DM Flickor RÖD Div 2 (2017/18)

Gruppspel
DM Flickor Röd Div 2 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-23 18:00 056568001 IBK Runsten F05-06 - Sandvikens AIK 06/07 3 - 2 Hampus Andersson, Reine Schröder Sjöängsskolan
2018-02-09 18:10 056568002 IK Sätra F04-05 - Norrsundets IF F-04-07 2 - 1 Johan Andersson, Oliver Parment Träffen Arena
2018-03-12 18:15 056568003 Norrsundets IF F-04-07 - IBK Runsten F05-06 3 - 1 Jan Byqvist, Hampus Andersson Norrsundets Sporthall
2018-03-21 18:00 056568004 Sandvikens AIK 06/07 - IK Sätra F04-05 2 - 4 Almedina Sörell, Magnus Nordahl Bessemerhallen
2018-02-13 18:00 056568005 IBK Runsten F05-06 - IK Sätra F04-05 0 - 4 Gustav Johansson, Mattias Furbo Sjöängsskolan
2018-03-05 18:15 056568006 Norrsundets IF F-04-07 - Sandvikens AIK 06/07 5 - 1 Thomas Sterner, Richard Öhneskog Norrsundets Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sätra F04-05 3 3 0 0 10-3 7 9
2. Norrsundets IF F-04-07 3 2 0 1 9-4 5 6
3. IBK Runsten F05-06 3 1 0 2 4-9 -5 3
4. Sandvikens AIK 06/ 07 3 0 0 3 5-12 -7 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Flickor Röd Div 2 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-29 18:40 056569001 Strömsbro IF F05 - Valbo IBF F05 2 - 2 Martin Stenberg, Reine Schröder Testebo Arena
2018-02-09 18:15 056569002 Valbo IBF F05 - IK Sätra F04-05 VB 7 - 2 Reine Schröder, Tuva Andersson Ludvigbergsskolan
2018-02-05 19:15 056569003 IK Sätra F04-05 VB - Strömsbro IF F05 2 - 4 Thomas Sterner, Hampus Andersson Sjöängsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Valbo IBF F05 2 1 1 0 9-4 5 4
2. Strömsbro IF F05 2 1 1 0 6-4 2 4
3. IK Sätra F04-05 VB 2 0 0 2 4-11 -7 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
DM Flickor Röd Div 2 Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-09 18:00 Semifinal 1 056570001 Valbo IBF 05 - Norrsundets IF F-04-07 1 - 6 Vilma Söder, Tuva Andersson Nynäshallen
2018-04-09 19:45 Semifinal 2 056570002 IK Sätra F04-05 - Strömsbro IF F05 6 - 1 Albin Norring, Alfons Eriksson Nynäshallen
2018-04-10 18:15 Final 056570003 Norrsundets IF F-04-07 - IK Sätra F04-05 7 - 3 Albin Norring, Tuva Andersson Alfahallen - Gavlehov

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis