Onyxcupen Pojkar 13 år (2016/17)

Gruppspel
Onyxcupen P03 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 09:00 168002001 Grimsta AIK Röd - Onyx IBS P04 2 - 3 Göran Karlsson, Kjell-olof Ingvar Rolin Rosvalla C
2016-09-24 09:45 168002002 SK Vide - Surahammar 3 - 4 Mikael Samuelsson, Kjell-olof Ingvar Rolin Rosvalla C
2016-09-24 10:30 168002003 Onyx IBS P04 - Abrahamsberg 1 - 10 Sigge Maurer, Daniel Edlund Rosvalla A
2016-09-24 11:15 168002004 SK Vide - Grimsta AIK Röd 1 - 2 Daniel Edlund, Sigge Maurer Rosvalla A
2016-09-24 13:30 168002005 Abrahamsberg - Surahammar 4 - 2 Fredrik Wernqvist, Göran Engfors Rosvalla B
2016-09-24 13:30 168002006 Onyx IBS P04 - SK Vide 4 - 2 Göran Karlsson, Mikael Samuelsson Rosvalla C
2016-09-24 15:00 168002007 SK Vide - Abrahamsberg 0 - 4 Kjell-olof Ingvar Rolin, Mikael Samuelsson Rosvalla C
2016-09-24 15:00 168002008 Grimsta AIK Röd - Surahammar 0 - 0 Sigge Maurer, Daniel Edlund Rosvalla A
2016-09-24 16:30 168002009 Abrahamsberg - Grimsta AIK Röd 1 - 2 Göran Engfors, Fredrik Wernqvist Rosvalla B
2016-09-24 16:30 168002010 Surahammar - Onyx IBS P04 4 - 5 Kjell-olof Ingvar Rolin, Göran Karlsson Rosvalla C
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Abrahamsberg 4 3 0 1 19-5 14 9
2. Onyx IBS P04 4 3 0 1 13-18 -5 9
3. Grimsta AIK Röd 4 2 1 1 6-5 1 7
4. Surahammar 4 1 1 2 10-12 -2 4
5. SK Vide 4 0 0 4 6-14 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Onyxcupen P03 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 09:00 168003001 IBF Kolmården - Onyx IBS 1 - 5 Sigge Maurer, Daniel Edlund Rosvalla A
2016-09-24 09:45 168003002 Ledberg IBF - Lillån IBK 4 - 1 Sigge Maurer, Daniel Edlund Rosvalla A
2016-09-24 10:30 168003003 Onyx IBS - Grimsta Svart 0 - 5 Mikael Samuelsson, Göran Karlsson Rosvalla C
2016-09-24 11:15 168003004 Ledberg IBF - IBF Kolmården 20 - 1 Göran Karlsson, Kjell-olof Ingvar Rolin Rosvalla C
2016-09-24 12:45 168003005 Grimsta Svart - Lillån IBK 3 - 2 Göran Engfors, Fredrik Wernqvist Rosvalla B
2016-09-24 12:45 168003006 Onyx IBS - Ledberg IBF 0 - 7 Kjell-olof Ingvar Rolin, Mikael Samuelsson Rosvalla C
2016-09-24 14:15 168003007 Ledberg IBF - Grimsta Svart 4 - 2 Göran Engfors, Fredrik Wernqvist Rosvalla B
2016-09-24 14:15 168003008 IBF Kolmården - Lillån IBK 1 - 3 Göran Karlsson, Kjell-olof Ingvar Rolin Rosvalla C
2016-09-24 15:45 168003010 Lillån IBK - Onyx IBS 2 - 2 Göran Karlsson, Mikael Samuelsson Rosvalla C
2016-09-24 16:30 168003009 Grimsta Svart - IBF Kolmården 10 - 1 Sigge Maurer, Daniel Edlund Rosvalla A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ledberg IBF 4 4 0 0 35-4 31 12
2. Grimsta Svart 4 3 0 1 20-7 13 9
3. Lillån IBK 4 1 1 2 8-10 -2 4
4. Onyx IBS 4 1 1 2 7-15 -8 4
5. IBF Kolmården 4 0 0 4 4-38 -34 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
Onyxcupen Placeringsmatcher
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 18:00 168007003 SK Vide - IBF Kolmården 6 - 3 Göran Karlsson, Mikael Samuelsson Rosvalla C
2016-09-24 18:45 168007002 Surahammar - Onyx IBS 4 - 6 Göran Engfors, Fredrik Wernqvist Rosvalla B
2016-09-24 18:45 168007001 Grimsta AIK Röd - Lillån IBK 3 - 2 e.str. Sigge Maurer, Daniel Edlund Rosvalla A
Slutspel
Onyxcupen Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 18:00 Semifinal 1 168004001 Onyx IBS P04 - Ledberg IBF 0 - 7 Daniel Edlund, Sigge Maurer Rosvalla A
2016-09-24 18:00 Semifinal 2 168004002 Grimsta Svart - Abrahamsberg 6 - 1 Fredrik Wernqvist, Göran Engfors Rosvalla B
2016-09-24 19:30 Final 168004003 Grimsta Svart - Ledberg IBF 2 - 3 Sigge Maurer, Daniel Edlund Rosvalla A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis