Fair Play Cup Pojkar 12 (2014/15)

Gruppspel
FPC Pojkar 12 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-10 18:00 144701001 Jönköpings IK 1 - Vetlanda IBF 1 - 4 Malin Gelin, Linnéa Widlund Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-04-10 18:00 144701002 FBC Lerum 3 Panthers - CL98IC P02 1 8 - 4 Daniel Pettersson, Magnus Widlund Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-04-10 19:20 144701003 Vetlanda IBF - FBC Lerum 3 Panthers 4 - 6 Linnéa Widlund, Malin Gelin Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-04-10 19:20 144701004 Visby IBK P 02 - Jönköpings IK 1 9 - 2 Daniel Pettersson, Magnus Widlund Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-04-11 08:40 144701005 CL98IC P02 1 - Jönköpings IK 1 7 - 3 Rolf Vatvedt, Mikael Fransson Kålgårdshallen
2015-04-11 09:20 144701006 Visby IBK P 02 - Vetlanda IBF 3 - 1 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Kålgårdshallen
2015-04-11 13:00 144701007 Jönköpings IK 1 - FBC Lerum 3 Panthers 1 - 6 Magnus Widlund, Daniel Pettersson Kålgårdshallen
2015-04-11 13:40 144701008 CL98IC P02 1 - Visby IBK P 02 3 - 6 Lars Hjelm, Kjell Persson Kålgårdshallen
2015-04-11 20:40 144701009 Vetlanda IBF - CL98IC P02 1 0 - 5 Robin Andersson, Christian Jarl Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-04-11 21:20 144701010 FBC Lerum 3 Panthers - Visby IBK P 02 3 - 5 Robin Andersson, Felix Ekholm Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Visby IBK P 02 4 4 0 0 23-9 14 12
2. FBC Lerum 3 Panthers 4 3 0 1 23-14 9 9
3. CL98IC P02 1 4 2 0 2 19-17 2 6
4. Vetlanda IBF 4 1 0 3 9-15 -6 3
5. Jönköpings IK 1 4 0 0 4 7-26 -19 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 12 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-10 18:40 144702001 Gränna AIS - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 3 - 5 Malin Gelin, Linnéa Widlund Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-04-10 18:40 144702002 Frosta IBF Röd - Carlscrona IBF 0 - 3 Daniel Pettersson, Magnus Widlund Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-04-10 20:00 144702003 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - Frosta IBF Röd 9 - 1 Malin Gelin, Linnéa Widlund Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-04-10 20:00 144702004 Varla IBK Lila - Gränna AIS 3 - 4 Magnus Widlund, Daniel Pettersson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-04-11 10:00 144702005 Carlscrona IBF - Gränna AIS 3 - 1 Lars Hjelm, Kjell Persson Kålgårdshallen
2015-04-11 10:40 144702006 Varla IBK Lila - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 1 - 1 Kjell Persson, Lars Hjelm Kålgårdshallen
2015-04-11 14:20 144702007 Gränna AIS - Frosta IBF Röd 9 - 0 Linnéa Widlund, Malin Gelin Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-04-11 14:20 144702008 Carlscrona IBF - Varla IBK Lila 0 - 2 Kjell Persson, Lars Hjelm Kålgårdshallen
2015-04-11 20:40 144702009 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - Carlscrona IBF 1 - 5 Paul Arnebert, Mikael Aschenbrenner Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-04-11 21:20 144702010 Frosta IBF Röd - Varla IBK Lila 0 - 11 Mikael Aschenbrenner, Paul Arnebert Jönköpings Idrottshus B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Carlscrona IBF 4 3 0 1 11-4 7 9
2. Varla IBK Lila 4 2 1 1 17-5 12 7
3. Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 4 2 1 1 16-10 6 7
4. Gränna AIS 4 2 0 2 17-11 6 6
5. Frosta IBF Röd 4 0 0 4 1-32 -31 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 12 Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-10 19:20 144703001 Skillingaryds IK - Sävsjö IBK P 02 1 - 1 Stefan Karlsson, Johan Söderman Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-04-10 20:00 144703002 Mölndals IBF - SS Öjaby Sport 2 2 - 2 Johan Söderman, Stefan Karlsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-04-10 22:00 144703004 Carlshamns IBK - Skillingaryds IK 3 - 3 Oscar Branje, Viktor Hansson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-04-11 08:00 144703003 Sävsjö IBK P 02 - Mölndals IBF 2 - 8 Mikael Aschenbrenner, Paul Arnebert Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-04-11 10:00 144703005 SS Öjaby Sport 2 - Skillingaryds IK 2 - 2 Viktor Abrahamsson, Vilhelm Kannerling KFUM Sporthall, Jönköping
2015-04-11 10:40 144703006 Carlshamns IBK - Sävsjö IBK P 02 9 - 1 Vilhelm Kannerling, Viktor Abrahamsson KFUM Sporthall, Jönköping
2015-04-11 15:00 144703007 Skillingaryds IK - Mölndals IBF 1 - 4 Magnus Widlund, Daniel Pettersson Kålgårdshallen
2015-04-11 15:40 144703008 SS Öjaby Sport 2 - Carlshamns IBK 6 - 2 Magnus Widlund, Daniel Pettersson Kålgårdshallen
2015-04-11 20:40 144703009 Sävsjö IBK P 02 - SS Öjaby Sport 2 1 - 11 Emelie Emilsson, Zabine Hansson Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-04-11 21:20 144703010 Mölndals IBF - Carlshamns IBK 5 - 1 Zabine Hansson, Emelie Emilsson Jönköpings Idrottshus C-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Mölndals IBF 4 3 1 0 19-6 13 10
2. SS Öjaby Sport 2 4 2 2 0 21-7 14 8
3. Carlshamns IBK 4 1 1 2 15-15 0 4
4. Skillingaryds IK 4 0 3 1 7-10 -3 3
5. Sävsjö IBK P 02 4 0 1 3 5-29 -24 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 12 Grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-10 19:20 144704001 Bankeryds Skid o MK - Fröjereds IF 0 - 3 Anders Jonasson, Safet Hasanbegovic Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-04-10 20:00 144704002 IBF Tranås - IBF Backadalen 1 Vit 2 - 3 Rolf Vatvedt, Mikael Fransson Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-04-10 22:00 144704004 Craftstadens IBK Oskarshamn - Bankeryds Skid o MK 2 - 5 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-04-11 08:00 144704003 Fröjereds IF - IBF Tranås 2 - 0 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-04-11 11:20 144704005 IBF Backadalen 1 Vit - Bankeryds Skid o MK 4 - 5 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-04-11 12:00 144704006 Craftstadens IBK Oskarshamn - Fröjereds IF 3 - 5 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-04-11 15:40 144704007 Bankeryds Skid o MK - IBF Tranås 0 - 3 Jesper Rygert, Anders A Nilsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-04-11 15:40 144704008 IBF Backadalen 1 Vit - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 3 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-04-11 20:40 144704009 Fröjereds IF - IBF Backadalen 1 Vit 11 - 0 Adam Turesson, Max Horvath KFUM Sporthall, Jönköping
2015-04-11 21:20 144704010 IBF Tranås - Craftstadens IBK Oskarshamn 4 - 0 Adam Turesson, Max Horvath KFUM Sporthall, Jönköping
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fröjereds IF 4 4 0 0 21-3 18 12
2. IBF Tranås 4 2 0 2 9-5 4 6
3. Bankeryds Skid o MK 4 2 0 2 10-12 -2 6
4. Craftstadens IBK Oskarshamn 4 1 0 3 8-16 -8 3
5. IBF Backadalen 1 Vit 4 1 0 3 9-21 -12 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 12 Grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-10 19:20 144705002 FBC Lerum 2 Röd - Ingelstad IBK 3 - 3 Jesper Rygert, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-04-10 20:00 144705001 Jönköpings IK 2 - Värnamo IK 3 - 0 Jesper Abrahamsson, Therese Lindquist Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-04-10 22:00 144705004 Bergums IF - Jönköpings IK 2 4 - 8 Jonas Nilsson, Michéll Borgström Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-04-11 08:00 144705003 Värnamo IK - FBC Lerum 2 Röd 2 - 5 Adam Turesson, Max Horvath Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-04-11 12:00 144705005 Ingelstad IBK - Jönköpings IK 2 4 - 2 Daniel Pettersson, Magnus Widlund Kålgårdshallen
2015-04-11 12:00 144705006 Bergums IF - Värnamo IK 0 - 11 Mattias Tokic, Suvad Kaltak KFUM Sporthall, Jönköping
2015-04-11 16:20 144705007 Jönköpings IK 2 - FBC Lerum 2 Röd 3 - 7 Jesper Rygert, Anders A Nilsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-04-11 16:20 144705008 Ingelstad IBK - Bergums IF 6 - 1 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-04-11 20:40 144705009 Värnamo IK - Ingelstad IBK 2 - 3 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-04-11 21:20 144705010 FBC Lerum 2 Röd - Bergums IF 10 - 4 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Lerum 2 Röd 4 3 1 0 25-12 13 10
2. Ingelstad IBK 4 3 1 0 16-8 8 10
3. Jönköpings IK 2 4 2 0 2 16-15 1 6
4. Värnamo IK 4 1 0 3 15-11 4 3
5. Bergums IF 4 0 0 4 9-35 -26 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 12 Grupp F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-10 19:20 144706001 Nässjö IBF - Tibro IBK 5 - 2 Christian Jarl, Robin Andersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-04-10 20:00 144706002 IBF Backadalen 2 Blå - Hovshaga AIF 2 - 4 Robin Andersson, Felix Ekholm Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-04-10 22:00 144706004 CL98IC 2 - Nässjö IBF 4 - 2 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-04-11 08:00 144706003 Tibro IBK - IBF Backadalen 2 Blå 0 - 8 Zabine Hansson, Emelie Emilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-04-11 11:20 144706005 Hovshaga AIF - Nässjö IBF 5 - 5 Stefan Karlsson, Johan Söderman Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-04-11 12:00 144706006 CL98IC 2 - Tibro IBK 14 - 0 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-04-11 15:40 144706007 Nässjö IBF - IBF Backadalen 2 Blå 5 - 2 Johan Söderman, Stefan Karlsson Huskvarna Sporthall A
2015-04-11 16:20 144706008 Hovshaga AIF - CL98IC 2 3 - 4 Stefan Karlsson, Johan Söderman Huskvarna Sporthall A
2015-04-11 20:40 144706009 Tibro IBK - Hovshaga AIF 1 - 11 Vilhelm Kannerling, Viktor Abrahamsson Kålgårdshallen
2015-04-11 21:20 144706010 IBF Backadalen 2 Blå - CL98IC 2 1 - 2 Vilhelm Kannerling, Viktor Abrahamsson Kålgårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC 2 4 4 0 0 24-6 18 12
2. Hovshaga AIF 4 2 1 1 23-12 11 7
3. Nässjö IBF 4 2 1 1 17-13 4 7
4. IBF Backadalen 2 Blå 4 1 0 3 13-11 2 3
5. Tibro IBK 4 0 0 4 3-38 -35 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 12 Grupp G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-10 19:20 144707001 Hovslätts IK - SS Öjaby Sport 1 2 - 3 Michell Rohde, Jesper Grönblad Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-04-10 20:00 144707002 FBC Lerum 1 Vit - Lindås IBK 3 - 6 Michell Rohde, Jesper Grönblad Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-04-10 22:00 144707004 KaRo IBF - Hovslätts IK 1 - 3 Lars Hjelm, Kjell Persson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-04-11 08:00 144707003 SS Öjaby Sport 1 - FBC Lerum 1 Vit 3 - 0 Nicklas Bard, Johan Nero Wikstrand Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-04-11 11:20 144707005 Lindås IBK - Hovslätts IK 4 - 2 Lars Hjelm, Kjell Persson Kålgårdshallen
2015-04-11 11:20 144707006 KaRo IBF - SS Öjaby Sport 1 1 - 9 Vilhelm Kannerling, Viktor Abrahamsson KFUM Sporthall, Jönköping
2015-04-11 14:20 144707007 Hovslätts IK - FBC Lerum 1 Vit 4 - 3 Nicklas Bard, Johan Nero Wikstrand Huskvarna Sporthall A
2015-04-11 15:00 144707008 Lindås IBK - KaRo IBF 2 - 1 Johan Söderman, Stefan Karlsson Huskvarna Sporthall A
2015-04-11 19:20 144707009 SS Öjaby Sport 1 - Lindås IBK 4 - 1 Michell Rohde, Jesper Grönblad Kålgårdshallen
2015-04-11 20:00 144707010 FBC Lerum 1 Vit - KaRo IBF 9 - 2 Michell Rohde, Jesper Grönblad Kålgårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. SS Öjaby Sport 1 4 4 0 0 19-4 15 12
2. Lindås IBK 4 3 0 1 13-10 3 9
3. Hovslätts IK 4 2 0 2 11-11 0 6
4. FBC Lerum 1 Vit 4 1 0 3 15-15 0 3
5. KaRo IBF 4 0 0 4 5-23 -18 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 12 Grupp H
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-10 19:20 144708001 Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 - Hovmantorps GOIF 2 - 0 Paul Arnebert, Mikael Aschenbrenner KFUM Sporthall, Jönköping
2015-04-10 20:00 144708002 Frosta IBF Vit - Varla IBK Pojkar Svart 1 - 5 Mikael Aschenbrenner, Paul Arnebert KFUM Sporthall, Jönköping
2015-04-10 22:00 144708004 Örlogsstadens IBK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 1 - 7 Kristian Constantinescu, Kevin Andersson KFUM Sporthall, Jönköping
2015-04-11 08:00 144708003 Hovmantorps GOIF - Frosta IBF Vit 4 - 0 Oscar Branje, Viktor Hansson KFUM Sporthall, Jönköping
2015-04-11 10:40 144708005 Varla IBK Pojkar Svart - Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 0 - 4 Robin Andersson, Christian Jarl Huskvarna Sporthall A
2015-04-11 11:20 144708006 Örlogsstadens IBK - Hovmantorps GOIF 1 - 6 Robin Andersson, Felix Ekholm Huskvarna Sporthall A
2015-04-11 16:20 144708007 Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 - Frosta IBF Vit 5 - 1 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-04-11 17:00 144708008 Varla IBK Pojkar Svart - Örlogsstadens IBK 1 - 1 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-04-11 20:40 144708009 Hovmantorps GOIF - Varla IBK Pojkar Svart 4 - 4 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-04-11 21:20 144708010 Frosta IBF Vit - Örlogsstadens IBK 3 - 2 Jonas Nilsson, Michéll Borgström Jönköpings Idrottshus D-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 4 4 0 0 18-2 16 12
2. Hovmantorps GOIF 4 2 1 1 14-7 7 7
3. Varla IBK Pojkar Svart 4 1 2 1 10-10 0 5
4. Frosta IBF Vit 4 1 0 3 5-16 -11 3
5. Örlogsstadens IBK 4 0 1 3 5-17 -12 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
FPC Pojkar 12 Bonusmatch
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-12 08:00 144712001 Jönköpings IK 1 - Frosta IBF Röd 4 - 3 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Kålgårdshallen
2015-04-12 08:45 144712002 Sävsjö IBK P 02 - IBF Backadalen 1 Vit 5 - 1 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Kålgårdshallen
2015-04-12 09:30 144712003 Bergums IF - Tibro IBK 3 - 3 Adam Turesson, Max Horvath Kålgårdshallen
2015-04-12 10:15 144712004 KaRo IBF - Örlogsstadens IBK 8 - 2 Max Horvath, Adam Turesson Kålgårdshallen
Slutspel
FPC Pojkar 12 A-Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-12 09:30 1/8-final 1 144710001 Visby IBK P 02 - Hovmantorps GOIF 7 - 1 Johan Nero Wikstrand, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-04-12 09:30 1/8-final 2 144710002 Carlscrona IBF - Lindås IBK 3 - 2 Robin Andersson, Felix Ekholm Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-04-12 09:30 1/8-final 3 144710003 Mölndals IBF - Hovshaga AIF 8 - 4 Oscar Branje, Viktor Hansson Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-04-12 09:30 1/8-final 4 144710004 Fröjereds IF - Ingelstad IBK 6 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-04-12 10:15 1/8-final 5 144710005 FBC Lerum 2 Röd - IBF Tranås 3 - 0 Johan Nero Wikstrand, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-04-12 10:15 1/8-final 6 144710006 CL98IC 2 - SS Öjaby Sport 2 0 - 4 Anders A Nilsson, Jesper Rygert Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-04-12 10:15 1/8-final 7 144710007 SS Öjaby Sport 1 - Varla IBK Lila 5 - 2 Viktor Hansson, Oscar Branje Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-04-12 10:15 1/8-final 8 144710008 Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 - FBC Lerum 3 Panthers 5 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-04-12 12:30 Kvartsfinal 1 144710009 Visby IBK P 02 - Carlscrona IBF 1 - 5 Emelie Emilsson, Zabine Hansson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-04-12 12:30 Kvartsfinal 2 144710010 Mölndals IBF - Fröjereds IF 0 - 2 e.str. Linnéa Widlund, Malin Gelin Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-04-12 12:30 Kvartsfinal 3 144710011 FBC Lerum 2 Röd - SS Öjaby Sport 2 1 - 4 Nicklas Bard, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-04-12 12:30 Kvartsfinal 4 144710012 SS Öjaby Sport 1 - Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 6 - 5 Leif Johansson, Stefan Lundqvist Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-04-12 14:45 Semifinal 1 144710013 Carlscrona IBF - Fröjereds IF 2 - 7 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-04-12 14:45 Semifinal 2 144710014 SS Öjaby Sport 2 - SS Öjaby Sport 1 1 - 2 e.str. Stefan Lundqvist, Leif Johansson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-04-12 16:45 Final 144710015 Fröjereds IF - SS Öjaby Sport 1 3 - 2 Jesper Rygert, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
FPC Pojkar 12 B-Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-12 11:00 1/8-final 1 144711001 CL98IC P02 1 - Frosta IBF Vit 4 - 0 Rolf Vatvedt, Mikael Fransson Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-04-12 11:00 1/8-final 2 144711002 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - FBC Lerum 1 Vit 1 - 8 Niklas Dahlberg, Casper Dahlberg Kålgårdshallen
2015-04-12 11:45 1/8-final 3 144711003 Carlshamns IBK - IBF Backadalen 2 Blå 1 - 2 Rolf Vatvedt, Mikael Fransson Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-04-12 11:45 1/8-final 4 144711004 Bankeryds Skid o MK - Värnamo IK 2 - 5 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Kålgårdshallen
2015-04-12 12:30 1/8-final 5 144711005 Jönköpings IK 2 - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 2 Lars Hjelm, Kjell Persson Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-04-12 12:30 1/8-final 6 144711006 Nässjö IBF - Skillingaryds IK 7 - 0 Paul Arnebert, Mikael Aschenbrenner Kålgårdshallen
2015-04-12 13:15 1/8-final 7 144711007 Hovslätts IK - Gränna AIS 5 - 4 Lars Hjelm, Kjell Persson Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-04-12 13:15 1/8-final 8 144711008 Varla IBK Pojkar Svart - Vetlanda IBF 4 - 3 Mikael Aschenbrenner, Paul Arnebert Kålgårdshallen
2015-04-12 14:45 Kvartsfinal 1 144711009 CL98IC P02 1 - FBC Lerum 1 Vit 2 - 10 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-04-12 14:45 Kvartsfinal 2 144711010 IBF Backadalen 2 Blå - Värnamo IK 1 - 5 Adam Turesson, Max Horvath Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-04-12 15:30 Kvartsfinal 3 144711011 Jönköpings IK 2 - Nässjö IBF 5 - 6 e.str. Rolf Vatvedt, Mikael Fransson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-04-12 15:30 Kvartsfinal 4 144711012 Hovslätts IK - Varla IBK Pojkar Svart 1 - 0 Kjell Persson, Lars Hjelm Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-04-12 17:00 Semifinal 1 144711013 FBC Lerum 1 Vit - Värnamo IK 2 - 0 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-04-12 17:00 Semifinal 2 144711014 Nässjö IBF - Hovslätts IK 1 - 2 Kjell Persson, Lars Hjelm Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-04-12 18:15 Final 144711015 FBC Lerum 1 Vit - Hovslätts IK 5 - 6 e.str. Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis