H3 (2016/17)

Gruppspel
H3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-23 19:00 170003002 Västerlöfsta IBF - IBF Roslagsalliansen 5 - 5 Isak Angerbjörn, Jonas Nordqvist Heby Sporthall
2016-09-24 13:40 170003004 Midas IBK - IBK Enhörningarna 2 - 10 Anders Leander, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2016-09-25 12:00 170003006 IK Sirius IBK U - Almunge IK 7 - 0 Sarah Ejderskog, Jonas Nordqvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-09-25 14:00 170003005 Loke IBK - IBK Östhammar 12 - 3 Theodor Jonsson, Christian Jensen IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-09-25 16:00 170003001 Hagunda Legend IS - Lamadjurets AIBC 9 - 6 Christian Jensen, Theodor Jonsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-09-25 17:00 170003003 Bålsta FBC - Bälinge IF 0 - 6 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2016-09-30 20:00 170003010 IBK Östhammar - Bålsta FBC 13 - 3 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Frösåkersskolan
2016-10-01 10:00 170003008 Bälinge IF - Lamadjurets AIBC 2 - 2 Bo Pettersson Loklint, Pierre Engström IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-10-01 11:30 170003011 Almunge IK - Midas IBK 7 - 8 Joakim Ottosson, Christian Jensen Almunge Sporthall
2016-10-01 12:00 170003009 IBK Enhörningarna - Västerlöfsta IBF 11 - 6 Pierre Engström, Simon Johansson IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-10-01 14:00 170003012 IK Sirius IBK U - Loke IBK 0 - 6 Frida Lanzaro, Michaela Pålsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-10-02 16:45 170003007 IBF Roslagsalliansen - Hagunda Legend IS 5 - 5 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Sparbankshallen
2016-10-08 14:00 170003017 Bålsta FBC - IK Sirius IBK U 4 - 5 Vesa Petterson, Peter Alenbring Fridegårdsskolan
2016-10-08 14:20 170003018 Midas IBK - Loke IBK 3 - 4 Arvid Englund, Jonas Backman Hallstaviks Sporthall
2016-10-08 15:00 170003015 Lamadjurets AIBC - IBK Östhammar 3 - 4 Jussi Nissinen, Christian Jensen Örsundsbro Sporthall
2016-10-08 15:00 170003016 Västerlöfsta IBF - Almunge IK 5 - 4 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2016-10-09 11:00 170003013 Hagunda Legend IS - Bälinge IF 8 - 9 Anders Leander, Thomas Tanskanen IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-10-09 14:30 170003014 IBF Roslagsalliansen - IBK Enhörningarna 4 - 7 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Sparbankshallen
2016-10-14 20:00 170003020 IBK Östhammar - Bälinge IF 12 - 4 Thomas Tanskanen, Sarah Ejderskog Frösåkersskolan
2016-10-15 14:30 170003021 Almunge IK - IBF Roslagsalliansen 4 - 4 Joakim Ottosson, Peter Alenbring Almunge Sporthall
2016-10-15 14:30 170003024 Midas IBK - Bålsta FBC 10 - 2 Jörgen Olsson, Anders Holm Hallstaviks Sporthall
2016-10-16 12:00 170003022 IK Sirius IBK U - Lamadjurets AIBC 7 - 4 Joakim Ottosson, Arvid Englund IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-10-16 14:00 170003023 Loke IBK - Västerlöfsta IBF 13 - 2 Anders Leander, Thomas Tanskanen IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-10-16 16:00 170003019 IBK Enhörningarna - Hagunda Legend IS 13 - 10 Anders Leander, Thomas Tanskanen IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-10-22 14:45 170003029 Lamadjurets AIBC - Midas IBK 5 - 6 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2016-10-22 15:00 170003030 Västerlöfsta IBF - Bålsta FBC 7 - 0 Pierre Engström, Johan Öberg Heby Sporthall
2016-10-22 16:00 170003028 IBF Roslagsalliansen - Loke IBK 5 - 9 Anders Leander, Thomas Tanskanen Sportcentrum
2016-10-23 08:30 170003027 Bälinge IF - IK Sirius IBK U 6 - 6 Pierre Engström, Arvid Englund IFU Arena A
2016-10-23 10:30 170003026 IBK Enhörningarna - Almunge IK 15 - 6 Thomas Tanskanen, Pierre Engström IFU Arena A
2016-10-23 17:30 170003025 Hagunda Legend IS - IBK Östhammar 5 - 8 Theodor Jonsson, Sarah Ejderskog IFU Arena – DHinox
2016-10-29 09:00 170003032 IK Sirius IBK U - IBK Östhammar 4 - 3 Pierre Engström, Per Ericsson IFU Arena A
2016-10-29 11:00 170003033 Loke IBK - IBK Enhörningarna 5 - 9 Per Ericsson, Pierre Engström IFU Arena A
2016-10-29 12:30 170003036 Västerlöfsta IBF - Lamadjurets AIBC 5 - 7 Peter Alenbring, Frida Lanzaro Heby Sporthall
2016-10-29 13:45 170003031 Almunge IK - Hagunda Legend IS 8 - 7 Fabian Fahimi, Per Ericsson Almunge Sporthall
2016-10-29 14:30 170003034 Midas IBK - Bälinge IF 1 - 5 Isak Angerbjörn, Alexander Sommensjö Hallstaviks Sporthall
2016-10-29 17:00 170003035 Bålsta FBC - IBF Roslagsalliansen 1 - 14 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2016-11-11 19:10 170003041 Bälinge IF - Västerlöfsta IBF 8 - 6 Per Ericsson, Michaela Pålsson Stenhagen BoKC
2016-11-11 20:00 170003039 IBK Östhammar - Midas IBK 11 - 5 Thomas Tanskanen, Anders Leander Frösåkersskolan
2016-11-12 08:30 170003037 Hagunda Legend IS - IK Sirius IBK U 6 - 6 Pierre Engström, Thomas Tanskanen IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-11-12 10:30 170003040 IBK Enhörningarna - Bålsta FBC 15 - 4 Pierre Engström, Thomas Tanskanen IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-11-13 15:15 170003042 IBF Roslagsalliansen - Lamadjurets AIBC 6 - 2 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Sparbankshallen
2016-11-16 20:00 170003038 Almunge IK - Loke IBK 7 - 6 Isak Angerbjörn, Fabian Fahimi Almunge Sporthall
2016-11-19 12:30 170003046 Västerlöfsta IBF - IBK Östhammar 3 - 8 Fabian Fahimi, Michaela Pålsson Heby Sporthall
2016-11-19 14:00 170003044 Midas IBK - IK Sirius IBK U 7 - 6 Bo Pettersson Loklint, Jonas Backman Hallstaviks Sporthall
2016-11-19 14:00 170003048 IBF Roslagsalliansen - Bälinge IF 7 - 7 Thomas Tanskanen, Anders Leander Sportcentrum
2016-11-19 17:00 170003045 Bålsta FBC - Almunge IK 2 - 3 Jan-Olov Cederholm, Isak Angerbjörn Fridegårdsskolan
2016-11-20 09:00 170003043 Loke IBK - Hagunda Legend IS 9 - 7 Elis Erbing, Martin Johansson IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-11-20 13:50 170003047 Lamadjurets AIBC - IBK Enhörningarna 2 - 5 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Örsundsbro Sporthall
2016-11-25 20:00 170003053 IBK Östhammar - IBF Roslagsalliansen 6 - 6 Isak Angerbjörn, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2016-11-26 09:00 170003054 IBK Enhörningarna - Bälinge IF 13 - 4 Michaela Pålsson, Isak Angerbjörn IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-11-26 11:00 170003051 IK Sirius IBK U - Västerlöfsta IBF 7 - 7 Michaela Pålsson, Isak Angerbjörn IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-11-26 13:00 170003050 Loke IBK - Bålsta FBC 17 - 1 Pierre Engström, Michaela Pålsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-11-26 13:10 170003052 Almunge IK - Lamadjurets AIBC 11 - 2 Thomas Tanskanen, Peter Alenbring Almunge Sporthall
2016-11-27 11:00 170003049 Hagunda Legend IS - Midas IBK 5 - 10 Jonas Backman, Joakim Ottosson IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-12-04 15:30 170003058 IBF Roslagsalliansen - IK Sirius IBK U 2 - 7 Fabian Fahimi, Pierre Engström Sparbankshallen
2016-12-10 12:00 170003060 IBK Enhörningarna - IBK Östhammar 4 - 5 Jonas Backman, Olof Berggren IFU Arena A
2016-12-10 12:30 170003056 Västerlöfsta IBF - Midas IBK 7 - 6 Johan Öberg, Bo Pettersson Loklint Heby Sporthall
2016-12-10 14:00 170003059 Bälinge IF - Almunge IK 3 - 6 Jonas Backman, Isak Angerbjörn IFU Arena A
2016-12-10 15:15 170003057 Lamadjurets AIBC - Loke IBK 8 - 7 Jörgen Olsson, Anders Holm Örsundsbro Sporthall
2016-12-10 19:00 170003055 Bålsta FBC - Hagunda Legend IS 6 - 8 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2016-12-16 19:20 170003065 IK Sirius IBK U - IBK Enhörningarna 9 - 5 Jonas Backman, Lars Halvarsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-12-17 13:00 170003062 Bålsta FBC - Lamadjurets AIBC 5 - 8 Johan Öberg, Jussi Nissinen Fridegårdsskolan
2016-12-17 13:40 170003063 Midas IBK - IBF Roslagsalliansen 4 - 10 Peter Alenbring, Bo Pettersson Loklint Hallstaviks Sporthall
2016-12-17 14:30 170003066 Almunge IK - IBK Östhammar 4 - 7 Roland Carlsson, Jörgen Olsson Almunge Sporthall
2016-12-17 18:00 170003061 Hagunda Legend IS - Västerlöfsta IBF 3 - 7 Elis Erbing, Martin Johansson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-01-19 20:45 170003064 Loke IBK - Bälinge IF 7 - 8 Per Ericsson, Fabian Fahimi IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-01-06 20:00 170003071 IBK Östhammar - Loke IBK 13 - 8 Sarah Ejderskog, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2017-01-07 14:00 170003072 Almunge IK - IK Sirius IBK U 3 - 4 Thomas Tanskanen, Anders Leander Almunge Sporthall
2017-01-07 15:15 170003067 Lamadjurets AIBC - Hagunda Legend IS 13 - 5 Arvid Englund, Rikard Ohlström Örsundsbro Sporthall
2017-01-08 09:00 170003069 Bälinge IF - Bålsta FBC 6 - 5 Rikard Ohlström, Arvid Englund IFU Arena A
2017-01-08 11:00 170003070 IBK Enhörningarna - Midas IBK 7 - 8 Rikard Ohlström, Arvid Englund IFU Arena A
2017-01-08 14:30 170003068 IBF Roslagsalliansen - Västerlöfsta IBF 10 - 0 Pierre Engström, Fabian Fahimi Sparbankshallen
2017-01-11 19:00 170003077 Midas IBK - Almunge IK 8 - 9 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Hallstaviks Sporthall
2017-01-14 11:00 170003078 Loke IBK - IK Sirius IBK U 7 - 7 Sarah Ejderskog, Andreas Bengtsson IFU Arena A
2017-01-14 14:00 170003076 Bålsta FBC - IBK Östhammar 4 - 11 Jonas Backman, Bo Pettersson Loklint Fridegårdsskolan
2017-01-14 15:00 170003075 Västerlöfsta IBF - IBK Enhörningarna 9 - 8 Johan Öberg, Frida Lanzaro Heby Sporthall
2017-01-14 15:15 170003074 Lamadjurets AIBC - Bälinge IF 6 - 8 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2017-01-15 11:00 170003073 Hagunda Legend IS - IBF Roslagsalliansen 4 - 10 Simon Johansson, Thomas Tanskanen IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-01-20 20:00 170003081 IBK Östhammar - Lamadjurets AIBC 8 - 3 Peter Alenbring, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2017-01-21 09:00 170003079 Bälinge IF - Hagunda Legend IS 8 - 4 Jörgen Olsson, Anders Holm IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-01-21 11:00 170003084 Loke IBK - Midas IBK 12 - 7 Anders Holm, Jörgen Olsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-01-21 13:00 170003082 Almunge IK - Västerlöfsta IBF 6 - 7 Isak Angerbjörn, Bo Pettersson Loklint Almunge Sporthall
2017-01-21 13:00 170003083 IK Sirius IBK U - Bålsta FBC 10 - 3 Per Ericsson, Johan Öberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-01-21 18:30 170003080 IBK Enhörningarna - IBF Roslagsalliansen 5 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-01-28 12:30 170003087 IBF Roslagsalliansen - Almunge IK 10 - 3 Per Ericsson, Fabian Fahimi Sportcentrum
2017-01-28 13:00 170003089 Västerlöfsta IBF - Loke IBK 9 - 8 Frida Lanzaro, Michaela Pålsson Heby Sporthall
2017-01-28 14:00 170003090 Bålsta FBC - Midas IBK 4 - 4 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2017-01-28 15:00 170003088 Lamadjurets AIBC - IK Sirius IBK U 8 - 5 Andreas Bengtsson, Isak Angerbjörn Örsundsbro Sporthall
2017-01-29 11:00 170003086 Bälinge IF - IBK Östhammar 2 - 8 Isak Angerbjörn, Jörgen Olsson IFU Arena A
2017-01-29 13:00 170003085 Hagunda Legend IS - IBK Enhörningarna 10 - 8 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm IFU Arena A
2017-02-03 20:00 170003091 IBK Östhammar - Hagunda Legend IS 9 - 4 Thomas Tanskanen, Peter Alenbring Frösåkersskolan
2017-02-04 10:00 170003094 Loke IBK - IBF Roslagsalliansen 3 - 5 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-02-04 13:40 170003095 Midas IBK - Lamadjurets AIBC 4 - 4 Michael Selg, Fabian Fahimi Hallstaviks Sporthall
2017-02-04 16:00 170003096 Bålsta FBC - Västerlöfsta IBF 8 - 7 Isak Angerbjörn, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2017-02-05 11:00 170003093 IK Sirius IBK U - Bälinge IF 4 - 4 Jakob Westerlund, Roger Collin IFU Arena A
2017-02-08 19:30 170003092 Almunge IK - IBK Enhörningarna 13 - 8 Peter Alenbring, Fabian Fahimi Almunge Sporthall
2017-02-10 20:00 170003098 IBK Östhammar - IK Sirius IBK U 8 - 7 Pierre Engström, Per Ericsson Frösåkersskolan
2017-02-11 12:00 170003097 Hagunda Legend IS - Almunge IK 4 - 6 Michaela Pålsson, Frida Lanzaro IFU Arena A
2017-02-11 14:00 170003100 Bälinge IF - Midas IBK 1 - 4 Michaela Pålsson, Frida Lanzaro IFU Arena A
2017-02-11 15:00 170003101 IBF Roslagsalliansen - Bålsta FBC 14 - 5 Thomas Tanskanen, Isak Angerbjörn Sportcentrum
2017-02-12 17:00 170003099 IBK Enhörningarna - Loke IBK 7 - 5 Michaela Pålsson, Simon Johansson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-02-15 20:20 170003102 Lamadjurets AIBC - Västerlöfsta IBF 2 - 6 Fabian Fahimi, Jonas Nordqvist Örsundsbro Sporthall
2017-02-18 12:00 170003104 Loke IBK - Almunge IK 9 - 5 Arvid Englund, Thomas Tanskanen IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-02-18 13:10 170003105 Midas IBK - IBK Östhammar 3 - 6 Jonas Tidsjö, Tomas Hallenberg Hallstaviks Sporthall
2017-02-18 14:30 170003107 Västerlöfsta IBF - Bälinge IF 5 - 5 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2017-02-18 15:00 170003108 Lamadjurets AIBC - IBF Roslagsalliansen 10 - 8 Anders Leander, Andreas Bengtsson Örsundsbro Sporthall
2017-02-18 16:10 170003106 Bålsta FBC - IBK Enhörningarna 4 - 5 Jörgen Olsson, Anders Holm Fridegårdsskolan
2017-02-19 09:00 170003103 IK Sirius IBK U - Hagunda Legend IS 6 - 5 Bo Pettersson Loklint, Simon Johansson IFU Arena A
2017-03-03 20:00 170003112 IBK Östhammar - Västerlöfsta IBF 8 - 7 Peter Alenbring, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2017-03-04 12:30 170003111 Almunge IK - Bålsta FBC 10 - 7 Pierre Engström, Roland Carlsson Almunge Sporthall
2017-03-04 17:00 170003110 IK Sirius IBK U - Midas IBK 14 - 1 Jonas Nordqvist, Simon Johansson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-03-05 09:00 170003114 Bälinge IF - IBF Roslagsalliansen 0 - 9 Fabian Fahimi, Michaela Pålsson IFU Arena A
2017-03-05 11:00 170003113 IBK Enhörningarna - Lamadjurets AIBC 7 - 6 Michaela Pålsson, Fabian Fahimi IFU Arena A
2017-03-05 17:30 170003109 Hagunda Legend IS - Loke IBK 1 - 15 Jonas Nordqvist, Andreas Bengtsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-03-11 13:00 170003115 Midas IBK - Hagunda Legend IS 9 - 15 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Hallstaviks Sporthall
2017-03-11 13:45 170003119 IBF Roslagsalliansen - IBK Östhammar 5 - 5 Jörgen Olsson, Anders Holm Sportcentrum
2017-03-11 15:00 170003118 Lamadjurets AIBC - Almunge IK 3 - 1 Michaela Pålsson, Pierre Engström Örsundsbro Sporthall
2017-03-11 17:00 170003116 Bålsta FBC - Loke IBK 9 - 9 Handrin Thunqvist, Niklas Forsman Fridegårdsskolan
2017-03-12 16:30 170003120 Bälinge IF - IBK Enhörningarna 3 - 6 Jonas Nordqvist, Erik Rosvall IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-03-13 20:00 170003117 Västerlöfsta IBF - IK Sirius IBK U 8 - 5 Peter Alenbring, Per Ericsson Heby Sporthall
2017-03-17 20:00 170003126 IBK Östhammar - IBK Enhörningarna 4 - 6 Isak Angerbjörn, Anders Leander Frösåkersskolan
2017-03-18 15:10 170003122 Midas IBK - Västerlöfsta IBF 10 - 4 Peter Alenbring, Anders Leander Hallstaviks Sporthall
2017-03-19 12:00 170003124 IK Sirius IBK U - IBF Roslagsalliansen 7 - 5 Michaela Pålsson, Frida Lanzaro IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-03-19 14:00 170003121 Hagunda Legend IS - Bålsta FBC 12 - 5 Rikard Ohlström, Arvid Englund IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-03-19 18:00 170003123 Loke IBK - Lamadjurets AIBC 9 - 10 Isak Angerbjörn, Andreas Bengtsson IFU Arena – DHinox
2017-03-22 19:30 170003125 Almunge IK - Bälinge IF 3 - 4 Bo Pettersson Loklint, Pierre Engström Almunge Sporthall
2017-03-24 20:00 170003132 IBK Östhammar - Almunge IK 7 - 8 Thomas Tanskanen, Per Ericsson Frösåkersskolan
2017-03-25 13:00 170003127 Västerlöfsta IBF - Hagunda Legend IS 3 - 3 Andreas Bengtsson, Pierre Engström Heby Sporthall
2017-03-25 15:00 170003128 Lamadjurets AIBC - Bålsta FBC 11 - 6 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Örsundsbro Sporthall
2017-03-26 14:30 170003129 IBF Roslagsalliansen - Midas IBK 5 - 4 Rohnny Åhman, Jörgen Olsson Sportcentrum
2017-03-26 17:50 170003130 Bälinge IF - Loke IBK 3 - 10 Jonas Nordqvist, Alexander Sommensjö IFU Arena - Upplands Energi
2017-03-26 19:00 170003131 IBK Enhörningarna - IK Sirius IBK U 4 - 10 Peter Alenbring, Michaela Pålsson IFU Arena E – Lundqvist EL
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Östhammar 22 16 2 4 167-110 57 50
2. IBK Enhörningarna 22 14 1 7 178-134 44 43
3. IK Sirius IBK U 22 12 5 5 143-106 37 41
4. IBF Roslagsalliansen 22 10 7 5 154-103 51 37
5. Loke IBK 22 11 2 9 190-129 61 35
6. Bälinge IF 22 9 5 8 106-132 -26 32
7. Almunge IK 22 10 1 11 127-137 -10 31
8. Västerlöfsta IBF 22 9 4 9 125-145 -20 31
9. Lamadjurets AIBC 22 9 2 11 125-134 -9 29
10. Midas IBK 22 8 2 12 124-153 -29 26
11. Hagunda Legend IS 22 5 3 14 140-179 -39 18
12. Bålsta FBC 22 1 2 19 88-205 -117 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis