Damer Utvecklingsserie (2016/17)

Gruppspel
Damer Utveckling
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 13:00 242301003 IBK Härnösand - Klockarbergets BK 4 - 3 Thomas Eriksson, Jan Öberg Öbacka SC
2016-10-02 12:00 242301002 FBC Lo D3 - Vattjoms IK 3 - 1 Boo Hydling, Patrik Nilsson Bollstahallen
2016-10-08 12:30 242301006 IBK Härnösand - FBC Lo D3 13 - 1 Jan Öberg, Thomas Eriksson Öbacka SC
2016-11-05 14:00 242301005 Klockarbergets BK - IBK Njutånger/Hudik-Björkberg 5 - 3 Robin Palander, Fredrik Strandlund Njurundahallen
2016-10-15 13:00 242301007 Alnö IBK - Vattjoms IK 2 - 3 Jon Lundgren, Peter Palander Höglunda
2016-10-16 13:00 242301009 IBK Njutånger/Hudik-Björkberg - FBC Lo D3 3 - 1 Mats Sjöqvist, Robert Mårtensson Movallen Iggesund
2016-10-23 13:00 242301011 IBK Härnösand - Vattjoms IK 5 - 4 Elin Lindgren, Maria Dahlin Öbacka SC
2016-10-23 17:30 242301010 Klockarbergets BK - Alnö IBK 6 - 1 Kenny Windahl, Thomas Berglund Njurundahallen
2016-10-29 13:00 242301013 Alnö IBK - IBK Härnösand 1 - 7 Anders Sandström, Jörgen Grundström Höglunda
2016-10-29 16:30 242301015 Vattjoms IK - IBK Njutånger/Hudik-Björkberg 4 - 3 Kenny Windahl, Thomas Berglund Matfors Sporthall
2016-10-30 13:00 242301014 Klockarbergets BK - FBC Lo D3 2 - 4 Mattias Karlsson, Thomas Berglund Njurundahallen
2016-11-12 12:00 242301016 FBC Lo D3 - Alnö IBK 5 - 6 Ivica Matanovic, Göran Norberg Bollstahallen
2016-11-13 13:00 242301017 IBK Njutånger/Hudik-Björkberg - IBK Härnösand 6 - 5 Daniel Holm, Tomas Eriksson Movallen Iggesund
2016-11-19 13:00 242301019 Alnö IBK - IBK Njutånger/Hudik-Björkberg 3 - 6 Robin Palander, Fredrik Strandlund Höglunda
2016-11-20 14:00 242301021 Klockarbergets BK - Vattjoms IK 2 - 3 Patrik Sjöberg, Peter Palander Njurundahallen
2016-11-26 16:30 242301023 Vattjoms IK - FBC Lo D3 15 - 0 Thomas Berglund, Kenny Windahl Matfors Sporthall
2016-11-27 13:30 242301024 Klockarbergets BK - IBK Härnösand 4 - 4 Fredrik Strandlund, Fredrik Strese Njurundahallen
2016-12-03 12:00 242301027 FBC Lo D3 - IBK Härnösand 4 - 5 Jörgen Grundström, Anders Sandström Bollstahallen
2016-12-04 14:00 242301026 IBK Njutånger/Hudik-Björkberg - Klockarbergets BK 2 - 7 Jörgen Grundström, Anders Sandström Movallen Iggesund
2016-12-17 12:00 242301030 FBC Lo D3 - IBK Njutånger/Hudik-Björkberg 4 - 5 Mikael Berglund, Peder Lövdahl Bollstahallen
2017-03-28 19:30 242301028 Vattjoms IK - Alnö IBK 7 - 1 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Matfors Sporthall
2017-01-14 16:30 242301032 Vattjoms IK - IBK Härnösand 3 - 7 Alexander Bergman, Arvid Larsson Matfors Sporthall
2017-03-01 21:00 242301031 Alnö IBK - Klockarbergets BK 3 - 11 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Hagahallen
2017-01-21 13:00 242301034 IBK Härnösand - Alnö IBK 6 - 2 Alexander Bergman, Arvid Larsson Öbacka SC
2017-01-22 13:00 242301036 IBK Njutånger/Hudik-Björkberg - Vattjoms IK 4 - 7 Magnus Andersson, Lasse Schilling Movallen Iggesund
2017-03-24 19:30 242301035 FBC Lo D3 - Klockarbergets BK 4 - 8 Mikael Körning, Johnnie Lundmark Bollstahallen
2017-01-28 12:30 242301038 IBK Härnösand - IBK Njutånger/Hudik-Björkberg 12 - 1 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Öbacka SC
2017-01-29 16:30 242301037 Alnö IBK - FBC Lo D3 2 - 3 Arvid Larsson, Alexander Bergman Höglunda
2017-02-04 16:30 242301042 Vattjoms IK - Klockarbergets BK 3 - 3 Niklas Bäckström, Jörgen Grundström Matfors Sporthall
2017-02-05 13:00 242301040 IBK Njutånger/Hudik-Björkberg - Alnö IBK 5 - 2 Tomas Eriksson, Magnus Andersson Movallen Iggesund
2017-02-11 12:00 242301044 FBC Lo D3 - Vattjoms IK 2 - 4 Johnnie Lundmark, Simon Hedkvist Bollstahallen
2017-02-11 12:30 242301045 IBK Härnösand - Klockarbergets BK 5 - 7 Maria Dahlin, Elin Lindgren Öbacka SC
2017-02-18 12:00 242301048 IBK Härnösand - FBC Lo D3 12 - 2 Andreas Nyman, Simon Hedkvist Öbacka SC
2017-02-19 14:00 242301047 Klockarbergets BK - IBK Njutånger/Hudik-Björkberg 9 - 2 Thomas Eriksson, Jan Öberg Njurundahallen
2017-02-25 13:00 242301049 Alnö IBK - Vattjoms IK 2 - 2 Thomas Eriksson, Jan Öberg Höglunda
2017-02-25 13:00 242301051 IBK Njutånger/Hudik-Björkberg - FBC Lo D3 6 - 2 Mats Sjöqvist, Per-Olov Nilsson Movallen Iggesund
2017-03-04 14:30 242301053 Vattjoms IK - IBK Härnösand 4 - 5 Thomas Berglund, Fredrik Strese Matfors Sporthall
2017-03-05 13:00 242301052 Klockarbergets BK - Alnö IBK 14 - 0 Niklas Bäckström, Patrik Sjöberg Njurundahallen
2017-03-11 13:00 242301055 Alnö IBK - IBK Härnösand 3 - 3 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Höglunda
2017-03-11 13:30 242301056 Klockarbergets BK - FBC Lo D3 4 - 3 Fredrik Strese, Arvid Larsson Njurundahallen
2017-03-18 16:00 242301057 IBK Njutånger/Hudik-Björkberg - Vattjoms IK 5 - 3 Robert Mårtensson, Niclas Olsson Movallen Iggesund
2017-03-12 12:30 242301059 IBK Härnösand - IBK Njutånger/Hudik-Björkberg 6 - 3 Stefan Nyberg, Mikael Berglund Öbacka SC
2017-04-02 18:00 242301058 FBC Lo D3 - Alnö IBK 1 - 5 Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2017-03-25 13:00 242301061 Alnö IBK - IBK Njutånger/Hudik-Björkberg 7 - 1 Patrick Cederblad, Anders Johansson Höglunda
2017-03-25 14:30 242301063 Vattjoms IK - Klockarbergets BK 3 - 7 Thomas Eriksson, Jan Öberg Matfors Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Härnösand 15 11 2 2 99-48 51 35
2. Klockarbergets BK 15 10 2 3 92-44 48 32
3. Vattjoms IK 15 7 2 6 66-51 15 23
4. IBK Njutånger/ Hudik-Björkberg 15 7 0 8 55-77 -22 21
5. Alnö IBK 15 3 2 10 40-80 -40 11
6. FBC Lo D3 15 3 0 12 39-91 -52 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis