Gruppspel | ||||||||
DM F01/02 Grupp A | ||||||||
Tid | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats | |||
2015-12-05 10:30 | 167552001 | IFK Gnesta - Nykvarns IF | 0 - 3 | Bemir Brkic, Richard Himberg | Rosvalla C-hall | |||
2015-12-05 13:15 | 167552002 | Nykvarns IF - Järna SK | 14 - 3 | Bemir Brkic, Göran Engfors | Rosvalla C-hall | |||
2015-12-05 16:00 | 167552003 | Järna SK - IFK Gnesta | 7 - 2 | Kjell Rolin, Dennis Wagermark | Rosvalla B-hall |
Tabell | ||||||||
Plac. | Lag | S | V | O | F | GM-IM | D | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nykvarns IF | 2 | 2 | 0 | 0 | 17-3 | 14 | 6 |
2. | Järna SK | 2 | 1 | 0 | 1 | 10-16 | -6 | 3 |
3. | IFK Gnesta | 2 | 0 | 0 | 2 | 2-10 | -8 | 0 |
|
DM F01/02 Grupp B | ||||||||
Tid | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats | |||
2015-12-05 10:30 | 167553001 | Telge SIBK - Onyx IBS | 2 - 2 | Karl-Gustav Bergström, Jesper Asplund | Rosvalla Arena A | |||
2015-12-05 15:15 | 167553002 | Onyx IBS - Strängnäs IBK | 6 - 1 | Bemir Brkic, Göran Engfors | Rosvalla C-hall | |||
2015-12-05 17:15 | 167553003 | Strängnäs IBK - Telge SIBK | 0 - 4 | Anton Carlsson, Fredrik Jansson | Rosvalla C-hall |
Tabell | ||||||||
Plac. | Lag | S | V | O | F | GM-IM | D | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Onyx IBS | 2 | 1 | 1 | 0 | 8-3 | 5 | 4 |
2. | Telge SIBK | 2 | 1 | 1 | 0 | 6-2 | 4 | 4 |
3. | Strängnäs IBK | 2 | 0 | 0 | 2 | 1-10 | -9 | 0 |
|
DM F01/02 Grupp C | ||||||||
Tid | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats | |||
2015-12-05 10:30 | 167554001 | Torshälla IBK - Katrineholms IBF | 6 - 1 | Camilla Örnebro, Josef Cakici | Rosvalla B-hall | |||
2015-12-05 14:00 | 167554002 | Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK | 4 - 2 | Måns Ericsson, Camilla Örnebro | Rosvalla B-hall | |||
2015-12-05 18:00 | 167554003 | Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK | 4 - 4 | Kjell Rolin, Dennis Wagermark | Rosvalla B-hall |
Tabell | ||||||||
Plac. | Lag | S | V | O | F | GM-IM | D | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Torshälla IBK | 2 | 1 | 1 | 0 | 10-5 | 5 | 4 |
2. | Katrineholms IBF | 2 | 1 | 0 | 1 | 5-8 | -3 | 3 |
3. | Trosa Edanö IBK | 2 | 0 | 1 | 1 | 6-8 | -2 | 1 |
|
DM F99/00 Grupp A | ||||||||
Tid | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats | |||
2015-12-12 10:15 | 167550001 | Nykvarns IF - Järna SK | 2 - 0 | Admir Brkic, Sigge Maurer | Rosvalla Multihall | |||
2015-12-12 11:00 | 167550002 | IFK Gnesta - Katrineholms IBF | 0 - 3 | Tommy Nyring, Håkan Rask | Rosvalla Multihall | |||
2015-12-12 13:00 | 167550004 | IFK Gnesta - Järna SK | 1 - 1 | Josef Cakici, Admir Brkic | Rosvalla Multihall | |||
2015-12-12 13:15 | 167550003 | Katrineholms IBF - Nykvarns IF | 1 - 3 | Tommy Nyring, Håkan Rask | Rosvalla Arena A | |||
2015-12-12 17:15 | 167550005 | Nykvarns IF - IFK Gnesta | 2 - 1 | Emil Lindhe, Håkan Rask | Rosvalla C-hall | |||
2015-12-12 18:00 | 167550006 | Katrineholms IBF - Järna SK | 1 - 2 | Emil Lindhe, Håkan Rask | Rosvalla C-hall |
Tabell | ||||||||
Plac. | Lag | S | V | O | F | GM-IM | D | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nykvarns IF | 3 | 3 | 0 | 0 | 7-2 | 5 | 9 |
2. | Järna SK | 3 | 1 | 1 | 1 | 3-4 | -1 | 4 |
3. | Katrineholms IBF | 3 | 1 | 0 | 2 | 5-5 | 0 | 3 |
4. | IFK Gnesta | 3 | 0 | 1 | 2 | 2-6 | -4 | 1 |
|
DM F99/00 Grupp B | ||||||||
Tid | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats | |||
2015-12-12 11:00 | 167551001 | Onyx IBS - Torshälla/Standard | 5 - 5 | Christer Avasjö, Jonas Holm | Rosvalla B-hall | |||
2015-12-12 16:30 | 167551002 | Torshälla/Standard - Telge SIBK | 1 - 8 | Josef Celik, Mikael Celik | Rosvalla B-hall | |||
2015-12-12 19:15 | 167551003 | Telge SIBK - Onyx IBS | 3 - 0 | Josef Cakici, Camilla Örnebro | Rosvalla Arena A |
Tabell | ||||||||
Plac. | Lag | S | V | O | F | GM-IM | D | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Telge SIBK | 2 | 2 | 0 | 0 | 11-1 | 10 | 6 |
2. | Onyx IBS | 2 | 0 | 1 | 1 | 5-8 | -3 | 1 |
3. | Torshälla/ Standard | 2 | 0 | 1 | 1 | 6-13 | -7 | 1 |
|
Slutspel | ||||||
DM F01/02 Slutspel | ||||||
Tid | Omgång | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats |
2015-12-06 11:30 | Semifinal 1 | 167555001 | Torshälla IBK - Onyx IBS | 7 - 4 | Måns Ericsson, Sigge Maurer | Rosvalla Arena A |
2015-12-06 12:45 | Semifinal 2 | 167555002 | Telge SIBK - Nykvarns IF | 2 - 4 | Måns Ericsson, Sigge Maurer | Rosvalla Arena A |
2015-12-06 17:00 | Final | 167555003 | Nykvarns IF - Torshälla IBK | 6 - 0 | Måns Ericsson, Sigge Maurer | Rosvalla Arena A |
DM F99/00 Slutspel | ||||||
Tid | Omgång | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats |
2015-12-13 10:15 | Semifinal 1 | 167556001 | Telge SIBK - Järna SK | 1 - 2 e.förl. | Arne Brattehag, Admir Brkic | Rosvalla Arena A |
2015-12-13 10:15 | Semifinal 2 | 167556002 | Onyx IBS - Nykvarns IF | 2 - 7 | Emil Lindhe, Mathias Lindvall | Rosvalla B-hall |
2015-12-13 15:00 | Final | 167556003 | Nykvarns IF - Järna SK | 2 - 0 | Jonas Holm, Christer Avasjö | Rosvalla Arena A |
Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis