D3 (2015/16)

Gruppspel
D4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-25 20:00 170104004 IBK Östhammar - Tierp IBK 5 - 7 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2015-09-26 11:50 170104003 FBC Uppsala Ungdom - IBS Nabla 15 - 0 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Allianshallen C
2015-09-26 12:00 170104006 Wåhla IBK - Midas IBK 6 - 4 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Östervåla Sporthall
2015-09-26 16:00 170104001 Björklinge BK - IS Saga 3 - 4 Victor Flemström, Christoffer Flemström Björklinge Sporthall
2015-09-26 18:30 170104005 IK Sirius IBK - Storvreta IBK U 10 - 2 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Fyrishov A
2015-09-27 12:00 170104002 Enköpings IBK U - Västerlöfsta IBF 2 - 14 Miodrag Djuric, Vesa Petterson S:t Ilianshallen
2015-10-03 12:00 170104012 Wåhla IBK - IK Sirius IBK 1 - 26 Maximilian Halvarsson, Lars Halvarsson Östervåla Sporthall
2015-10-03 13:00 170104007 Västerlöfsta IBF - Björklinge BK 3 - 2 Christoffer Stenlund, Rasmus Pehkonen Heby Sporthall
2015-10-04 12:00 170104011 Midas IBK - IBK Östhammar 6 - 6 Fabian Fahimi, Simon Johansson Hallstaviks Sporthall
2015-10-04 13:30 170104008 IBS Nabla - IS Saga 1 - 18 Andreas Bengtsson Degen, Leif Ericsson Allianshallen C
2015-10-04 14:00 170104010 Storvreta IBK U - FBC Uppsala Ungdom 8 - 0 Christoffer Flemström, Josef Berndtsson Vattholma Sporthall
2015-10-07 20:15 170104009 Tierp IBK - Enköpings IBK U 4 - 7 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Aspenhallen
2015-10-10 15:20 170104014 Västerlöfsta IBF - Tierp IBK 9 - 0 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2015-10-10 16:30 170104013 Björklinge BK - IBS Nabla 22 - 0 Ronnie Eriksson, Josef Berndtsson Björklinge Sporthall
2015-10-10 19:00 170104018 IBK Östhammar - IK Sirius IBK 1 - 25 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Frösåkersskolan
2015-10-11 11:30 170104016 Enköpings IBK U - Midas IBK 8 - 8 Johan Öberg, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2015-10-11 14:00 170104017 FBC Uppsala Ungdom - Wåhla IBK 3 - 4 Jonas Backman, Felicia Hassan Allianshallen B
2015-11-02 18:15 170104015 IS Saga - Storvreta IBK U 5 - 2 David Söderström, Ian Engblom Bolandskolan
2015-10-16 18:15 170104020 Storvreta IBK U - IBS Nabla 14 - 0 Nick Kyller, Georgios Papadakis Vattholma Sporthall
2015-10-17 12:00 170104022 Wåhla IBK - IS Saga 4 - 9 Josef Berndtsson, Rasmus Pehkonen Östervåla Sporthall
2015-10-17 13:00 170104021 Midas IBK - Västerlöfsta IBF 4 - 6 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Hallstaviks Sporthall
2015-10-17 17:00 170104019 Tierp IBK - Björklinge BK 4 - 4 Christoffer Flemström, Victor Flemström Aspenhallen
2015-10-20 19:50 170104023 IK Sirius IBK - Enköpings IBK U 11 - 1 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Allianshallen B
2016-02-04 20:30 170104024 IBK Östhammar - FBC Uppsala Ungdom 2 - 2 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Frösåkersskolan
2015-10-24 11:50 170104027 IBS Nabla - Wåhla IBK 2 - 6 Christoffer Flemström, Lars Halvarsson Allianshallen A
2015-10-24 15:00 170104026 Tierp IBK - Midas IBK 6 - 4 Leif Ericsson, Per Ericsson Aspenhallen
2015-10-24 16:00 170104025 Björklinge BK - Storvreta IBK U 3 - 4 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Björklinge Sporthall
2015-10-24 16:10 170104028 Västerlöfsta IBF - IK Sirius IBK 1 - 7 Tony Nyberg, Georgios Papadakis Heby Sporthall
2015-10-25 17:40 170104029 IS Saga - IBK Östhammar 6 - 3 Georgios Papadakis, Josef Berndtsson Allianshallen C
2015-11-05 19:00 170104030 Enköpings IBK U - FBC Uppsala Ungdom 8 - 1 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2015-11-07 12:00 170104031 Midas IBK - Björklinge BK 4 - 2 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Hallstaviks Sporthall
2015-11-07 12:00 170104032 Wåhla IBK - Storvreta IBK U 3 - 5 Mikael Rosenius, Ian Engblom Östervåla Sporthall
2015-11-08 10:10 170104035 FBC Uppsala Ungdom - Västerlöfsta IBF 1 - 7 Christoffer Flemström, Victor Flemström Allianshallen B
2015-11-08 11:30 170104036 Enköpings IBK U - IS Saga 2 - 4 Erik Rosvall, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2015-11-08 11:50 170104033 IK Sirius IBK - Tierp IBK 20 - 0 Christoffer Flemström, Victor Flemström Allianshallen B
2015-12-17 20:30 170104034 IBK Östhammar - IBS Nabla 28 - 1 Pontus Orebrand, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2015-11-14 14:20 170104038 Midas IBK - IK Sirius IBK 2 - 17 Jörgen Olsson, Anders Holm Hallstaviks Sporthall
2015-11-14 14:30 170104042 Västerlöfsta IBF - IS Saga 9 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2015-11-14 15:10 170104041 IBS Nabla - Enköpings IBK U 2 - 10 Mikael Rosenius, Lars Halvarsson Allianshallen B
2015-11-15 18:00 170104039 Storvreta IBK U - IBK Östhammar 4 - 3 Anders Leander, Thomas Tanskanen Vattholma Sporthall
2015-11-17 20:00 170104037 Björklinge BK - Wåhla IBK 10 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2015-11-25 20:15 170104040 Tierp IBK - FBC Uppsala Ungdom 4 - 4 Oskar Wallin, Olle Isacsson Aspenhallen
2015-11-21 08:30 170104043 IK Sirius IBK - Björklinge BK 6 - 2 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Allianshallen B
2015-11-21 10:00 170104044 IBK Östhammar - Wåhla IBK 5 - 9 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Frösåkersskolan
2015-11-21 10:10 170104045 FBC Uppsala Ungdom - Midas IBK 4 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Allianshallen B
2015-11-21 11:50 170104047 IS Saga - Tierp IBK 5 - 2 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Allianshallen B
2015-11-21 12:05 170104048 Västerlöfsta IBF - IBS Nabla 16 - 0 Victor Flemström, Christoffer Flemström Heby Sporthall
2015-11-22 11:30 170104046 Enköpings IBK U - Storvreta IBK U 3 - 3 Johan Öberg, Christian Jensen S:t Ilianshallen
2015-11-24 19:00 170104050 IK Sirius IBK - FBC Uppsala Ungdom 25 - 1 Felicia Hassan, Michaela Pålsson Allianshallen A
2015-11-28 12:00 170104051 Wåhla IBK - Enköpings IBK U 2 - 3 Olle Isacsson, Oskar Wallin Östervåla Sporthall
2015-11-28 12:00 170104052 Midas IBK - IS Saga 3 - 9 Thomas Tanskanen, Anders Leander Hallstaviks Sporthall
2015-11-28 15:00 170104049 Björklinge BK - IBK Östhammar 7 - 2 Leif Ericsson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2015-11-28 15:00 170104054 Tierp IBK - IBS Nabla 11 - 0 Jelena Spasic, Andreas Persson Stenberg Aspenhallen
2015-11-29 10:30 170104053 Storvreta IBK U - Västerlöfsta IBF 3 - 4 Miodrag Djuric, Nick Kyller Vattholma Sporthall
2015-12-05 10:10 170104059 IBS Nabla - Midas IBK 3 - 7 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Allianshallen B
2015-12-05 11:00 170104058 Västerlöfsta IBF - Wåhla IBK 10 - 1 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Heby Sporthall
2015-12-05 16:50 170104055 FBC Uppsala Ungdom - Björklinge BK 2 - 5 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Allianshallen B
2015-12-06 08:30 170104057 IS Saga - IK Sirius IBK 1 - 15 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Allianshallen A
2015-12-06 15:00 170104060 Tierp IBK - Storvreta IBK U 0 - 7 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Aspenhallen
2016-03-03 19:30 170104056 Enköpings IBK U - IBK Östhammar 5 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2015-12-08 20:15 170104061 Björklinge BK - Enköpings IBK U 11 - 1 Michaela Pålsson, Jonas Nordqvist Björklinge Sporthall
2015-12-12 12:00 170104065 Wåhla IBK - Tierp IBK 7 - 3 Per-Olof Svensson, Leif Ericsson Östervåla Sporthall
2015-12-12 13:40 170104066 Midas IBK - Storvreta IBK U 4 - 5 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Hallstaviks Sporthall
2015-12-12 17:20 170104063 IBK Östhammar - Västerlöfsta IBF 5 - 4 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Frösåkersskolan
2015-12-13 12:30 170104064 IK Sirius IBK - IBS Nabla 32 - 1 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Allianshallen A
2015-12-16 19:10 170104062 FBC Uppsala Ungdom - IS Saga 2 - 9 Felicia Hassan, Christoffer Wallenborg Allianshallen B
2015-12-01 20:20 170104071 Storvreta IBK U - IK Sirius IBK 2 - 10 Jonas Nordqvist, Michaela Pålsson Vattholma Sporthall
2015-12-14 19:15 170104068 Västerlöfsta IBF - Enköpings IBK U 5 - 3 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Heby Sporthall
2015-12-19 13:30 170104067 IS Saga - Björklinge BK 4 - 3 Felicia Hassan, Christoffer Stenlund Allianshallen B
2015-12-19 13:45 170104070 Tierp IBK - IBK Östhammar 1 - 6 Leif Ericsson, Erik Palmertz Aspenhallen
2015-12-19 14:30 170104072 Midas IBK - Wåhla IBK 5 - 2 Thomas Tanskanen, Anders Leander Hallstaviks Sporthall
2015-12-20 13:30 170104069 IBS Nabla - FBC Uppsala Ungdom 2 - 7 Christoffer Wallenborg, Maximilian Halvarsson Allianshallen B
2016-01-08 18:20 170104078 IK Sirius IBK - Wåhla IBK 16 - 2 Felicia Hassan, Emma Holmqvist Allianshallen A
2016-01-09 13:30 170104076 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK U 2 - 3 Rohnny Åhman, Christoffer Stenlund Allianshallen B
2016-01-09 16:10 170104077 IBK Östhammar - Midas IBK 4 - 5 Johnny Söderqvist, Ronnie Eriksson Frösåkersskolan
2016-01-09 16:40 170104073 Björklinge BK - Västerlöfsta IBF 3 - 3 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Björklinge Sporthall
2016-01-09 18:30 170104074 IS Saga - IBS Nabla 21 - 1 Christoffer Stenlund, Georgios Papadakis Allianshallen B
2016-01-10 11:30 170104075 Enköpings IBK U - Tierp IBK 6 - 1 Johan Öberg, Thomas Stenman S:t Ilianshallen
2016-01-16 12:00 170104083 Wåhla IBK - FBC Uppsala Ungdom 6 - 5 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Östervåla Sporthall
2016-01-16 13:00 170104080 Tierp IBK - Västerlöfsta IBF 1 - 12 Oskar Wallin, Olle Isacsson Aspenhallen
2016-01-17 10:30 170104082 Midas IBK - Enköpings IBK U 2 - 2 Thomas Tanskanen, Anders Leander Hallstaviks Sporthall
2016-01-17 14:00 170104081 Storvreta IBK U - IS Saga 6 - 1 Anders Leander, Thomas Tanskanen Vattholma Sporthall
2016-01-17 17:40 170104084 IK Sirius IBK - IBK Östhammar 8 - 2 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Allianshallen B
2016-01-20 21:30 170104079 IBS Nabla - Björklinge BK 0 - 13 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Allianshallen C
2016-01-23 15:30 170104085 Björklinge BK - Tierp IBK 6 - 2 Felicia Hassan, Emma Holmqvist Björklinge Sporthall
2016-01-24 10:10 170104086 IBS Nabla - Storvreta IBK U 1 - 12 Felicia Hassan, Nick Kyller Allianshallen B
2016-01-24 11:30 170104089 Enköpings IBK U - IK Sirius IBK 3 - 9 Lennart Eilestam, Thomas Stenman S:t Ilianshallen
2016-01-24 15:10 170104088 IS Saga - Wåhla IBK 10 - 0 Andreas Bengtsson Degen, Joakim Ottosson Allianshallen B
2016-01-24 16:50 170104090 FBC Uppsala Ungdom - IBK Östhammar 2 - 2 Joakim Ottosson, Andreas Bengtsson Degen Allianshallen B
2016-02-13 16:00 170104087 Västerlöfsta IBF - Midas IBK 3 - 0 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2016-01-30 12:00 170104093 Wåhla IBK - IBS Nabla 8 - 2 Felicia Hassan, Emma Holmqvist Östervåla Sporthall
2016-01-30 14:30 170104092 Midas IBK - Tierp IBK 4 - 2 Niklas Arvidsson, Sarah Ejderskog Hallstaviks Sporthall
2016-01-30 18:00 170104095 IBK Östhammar - IS Saga 10 - 7 Anders Leander, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2016-01-31 10:10 170104096 FBC Uppsala Ungdom - Enköpings IBK U 4 - 2 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2016-01-31 11:50 170104094 IK Sirius IBK - Västerlöfsta IBF 6 - 1 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2016-01-31 16:50 170104091 Storvreta IBK U - Björklinge BK 6 - 0 Ian Engblom, Tony Nyberg Ärentunaskolan
2016-02-06 13:10 170104101 Västerlöfsta IBF - FBC Uppsala Ungdom 7 - 3 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Heby Sporthall
2016-02-06 13:40 170104097 Björklinge BK - Midas IBK 8 - 0 Niklas Arvidsson, Michaela Pålsson Björklinge Sporthall
2016-02-07 11:40 170104098 Storvreta IBK U - Wåhla IBK 7 - 3 Emma Holmqvist, Niklas Arvidsson Vattholma Sporthall
2016-02-07 13:45 170104099 Tierp IBK - IK Sirius IBK 0 - 25 Per Ericsson, Leif Ericsson Aspenhallen
2016-02-07 15:00 170104100 IBS Nabla - IBK Östhammar 1 - 20 Victor Flemström, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2016-02-07 16:40 170104102 IS Saga - Enköpings IBK U 7 - 1 Victor Flemström, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2016-02-20 11:50 170104108 IS Saga - Västerlöfsta IBF 2 - 2 Lars Karlsson, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2016-02-20 13:40 170104103 Wåhla IBK - Björklinge BK OW (0 - 5) Tony Nyberg, Rasmus Pehkonen Östervåla Sporthall
2016-02-20 16:10 170104105 IBK Östhammar - Storvreta IBK U 6 - 5 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Frösåkersskolan
2016-02-21 10:10 170104106 FBC Uppsala Ungdom - Tierp IBK 8 - 5 Miodrag Djuric, David Wigfeldt Allianshallen C
2016-02-21 11:30 170104107 Enköpings IBK U - IBS Nabla 16 - 1 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson S:t Ilianshallen
2016-02-21 11:50 170104104 IK Sirius IBK - Midas IBK 16 - 1 Miodrag Djuric, David Wigfeldt Allianshallen C
2016-02-27 12:00 170104110 Wåhla IBK - IBK Östhammar 0 - 10 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Östervåla Sporthall
2016-02-27 12:00 170104111 Midas IBK - FBC Uppsala Ungdom 3 - 5 Roland Carlsson, Jonas Nordqvist Hallstaviks Sporthall
2016-02-27 12:40 170104113 Tierp IBK - IS Saga 5 - 6 Leif Ericsson, Tomas Hallenberg Aspenhallen
2016-02-28 10:30 170104112 Storvreta IBK U - Enköpings IBK U 6 - 3 Peter Alenbring, Felicia Hassan Vattholma Sporthall
2016-02-28 11:50 170104114 IBS Nabla - Västerlöfsta IBF 0 - 22 Joakim Ottosson, Niklas Arvidsson Allianshallen B
2016-03-01 20:10 170104109 Björklinge BK - IK Sirius IBK 4 - 14 Miodrag Djuric, Felicia Hassan Björklinge Sporthall
2016-03-05 14:30 170104119 Västerlöfsta IBF - Storvreta IBK U 8 - 4 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Heby Sporthall
2016-03-05 19:00 170104115 IBK Östhammar - Björklinge BK 6 - 3 Johnny Söderqvist, Peter Alenbring Frösåkersskolan
2016-03-06 08:30 170104116 FBC Uppsala Ungdom - IK Sirius IBK 0 - 13 David Wigfeldt, Miodrag Djuric Allianshallen B
2016-03-06 10:10 170104118 IS Saga - Midas IBK 5 - 5 David Wigfeldt, Miodrag Djuric Allianshallen B
2016-03-06 11:30 170104117 Enköpings IBK U - Wåhla IBK 4 - 6 Christian Jensen, Thomas Stenman S:t Ilianshallen
2016-03-06 11:50 170104120 IBS Nabla - Tierp IBK 1 - 7 Miodrag Djuric, David Wigfeldt Allianshallen B
2016-03-11 20:15 170104121 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom 5 - 4 Leif Ericsson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2016-03-12 14:30 170104125 Midas IBK - IBS Nabla 13 - 1 Rasmus Pehkonen, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2016-03-12 17:10 170104122 IBK Östhammar - Enköpings IBK U 4 - 3 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Frösåkersskolan
2016-03-12 18:00 170104123 IK Sirius IBK - IS Saga 15 - 2 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Allianshallen A
2016-03-13 15:50 170104126 Storvreta IBK U - Tierp IBK 12 - 5 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Vattholma Sporthall
2016-03-14 19:00 170104124 Wåhla IBK - Västerlöfsta IBF 1 - 6 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Heby Sporthall
170104130 IBS Nabla - IK Sirius IBK OW (0 - 5) Allianshallen C
2016-03-15 20:00 170104132 Storvreta IBK U - Midas IBK 8 - 2 Felicia Hassan, Michaela Pålsson Vattholma Sporthall
2016-03-16 19:45 170104131 Tierp IBK - Wåhla IBK 4 - 3 Olle Isacsson, Peter Alenbring Aspenhallen
2016-03-18 20:20 170104128 IS Saga - FBC Uppsala Ungdom 6 - 2 Niklas Arvidsson, Felicia Hassan Allianshallen C
2016-03-19 11:30 170104129 Västerlöfsta IBF - IBK Östhammar 5 - 7 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2016-03-20 13:15 170104127 Enköpings IBK U - Björklinge BK 2 - 5 Rasmus Pehkonen, Johan Öberg S:t Ilianshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius IBK 22 22 0 0 331-30 301 66
2. Västerlöfsta IBF 22 16 2 4 157-57 100 50
3. IS Saga 22 15 2 5 143-96 47 47
4. Storvreta IBK U 22 15 1 6 128-76 52 46
5. Björklinge BK 22 11 2 9 126-75 51 35
6. IBK Östhammar 22 10 4 8 142-116 26 34
7. Wåhla IBK 22 8 0 14 78-154 -76 24
8. Enköpings IBK U 22 6 4 12 95-115 -20 22
9. Midas IBK 22 6 4 12 89-128 -39 22
10. FBC Uppsala Ungdom 22 6 3 13 77-129 -52 21
11. Tierp IBK 22 5 2 15 74-161 -87 17
12. IBS Nabla 22 0 0 22 20-323 -303 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis