P02 DM (2016/17)

Gruppspel
P02 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-12-10 09:00 160900001 Trosa Edanö - Nykvarns IF 1 - 3 Göran Engfors, Martin Morén Rosvalla B-hall
2016-12-10 09:45 160900002 Strängnäs IBK - Telge SIBK Vit 4 - 5 Henrik Ibjer, Martin Morén Rosvalla B-hall
2016-12-10 10:30 160900003 Nykvarns IF - FBC Nyköping 8 - 1 Dennis Wagermark, Josef Johancsik Rosvalla C-hall
2016-12-10 11:15 160900004 Strängnäs IBK - Trosa Edanö 3 - 4 Dennis Wagermark, Josef Johancsik Rosvalla C-hall
2016-12-10 12:00 160900005 FBC Nyköping - Telge SIBK Vit 2 - 13 Göran Karlsson, Mikael Nilsson Rosvalla B-hall
2016-12-10 13:30 160900006 Nykvarns IF - Strängnäs IBK 8 - 3 Dennis Wagermark, Josef Johancsik Rosvalla C-hall
2016-12-10 15:00 160900007 Strängnäs IBK - FBC Nyköping 8 - 2 Josef Cakici, Tommy Nyring Rosvalla C-hall
2016-12-10 15:45 160900008 Trosa Edanö - Telge SIBK Vit 1 - 1 Göran Karlsson, Mikael Nilsson Rosvalla B-hall
2016-12-10 17:15 160900009 FBC Nyköping - Trosa Edanö 0 - 17 Sigge Maurer, Admir Brkic Rosvalla B-hall
2016-12-10 18:00 160900010 Telge SIBK Vit - Nykvarns IF 0 - 9 Sigge Maurer, Admir Brkic Rosvalla B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 4 4 0 0 28-5 23 12
2. Trosa Edanö 4 2 1 1 23-7 16 7
3. Telge SIBK Vit 4 2 1 1 19-16 3 7
4. Strängnäs IBK 4 1 0 3 18-19 -1 3
5. FBC Nyköping 4 0 0 4 5-46 -41 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
P02 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-12-10 10:30 160901001 Telge SIBK Röd - Onyx IBS 1 - 2 Sigge Maurer, Admir Brkic Rosvalla B-hall
2016-12-10 11:15 160901002 Katrineholm - Nyfors IK 3 - 4 Sigge Maurer, Admir Brkic Rosvalla B-hall
2016-12-10 12:45 160901003 Nyfors IK - Telge SIBK Röd 2 - 6 Göran Karlsson, Mikael Nilsson Rosvalla B-hall
2016-12-10 13:30 160901004 Katrineholm - Onyx IBS 2 - 4 Sigge Maurer, Admir Brkic Rosvalla B-hall
2016-12-10 15:00 160901005 Telge SIBK Röd - Katrineholm 2 - 4 Göran Karlsson, Mikael Nilsson Rosvalla B-hall
2016-12-10 15:30 160901006 Nyfors IK - Onyx IBS 0 - 5 Sigge Maurer, Christian Johnsson Rosvalla Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Onyx IBS 3 3 0 0 11-3 8 9
2. Telge SIBK Röd 3 1 0 2 9-8 1 3
3. Katrineholm 3 1 0 2 9-10 -1 3
4. Nyfors IK 3 1 0 2 6-14 -8 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
P02 A-Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-12-11 10:15 Semifinal 1 160902001 Trosa Edanö - Onyx IBS 4 - 5 Mats Jernmo, Dennis Wagermark Rosvalla B-hall
2016-12-11 11:30 Semifinal 2 160902002 Telge SIBK Röd - Nykvarns IF 3 - 7 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Rosvalla B-hall
2016-12-11 14:30 Final 160902003 Nykvarns IF - Onyx IBS 8 - 2 Tommy Nyring, Mathias Lindvall Rosvalla Arena
P02 B-Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-12-11 09:00 Kvartsfinal 1 160903004 FBC Nyköping - Nyfors IK 0 - 11 Mats Jernmo, Dennis Wagermark Rosvalla B-hall
2016-12-11 11:30 Semifinal 1 160903005 Strängnäs IBK - Katrineholm 5 - 3 Arne Brattehag, Martin Morén Rosvalla C-hall
2016-12-11 12:45 Semifinal 2 160903006 Nyfors IK - Telge SIBK Vit 2 - 4 Kent Erlandsson, Martin Morén Rosvalla C-hall
2016-12-11 15:45 Final 160903007 Telge SIBK Vit - Strängnäs IBK 7 - 5 Mats Jernmo, Dennis Wagermark Rosvalla B-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis