Pantamera Pojkar Röd Divison 2 (2016/17)

Gruppspel
Pantamera P14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-15 11:00 080002003 Hudik/Björkberg IBK Pantamera P14 (02-03) - Håsta IBK Pantamera P14 (02-03) 1 - 8 Mats Sjöqvist, Robert Mårtensson OilQuick Arena
2016-10-16 10:00 080002002 IBK Njutånger Innebandy Pantamera P14 (02-03) - Gluggen/Söderhamn (Pantamera P14 (02-03)) 4 - 12 Mats Sjöqvist, Robert Mårtensson Movallen Iggesund
2016-10-16 11:00 080002001 Bollnäs/Hertsjö IBF Pantamera P14 (02-03) - IK Ljusdal Pantamera P14 (02-03) 16 - 2 Lasse Schilling, Magnus Andersson Bollnäs Sporthall A
2016-10-21 20:15 080002006 Hudik/Björkberg IBK Pantamera P14 (02-03) - IBK Njutånger Innebandy Pantamera P14 (02-03) 4 - 4 Robin Klas, Mats Sjöqvist OilQuick Arena
2016-10-23 11:00 080002005 Håsta IBK Pantamera P14 (02-03) - Bollnäs/Hertsjö IBF Pantamera P14 (02-03) 4 - 7 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist OilQuick Arena
2016-10-23 14:00 080002004 IK Ljusdal Pantamera P14 (02-03) - Alfta IBK Pantamera P14 (02-03) 0 - 18 Mats Sjöqvist, Per-Olov Nilsson Giganten
2016-11-13 12:00 080002009 Bollnäs/Hertsjö IBF Pantamera P14 (02-03) - IBK Njutånger Innebandy Pantamera P14 (02-03) 12 - 0 Anders Fernlund, Leif Sundberg Bollnäs Sporthall B
2016-11-13 14:00 080002008 IK Ljusdal Pantamera P14 (02-03) - Håsta IBK Pantamera P14 (02-03) 2 - 17 Patric Jonsson, Sebastian Bakir Giganten
2016-11-13 15:00 080002007 Alfta IBK Pantamera P14 (02-03) - Gluggen/Söderhamn (Pantamera P14 (02-03)) 3 - 3 Niclas Olsson, Jimmy Löfgren Alfta Sporthall
2016-10-30 13:00 080002012 IBK Njutånger Innebandy Pantamera P14 (02-03) - IK Ljusdal Pantamera P14 (02-03) 3 - 8 Robin Klas, Mats Sjöqvist Movallen Iggesund
2016-11-19 11:00 080002010 Håsta IBK Pantamera P14 (02-03) - Alfta IBK Pantamera P14 (02-03) 5 - 2 Mats Sjöqvist, Robin Klas OilQuick Arena
2016-11-20 17:00 080002011 Hudik/Björkberg IBK Pantamera P14 (02-03) - Gluggen/Söderhamn (Pantamera P14 (02-03)) 2 - 8 Jimmy Löfgren, Sören Axelsson OilQuick Arena
2016-11-25 20:15 080002014 Håsta IBK Pantamera P14 (02-03) - IBK Njutånger Innebandy Pantamera P14 (02-03) 15 - 1 Mats Sjöqvist, Sören Axelsson OilQuick Arena
2016-11-26 11:30 080002015 Gluggen/Söderhamn (Pantamera P14 (02-03)) - Bollnäs/Hertsjö IBF Pantamera P14 (02-03) 3 - 5 Anders Fernlund, Niclas Olsson Ljusne Idrottshall
2016-11-27 15:00 080002013 Alfta IBK Pantamera P14 (02-03) - Hudik/Björkberg IBK Pantamera P14 (02-03) 11 - 2 Niclas Olsson Alfta Sporthall
2016-12-11 10:30 080002017 Bollnäs/Hertsjö IBF Pantamera P14 (02-03) - Hudik/Björkberg IBK Pantamera P14 (02-03) 12 - 1 Jimmy Löfgren, Anders Fernlund Bollnäs Sporthall A
2016-12-11 13:00 080002016 IBK Njutånger Innebandy Pantamera P14 (02-03) - Alfta IBK Pantamera P14 (02-03) 8 - 20 Robin Klas, Patric Jonsson Movallen Iggesund
2016-12-11 14:00 080002018 IK Ljusdal Pantamera P14 (02-03) - Gluggen/Söderhamn (Pantamera P14 (02-03)) 6 - 20 Sören Axelsson, Sebastian Bakir Giganten
2016-12-17 11:00 080002021 Håsta IBK Pantamera P14 (02-03) - Gluggen/Söderhamn (Pantamera P14 (02-03)) 7 - 6 Per-Olov Nilsson, Anders Östlund OilQuick Arena
2016-12-18 10:00 080002019 Alfta IBK Pantamera P14 (02-03) - Bollnäs/Hertsjö IBF Pantamera P14 (02-03) 7 - 9 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Alfta Sporthall
2016-12-18 11:00 080002020 Hudik/Björkberg IBK Pantamera P14 (02-03) - IK Ljusdal Pantamera P14 (02-03) 7 - 3 Robin Klas, Per-Olov Nilsson OilQuick Arena
2016-12-03 13:30 080002023 Gluggen/Söderhamn (Pantamera P14 (02-03)) - IBK Njutånger Innebandy Pantamera P14 (02-03) 15 - 3 Kristin Jonsson, Per-Olov Nilsson Idrottshallen, Söderhamn
2016-12-04 10:00 080002024 Håsta IBK Pantamera P14 (02-03) - Hudik/Björkberg IBK Pantamera P14 (02-03) 17 - 3 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist OilQuick Arena
2016-12-04 14:00 080002022 IK Ljusdal Pantamera P14 (02-03) - Bollnäs/Hertsjö IBF Pantamera P14 (02-03) 3 - 23 Robin Klas, Sebastian Bakir Giganten
2017-01-14 10:00 080002026 Bollnäs/Hertsjö IBF Pantamera P14 (02-03) - Håsta IBK Pantamera P14 (02-03) 5 - 6 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall B
2017-02-05 15:00 080002025 Alfta IBK Pantamera P14 (02-03) - IK Ljusdal Pantamera P14 (02-03) 26 - 2 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Alfta Sporthall
2017-03-04 13:00 080002027 IBK Njutånger Innebandy Pantamera P14 (02-03) - Hudik/Björkberg IBK Pantamera P14 (02-03) 6 - 7 Mats Sjöqvist, Anders Fernlund Movallen Iggesund
2017-01-21 09:30 080002029 Håsta IBK Pantamera P14 (02-03) - IK Ljusdal Pantamera P14 (02-03) 21 - 1 Per-Olov Nilsson, Robin Klas OilQuick Arena
2017-01-22 10:00 080002030 IBK Njutånger Innebandy Pantamera P14 (02-03) - Bollnäs/Hertsjö IBF Pantamera P14 (02-03) 3 - 22 Lasse Schilling, Magnus Andersson Movallen Iggesund
2017-01-22 12:00 080002028 Gluggen/Söderhamn (Pantamera P14 (02-03)) - Alfta IBK Pantamera P14 (02-03) 10 - 2 Mats Sjöqvist, Anders Fernlund Idrottshallen, Söderhamn
2017-01-29 13:30 080002032 Gluggen/Söderhamn (Pantamera P14 (02-03)) - Hudik/Björkberg IBK Pantamera P14 (02-03) 10 - 4 Robert Mårtensson, Jimmy Löfgren Ljusne Idrottshall
2017-01-29 14:00 080002033 IK Ljusdal Pantamera P14 (02-03) - IBK Njutånger Innebandy Pantamera P14 (02-03) 9 - 11 Sebastian Bakir, Robin Klas Giganten
2017-01-29 17:30 080002031 Alfta IBK Pantamera P14 (02-03) - Håsta IBK Pantamera P14 (02-03) 10 - 7 Jimmy Löfgren, Robert Mårtensson Alfta Sporthall
2017-02-11 18:00 080002034 Hudik/Björkberg IBK Pantamera P14 (02-03) - Alfta IBK Pantamera P14 (02-03) 4 - 7 Mats Sjöqvist, Per-Olov Nilsson OilQuick Arena
2017-02-12 10:00 080002035 IBK Njutånger Innebandy Pantamera P14 (02-03) - Håsta IBK Pantamera P14 (02-03) 2 - 18 Mats Sjöqvist, Per-Olov Nilsson Movallen Iggesund
2017-02-12 11:00 080002036 Bollnäs/Hertsjö IBF Pantamera P14 (02-03) - Gluggen/Söderhamn (Pantamera P14 (02-03)) 10 - 6 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Bollnäs Sporthall A
2017-02-19 12:00 080002037 Alfta IBK Pantamera P14 (02-03) - IBK Njutånger Innebandy Pantamera P14 (02-03) 15 - 2 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2017-02-19 12:00 080002039 Gluggen/Söderhamn (Pantamera P14 (02-03)) - IK Ljusdal Pantamera P14 (02-03) 15 - 3 Jimmy Löfgren, Niclas Olsson Idrottshallen, Söderhamn
2017-02-19 14:00 080002038 Hudik/Björkberg IBK Pantamera P14 (02-03) - Bollnäs/Hertsjö IBF Pantamera P14 (02-03) 3 - 11 Adam Hoek, Michael Hoek OilQuick Arena
2017-02-25 10:30 080002040 Bollnäs/Hertsjö IBF Pantamera P14 (02-03) - Alfta IBK Pantamera P14 (02-03) 8 - 2 Anders Fernlund, Sören Axelsson Bollnäs Sporthall A
2017-02-25 12:00 080002042 Gluggen/Söderhamn (Pantamera P14 (02-03)) - Håsta IBK Pantamera P14 (02-03) 3 - 8 Patric Jonsson, Robert Mårtensson Idrottshallen, Söderhamn
2017-02-26 14:00 080002041 IK Ljusdal Pantamera P14 (02-03) - Hudik/Björkberg IBK Pantamera P14 (02-03) 5 - 3 Adam Hoek, Michael Hoek Giganten
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bollnäs/ Hertsjö IBF Pantamera P14 (02-03) 12 11 0 1 140-40 100 33
2. Håsta IBK Pantamera P14 (02-03) 12 10 0 2 133-43 90 30
3. Alfta IBK Pantamera P14 (02-03) 12 7 1 4 123-60 63 22
4. Gluggen/ Söderhamn (Pantamera P14 (02-03)) 12 7 1 4 111-57 54 22
5. Hudik/ Björkberg IBK Pantamera P14 (02-03) 12 2 1 9 41-102 -61 7
6. IK Ljusdal Pantamera P14 (02-03) 12 2 0 10 44-180 -136 6
7. IBK Njutånger Innebandy Pantamera P14 (02-03) 12 1 1 10 47-157 -110 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis