Röda Cupen Pojkar Svår (2016/17)

Gruppspel
Pojkar Svår Gr A Arboga Köping
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-02-03 16:00 581082001 Salems IF - Ingarö IF 1 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-02-03 16:00 581082002 Tumba GOIF - Torshälla IBK 8 - 2 Ullvihallen
2017-02-03 20:00 581082003 IK Sirius IBK - Tumba GOIF 5 - 6 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-02-03 20:00 581082004 Torshälla IBK - Salems IF 1 - 5 Ullvihallen
2017-02-04 09:00 581082005 Salems IF - IK Sirius IBK 5 - 8 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-02-04 09:00 581082006 Ingarö IF - Torshälla IBK 2 - 3 Ullvihallen
2017-02-04 13:00 581082007 Tumba GOIF - Salems IF 8 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-02-04 13:00 581082008 IK Sirius IBK - Ingarö IF 4 - 2 Ullvihallen
2017-02-04 17:00 581082009 Ingarö IF - Tumba GOIF 6 - 9 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-02-04 17:00 581082010 Torshälla IBK - IK Sirius IBK 2 - 4 Ullvihallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tumba GOIF 4 4 0 0 31-15 16 12
2. IK Sirius IBK 4 3 0 1 21-15 6 9
3. Salems IF 4 1 0 3 13-19 -6 3
4. Ingarö IF 4 1 0 3 12-17 -5 3
5. Torshälla IBK 4 1 0 3 8-19 -11 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Svår Gr B Arboga Köping
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-02-03 19:00 581083001 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC 7 - 4 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-02-03 19:00 581083002 Västerås IBS Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb 1 - 3 Ullvihallen
2017-02-03 20:00 581083003 Rotebro IS IBK - IBK Lund 2 - 5 Sturehallen
2017-02-04 10:00 581083004 IBK Lund - Västerås IBS Ungdom 2 - 9 Vasahallen
2017-02-04 10:00 581083005 Örebro SK Ungdomsklubb - IBF Offensiv Lidingö 9 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-02-04 10:00 581083006 Täby FC - Rotebro IS IBK 2 - 2 Ullvihallen
2017-02-04 14:00 581083007 IBF Offensiv Lidingö - IBK Lund 5 - 4 Vasahallen
2017-02-04 14:00 581083008 Täby FC - Örebro SK Ungdomsklubb 0 - 5 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-02-04 14:00 581083009 Västerås IBS Ungdom - Rotebro IS IBK 11 - 2 Ullvihallen
2017-02-04 18:00 581083010 Västerås IBS Ungdom - IBF Offensiv Lidingö 1 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-02-04 18:00 581083011 IBK Lund - Täby FC 5 - 5 Ullvihallen
2017-02-04 19:00 581083012 Rotebro IS IBK - Örebro SK Ungdomsklubb 3 - 3 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-02-05 08:30 581083013 Täby FC - Västerås IBS Ungdom 2 - 7 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-02-05 08:30 581083014 Örebro SK Ungdomsklubb - IBK Lund 4 - 0 Ullvihallen
2017-02-05 09:30 581083015 IBF Offensiv Lidingö - Rotebro IS IBK 4 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örebro SK Ungdomsklubb 5 4 1 0 24-6 18 13
2. IBF Offensiv Lidingö 5 4 0 1 20-20 0 12
3. Västerås IBS Ungdom 5 3 0 2 29-11 18 9
4. IBK Lund 5 1 1 3 16-25 -9 4
5. Täby FC 5 0 2 3 13-26 -13 2
6. Rotebro IS IBK 5 0 2 3 11-25 -14 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Svår Gr E Kungälv
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-02-03 17:00 581074001 Bjärreds IBK - Marstrands IBK 5 - 6 Almir Mehmedagic, Wessam Abdellrazek Mimershus A-hallen
2017-02-03 17:00 581074002 Surte IS IBK - Jönköpings IK Ungdom 4 - 5 Anton Nyberg, Adnan Mehmedagic Mimershus B-hallen
2017-02-04 08:00 581074003 Jönköpings IK Ungdom - Bjärreds IBK 1 - 3 Carl Flyning, Jesper Dammert Mimershus A-hallen
2017-02-04 08:00 581074004 Marstrands IBK - Surte IS IBK 4 - 2 Jesper Wångblad, Linus Olsson Kastellegårdshallen
2017-02-04 13:00 581074005 Bjärreds IBK - Surte IS IBK 2 - 2 Adam Jällfält, Tomas Levin Mimershus B-hallen
2017-02-04 13:00 581074006 Marstrands IBK - Jönköpings IK Ungdom 4 - 3 Sara Karlholm, Joakim Jögi Mimershus A-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Marstrands IBK 3 3 0 0 14-10 4 9
2. Bjärreds IBK 3 1 1 1 10-9 1 4
3. Jönköpings IK Ungdom 3 1 0 2 9-11 -2 3
4. Surte IS IBK 3 0 1 2 8-11 -3 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Svår Gr F Kungälv
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-02-03 17:00 581075001 Lomma FBC - FBC Lerum 1 4 - 5 Jesper Wångblad, Linus Olsson Kastellegårdshallen
2017-02-03 17:00 581075002 Sportlife Kungälvs IBK - Fröjereds IF 3 - 6 Senad Olevic, Ulf Jonasson Munkegärdehallen
2017-02-04 08:00 581075003 Fröjereds IF - Lomma FBC 3 - 4 William Hilmersson, Adem Can Mimershus B-hallen
2017-02-04 08:00 581075004 FBC Lerum 1 - Sportlife Kungälvs IBK 4 - 2 Patrik Jonasson, Henrik Nordström Munkegärdehallen
2017-02-04 13:00 581075005 Lomma FBC - Sportlife Kungälvs IBK 5 - 1 Patrik Jonasson, Nora Woodrow Munkegärdehallen
2017-02-04 13:00 581075006 FBC Lerum 1 - Fröjereds IF 4 - 4 Oscar Carestam, Martin Almsberg Kastellegårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Lerum 1 3 2 1 0 13-10 3 7
2. Lomma FBC 3 2 0 1 13-9 4 6
3. Fröjereds IF 3 1 1 1 13-11 2 4
4. Sportlife Kungälvs IBK 3 0 0 3 6-15 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Svår Gr G Kungälv
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-02-03 18:00 581076001 Munka Ljungby IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 4 Almir Mehmedagic, Wessam Abdellrazek Mimershus A-hallen
2017-02-03 18:00 581076002 Hovslätts IK - IBK Lockerud Mariestad 8 - 2 Adnan Mehmedagic, Joakim Jögi Mimershus B-hallen
2017-02-04 09:00 581076003 IBK Lockerud Mariestad - Munka Ljungby IBK 3 - 6 Carl Flyning, Jesper Dammert Mimershus A-hallen
2017-02-04 09:00 581076004 Pixbo Wallenstam IBF - Hovslätts IK 1 - 9 Adem Can, William Hilmersson Mimershus B-hallen
2017-02-04 14:00 581076005 Munka Ljungby IBK - Hovslätts IK 1 - 5 Tomas Levin, Adam Jällfält Mimershus B-hallen
2017-02-04 14:00 581076006 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Lockerud Mariestad 2 - 6 Sara Karlholm, Joakim Jögi Mimershus A-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IK 3 3 0 0 22-4 18 9
2. IBK Lockerud Mariestad 3 1 0 2 11-16 -5 3
3. Munka Ljungby IBK 3 1 0 2 9-12 -3 3
4. Pixbo Wallenstam IBF 3 1 0 2 7-17 -10 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Svår Gr H Kungälv
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-02-03 18:00 581077001 IBK Höllviken - Partille IBS 3 - 3 Jesper Wångblad, Linus Olsson Kastellegårdshallen
2017-02-03 18:00 581077002 IBK Vöikers - Tillberga IK Ung/Per-Ols IBF 8 - 2 Ulf Jonasson, Senad Olevic Munkegärdehallen
2017-02-04 09:00 581077003 Tillberga IK Ung/Per-Ols IBF - IBK Höllviken 2 - 2 Jesper Wångblad, Linus Olsson Kastellegårdshallen
2017-02-04 09:00 581077004 Partille IBS - IBK Vöikers 4 - 4 Patrik Jonasson, Henrik Nordström Munkegärdehallen
2017-02-04 14:00 581077005 IBK Höllviken - IBK Vöikers 2 - 6 Patrik Jonasson, Nora Woodrow Munkegärdehallen
2017-02-04 14:00 581077006 Partille IBS - Tillberga IK Ung/Per-Ols IBF 1 - 3 Martin Almsberg, Oscar Carestam Kastellegårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Vöikers 3 2 1 0 18-8 10 7
2. Tillberga IK Ung/ Per-Ols IBF 3 1 1 1 7-11 -4 4
3. Partille IBS 3 0 2 1 8-10 -2 2
4. IBK Höllviken 3 0 2 1 7-11 -4 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Pojkar Svår 3-4 plats Arboga Köping
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-02-05 14:00 Final 581071001 IBF Offensiv Lidingö - IK Sirius IBK 2 - 4 Karlbergshallen (KB-Hallen)
Pojkar Svår 5-6 plats Arboga Köping
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-02-05 15:00 Final 581072001 Salems IF - Västerås IBS Ungdom 2 - 5 Ullvihallen
Pojkar Svår 7-8 plats Arboga Köping
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-02-05 14:00 Final 581073001 IBK Lund - Ingarö IF 0 - 5 Ullvihallen
Pojkar Svår 9-10 plats Arboga Köping
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-02-05 11:30 Final 581081001 Torshälla IBK - Täby FC 1 - 6 Karlbergshallen (KB-Hallen)
Pojkar Svår Final Arboga Köping
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-02-05 15:00 Final 581070001 Tumba GOIF - Örebro SK Ungdomsklubb 6 - 5 e.förl. Karlbergshallen (KB-Hallen)
Pojkar Svår Slutspel 13-16 Kungälv
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-02-05 08:00 Semifinal 1 581079001 Surte IS IBK - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 7 Nenad Gusevac, Mustafa Er Munkegärdehallen
2017-02-05 08:00 Semifinal 2 581079002 Sportlife Kungälvs IBK - IBK Höllviken 3 - 2 e.str. Linus Olsson, Jesper Wångblad Kastellegårdshallen
2017-02-05 13:30 Final 581079003 Sportlife Kungälvs IBK - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 4 Patrik Jonasson, Henrik Nordström Kastellegårdshallen
2017-02-05 13:30 Match om 3:e pl. 581079004 Surte IS IBK - IBK Höllviken 2 - 6 Linnea Storm, Kim Nielsen Munkegärdehallen
Pojkar Svår Slutspel 1-8 Kungälv
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-02-04 18:00 Kvartsfinal 2 581078002 Marstrands IBK - Lomma FBC 5 - 4 Adam Jällfält, Adem Can Mimershus A-hallen
2017-02-04 18:00 Kvartsfinal 3 581078003 FBC Lerum 1 - Bjärreds IBK 2 - 3 e.förl. Anton Nyberg, Adnan Mehmedagic Mimershus B-hallen
2017-02-04 19:00 Kvartsfinal 1 581078001 IBK Vöikers - IBK Lockerud Mariestad 9 - 0 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Munkegärdehallen
2017-02-04 19:00 Kvartsfinal 4 581078004 Hovslätts IK - Tillberga IK Ung/Per-Ols IBF 5 - 4 Magnus Persson, Tomas Levin Kastellegårdshallen
2017-02-05 11:00 Semifinal 1 581078005 Marstrands IBK - IBK Vöikers 1 - 9 Oscar Carestam, Martin Almsberg Mimershus A-hallen
2017-02-05 11:00 Semifinal 2 581078006 Hovslätts IK - Bjärreds IBK 4 - 2 Mattias Strid, Håkan Krafft Mimershus B-hallen
2017-02-05 12:00 Plac.match 581078008 Lomma FBC - IBK Lockerud Mariestad 6 - 1 Patrik Jonasson, Henrik Nordström Kastellegårdshallen
2017-02-05 12:00 Plac.match 581078009 Tillberga IK Ung/Per-Ols IBF - FBC Lerum 1 1 - 4 Linnea Storm, Kim Nielsen Munkegärdehallen
2017-02-05 15:30 Final 581078007 Hovslätts IK - IBK Vöikers 4 - 6 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Mimershus A-hallen
Pojkar Svår Slutspel 9-12 Kungälv
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-02-05 08:00 Semifinal 1 581080001 Jönköpings IK Ungdom - Munka Ljungby IBK 0 - 1 Sara Karlholm, Joakim Jögi Mimershus A-hallen
2017-02-05 08:00 Semifinal 2 581080002 Fröjereds IF - Partille IBS 2 - 5 Mattias Strid, Håkan Krafft Mimershus B-hallen
2017-02-05 14:30 Match om 3:e pl. 581080004 Jönköpings IK Ungdom - Fröjereds IF 3 - 0 Anela Hadziselimovic, Senad Olevic Mimershus B-hallen
2017-02-05 15:30 Final 581080003 Partille IBS - Munka Ljungby IBK 5 - 2 Patrik Jonasson, Henrik Nordström Kastellegårdshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis