2 Gbg - Lindome IBK Utv 4 - 5 Jonas Jägerby, Nebojsa Stefanovski Fristadhallen, Fristad
2017-10-07 16:00 621301009 IK Zenith - FBC Lerum D2 4 - 2 Patrik Jonasson, Christian Jensen Björlanda Idrottshall
2017-10-08 12:30 621301012 Landvetter IBK - Pixbo Wallenstam IBF D2 3 - 6 Robin Cederdahl, Andreas Rolén Landvetter Idrottshall
2017-10-14 13:45 621301016 FBC Lerum D2 - Herrestads AIF D2 5 - 10 Mustafa Er, Henry Tames Rydsbergshallen
2017-10-14 18:00 621301014 Lindome IBK Utv - Landvetter IBK 10 - 6 Håkan Krafft, Tomas Levin Almåshallen B
2017-10-15 11:00 621301018 Guldhedens IK D2 - STC Kungälvs IBK D2 5 - 2 Andreas Rolén, Pontus Ekengränd Lisebergshallen
2017-10-15 16:00 621301015 Mölndals IBF - Fristads GoIF D2 Gbg 3 - 1 Besim Mehmedagic, Goran Kuduzovic Aktiviteten A-Hall
2017-10-21 11:20 621301024 Pixbo Wallenstam IBF D2 - Lindome IBK Utv 5 - 2 Alf Björkner, Mikael Ärlig Wallenstam Arena A
2017-10-22 14:00 621301020 IK Zenith - Guldhedens IK D2 6 - 4 Peter Axelsson, Aldin Hadziselmovic Björlanda Idrottshall
2017-10-22 14:30 621301023 Landvetter IBK - Mölndals IBF 3 - 7 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
2017-12-10 11:00 621301022 Fristads GoIF D2 Gbg - FBC Lerum D2 8 - 1 Arto Keckman, Pedram Koublani Almåshallen - Borås
2017-10-27 20:00 621301026 Mölndals IBF - Pixbo Wallenstam IBF D2 5 - 5 Håkan Krafft, Peter Axelsson Aktiviteten A-Hall
2017-10-29 13:00 621301027 FBC Lerum D2 - Landvetter IBK 6 - 8 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Rydsbergshallen
2017-10-29 16:00 621301029 Guldhedens IK D2 - Herrestads AIF D2 7 - 4 Jesper Axelsson, Adnan Tongur Valhalla A-hall
2017-11-05 15:00 621301030 STC Kungälvs IBK D2 - IK Zenith 4 - 9 Håkan Krafft, Peter Axelsson Sparråsskolan
2017-11-10 18:30 621301032 Herrestads AIF D2 - STC Kungälvs IBK D2 7 - 3 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Stenab arena
2017-11-12 11:00 621301036 Lindome IBK Utv - Mölndals IBF 4 - 4 Mikael Ärlig, Alf Björkner Skånhällaskolan
2017-11-12 15:00 621301033 Fristads GoIF D2 Gbg - Guldhedens IK D2 3 - 6 Arto Keckman, Tommy Gunnarsson Fristadhallen, Fristad
2017-11-12 16:00 621301035 Pixbo Wallenstam IBF D2 - FBC Lerum D2 8 - 1 Linus Söderblom, Mikael Molldén Wallenstam Arena A
2017-11-17 19:45 621301041 STC Kungälvs IBK D2 - Fristads GoIF D2 Gbg 4 - 5 Javed Khan, Andreas Julin Kastellegårdshallen
2017-11-18 13:00 621301042 IK Zenith - Herrestads AIF D2 8 - 5 Aldin Hadziselmovic, Roger Zahnér Björlanda Idrottshall
2017-11-18 13:45 621301038 FBC Lerum D2 - Lindome IBK Utv 5 - 6 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Rydsbergshallen
2017-11-19 11:30 621301040 Guldhedens IK D2 - Landvetter IBK 10 - 1 Adnan Tongur, Apilou Dragin Valhalla A-hall
2017-11-25 12:00 621301048 Mölndals IBF - FBC Lerum D2 7 - 3 Henry Tames, Lazo Cesto Aktiviteten A-Hall
2017-11-26 10:00 621301044 Fristads GoIF D2 Gbg - IK Zenith 6 - 9 Richard Claesson, Fredrik Andersson Almåshallen - Borås
2017-11-26 13:30 621301045 Landvetter IBK - STC Kungälvs IBK D2 5 - 6 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Landvetter Idrottshall
2017-11-26 14:30 621301046 Pixbo Wallenstam IBF D2 - Guldhedens IK D2 1 - 7 Christer Carlberg, Adam Jällfält Wallenstam Arena A
2017-11-28 20:00 621301051 Guldhedens IK D2 - Lindome IBK Utv 4 - 2 Adam Jällfält, Javed Khan Valhalla C
2017-12-01 19:30 621301054 Herrestads AIF D2 - Fristads GoIF D2 Gbg 4 - 10 Mathias Johansson, Kevin Nilsson Stenab arena
2017-12-02 13:00 621301053 IK Zenith - Landvetter IBK 5 - 1 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Björlanda Idrottshall
2017-12-02 16:45 621301052 STC Kungälvs IBK D2 - Pixbo Wallenstam IBF D2 4 - 6 Rikard Mott, Mustafa Er Kastellegårdshallen
2017-12-01 19:30 621301059 Mölndals IBF - Guldhedens IK D2 0 - 2 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Aktiviteten A-Hall
2017-12-08 20:00 621301058 Lindome IBK Utv - STC Kungälvs IBK D2 2 - 5 Alexander Pavlovic, Wessam Abdellrazek Almåshallen B
2017-12-10 10:00 621301057 Pixbo Wallenstam IBF D2 - IK Zenith 5 - 5 Torbjörn Zahner, Mustafa Er Wallenstam Arena A
2018-03-20 19:30 621301056 Landvetter IBK - Herrestads AIF D2 7 - 15 Besim Mehmedagic, Henrik Lord Johansson Landvetter Idrottshall
2017-12-15 19:30 621301065 Herrestads AIF D2 - Pixbo Wallenstam IBF D2 3 - 1 Adam Brändén, Walter Wästhage Stenab arena
2017-12-16 11:45 621301066 Fristads GoIF D2 Gbg - Landvetter IBK 5 - 5 Fredrik Andersson, Richard Claesson Fristadhallen, Fristad
2017-12-16 13:00 621301064 IK Zenith - Lindome IBK Utv 7 - 3 Patrik Jonasson, Jesper Dammert Björlanda Idrottshall
2017-12-17 14:00 621301062 Guldhedens IK D2 - FBC Lerum D2 2 - 1 Peter Axelsson, Håkan Krafft Valhalla A-hall
2017-12-17 15:00 621301063 STC Kungälvs IBK D2 - Mölndals IBF 2 - 2 Gustav Glansén, Adnan Tongur Sparråsskolan
2018-01-13 16:00 621301070 IK Zenith - Mölndals IBF 12 - 0 Lazo Cesto, Henry Tames Hedenskolans Idrottshall
2018-01-14 14:45 621301071 STC Kungälvs IBK D2 - FBC Lerum D2 7 - 5 Roger Zahnér, Jesper Dammert Sparråsskolan
2018-01-14 17:00 621301068 Pixbo Wallenstam IBF D2 - Fristads GoIF D2 Gbg 1 - 5 Joakim Jögi, Goran Kuduzovic Wallenstam Arena A
2018-02-04 16:00 621301069 Herrestads AIF D2 - Lindome IBK Utv 3 - 7 Walter Wästhage, Kim Nielsen Stenab arena
2018-01-19 19:00 621301076 Mölndals IBF - Herrestads AIF D2 2 - 5 Adnan Tongur, Jesper Dammert Aktiviteten A-Hall
2018-01-19 20:00 621301077 Lindome IBK Utv - Fristads GoIF D2 Gbg 4 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Almåshallen B
2018-01-21 13:30 621301075 FBC Lerum D2 - IK Zenith 3 - 9 Håkan Krafft, Peter Axelsson Rydsbergshallen
2018-01-21 19:15 621301078 Pixbo Wallenstam IBF D2 - Landvetter IBK 8 - 2 Adam Jällfält, Christer Carlberg Wallenstam Arena A
2018-01-27 10:30 621301081 Fristads GoIF D2 Gbg - Mölndals IBF 3 - 4 Henrik Carlsson, Bjarne Wesenlund Fristadhallen, Fristad
2018-01-27 11:00 621301082 Herrestads AIF D2 - FBC Lerum D2 10 - 1 Walter Wästhage, Johannes Svensson Stenab arena
2018-01-28 12:40 621301084 STC Kungälvs IBK D2 - Guldhedens IK D2 3 - 9 Adem Can, Tomas Levin Sparråsskolan
2018-01-28 14:00 621301080 Landvetter IBK - Lindome IBK Utv 6 - 8 Adnan Mehmedagic, Adam Lundqvist Blom Landvetter Idrottshall
2018-02-01 20:00 621301086 Guldhedens IK D2 - IK Zenith 3 - 3 Almir Mehmedagic, Wessam Abdellrazek Valhalla A-hall
2018-02-02 20:00 621301090 Lindome IBK Utv - Pixbo Wallenstam IBF D2 3 - 8 Goran Kuduzovic, Håkan Krafft Almåshallen B
2018-02-03 11:15 621301089 Mölndals IBF - Landvetter IBK 3 - 8 Peter Axelsson, Håkan Krafft Aktiviteten A-Hall
2018-02-04 13:30 621301088 FBC Lerum D2 - Fristads GoIF D2 Gbg 2 - 8 Lazo Cesto, Henry Tames Rydsbergshallen
2018-02-09 19:30 621301095 Herrestads AIF D2 - Guldhedens IK D2 4 - 5 Mathias Johansson, Johannes Svensson Stenab arena
2018-02-10 13:00 621301096 IK Zenith - STC Kungälvs IBK D2 4 - 4 Goran Kuduzovic, Adam Jällfält Björlanda Idrottshall
2018-02-10 14:30 621301092 Pixbo Wallenstam IBF D2 - Mölndals IBF 12 - 0 Patrik Jonasson, Alexander Pavlovic Wallenstam Arena A
2018-02-20 19:30 621301093 Landvetter IBK - FBC Lerum D2 6 - 4 Adnan Tongur, Goran Kuduzovic Landvetter Idrottshall
2018-02-18 14:00 621301099 Guldhedens IK D2 - Fristads GoIF D2 Gbg 2 - 5 Jesper Wångblad, Linus Olsson Valhalla A-hall
2018-02-18 14:30 621301098 STC Kungälvs IBK D2 - Herrestads AIF D2 3 - 7 Aldin Hadziselmovic, Mustafa Er Kastellegårdshallen
2018-03-11 13:30 621301101 FBC Lerum D2 - Pixbo Wallenstam IBF D2 6 - 6 Adem Can, Tomas Levin Hjällsnäshallen B-hallen
2018-03-16 19:15 621301102 Mölndals IBF - Lindome IBK Utv 1 - 5 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Aktiviteten A-Hall
2018-02-23 19:30 621301108 Herrestads AIF D2 - IK Zenith 5 - 5 Jim Olausson, Martin Andersson Stenab arena
2018-02-24 10:45 621301107 Fristads GoIF D2 Gbg - STC Kungälvs IBK D2 6 - 1 Carl Larsson, Daniel Rudquist Fristadhallen, Fristad
2018-02-25 14:10 621301106 Landvetter IBK - Guldhedens IK D2 4 - 6 Patrik Jonasson, Christian Jensen Landvetter Idrottshall
2018-02-25 15:00 621301104 Lindome IBK Utv - FBC Lerum D2 6 - 3 Mustafa Er, Narcis Hadziselimovic Almåshallen B
2018-03-03 15:00 621301110 IK Zenith - Fristads GoIF D2 Gbg 5 - 1 Adam Jällfält, Johannes Svensson Björlanda Idrottshall
2018-03-03 18:30 621301111 STC Kungälvs IBK D2 - Landvetter IBK 6 - 2 Linus Söderblom, Patrik Jonasson Kastellegårdshallen
2018-03-04 13:00 621301112 Guldhedens IK D2 - Pixbo Wallenstam IBF D2 7 - 3 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Valhalla A-hall
2018-03-04 13:30 621301114 FBC Lerum D2 - Mölndals IBF 2 - 1 Lazo Cesto, Pierre Eberhard Berg Rydsbergshallen
2018-03-10 11:45 621301120 Fristads GoIF D2 Gbg - Herrestads AIF D2 8 - 3 Harri Tjäder, David Persson Fristadhallen, Fristad
2018-03-10 11:50 621301118 Pixbo Wallenstam IBF D2 - STC Kungälvs IBK D2 6 - 0 Fredrik Gander, Hajrudin Begic Wallenstam Arena A
2018-03-18 18:15 621301119 Landvetter IBK - IK Zenith 3 - 6 Lazo Cesto, Alf Björkner Landvetter Idrottshall
2018-03-22 20:20 621301117 Lindome IBK Utv - Guldhedens IK D2 4 - 10 Aldin Hadziselmovic, Joakim Amri Nilsson Almåshallen B
2018-03-16 19:30 621301122 Herrestads AIF D2 - Landvetter IBK 21 - 1 Johannes Svensson, Senad Olevic Stenab arena
2018-03-17 13:00 621301123 IK Zenith - Pixbo Wallenstam IBF D2 4 - 0 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Björlanda Idrottshall
2018-03-18 13:00 621301125 Guldhedens IK D2 - Mölndals IBF 7 - 3 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Valhalla A-hall
2018-03-18 16:30 621301124 STC Kungälvs IBK D2 - Lindome IBK Utv 5 - 3 Rikard Mott, Walter Wästhage Kastellegårdshallen
2018-03-24 12:30 621301129 Mölndals IBF - STC Kungälvs IBK D2 6 - 7 Adem Can, Tomas Levin Aktiviteten A-Hall
2018-03-25 09:30 621301130 Lindome IBK Utv - IK Zenith 2 - 6 Andreas Julin, Kim Nielsen Almåshallen B
2018-03-25 11:00 621301131 Pixbo Wallenstam IBF D2 - Herrestads AIF D2 4 - 2 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Wallenstam Arena A
2018-03-25 13:00 621301128 FBC Lerum D2 - Guldhedens IK D2 1 - 10 Amir Huseinovic, Henry Tames Rydsbergshallen
2018-03-25 13:20 621301132 Landvetter IBK - Fristads GoIF D2 Gbg 4 - 5 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Landvetter Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Zenith 18 14 4 0 112-53 59 46
2. Guldhedens IK D2 18 15 1 2 106-50 56 46
3. Pixbo Wallenstam IBF D2 18 10 3 5 89-62 27 33
4. Fristads GoIF D2 Gbg 18 9 2 7 90-67 23 29
5. Herrestads AIF D2 18 9 1 8 124-88 36 28
6. Lindome IBK Utv 18 8 2 8 84-92 -8 26
7. STC Kungälvs IBK D2 18 7 2 9 71-90 -19 23
8. Mölndals IBF 18 4 3 11 53-96 -43 15
9. Landvetter IBK 18 3 1 14 75-137 -62 10
10. FBC Lerum D2 18 1 1 16 52-121 -69 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Div. 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-01 15:00 621401002 Lindås IBK D3 - Herrestads AIF Utv. D3 10 - 3 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Salming Arena
2017-10-01 15:00 621401004 Myggenäs IBK D3 - Stenungsunds IBK D3 1 - 8 Anna Soovik, Linus Söderblom Häggvallsskolan
2017-10-07 14:00 621401010 Dingle AIK D3 - Myggenäs IBK D3 8 - 1 Sebastian Ohlsson, Martin Andersson Munkedals Idrottshall
2017-10-07 15:00 621401009 Stenungsunds IBK D3 - IBK Älvstranden D3 6 - 3 Walter Wästhage, Mathias Johansson Kyrkenorumskolans Idrottshall
2017-10-15 17:30 621401012 Partille IBS D3 - Lindås IBK D3 1 - 8 Wessam Abdellrazek, Almir Mehmedagic Partille Arena B-hallen
2017-10-13 20:00 621401017 Överby IF D3 - Stenungsunds IBK D3 0 - 10 Sebastian Ohlsson, Anna Soovik Nordby Supermarkethallen
2017-10-15 15:00 621401015 Myggenäs IBK D3 - Herrestads AIF Utv. D3 3 - 3 Anna Soovik, Mathias Johansson Häggvallsskolan
2017-10-15 15:45 621401016 IBK Älvstranden D3 - Dingle AIK D3 5 - 7 Nora Woodrow, Linus Olsson Lundbystrand 3
2017-10-20 19:30 621401021 Dingle AIK D3 - Överby IF D3 11 - 2 Walter Wästhage, Sebastian Ohlsson Munkedals Idrottshall
2017-10-21 18:00 621401023 Partille IBS D3 - Myggenäs IBK D3 8 - 5 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Qvisthallen
2017-10-22 16:00 621401022 Herrestads AIF Utv. D3 - IBK Älvstranden D3 8 - 7 Dino Ra, Walter Wästhage Stenab arena
2017-10-29 14:00 621401028 Överby IF D3 - Herrestads AIF Utv. D3 5 - 6 Mathias Johansson, Anna Soovik Strömstad Gymnasium
2017-10-29 18:10 621401027 IBK Älvstranden D3 - Partille IBS D3 8 - 6 Senad Olevic, Rikard Mott Lundbystrand 4
2017-11-18 16:30 621401026 Myggenäs IBK D3 - Lindås IBK D3 7 - 10 Martin Andersson, Matilda Svenblad Häggvallsskolan
2017-11-12 16:20 621401035 Lindås IBK D3 - IBK Älvstranden D3 8 - 4 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Salming Arena
2017-11-12 16:40 621401034 Partille IBS D3 - Överby IF D3 14 - 1 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Vallhamra Sportcenter
2017-11-19 16:00 621401042 Stenungsunds IBK D3 - Dingle AIK D3 8 - 1 Dino Ra, Johannes Svensson Kyrkenorumskolans Idrottshall
2018-01-19 20:00 621401039 Överby IF D3 - Lindås IBK D3 2 - 12 Martin Andersson, Susanne Andersson Nordby Supermarkethallen
2017-11-25 11:00 621401044 Herrestads AIF Utv. D3 - Stenungsunds IBK D3 2 - 3 Mikael Molldén, Linus Söderblom Stenab arena
2017-11-26 15:00 621401048 Myggenäs IBK D3 - IBK Älvstranden D3 8 - 3 Walter Wästhage, Mathias Johansson Häggvallsskolan
2017-12-01 20:00 621401050 Överby IF D3 - Myggenäs IBK D3 1 - 7 Senad Olevic, Walter Wästhage Nordby Supermarkethallen
2017-12-02 18:00 621401053 Stenungsunds IBK D3 - Partille IBS D3 3 - 2 Walter Wästhage, Linus Söderblom Stenungsund Arena
2017-12-03 13:30 621401054 Dingle AIK D3 - Herrestads AIF Utv. D3 4 - 6 Walter Wästhage, Sebastian Ohlsson Munkedals Idrottshall
2017-12-10 12:00 621401056 Partille IBS D3 - Dingle AIK D3 2 - 9 Linus Olsson, Adam Jällfält Vallhamra Sportcenter
2017-12-10 15:00 621401057 Lindås IBK D3 - Stenungsunds IBK D3 1 - 3 Alf Björkner, Mikael Ärlig Salming Arena
2017-12-10 18:10 621401060 IBK Älvstranden D3 - Överby IF D3 14 - 2 Javed Khan, Narcis Hadziselimovic Lundbystrand 4
2017-12-16 14:00 621401065 Dingle AIK D3 - Lindås IBK D3 6 - 2 Walter Wästhage, Sebastian Ohlsson Munkedals Idrottshall
2017-12-17 15:00 621401066 Herrestads AIF Utv. D3 - Partille IBS D3 9 - 4 Walter Wästhage, Martin Andersson Stenab arena
2018-01-13 14:45 621401070 Stenungsunds IBK D3 - Myggenäs IBK D3 5 - 2 Linus Söderblom, Sebastian Ohlsson Stenungsund Arena
2018-01-14 16:00 621401068 Herrestads AIF Utv. D3 - Lindås IBK D3 6 - 2 Johannes Svensson, Linus Söderblom Stenab arena
2018-01-19 20:00 621401076 Myggenäs IBK D3 - Dingle AIK D3 4 - 6 Adam Brändén, Mathias Johansson Häggvallsskolan
2018-01-21 12:20 621401075 IBK Älvstranden D3 - Stenungsunds IBK D3 1 - 4 Mikael Ärlig, Alf Björkner Lundbystrand 3
2018-01-21 12:30 621401078 Lindås IBK D3 - Partille IBS D3 11 - 1 Mustafa Er, Adem Can Salming Arena
2018-01-27 14:00 621401082 Dingle AIK D3 - IBK Älvstranden D3 3 - 5 Jesper Dammert, Andreas Rolén Munkedals Idrottshall
2018-01-27 15:00 621401081 Herrestads AIF Utv. D3 - Myggenäs IBK D3 8 - 1 Jim Olausson, Susanne Andersson Stenab arena
2018-01-27 18:30 621401083 Stenungsunds IBK D3 - Överby IF D3 25 - 1 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Kyrkenorumskolans Idrottshall
2018-02-02 20:00 621401087 Överby IF D3 - Dingle AIK D3 1 - 15 Adam Brändén, Lukas Andersson Nordby Supermarkethallen
2018-02-04 13:30 621401088 IBK Älvstranden D3 - Herrestads AIF Utv. D3 7 - 6 Aldin Hadziselmovic, Adam Lundqvist Blom Lundbystrand 3
2018-02-25 12:00 621401089 Myggenäs IBK D3 - Partille IBS D3 4 - 6 Adam Brändén, Lukas Andersson Häggvallsskolan
2018-02-11 12:15 621401093 Partille IBS D3 - IBK Älvstranden D3 3 - 5 Adnan Tongur, Besim Mehmedagic Vallhamra Sportcenter
2018-02-13 20:00 621401094 Herrestads AIF Utv. D3 - Överby IF D3 17 - 1 Martin Andersson, Mathias Johansson Stenab arena
2018-02-28 20:00 621401092 Lindås IBK D3 - Myggenäs IBK D3 5 - 3 Anela Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Salming Arena
2018-01-13 09:00 621401101 IBK Älvstranden D3 - Lindås IBK D3 2 - 12 Håkan Krafft, Peter Axelsson Lundbystrand 3
2018-02-18 17:30 621401100 Överby IF D3 - Partille IBS D3 3 - 16 Walter Wästhage, John Bilén Nordby Supermarkethallen
2018-02-23 19:00 621401105 Lindås IBK D3 - Överby IF D3 7 - 3 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Salming Arena
2018-02-24 14:00 621401108 Dingle AIK D3 - Stenungsunds IBK D3 4 - 9 Walter Wästhage, Mathias Johansson Munkedals Idrottshall
2018-03-03 12:15 621401110 Stenungsunds IBK D3 - Herrestads AIF Utv. D3 3 - 3 Mustafa Er, Walter Wästhage Stenungsund Arena
2018-03-04 16:30 621401114 IBK Älvstranden D3 - Myggenäs IBK D3 5 - 2 Mustafa Er, Håkan Krafft Lundbystrand 3
2018-03-08 19:30 621401119 Partille IBS D3 - Stenungsunds IBK D3 2 - 7 Catrin Kleist, Apilou Dragin Partille Arena B-hallen
2018-03-09 20:00 621401116 Myggenäs IBK D3 - Överby IF D3 17 - 0 Martin Andersson, Jim Olausson Häggvallsskolan
2018-03-11 16:00 621401120 Herrestads AIF Utv. D3 - Dingle AIK D3 8 - 4 Mikael Molldén, Kim Berndtson Stenab arena
2018-03-16 19:30 621401122 Dingle AIK D3 - Partille IBS D3 6 - 3 Walter Wästhage, Mathias Johansson Munkedals Idrottshall
2018-03-16 20:00 621401126 Överby IF D3 - IBK Älvstranden D3 2 - 11 Hajrudin Begic, John Bilén Strömstad Gymnasium
2018-03-18 12:15 621401123 Stenungsunds IBK D3 - Lindås IBK D3 10 - 8 Peter Axelsson, Håkan Krafft Kyrkenorumskolans Idrottshall
2018-03-24 15:30 621401132 Partille IBS D3 - Herrestads AIF Utv. D3 5 - 6 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Qvisthallen
2018-03-25 14:45 621401131 Lindås IBK D3 - Dingle AIK D3 9 - 2 Håkan Krafft, Peter Axelsson Salming Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Stenungsunds IBK D3 14 13 1 0 104-31 73 40
2. Lindås IBK D3 14 10 0 4 105-53 52 30
3. Herrestads AIF Utv. D3 14 9 2 3 91-59 32 29
4. Dingle AIK D3 14 8 0 6 86-65 21 24
5. IBK Älvstranden D3 14 7 0 7 80-77 3 21
6. Partille IBS D3 14 4 0 10 73-85 -12 12
7. Myggenäs IBK D3 14 3 1 10 65-76 -11 10
8. Överby IF D3 14 0 0 14 24-182 -158 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Veteraner
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-08 09:00 621701002 Lindome IBK DV - IBK Bergum Damvet 12 - 3 Narcis Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Skånhällaskolan
2017-10-08 19:30 621701001 IBF Backadalen DV - Hindås IBK DV 5 - 2 Adem Can, Tomas Levin Skälltorpsskolan
2017-10-08 19:40 621701003 FBC Lerum DV - Kärra IBK DV 4 - 1 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Rydsbergshallen
2017-10-15 17:40 621701004 IBK Bergum Damvet - IBF Backadalen DV 0 - 7 Adam Brändén, Kim Nielsen Bergumsskolan
2017-10-15 20:00 621701006 FBC Lerum DV - Lindome IBK DV 0 - 7 Henry Tames, Lazo Cesto Rydsbergshallen
2018-02-06 18:10 621701005 Kärra IBK DV - Hindås IBK DV 1 - 3 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Lundbystrand 3
2017-10-22 12:10 621701008 IBK Bergum Damvet - FBC Lerum DV 3 - 2 Ulf Jonasson, Felix Bark Peterson Bergumsskolan
2017-10-22 13:20 621701009 Hindås IBK DV - Lindome IBK DV 1 - 3 Tomas Levin, Almir Mehmedagic Hindås Idrottshall
2017-10-22 19:30 621701007 IBF Backadalen DV - Kärra IBK DV 2 - 0 Nora Woodrow, Jesper Dammert Skälltorpsskolan
2017-10-29 14:45 621701012 Hindås IBK DV - IBK Bergum Damvet 3 - 1 Amir Huseinovic Hindås Idrottshall
2017-10-29 20:00 621701010 FBC Lerum DV - IBF Backadalen DV 0 - 6 Henrik Lord Johansson, Gustav Glansén Rydsbergshallen
2018-01-26 19:20 621701011 Lindome IBK DV - Kärra IBK DV 4 - 1 Håkan Krafft, Rikard Mott Streteredsskolan
2017-11-11 18:00 621701015 Kärra IBK DV - IBK Bergum Damvet 0 - 8 Jesper Wångblad, Rikard Mott Kärra Sporthall
2017-11-12 19:30 621701013 IBF Backadalen DV - Lindome IBK DV 4 - 1 Rikard Mott, Linus Olsson Skälltorpsskolan
2017-11-12 19:45 621701014 FBC Lerum DV - Hindås IBK DV 4 - 5 Håkan Krafft, Peter Axelsson Rydsbergshallen
2017-11-19 08:30 621701016 Hindås IBK DV - IBF Backadalen DV 2 - 4 Kim Nielsen, Johannes Svensson Hindås Idrottshall
2017-11-19 19:00 621701018 Kärra IBK DV - FBC Lerum DV 1 - 5 Joakim Jögi, Narcis Hadziselimovic Lundbystrand 3
2018-01-14 14:10 621701017 IBK Bergum Damvet - Lindome IBK DV 1 - 7 Mustafa Er, Jesper Wångblad Bergumsskolan
2017-11-26 09:00 621701021 Lindome IBK DV - FBC Lerum DV 8 - 1 Joakim Jögi, Mustafa Er Skånhällaskolan
2017-11-26 14:45 621701020 Hindås IBK DV - Kärra IBK DV 9 - 1 Peter Axelsson, Mustafa Er Hindås Idrottshall
2017-11-26 19:30 621701019 IBF Backadalen DV - IBK Bergum Damvet 6 - 1 Adam Jällfält, Christer Carlberg Skälltorpsskolan
2017-12-10 09:00 621701022 Kärra IBK DV - IBF Backadalen DV 1 - 2 Gustav Glansén, Andreas Rolén Lundbystrand 3
2017-12-10 10:10 621701024 Lindome IBK DV - Hindås IBK DV 4 - 0 Alf Björkner, Mikael Ärlig Skånhällaskolan
2017-12-10 19:30 621701023 FBC Lerum DV - IBK Bergum Damvet 2 - 3 Mustafa Er, Amir Huseinovic Rydsbergshallen
2017-12-16 18:00 621701026 Kärra IBK DV - Lindome IBK DV 2 - 6 Aldin Hadziselmovic, Adam Lundqvist Blom Kärra Sporthall
2017-12-17 11:00 621701027 IBK Bergum Damvet - Hindås IBK DV 0 - 3 Henry Tames, Kim Nielsen Bergumsskolan
2017-12-17 19:30 621701025 IBF Backadalen DV - FBC Lerum DV 6 - 0 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Skälltorpsskolan
2018-01-16 20:15 621701029 Hindås IBK DV - FBC Lerum DV 2 - 2 Aldin Hadziselmovic, Hajrudin Begic Hindås Idrottshall
2018-01-20 08:40 621701028 Lindome IBK DV - IBF Backadalen DV 1 - 0 Tomas Levin, Adem Can Streteredsskolan
2018-01-21 10:10 621701030 IBK Bergum Damvet - Kärra IBK DV 3 - 0 Javed Khan, Andreas Julin Bergumsskolan
2018-01-28 09:00 621701032 Lindome IBK DV - IBK Bergum Damvet 6 - 0 Jesper Wångblad, Linus Olsson Skånhällaskolan
2018-01-28 19:30 621701031 IBF Backadalen DV - Hindås IBK DV 2 - 2 Adem Can, Tomas Levin Skälltorpsskolan
2018-01-28 20:00 621701033 FBC Lerum DV - Kärra IBK DV 4 - 2 Senad Olevic, Felix Bark Peterson Rydsbergshallen
2018-02-03 18:00 621701035 Kärra IBK DV - Hindås IBK DV 2 - 1 Narcis Hadziselimovic, Tomas Levin Kärra Sporthall
2018-02-04 11:10 621701034 IBK Bergum Damvet - IBF Backadalen DV 0 - 2 Besim Mehmedagic, Narcis Hadziselimovic Bergumsskolan
2018-02-04 20:00 621701036 FBC Lerum DV - Lindome IBK DV 1 - 7 Henry Tames, Lazo Cesto Rydsbergshallen
2018-02-25 13:20 621701039 Hindås IBK DV - Lindome IBK DV 3 - 5 Adem Can, Adem Can Hindås Idrottshall
2018-02-25 14:20 621701038 IBK Bergum Damvet - FBC Lerum DV 4 - 4 Kim Nielsen, Felix Bark Peterson Bergumsskolan
2018-02-25 19:30 621701037 IBF Backadalen DV - Kärra IBK DV 6 - 1 Walter Wästhage, Senad Olevic Skälltorpsskolan
2018-02-27 20:15 621701042 Hindås IBK DV - IBK Bergum Damvet 4 - 2 Jesper Wångblad, Adnan Mehmedagic Hindås Idrottshall
2018-03-04 09:00 621701041 Lindome IBK DV - Kärra IBK DV 2 - 2 Almir Mehmedagic, Wessam Abdellrazek Skånhällaskolan
2018-03-04 20:00 621701040 FBC Lerum DV - IBF Backadalen DV 0 - 0 Fredrik Ohlsson, Petter Enlund Rydsbergshallen
2018-03-11 13:40 621701045 Kärra IBK DV - IBK Bergum Damvet 1 - 3 Peter Axelsson, Håkan Krafft Kärra Sporthall
2018-03-11 19:30 621701043 IBF Backadalen DV - Lindome IBK DV 2 - 1 Narcis Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Skälltorpsskolan
2018-03-18 20:00 621701044 FBC Lerum DV - Hindås IBK DV 2 - 1 Anela Hadziselimovic, Narcis Hadziselimovic Rydsbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Backadalen DV 15 12 2 1 54-12 42 38
2. Lindome IBK DV 15 12 1 2 74-21 53 37
3. Hindås IBK DV 15 6 2 7 41-38 3 20
4. IBK Bergum Damvet 15 5 1 9 32-59 -27 16
5. FBC Lerum DV 15 4 3 8 31-56 -25 15
6. Kärra IBK DV 15 1 1 13 16-62 -46 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis