Fair Play Cup Pojkar 14 (2015/16)

Gruppspel
FPC Pojkar 14 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-01 18:40 144501001 Craftstadens IBK Oskarshamn - Hovslätts IK 2 - 5 Johan Nero Wikstrand, Jonas Jägerby Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-01 18:40 144501002 Åsa IF - Marstrands IBK 1 Vit 0 - 10 Safet Hasanbegovic, Therese Lindquist Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-01 20:00 144501003 Hovslätts IK - Åsa IF 7 - 1 Felix Ekholm, Christian Jarl Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-01 20:00 144501004 IFK Arboga IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 1 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-02 10:00 144501005 Marstrands IBK 1 Vit - Craftstadens IBK Oskarshamn 4 - 1 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-02 10:40 144501006 IFK Arboga IBK - Hovslätts IK 2 - 5 Bengt Bolander, Peter Horndahl Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-02 13:00 144501007 Craftstadens IBK Oskarshamn - Åsa IF 4 - 3 Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-02 13:40 144501008 Marstrands IBK 1 Vit - IFK Arboga IBK 6 - 1 Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-02 18:00 144501009 Hovslätts IK - Marstrands IBK 1 Vit 5 - 0 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-02 18:00 144501010 Åsa IF - IFK Arboga IBK 3 - 6 Oscar Branje, Viktor Hansson Jönköpings Idrottshus D-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IK 4 4 0 0 22-5 17 12
2. Marstrands IBK 1 Vit 4 3 0 1 20-7 13 9
3. IFK Arboga IBK 4 2 0 2 12-15 -3 6
4. Craftstadens IBK Oskarshamn 4 1 0 3 8-15 -7 3
5. Åsa IF 4 0 0 4 7-27 -20 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 14 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-01 19:20 144502001 FBC Lerum - IBK Tygriket 99 2 - 5 Johan Nero Wikstrand, Jonas Jägerby Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-01 19:20 144502002 Sävsjö IBK - IBK Vöikers 1 - 17 Safet Hasanbegovic, Therese Lindquist Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-01 20:40 144502003 IBK Tygriket 99 - Sävsjö IBK 7 - 2 Felix Ekholm, Christian Jarl Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-01 20:40 144502004 Jönköpings IK 1 - FBC Lerum 1 - 4 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-02 10:00 144502005 IBK Vöikers - FBC Lerum 6 - 0 Felix Ekholm, Christian Jarl Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-02 10:40 144502006 Jönköpings IK 1 - IBK Tygriket 99 3 - 2 Felix Ekholm, Christian Jarl Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-02 13:00 144502007 FBC Lerum - Sävsjö IBK 9 - 0 Jim Nilsson, Magnus Nilsson Huskvarna Sporthall A
2016-04-02 13:40 144502008 IBK Vöikers - Jönköpings IK 1 8 - 1 Jim Nilsson, Magnus Nilsson Huskvarna Sporthall A
2016-04-02 18:00 144502009 IBK Tygriket 99 - IBK Vöikers 0 - 5 Niklas Rosberg, Rasmus Wirstam Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-02 18:00 144502010 Sävsjö IBK - Jönköpings IK 1 0 - 4 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Jönköpings Idrottshus B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Vöikers 4 4 0 0 36-2 34 12
2. IBK Tygriket 99 4 2 0 2 14-12 2 6
3. FBC Lerum 4 2 0 2 15-12 3 6
4. Jönköpings IK 1 4 2 0 2 9-14 -5 6
5. Sävsjö IBK 4 0 0 4 3-37 -34 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 14 Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-01 18:00 144503001 Partille IBS 1 - IBK Lockerud Mariestad 0 - 4 Bengt Bolander, Peter Horndahl Norrahammars Sporthall
2016-04-01 18:40 144503002 S/W 2010 - Vimmerby IBK 6 - 5 Bengt Bolander, Peter Horndahl Norrahammars Sporthall
2016-04-01 20:00 144503003 IBK Lockerud Mariestad - S/W 2010 3 - 1 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Norrahammars Sporthall
2016-04-01 20:40 144503004 Emmaljunga GOIF - Partille IBS 1 4 - 2 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Norrahammars Sporthall
2016-04-02 10:00 144503005 Vimmerby IBK - Partille IBS 1 3 - 7 Johan Thaning, Sebastian Åberg Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-02 10:40 144503006 Emmaljunga GOIF - IBK Lockerud Mariestad 1 - 6 Johan Thaning, Sebastian Åberg Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-02 14:20 144503007 Partille IBS 1 - S/W 2010 2 - 2 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-02 14:20 144503008 Vimmerby IBK - Emmaljunga GOIF 4 - 6 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Huskvarna Sporthall A
2016-04-02 18:00 144503009 IBK Lockerud Mariestad - Vimmerby IBK 6 - 0 Johan Nero Wikstrand, Jonas Jägerby Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-02 18:40 144503010 S/W 2010 - Emmaljunga GOIF 3 - 3 Niklas Rosberg, Rasmus Wirstam Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lockerud Mariestad 4 4 0 0 19-2 17 12
2. Emmaljunga GOIF 4 2 1 1 14-15 -1 7
3. S/ W 2010 4 1 2 1 12-13 -1 5
4. Partille IBS 1 4 1 1 2 11-13 -2 4
5. Vimmerby IBK 4 0 0 4 12-25 -13 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 14 Grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-01 18:00 144504001 Söderköpings IBK - Marstrands IBK 2 Röd 3 - 1 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg KFUM Sporthall, Jönköping
2016-04-01 18:40 144504002 Fagerhult Habo IBK - Värnamo IK 7 - 4 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg KFUM Sporthall, Jönköping
2016-04-01 20:00 144504003 Marstrands IBK 2 Röd - Fagerhult Habo IBK 2 - 4 Joe Larsson, Erik Norin KFUM Sporthall, Jönköping
2016-04-01 20:40 144504004 Olofströms IBK - Söderköpings IBK 1 - 10 Joe Larsson, Erik Norin KFUM Sporthall, Jönköping
2016-04-02 10:00 144504005 Värnamo IK - Söderköpings IBK 1 - 3 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-02 10:00 144504006 Olofströms IBK - Marstrands IBK 2 Röd 0 - 3 Safet Hasanbegovic, Therese Lindquist Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-02 15:00 144504007 Söderköpings IBK - Fagerhult Habo IBK 3 - 5 Tonni Boström, Simon Jansson Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-02 15:40 144504008 Värnamo IK - Olofströms IBK 6 - 0 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-02 20:00 144504009 Marstrands IBK 2 Röd - Värnamo IK 1 - 4 Jonas Jägerby, Johan Nero Wikstrand Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-02 20:40 144504010 Fagerhult Habo IBK - Olofströms IBK 10 - 1 Jonas Jägerby, Johan Nero Wikstrand Attarpsskolans Sporthall A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fagerhult Habo IBK 4 4 0 0 26-10 16 12
2. Söderköpings IBK 4 3 0 1 19-8 11 9
3. Värnamo IK 4 2 0 2 15-11 4 6
4. Marstrands IBK 2 Röd 4 1 0 3 7-11 -4 3
5. Olofströms IBK 4 0 0 4 2-29 -27 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 14 Grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-01 18:00 144505001 CL98IC - Hovshaga AIF 0 - 9 Johan Thaning, Sebastian Åberg Huskvarna Sporthall A
2016-04-01 18:40 144505002 Partille IBS 2 - Vara IBK 2 - 3 Johan Thaning, Sebastian Åberg Huskvarna Sporthall A
2016-04-01 21:20 144505003 Hovshaga AIF - Partille IBS 2 5 - 1 Bengt Bolander, Peter Horndahl Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-01 21:20 144505004 Skara IBK - CL98IC 5 - 3 Gabriel Adolfsson, Einar Karlsson Kålgårdshallen
2016-04-02 08:40 144505005 Vara IBK - CL98IC 2 - 0 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-02 09:20 144505006 Skara IBK - Hovshaga AIF 0 - 6 Oscar Branje, Viktor Hansson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-02 15:00 144505007 CL98IC - Partille IBS 2 0 - 12 Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-02 15:40 144505008 Vara IBK - Skara IBK 6 - 3 Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-02 20:40 144505009 Hovshaga AIF - Vara IBK 4 - 3 Per Elofsson, Ulf Åberg Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-02 21:20 144505010 Partille IBS 2 - Skara IBK 7 - 0 Per Elofsson, Ulf Åberg Jönköpings Idrottshus C-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovshaga AIF 4 4 0 0 24-4 20 12
2. Vara IBK 4 3 0 1 14-9 5 9
3. Partille IBS 2 4 2 0 2 22-8 14 6
4. Skara IBK 4 1 0 3 8-22 -14 3
5. CL98IC 4 0 0 4 3-28 -25 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 14 Grupp F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-01 19:20 144506001 Westerviks IBK - Jönköpings IK 2 2 - 3 Johan Thaning, Sebastian Åberg Huskvarna Sporthall A
2016-04-01 20:00 144506002 Stenungsunds IBK - FC Helsingborg 1 - 3 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Huskvarna Sporthall A
2016-04-01 22:00 144506003 Jönköpings IK 2 - Stenungsunds IBK 5 - 0 Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-01 22:00 144506004 Gnosjö IBK - Westerviks IBK 5 - 4 Bengt Bolander, Peter Horndahl Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-02 11:20 144506005 FC Helsingborg - Westerviks IBK 3 - 6 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-02 12:00 144506006 Gnosjö IBK - Jönköpings IK 2 2 - 7 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-02 14:20 144506007 Westerviks IBK - Stenungsunds IBK 5 - 4 Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-02 15:00 144506008 FC Helsingborg - Gnosjö IBK 9 - 1 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-02 20:40 144506009 Jönköpings IK 2 - FC Helsingborg 1 - 2 Tonni Boström, Simon Jansson Kålgårdshallen
2016-04-02 21:20 144506010 Stenungsunds IBK - Gnosjö IBK 2 - 4 Tonni Boström, Simon Jansson Kålgårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FC Helsingborg 4 3 0 1 17-9 8 9
2. Jönköpings IK 2 4 3 0 1 16-6 10 9
3. Gnosjö IBK 4 2 0 2 12-22 -10 6
4. Westerviks IBK 4 2 0 2 17-15 2 6
5. Stenungsunds IBK 4 0 0 4 7-17 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
FPC Pojkar 14 Bonusmatcher
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-03 11:45 144509001 Åsa IF - Sävsjö IBK 2 - 3 Oscar Branje, Viktor Hansson Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-03 12:30 144509002 Vimmerby IBK - Olofströms IBK 4 - 2 Senad Hamula, Hani Mousaviyan-Utter Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-03 13:15 144509003 CL98IC - Stenungsunds IBK 0 - 1 Senad Hamula, Hani Mousaviyan-Utter Jönköpings Idrottshus C-hall
Slutspel
FPC Pojkar 14 A-Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-03 08:00 1/8-final 1 144507001 Hovslätts IK - Värnamo IK 5 - 3 Magnus Nilsson, Jim Nilsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-03 08:00 1/8-final 2 144507002 IBK Tygriket 99 - Jönköpings IK 2 1 - 2 Mikael Stegnell, Edvin Lindelöf Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-03 08:00 1/8-final 3 144507003 IBK Lockerud Mariestad - IFK Arboga IBK 1 - 2 e.str. Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-03 08:00 1/8-final 4 144507004 Hovshaga AIF - Söderköpings IBK 4 - 2 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-03 08:45 1/8-final 5 144507005 IBK Vöikers - FBC Lerum 3 - 2 e.str. Jim Nilsson, Magnus Nilsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-03 08:45 1/8-final 6 144507006 FC Helsingborg - Emmaljunga GOIF 10 - 2 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-03 08:45 1/8-final 7 144507007 Fagerhult Habo IBK - Partille IBS 2 4 - 1 Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-03 08:45 1/8-final 8 144507008 Marstrands IBK 1 Vit - Vara IBK 2 - 6 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-03 11:45 Kvartsfinal 1 144507009 Hovslätts IK - Jönköpings IK 2 4 - 1 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-03 11:45 Kvartsfinal 2 144507010 IFK Arboga IBK - Hovshaga AIF 5 - 4 Jim Nilsson, Magnus Nilsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-03 11:45 Kvartsfinal 3 144507011 IBK Vöikers - FC Helsingborg 2 - 3 e.str. Per Elofsson, Ulf Åberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-03 11:45 Kvartsfinal 4 144507012 Fagerhult Habo IBK - Vara IBK 0 - 1 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-03 14:00 Semifinal 1 144507013 Hovslätts IK - IFK Arboga IBK 5 - 4 Joe Larsson, Erik Norin Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-03 14:00 Semifinal 2 144507014 FC Helsingborg - Vara IBK 3 - 2 e.str. Tonni Boström, Simon Jansson Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-03 16:45 Final 144507015 Hovslätts IK - FC Helsingborg 3 - 4 Arenan - Jönköpings Idrottshus
FPC Pojkar 14 B-Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-03 11:00 Kvartsfinal 1 144508001 Gnosjö IBK - Partille IBS 1 2 - 6 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu KFUM Sporthall, Jönköping
2016-04-03 11:45 Kvartsfinal 2 144508002 S/W 2010 - Marstrands IBK 2 Röd 2 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu KFUM Sporthall, Jönköping
2016-04-03 12:30 Kvartsfinal 3 144508003 Craftstadens IBK Oskarshamn - Skara IBK 1 - 2 Johan Nero Wikstrand, Jonas Jägerby KFUM Sporthall, Jönköping
2016-04-03 13:15 Kvartsfinal 4 144508004 Jönköpings IK 1 - Westerviks IBK 1 - 4 Johan Nero Wikstrand, Jonas Jägerby KFUM Sporthall, Jönköping
2016-04-03 14:00 Semifinal 1 144508005 Partille IBS 1 - Marstrands IBK 2 Röd 1 - 4 Johan Nero Wikstrand, Jonas Jägerby KFUM Sporthall, Jönköping
2016-04-03 14:45 Semifinal 2 144508006 Skara IBK - Westerviks IBK 4 - 5 e.str. Marcus Karlström, Edo Sabanovic KFUM Sporthall, Jönköping
2016-04-03 16:15 Final 144508007 Marstrands IBK 2 Röd - Westerviks IBK 3 - 6 Marcus Karlström, Edo Sabanovic KFUM Sporthall, Jönköping

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis