Pantamera Röd P02 (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Pojkar klass 3 (02)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-04 13:00 037000004 IBF Falun Ungdom - KFUM Falun 9 - 4 Christer Sundberg, Tomo Karagulov Guide Arena 2
2015-10-04 13:00 037000006 Nås IF - IBF Ludvika 7 - 6 Magnus Pollack, Robert Pollack Nås Sporthall
2015-10-04 15:30 037000003 IBF Borlänge - Rättviks IBF 2 - 10 , Johan Forsström Ornäs Sporthall
2015-10-04 16:30 037000002 Hälsinggårdens AIK - Samuelsdals IF 23 - 5 Linus Isberg, Diako Sido Haraldsbo Sporthall
2015-10-17 15:30 037000005 IBF Gagnef - KAIS Mora UIF 10 - 8 Håkan Aspman, Simon Halldén Mockfjärds Sporthall
2015-10-10 09:00 037000007 Samuelsdals IF - Digers BK 6 - 12 Amir Zilic, Andreas Spång Lugnet D
2015-10-10 09:30 037000009 KFUM Falun - Hälsinggårdens AIK 4 - 6 Niklas Lennartsson, Karin Wingqvist Lugnet A
2015-10-10 11:30 037000010 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge 15 - 4 Roger Pernling, Björn Kindström Idre Fjäll Arena
2015-10-10 16:30 037000011 IBF Ludvika - IBF Falun Ungdom 2 - 25 Joacim Svensson, Martin Alander Lorensbergaskolan
2015-10-11 11:00 037000012 Nås IF - IBF Gagnef 16 - 9 Magnus Pollack, Robert Pollack Nås Sporthall
2015-10-17 13:30 037000013 Digers BK - Rättviks IBF 19 - 8 August Sundquist, Terje Severinsson Orsa Sporthall
2015-10-17 15:30 037000017 IBF Borlänge - Nås IF 2 - 19 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Ornäs Sporthall
2015-10-18 11:00 037000014 Samuelsdals IF - KFUM Falun 2 - 11 Sebastian Wattberg, Larssa Wattberg Lugnet D
2015-10-18 15:00 037000016 Hälsinggårdens AIK - IBF Ludvika 20 - 3 Amir Zilic, Fredrik Andersson Haraldsbo Sporthall
2015-10-18 15:00 037000018 IBF Falun Ungdom - IBF Gagnef 4 - 8 Linus Isberg, Leo Holmström Guide Arena 2
2015-10-24 12:00 037000021 IBF Ludvika - Samuelsdals IF 10 - 18 Jennifer Larsson, Joe Larsson Lorensbergaskolan
2015-10-24 12:00 037000023 IBF Gagnef - Hälsinggårdens AIK 2 - 3 Håkan Aspman, Simon Halldén Mockfjärds Sporthall
2015-10-25 09:30 037000024 IBF Falun Ungdom - IBF Borlänge 14 - 1 Linus Isberg, Leo Holmström Guide Arena 2
2015-10-25 11:00 037000020 KAIS Mora UIF - Rättviks IBF 12 - 15 Terje Severinsson, Björn Kindström Idre Fjäll Arena
2015-10-25 12:00 037000019 KFUM Falun - Digers BK 5 - 10 Petra Pettersson, Amir Zilic Lugnet D
2015-10-31 09:30 037000030 Hälsinggårdens AIK - IBF Borlänge 10 - 2 Patrik Magnusson, Marco Jorge Haraldsbo Sporthall
2015-10-31 13:30 037000025 Digers BK - KAIS Mora UIF 16 - 10 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Orsa Sporthall
2015-11-01 11:00 037000028 Samuelsdals IF - IBF Gagnef 5 - 8 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Gruvrisskolan
2015-11-01 14:30 037000027 Rättviks IBF - Nås IF 3 - 12 Mattias Hedberg, Senad Omerbasic Rättviks Sporthall
2015-11-01 15:00 037000026 KFUM Falun - IBF Ludvika 13 - 10 Andreas Spång, Amir Zilic Guide Arena 1
2015-11-07 10:00 037000033 IBF Gagnef - KFUM Falun 15 - 3 Simon Halldén, Jonatan Åcerclinth Mockfjärds Sporthall
2015-11-07 15:30 037000035 IBF Borlänge - Samuelsdals IF 2 - 9 Daniel Larsson, Håkan Aspman Ornäs Sporthall
2015-11-08 09:30 037000034 IBF Falun Ungdom - Rättviks IBF 12 - 4 Petra Pettersson, Berfin Altun Guide Arena 1
2015-11-08 11:00 037000032 Nås IF - KAIS Mora UIF 12 - 6 Magnus Pollack, Robert Pollack Nås Sporthall
2015-11-08 15:00 037000031 IBF Ludvika - Digers BK 4 - 13 Simon Jansson, Joe Larsson Lorensbergaskolan
2015-11-14 10:00 037000039 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom 2 - 11 Roger Pernling, Björn Kindström Idre Fjäll Arena
2015-11-14 14:30 037000040 KFUM Falun - IBF Borlänge 7 - 2 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Guide Arena 2
2015-11-15 10:50 037000038 IBF Ludvika - IBF Gagnef 6 - 13 Joe Larsson, Tonni Boström Lorensbergaskolan
2015-11-15 14:45 037000041 Rättviks IBF - Hälsinggårdens AIK 4 - 12 Dan Svensson, Isac Oscarsson Rättviks Sporthall
2016-01-30 11:00 037000037 Digers BK - Nås IF 8 - 7 August Sundquist, Magnus Sjödin Orsa Sporthall
2015-11-21 12:30 037000043 IBF Gagnef - Digers BK 12 - 6 Simon Halldén, Jonatan Åcerclinth Mockfjärds Sporthall
2015-11-21 13:30 037000045 IBF Borlänge - IBF Ludvika 4 - 9 Daniel Larsson, Erik Bengtsson Ornäs Sporthall
2015-11-21 13:30 037000048 Samuelsdals IF - Rättviks IBF 14 - 3 Andreas Spång, Amir Zilic Gruvrisskolan
2015-11-21 15:30 037000046 Hälsinggårdens AIK - KAIS Mora UIF 14 - 4 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Haraldsbo Sporthall
2015-11-22 09:30 037000044 IBF Falun Ungdom - Nås IF 4 - 7 Linus Isberg, Leo Holmström Guide Arena 2
2015-11-28 10:00 037000050 IBF Gagnef - IBF Borlänge 17 - 3 Håkan Aspman, Daniel Larsson Mockfjärds Sporthall
2015-11-28 10:00 037000053 KAIS Mora UIF - Samuelsdals IF 6 - 7 Roger Pernling, Björn Kindström Idre Fjäll Arena
2015-11-29 09:30 037000054 KFUM Falun - Rättviks IBF 8 - 4 Andreas Spång, Amir Zilic Lugnet C
2015-11-29 11:00 037000051 Nås IF - Hälsinggårdens AIK 1 - 8 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Nås Sporthall
2016-03-12 11:00 037000049 Digers BK - IBF Falun Ungdom 8 - 12 August Sundquist, Magnus Sjödin Orsa Sporthall
2015-12-05 12:30 037000056 Hälsinggårdens AIK - IBF Falun Ungdom 5 - 5 Karin Wingqvist, Niklas Lennartsson Haraldsbo Sporthall
2015-12-05 14:30 037000058 Samuelsdals IF - Nås IF 8 - 13 Linus Isberg, Diako Sido Gruvrisskolan
2015-12-06 09:30 037000060 KFUM Falun - KAIS Mora UIF 9 - 3 William Jansson, Villiam Wikberg Lugnet C
2015-12-06 11:30 037000059 Rättviks IBF - IBF Ludvika 19 - 7 Dan Svensson, Senad Omerbasic Rättviks Sporthall
2015-12-06 13:30 037000055 IBF Borlänge - Digers BK 3 - 10 Daniel Larsson, Erik Bengtsson Ornäs Sporthall
2015-11-29 10:00 037000066 IBF Ludvika - KAIS Mora UIF 6 - 8 Tonni Boström Parkskolan
2015-12-05 15:30 037000064 IBF Gagnef - Rättviks IBF 12 - 5 Jonatan Åcerclinth, Simon Halldén Mockfjärds Sporthall
2015-12-13 11:00 037000061 Digers BK - Hälsinggårdens AIK 7 - 6 August Sundquist, Roger Pernling Orsa Sporthall
2015-12-13 14:00 037000065 Nås IF - KFUM Falun 11 - 2 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Nås Sporthall
2016-02-20 16:00 037000063 IBF Falun Ungdom - Samuelsdals IF 6 - 3 Linus Isberg, Leo Holmström Guide Arena 1
2016-01-09 10:30 037000071 KAIS Mora UIF - IBF Gagnef 7 - 18 Roger Pernling, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2016-01-10 11:30 037000069 Rättviks IBF - IBF Borlänge 14 - 6 Dan Svensson, Senad Omerbasic Rättviks Sporthall
2016-01-10 11:30 037000070 KFUM Falun - IBF Falun Ungdom 3 - 4 , Petra Pettersson Lugnet C
2016-01-10 13:30 037000068 Samuelsdals IF - Hälsinggårdens AIK 4 - 8 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Gruvrisskolan
2016-01-10 15:30 037000072 IBF Ludvika - Nås IF 1 - 13 Simon Jansson, Tonni Boström Ludvika Sporthall
2016-01-16 09:30 037000075 Hälsinggårdens AIK - KFUM Falun 12 - 2 Linus Isberg, Diako Sido Haraldsbo Sporthall
2016-01-16 10:00 037000078 IBF Gagnef - Nås IF 3 - 9 Håkan Aspman, Simon Halldén Mockfjärds Sporthall
2016-01-16 11:00 037000073 Digers BK - Samuelsdals IF 11 - 4 August Sundquist, Magnus Sjödin Orsa Sporthall
2016-01-16 14:40 037000076 IBF Borlänge - KAIS Mora UIF 4 - 7 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Ornäs Sporthall
2016-01-17 09:30 037000077 IBF Falun Ungdom - IBF Ludvika 19 - 5 Emma Bichis, Patrik Magnusson Guide Arena 1
2016-01-23 13:30 037000084 IBF Gagnef - IBF Falun Ungdom 7 - 5 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Mockfjärds Sporthall
2016-01-23 16:00 037000082 IBF Ludvika - Hälsinggårdens AIK 0 - 5 Daniel Larsson, Erik Bengtsson Lorensbergaskolan
2016-01-24 13:30 037000080 KFUM Falun - Samuelsdals IF 7 - 5 Diako Sido, Leo Holmström Lugnet D
2016-01-24 14:00 037000083 Nås IF - IBF Borlänge 18 - 6 Magnus Pollack, Robert Pollack Nås Sporthall
2016-01-24 15:45 037000079 Rättviks IBF - Digers BK 9 - 10 Dan Svensson, Senad Omerbasic Rättviks Sporthall
2016-01-31 11:00 037000085 Digers BK - KFUM Falun 11 - 1 August Sundquist, Magnus Sjödin Orsa Sporthall
2016-01-31 11:00 037000090 IBF Borlänge - IBF Falun Ungdom 3 - 6 Jonathan Nillius, Daniel Larsson Ornäs Sporthall
2016-01-31 11:30 037000086 Rättviks IBF - KAIS Mora UIF 5 - 13 Dan Svensson, Senad Omerbasic Rättviks Sporthall
2016-01-31 13:15 037000089 Hälsinggårdens AIK - IBF Gagnef 11 - 6 William Jansson, Villiam Wikberg Haraldsbo Sporthall
2016-01-31 13:30 037000087 Samuelsdals IF - IBF Ludvika 19 - 9 Petra Pettersson, Berfin Altun Gruvrisskolan
2016-02-06 11:30 037000091 KAIS Mora UIF - Digers BK 5 - 6 Nicklas Sjöström, Björn Kindström Idre Fjäll Arena
2016-02-06 12:00 037000094 IBF Gagnef - Samuelsdals IF 9 - 5 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Mockfjärds Sporthall
2016-02-06 15:30 037000092 IBF Ludvika - KFUM Falun 8 - 14 Tonni Boström, Tonni Boström Lorensbergaskolan
2016-02-07 14:30 037000096 IBF Borlänge - Hälsinggårdens AIK 0 - 11 Tonni Boström, Berfin Altun Ornäs Sporthall
2016-03-01 00:00 037000093 Nås IF - Rättviks IBF WO (5 - 0) Nås Sporthall
2016-02-13 10:00 037000098 KAIS Mora UIF - Nås IF 1 - 7 Roger Pernling, Björn Kindström Idre Fjäll Arena
2016-02-13 11:30 037000097 Digers BK - IBF Ludvika 16 - 4 Larssa Wattberg, Johan Forsström Orsa Sporthall
2016-02-14 10:30 037000099 KFUM Falun - IBF Gagnef 5 - 6 Amir Zilic, Niklas Stenius Lugnet D
2016-02-14 10:30 037000101 Samuelsdals IF - IBF Borlänge 9 - 6 William Jansson, Villiam Wikberg Gruvrisskolan
2016-02-14 11:30 037000100 Rättviks IBF - IBF Falun Ungdom 3 - 10 Dan Svensson, Senad Omerbasic Rättviks Sporthall
2016-02-20 11:30 037000104 IBF Gagnef - IBF Ludvika 9 - 1 Simon Halldén, Jonatan Åcerclinth Mockfjärds Sporthall
2016-02-20 15:30 037000106 IBF Borlänge - KFUM Falun 5 - 7 Jonathan Nillius, Niklas Stenius Ornäs Sporthall
2016-02-21 10:00 037000107 Hälsinggårdens AIK - Rättviks IBF 10 - 4 Linus Isberg, Leo Holmström Haraldsbo Sporthall
2016-02-21 11:00 037000103 Nås IF - Digers BK 12 - 6 Magnus Pollack, Robert Pollack Nås Sporthall
2016-02-21 11:30 037000105 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora UIF 8 - 7 William Jansson, Villiam Wikberg Guide Arena 2
2016-02-27 13:30 037000111 IBF Ludvika - IBF Borlänge 6 - 5 Jussi Nissinen, Samuel Nissinen-Eriksson Lorensbergaskolan
2016-02-27 16:30 037000112 KAIS Mora UIF - Hälsinggårdens AIK 3 - 12 Roger Pernling, Björn Kindström Noretskolan
2016-02-28 13:15 037000114 Rättviks IBF - Samuelsdals IF 8 - 8 Dan Svensson, Senad Omerbasic Rättviks Sporthall
2016-02-28 14:00 037000110 Nås IF - IBF Falun Ungdom 8 - 4 Magnus Pollack, Robert Pollack Nås Sporthall
2016-03-17 19:00 037000109 Digers BK - IBF Gagnef 13 - 12 August Sundquist, Magnus Sjödin Orsa Sporthall
2016-03-12 11:30 037000116 IBF Borlänge - IBF Gagnef 3 - 22 Larssa Wattberg, Jonathan Nillius Ornäs Sporthall
2016-03-12 11:30 037000117 Hälsinggårdens AIK - Nås IF 7 - 4 Daniel Hedin, Martin Jansson Haraldsbo Sporthall
2016-03-13 12:00 037000115 IBF Falun Ungdom - Digers BK 6 - 6 Petra Pettersson, Amir Zilic Guide Arena 2
2016-03-13 13:30 037000119 Samuelsdals IF - KAIS Mora UIF 7 - 7 Emma Bichis, Berfin Altun Gruvrisskolan
2016-03-13 14:15 037000120 Rättviks IBF - KFUM Falun 5 - 6 Dan Svensson, Senad Omerbasic Rättviks Sporthall
2016-03-19 15:00 037000125 IBF Ludvika - Rättviks IBF 7 - 4 Tonni Boström, Joe Larsson Lorensbergaskolan
2016-03-20 10:50 037000124 Nås IF - Samuelsdals IF 10 - 7 Magnus Pollack, Robert Pollack Nås Sporthall
2016-03-20 12:00 037000126 KAIS Mora UIF - KFUM Falun 9 - 12 Roger Pernling, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2016-03-20 13:00 037000121 Digers BK - IBF Borlänge 24 - 3 Dennis Wallin, Magnus Sjödin Orsa Sporthall
2016-03-20 13:00 037000122 IBF Falun Ungdom - Hälsinggårdens AIK 4 - 0 Larssa Wattberg, Håkan Aspman Guide Arena 1
2016-02-07 10:30 037000132 KAIS Mora UIF - IBF Ludvika 10 - 15 Dan Svensson, Dan Svensson Idre Fjäll Arena
2016-03-09 19:00 037000127 Hälsinggårdens AIK - Digers BK 15 - 5 Linus Isberg, Leo Holmström Haraldsbo Sporthall
2016-03-19 10:30 037000129 Samuelsdals IF - IBF Falun Ungdom 3 - 7 William Jansson, Villiam Wikberg Guide Arena 1
2016-03-27 12:30 037000131 KFUM Falun - Nås IF 8 - 6 Daniel Larsson, Erik Bengtsson Lugnet C
2016-04-03 11:30 037000130 Rättviks IBF - IBF Gagnef 4 - 13 Jonatan Åcerclinth, Senad Omerbasic Rättviks Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hälsinggårdens AIK 20 17 1 2 198-69 129 52
2. Nås IF 20 16 0 4 197-99 98 48
3. Digers BK 20 15 1 4 217-144 73 46
4. IBF Gagnef 20 15 0 5 211-122 89 45
5. IBF Falun Ungdom 20 14 2 4 175-89 86 44
6. KFUM Falun 20 11 0 9 131-143 -12 33
7. Samuelsdals IF 20 6 2 12 148-176 -28 20
8. KAIS Mora UIF 20 4 1 15 143-198 -55 13
9. Rättviks IBF 20 4 1 15 131-198 -67 13
10. IBF Ludvika 20 4 0 16 119-254 -135 12
11. IBF Borlänge 20 0 0 20 66-244 -178 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis