Pojkar Udda serier Röd nivå (2014/15)

Gruppspel
Pojkar Division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-12-17 19:30 193101001 Sävar IBF/Täfteå IK - IBF Dalen/Vit 2 - 6 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Täftehallen
2014-11-08 15:15 193101004 Gimonäs Umeå IF - Sävar IBF/Täfteå IK 5 - 2 Mats Erelund, Viktor Grahn Sjöfruhallen
2014-11-16 10:30 193101005 IBF Dalen/Vit - Gimonäs Umeå IF 2 - 1 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2014-12-07 11:30 193101007 IBF Dalen/Vit - Sävar IBF/Täfteå IK 7 - 3 Peter Poopuu, Morgan Poopuu Musköten 1
2014-12-20 11:00 193101010 Sävar IBF/Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF 4 - 4 Bengt Wass, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2015-01-09 19:00 193101011 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/Vit 1 - 2 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Sjöfruhallen
2015-01-24 12:00 193101013 Sävar IBF/Täfteå IK - IBF Dalen/Vit 0 - 11 Emil Palm, Oscar Wass Sävaråhallen
2015-02-01 16:45 193101016 Gimonäs Umeå IF - Sävar IBF/Täfteå IK 4 - 1 Kim Fallbjörk, Robert Segerstedt Sjöfruhallen
2015-02-08 11:30 193101017 IBF Dalen/Vit - Gimonäs Umeå IF 6 - 4 Gustav Wass, Kim Fallbjörk Musköten 1
2015-02-22 12:00 193101019 IBF Dalen/Vit - Sävar IBF/Täfteå IK 3 - 3 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Sporthushallen
2015-02-24 18:30 193101022 Sävar IBF/Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF 1 - 8 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Sävaråhallen
2015-03-13 20:00 193101023 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/Vit 3 - 3 Anastasia Oberlauf, Kim Fallbjörk Sjöfruhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ Vit 8 6 2 0 40-17 23 20
2. Gimonäs Umeå IF 8 3 2 3 30-21 9 11
3. Sävar IBF/ Täfteå IK 8 0 2 6 16-48 -32 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Division 1 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-09 10:00 193151001 Gamla Stan IBK P00 - Rönnskär Railcare IF P99-00 0 - 0 Erik Hörnros, Pierre Sundström Eddahallen
2014-11-09 11:00 193151002 Gamla Stan IBK P01 - Kågedalens AIF P99-01 8 - 6 Erik Hörnros, Pierre Sundström Eddahallen
2014-11-15 12:30 193151004 Kågedalens AIF P99-01 - Gamla Stan IBK P00 3 - 8 David Morén, Andreas Åström Lejonströmshallen
2014-11-15 13:00 193151003 Rönnskär Railcare IF P99-00 - Gamla Stan IBK P01 6 - 0 Johan Rönnberg, Pierre Sundström Örjanshallen
2014-11-22 13:00 193151005 Rönnskär Railcare IF P99-00 - Kågedalens AIF P99-01 7 - 0 Bobby Hjelte, Pierre Sundström Örjanshallen
2014-11-22 13:00 193151006 Gamla Stan IBK P00 - Gamla Stan IBK P01 6 - 2 David Morén, Isak Morén Lejonströmshallen
2014-12-06 13:00 193151007 Rönnskär Railcare IF P99-00 - Gamla Stan IBK P00 3 - 4 Bobby Hjelte, Pierre Sundström Örjanshallen
2014-12-06 15:00 193151008 Kågedalens AIF P99-01 - Gamla Stan IBK P01 2 - 7 Andreas Åström, Markus Wikström Lejonströmshallen
2014-12-21 10:00 193151010 Gamla Stan IBK P00 - Kågedalens AIF P99-01 15 - 2 David Morén, Simon Enqvist Eddahallen
2014-12-21 11:30 193151009 Gamla Stan IBK P01 - Rönnskär Railcare IF P99-00 4 - 5 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Lejonströmshallen
2015-01-10 12:00 193151011 Kågedalens AIF P99-01 - Rönnskär Railcare IF P99-00 1 - 7 Jörgen Lundberg, Lasse Ekesryd Lejonströmshallen
2015-01-10 13:00 193151012 Gamla Stan IBK P01 - Gamla Stan IBK P00 0 - 8 Jörgen Lundberg, Lasse Ekesryd Lejonströmshallen
2015-01-25 11:30 193151014 Gamla Stan IBK P01 - Kågedalens AIF P99-01 3 - 1 Anders Karinen, Larry Johansson Lejonströmshallen
2015-04-01 00:00 193151013 Gamla Stan IBK P00 - Rönnskär Railcare IF P99-00 Eddahallen
2015-01-31 12:00 193151016 Kågedalens AIF P99-01 - Gamla Stan IBK P00 3 - 16 Lasse Ekesryd, David Morén Lejonströmshallen
2015-01-31 15:30 193151015 Rönnskär Railcare IF P99-00 - Gamla Stan IBK P01 6 - 2 Johan Rönnberg, Andreas Åström Örjanshallen
2015-02-07 13:00 193151018 Gamla Stan IBK P00 - Gamla Stan IBK P01 4 - 0 , Bobby Hjelte Eddahallen
2015-02-07 15:00 193151017 Rönnskär Railcare IF P99-00 - Kågedalens AIF P99-01 8 - 0 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Campushallen
2015-02-21 12:00 193151019 Rönnskär Railcare IF P99-00 - Gamla Stan IBK P00 5 - 4 Peder Sundbom, Markus Wikström Örjanshallen
2015-02-21 15:00 193151020 Kågedalens AIF P99-01 - Gamla Stan IBK P01 4 - 4 Jörgen Lundberg, David Morén Lejonströmshallen
2015-02-15 10:30 193151022 Gamla Stan IBK P00 - Kågedalens AIF P99-01 8 - 1 Lejonströmshallen
2015-03-10 17:00 193151021 Gamla Stan IBK P01 - Rönnskär Railcare IF P99-00 1 - 9 Peder Sundbom, Markus Wikström Lejonströmshallen
2015-03-14 16:00 193151024 Gamla Stan IBK P01 - Gamla Stan IBK P00 1 - 6 Anton Nystedt, Markus Wikström Lejonströmshallen
2015-03-17 18:15 193151023 Kågedalens AIF P99-01 - Rönnskär Railcare IF P99-00 1 - 4 Bobby Hjelte, Lasse Ekesryd Eddahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gamla Stan IBK P00 11 9 1 1 79-20 59 28
2. Rönnskär Railcare IF P99-00 11 9 1 1 60-17 43 28
3. Gamla Stan IBK P01 12 3 1 8 32-63 -31 10
4. Kågedalens AIF P99-01 12 0 1 11 24-95 -71 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Division 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-01 13:00 193111001 Vindelns IF - Sävar IBF 9 - 4 FC Vindeln
2014-11-01 15:30 193111003 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen 11 - 3 Andreas Eriksson, Mattias Eriksson Sjöfruhallen
2014-11-01 16:00 193111002 Holmsund City IBC - KFUM Umeå 4 - 3 Pontus Gabriel, Robert Segerstedt Storsjöhallen
2014-11-08 17:00 193111004 Sävar IBF - Holmsund City IBC 6 - 4 Andreas Eriksson, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2014-11-09 13:00 193111006 Vindelns IF - IBF Dalen 11 - 0 , Joni Güzel FC Vindeln
2014-11-09 15:00 193111005 KFUM Umeå - Gimonäs Umeå IF 0 - 13 Kim Fallbjörk, Anastasia Oberlauf Sporthushallen
2014-11-22 10:00 193111008 Gimonäs Umeå IF - Sävar IBF 7 - 2 Pontus Estholm, Emil Mukkala Umeå Energi Arena Väst
2014-11-22 13:30 193111009 Holmsund City IBC - Vindelns IF 7 - 8 Pontus Gabriel, Joakim Norman Storsjöhallen
2014-11-23 11:00 193111007 IBF Dalen - KFUM Umeå 3 - 5 Hanna Axelsson, Nora Fjällström Vildmannahallen
2014-12-06 11:30 193111010 IBF Dalen - Sävar IBF 2 - 5 Gustav Wass, Oscar Wass Musköten 1
2014-12-06 12:30 193111011 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC 3 - 0 Emil Palm, Robert Segerstedt Sjöfruhallen
2014-12-07 10:30 193111012 Vindelns IF - KFUM Umeå 14 - 5 Manuel Garzon, Mattias Karlsson FC Vindeln
2014-12-19 18:30 193111014 IBF Dalen - Holmsund City IBC 2 - 8 Kim Fallbjörk, Anastasia Oberlauf Musköten 1
2014-12-21 11:30 193111013 KFUM Umeå - Sävar IBF 6 - 7 Manuel Garzon, Rasmus Rönngren Umeå Energi Arena Öst
2014-12-21 14:30 193111015 Gimonäs Umeå IF - Vindelns IF 3 - 8 Emma Jönsson, Ebba Öberg Sjöfruhallen
2015-01-10 12:00 193111017 KFUM Umeå - Holmsund City IBC 11 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Umeå Energi Arena Väst
2015-01-10 13:30 193111016 Sävar IBF - Vindelns IF 2 - 9 Linnea Andersson, Liv Falk Sävaråhallen
2015-01-10 16:30 193111018 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF 2 - 3 Anastasia Oberlauf, Robert Segerstedt Musköten 1
2015-01-25 10:00 193111020 Gimonäs Umeå IF - KFUM Umeå 9 - 2 Emma Jönsson, Ebba Öberg Sjöfruhallen
2015-01-25 13:30 193111019 Holmsund City IBC - Sävar IBF 4 - 5 Robert Segerstedt Storsjöhallen
2015-01-25 16:00 193111021 IBF Dalen - Vindelns IF 4 - 3 Per Fallbjörk Musköten 1
2015-02-07 12:00 193111024 Vindelns IF - Holmsund City IBC 8 - 2 Pontus Gabriel, Robert Segerstedt FC Vindeln
2015-02-07 14:30 193111023 Sävar IBF - Gimonäs Umeå IF 2 - 3 , Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2015-02-07 16:30 193111022 KFUM Umeå - IBF Dalen 6 - 5 Gustav Wass, Kim Fallbjörk Umeå Energi Arena Öst
2015-02-21 13:00 193111027 KFUM Umeå - Vindelns IF 3 - 6 Anton Broman, Rasmus Rönngren Sporthushallen
2015-02-21 14:30 193111026 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF 3 - 7 Pontus Gabriel Storsjöhallen
2015-02-22 09:00 193111025 Sävar IBF - IBF Dalen 2 - 3 Ebba Öberg, Emma Jönsson Sävaråhallen
2015-03-14 12:00 193111030 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF 4 - 7 Magnus Sigvardsson FC Vindeln
2015-03-14 13:30 193111029 Holmsund City IBC - IBF Dalen 8 - 1 Robert Segerstedt Storsjöhallen
2015-03-14 14:00 193111028 Sävar IBF - KFUM Umeå 2 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Sävaråhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gimonäs Umeå IF 10 9 0 1 66-26 40 27
2. Vindelns IF 10 8 0 2 80-37 43 24
3. Sävar IBF 10 4 0 6 37-51 -14 12
4. KFUM Umeå 10 4 0 6 45-67 -22 12
5. Holmsund City IBC 10 3 0 7 44-54 -10 9
6. IBF Dalen 10 2 0 8 25-62 -37 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Division 13
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-02 11:30 193113001 Gimonäs Umeå IF - Ersboda SK 5 - 4 Gustav Wass, Oscar Wass Sjöfruhallen
2014-11-02 12:30 193113003 Röbäcks IF - Sävar IBF 6 - 11 Johanna Junes, Emil Mukkala Elofssonhallen
2014-11-02 13:00 193113002 Team Thorengruppen SK - Umeå City IBF 6 - 4 Kim Fallbjörk, Emma Jaede Umeå Energi Arena Öst
2014-11-08 11:30 193113004 Ersboda SK - Team Thorengruppen SK 3 - 4 , Kim Fallbjörk Ersängshallen
2014-11-08 11:30 193113005 Umeå City IBF - Röbäcks IF 2 - 3 , Jimmy Halldin Sporthushallen
2014-11-08 13:00 193113006 Gimonäs Umeå IF - Sävar IBF 5 - 6 Ej offentliggjord, Emil Mukkala Umeå Energi Arena Öst
2014-11-16 13:30 193113009 Team Thorengruppen SK - Gimonäs Umeå IF 3 - 7 , Philip Öster Umeå Energi Arena Öst
2014-11-16 15:00 193113007 Sävar IBF - Umeå City IBF 5 - 5 , Andreas Eriksson Täftehallen
2014-11-16 16:00 193113008 Röbäcks IF - Ersboda SK 2 - 2 Kim Fallbjörk, Anastasia Oberlauf Elofssonhallen
2014-12-05 18:00 193113012 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF 2 - 9 Anastasia Oberlauf, Ebba Öberg Sjöfruhallen
2014-12-07 10:00 193113011 Röbäcks IF - Team Thorengruppen SK 2 - 1 Andreas Eriksson, Mattias Eriksson Elofssonhallen
2014-12-07 11:30 193113010 Sävar IBF - Ersboda SK 1 - 5 Gustav Wass, Oscar Wass Sävaråhallen
2014-12-20 13:00 193113013 Umeå City IBF - Ersboda SK 2 - 1 Ludwig Svensson, Philip Öster Umeå Energi Arena Öst
2014-12-20 13:00 193113014 Sävar IBF - Team Thorengruppen SK 4 - 4 Simon Andersson, David Hansson Sävaråhallen
2014-12-20 14:30 193113015 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF 1 - 4 Hanna Axelsson, Nora Fjällström Elofssonhallen
2015-01-11 10:00 193113017 Umeå City IBF - Team Thorengruppen SK 7 - 1 Hanna Axelsson, Nora Fjällström Umeå Energi Arena Öst
2015-01-11 11:30 193113016 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF 0 - 3 Ulf Jönsson, Kim Fallbjörk Ersängshallen
2015-01-11 14:30 193113018 Sävar IBF - Röbäcks IF 4 - 1 Anastasia Oberlauf, Liv Falk Sävaråhallen
2015-01-24 13:00 193113019 Team Thorengruppen SK - Ersboda SK 0 - 3 Rasmus Rönngren, Robert Segerstedt Ålidhemshallen
2015-01-24 14:00 193113021 Sävar IBF - Gimonäs Umeå IF 4 - 8 Emil Palm, Oscar Wass Sävaråhallen
2015-01-24 15:30 193113020 Röbäcks IF - Umeå City IBF 4 - 2 Kim Fallbjörk, Anastasia Oberlauf Elofssonhallen
2015-02-08 12:30 193113023 Ersboda SK - Röbäcks IF 6 - 3 Kim Fallbjörk, Gustav Wass Ersängshallen
2015-02-08 13:00 193113022 Umeå City IBF - Sävar IBF 8 - 6 , Rasmus Säfvenberg Umeå Energi Arena Väst
2015-02-08 15:30 193113024 Gimonäs Umeå IF - Team Thorengruppen SK 7 - 2 Anton Broman, Jacob Laggar Sjöfruhallen
2015-02-22 11:00 193113025 Ersboda SK - Sävar IBF 1 - 4 Per Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Ersängshallen
2015-02-22 15:00 193113027 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF 2 - 9 Mattias Karlsson, Manuel Garzon Sporthushallen
2015-02-22 16:00 193113026 Team Thorengruppen SK - Röbäcks IF 4 - 1 Hanna Axelsson, Nora Fjällström Vildmannahallen
2015-03-14 13:00 193113028 Ersboda SK - Umeå City IBF 4 - 1 Kim Fallbjörk Ersängshallen
2015-03-15 11:00 193113029 Team Thorengruppen SK - Sävar IBF 2 - 9 Rasmus Rönngren Umeå Energi Arena Öst
2015-03-15 13:30 193113030 Gimonäs Umeå IF - Röbäcks IF 5 - 1 Anastasia Oberlauf, Kim Fallbjörk Sjöfruhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gimonäs Umeå IF 10 8 0 2 55-32 23 24
2. Sävar IBF 10 5 2 3 54-45 9 17
3. Ersboda SK 10 4 1 5 29-25 4 13
4. Umeå City IBF 10 4 1 5 42-41 1 13
5. Röbäcks IF 10 3 1 6 24-41 -17 10
6. Team Thorengruppen SK 10 3 1 6 27-47 -20 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Division 1A Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-12-16 20:15 193150002 Rönnskär Railcare IF P99-00 - Gamla Stan IBK 3 - 7 Johan Rönnberg, Anton Nystedt Örjanshallen
2015-01-18 16:15 193150001 Skellefteå IBS - Gamla Stan IBK P00 6 - 1 Peder Sundbom, David Morén Anderstorpshallen
2015-01-27 20:15 193150004 Rönnskär Railcare IF P99-00 - Gamla Stan IBK P00 8 - 1 Johan Rönnberg, Pierre Sundström Örjanshallen
2015-01-29 19:50 193150003 Gamla Stan IBK - Skellefteå IBS 0 - 8 Peder Sundbom, Lasse Ekesryd Lejonströmshallen
2015-02-18 18:35 193150005 Skellefteå IBS - Rönnskär Railcare IF P99-00 5 - 5 Lasse Ekesryd, Markus Wikström Anderstorpshallen
2015-02-19 20:00 193150006 Gamla Stan IBK - Gamla Stan IBK P00 2 - 0 Andreas Åström, David Morén Lejonströmshallen
2015-02-27 17:05 193150007 Gamla Stan IBK P00 - Skellefteå IBS 1 - 15 Anton Nystedt, Markus Wikström Lejonströmshallen
2015-04-13 19:30 193150008 Gamla Stan IBK - Rönnskär Railcare IF P99-00 2 - 4 Lasse Ekesryd, Markus Wikström Lejonströmshallen
2015-03-11 18:35 193150009 Skellefteå IBS - Gamla Stan IBK 5 - 1 Andreas Åström, Markus Wikström Anderstorpshallen
2015-03-13 17:05 193150010 Gamla Stan IBK P00 - Rönnskär Railcare IF P99-00 5 - 3 Peder Sundbom, Markus Wikström Eddahallen
2015-03-24 20:15 193150011 Rönnskär Railcare IF P99-00 - Skellefteå IBS 3 - 4 Johan Rönnberg, Pierre Sundström Örjanshallen
2015-03-25 18:30 193150012 Gamla Stan IBK P00 - Gamla Stan IBK 2 - 6 Peder Sundbom, David Morén Eddahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBS 6 5 1 0 43-11 32 16
2. Gamla Stan IBK 6 3 0 3 18-22 -4 9
3. Rönnskär Railcare IF P99-00 6 2 1 3 26-24 2 7
4. Gamla Stan IBK P00 6 1 0 5 10-40 -30 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-01 11:00 193103001 Umeå City IBF/Sharks - IBF Dalen 2 - 8 Gustav Wass, Bengt Wass Umeå Energi Arena Väst
2014-11-01 12:30 193103003 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Spöland Vännäs IF 5 - 4 , Thanasis Provatas Musköten 1
2014-11-05 18:00 193103002 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF/P01Blå 6 - 3 Andreas Eriksson, Mattias Eriksson Sporthushallen
2014-11-09 10:30 193103004 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF 0 - 5 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Musköten 1
2014-11-09 16:00 193103005 Umeå City IBF/P01Blå - IBF Dalen/Sandåkerns SK 5 - 4 Kim Fallbjörk, Anastasia Oberlauf Sporthushallen
2014-11-09 17:00 193103006 Umeå City IBF/Sharks - Spöland Vännäs IF 3 - 3 Kim Fallbjörk, Anastasia Oberlauf Sporthushallen
2014-11-15 11:30 193103007 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/P01Blå 8 - 2 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Hammarhallen Vännäs
2014-11-15 11:30 193103008 IBF Dalen/Sandåkerns SK - IBF Dalen 7 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Sporthushallen
2014-11-15 11:30 193103009 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF/Sharks 4 - 2 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Sjöfruhallen
2014-12-06 13:00 193103010 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen 4 - 4 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Hammarhallen Vännäs
2014-12-06 16:00 193103011 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF 1 - 3 Peter Poopuu, Bengt Wass Musköten 1
2014-12-07 14:00 193103012 Umeå City IBF/Sharks - Umeå City IBF/P01Blå 4 - 4 Viktor Grahn, Emil Palm Umeå Energi Arena Väst
2014-12-21 10:30 193103013 Umeå City IBF/P01Blå - IBF Dalen 1 - 5 Manuel Garzon, Rasmus Rönngren Umeå Energi Arena Öst
2014-12-21 14:00 193103014 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF 9 - 6 Rasmus Dahlgren, Rolf Eriksson Hammarhallen Vännäs
2014-12-21 16:00 193103015 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Umeå City IBF/Sharks 3 - 12 Anton Broman, Rasmus Rönngren Musköten 1
2015-01-10 11:00 193103017 Umeå City IBF/P01Blå - Gimonäs Umeå IF 8 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Umeå Energi Arena Väst
2015-01-10 15:00 193103018 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 7 - 3 Anton Broman, Rasmus Rönngren Hammarhallen Vännäs
2015-01-10 15:30 193103016 IBF Dalen - Umeå City IBF/Sharks 3 - 1 Anastasia Oberlauf, Robert Segerstedt Musköten 1
2015-01-31 12:30 193103021 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/Sharks 2 - 4 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Hammarhallen Vännäs
2015-01-31 13:30 193103019 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen 3 - 4 Robert Segerstedt, Andreas Eriksson Sjöfruhallen
2015-02-01 13:30 193103020 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Umeå City IBF/P01Blå 5 - 2 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Musköten 1
2015-02-07 14:00 193103024 Umeå City IBF/Sharks - Gimonäs Umeå IF 9 - 3 Thanasis Provatas, Mattias Karlsson Umeå Energi Arena Väst
2015-02-07 15:00 193103022 Umeå City IBF/P01Blå - Spöland Vännäs IF 5 - 0 Thanasis Provatas, Mattias Karlsson Umeå Energi Arena Väst
2015-02-08 10:30 193103023 IBF Dalen - IBF Dalen/Sandåkerns SK 12 - 0 Gustav Wass, Kim Fallbjörk Musköten 1
2015-02-21 12:00 193103026 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 7 - 5 Oscar Wass, Kim Fallbjörk Ålidhemshallen
2015-02-21 13:00 193103027 Umeå City IBF/P01Blå - Umeå City IBF/Sharks 5 - 1 Anastasia Oberlauf, Mattias Karlsson Umeå Energi Arena Väst
2015-02-21 13:30 193103025 IBF Dalen - Spöland Vännäs IF 2 - 1 Ludwig Svensson, Philip Öster Musköten 1
2015-03-14 14:00 193103028 IBF Dalen - Umeå City IBF/P01Blå 4 - 6 Bjarne Andersson, Bengt Wass Musköten 1
2015-03-14 14:00 193103029 Gimonäs Umeå IF - Spöland Vännäs IF 6 - 5 Gustav Wass, Oscar Wass Ålidhemshallen
2015-03-14 14:00 193103030 Umeå City IBF/Sharks - IBF Dalen/Sandåkerns SK 3 - 4 Federico Luna, Roger Karlsson Umeå Energi Arena Öst
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen 10 6 1 3 46-30 16 19
2. Gimonäs Umeå IF 10 6 0 4 46-46 0 18
3. Umeå City IBF/ P01Blå 10 5 1 4 41-40 1 16
4. IBF Dalen/ Sandåkerns SK 10 4 0 6 37-59 -22 12
5. Spöland Vännäs IF 10 3 2 5 43-40 3 11
6. Umeå City IBF/ Sharks 10 3 2 5 41-39 2 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Division 3 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-08 10:00 193153001 Clemensnäs IF P00-01 - Rönnskär Railcare IF P01-02 6 - 0 Pierre Sundström, Anton Nystedt Örjanshallen
2014-11-08 12:00 193153002 Byske IF P01-03 - Skellefteå IBK P02/Svart 3 - 7 , Andreas Åström Byske Sporthall
2014-11-08 13:00 193153003 Skellefteå IBK P02/Röd - Gamla Stan IBK P02 4 - 4 Johan Rönnberg, Jens Marklund Eddahallen
2014-11-16 11:00 193153006 Clemensnäs IF P00-01 - Gamla Stan IBK P02 9 - 2 Johan Rönnberg, Micael Holmbom Örjanshallen
2014-11-16 12:00 193153004 Rönnskär Railcare IF P01-02 - Byske IF P01-03 8 - 2 Johan Rönnberg, Micael Holmbom Örjanshallen
2014-11-16 12:00 193153005 Skellefteå IBK P02/Svart - Skellefteå IBK P02/Röd 4 - 2 Markus Wikström, Simon Enqvist Eddahallen
2014-11-23 12:00 193153009 Byske IF P01-03 - Clemensnäs IF P00-01 7 - 8 , Bobby Hjelte Byske Sporthall
2014-11-23 13:00 193153008 Skellefteå IBK P02/Röd - Rönnskär Railcare IF P01-02 3 - 4 Markus Wikström, Johan Rönnberg Eddahallen
2014-11-23 15:00 193153007 Gamla Stan IBK P02 - Skellefteå IBK P02/Svart 4 - 3 Markus Wikström, Anton Nystedt Lejonströmshallen
2014-12-07 14:00 193153010 Gamla Stan IBK P02 - Rönnskär Railcare IF P01-02 1 - 3 David Morén, Joakim Broman Lejonströmshallen
2014-12-07 15:00 193153012 Clemensnäs IF P00-01 - Skellefteå IBK P02/Svart 5 - 5 Markus Wikström, Simon Enqvist Örjanshallen
2014-12-07 17:00 193153011 Skellefteå IBK P02/Röd - Byske IF P01-03 12 - 2 Lasse Ekesryd, Anton Nystedt Eddahallen
2014-12-20 10:00 193153013 Skellefteå IBK P02/Svart - Rönnskär Railcare IF P01-02 3 - 7 Pierre Sundström, Simon Enqvist Eddahallen
2014-12-20 14:00 193153014 Gamla Stan IBK P02 - Byske IF P01-03 3 - 0 Pierre Sundström, Joakim Broman Lejonströmshallen
2014-12-20 17:00 193153015 Skellefteå IBK P02/Röd - Clemensnäs IF P00-01 4 - 4 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Eddahallen
2015-01-11 11:00 193153016 Rönnskär Railcare IF P01-02 - Clemensnäs IF P00-01 6 - 8 Johan Rönnberg, Anton Nystedt Örjanshallen
2015-01-11 12:00 193153018 Gamla Stan IBK P02 - Skellefteå IBK P02/Röd 4 - 7 Larry Johansson, Micael Holmbom Lejonströmshallen
2015-01-11 13:00 193153017 Skellefteå IBK P02/Svart - Byske IF P01-03 5 - 10 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2015-02-01 12:00 193153021 Gamla Stan IBK P02 - Clemensnäs IF P00-01 1 - 10 Markus Wikström, Simon Enqvist Eddahallen
2015-02-01 16:30 193153020 Skellefteå IBK P02/Röd - Skellefteå IBK P02/Svart 4 - 5 Anton Nystedt, Markus Wikström Eddahallen
2015-03-14 14:00 193153019 Byske IF P01-03 - Rönnskär Railcare IF P01-02 4 - 7 Bobby Hjelte Byske Sporthall
2015-02-08 13:00 193153022 Skellefteå IBK P02/Svart - Gamla Stan IBK P02 4 - 5 Lasse Ekesryd, Patrik Häggström Eddahallen
2015-02-08 14:00 193153024 Clemensnäs IF P00-01 - Byske IF P01-03 10 - 2 Jörgen Lundberg Örjanshallen
2015-02-08 15:00 193153023 Rönnskär Railcare IF P01-02 - Skellefteå IBK P02/Röd 5 - 4 Jörgen Lundberg Örjanshallen
2015-02-22 11:00 193153025 Rönnskär Railcare IF P01-02 - Gamla Stan IBK P02 6 - 2 Jörgen Lundberg, Anton Nystedt Örjanshallen
2015-02-22 17:00 193153026 Byske IF P01-03 - Skellefteå IBK P02/Röd 8 - 10 Lasse Ekesryd Byske Sporthall
2015-02-22 17:00 193153027 Skellefteå IBK P02/Svart - Clemensnäs IF P00-01 6 - 4 Markus Wikström, Johan Rönnberg Eddahallen
2015-03-15 17:00 193153029 Byske IF P01-03 - Gamla Stan IBK P02 6 - 2 Andreas Åström Byske Sporthall
2015-03-19 20:15 193153030 Clemensnäs IF P00-01 - Skellefteå IBK P02/Röd 7 - 6 Johan Rönnberg Örjanshallen
2015-03-30 16:45 193153028 Rönnskär Railcare IF P01-02 - Skellefteå IBK P02/Svart 7 - 2 Anton Nystedt, Markus Wikström Örjanshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rönnskär Railcare IF P01-02 10 8 0 2 53-35 18 24
2. Clemensnäs IF P00-01 10 7 2 1 71-39 32 23
3. Skellefteå IBK P02/ Svart 10 4 1 5 44-51 -7 13
4. Skellefteå IBK P02/ Röd 10 3 2 5 56-47 9 11
5. Gamla Stan IBK P02 10 3 1 6 28-52 -24 10
6. Byske IF P01-03 10 2 0 8 44-72 -28 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Division 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-02 11:30 193105003 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Spöland Vännäs IF 11 - 6 , Peter Poopuu Musköten 1
2014-11-02 16:30 193105002 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/P01Vit 4 - 7 , Robert Segerstedt Storsjöhallen
2014-11-08 13:30 193105006 Umeå City IBF/Vit - Spöland Vännäs IF 4 - 2 Gustav Wass, Oscar Wass Sporthushallen
2014-11-08 14:30 193105005 Umeå City IBF/P01Vit - IBF Dalen/Sandåkerns SK 9 - 4 Gustav Wass, Oscar Wass Sporthushallen
2014-11-16 12:00 193105007 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/P01Vit 4 - 12 Kim Fallbjörk, Peter Poopuu Liljahallen
2014-11-16 12:30 193105009 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/Vit 3 - 8 Joakim Norman, Robert Segerstedt Storsjöhallen
2014-12-07 13:00 193105012 Umeå City IBF/Vit - Umeå City IBF/P01Vit 8 - 4 Roger Karlsson, Emil Palm Umeå Energi Arena Väst
2014-12-17 19:00 193105011 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Holmsund City IBC 3 - 1 Kim Fallbjörk, Anastasia Oberlauf Musköten 1
2014-12-20 13:00 193105014 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC 3 - 5 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Hammarhallen Vännäs
2014-12-20 15:30 193105015 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Umeå City IBF/Vit 4 - 1 Kim Fallbjörk, Anastasia Oberlauf Musköten 1
2015-01-10 17:00 193105017 Umeå City IBF/P01Vit - Holmsund City IBC 3 - 4 Ulf Jönsson, Bengt Wass Sporthushallen
2015-01-11 17:30 193105018 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 1 - 7 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Hammarhallen Vännäs
2015-01-24 15:00 193105021 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/Vit 1 - 15 Anton Broman, Jacob Laggar Hammarhallen Vännäs
2015-01-24 15:30 193105020 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Umeå City IBF/P01Vit 8 - 8 Emma Jönsson, Ebba Öberg Musköten 1
2015-02-01 13:00 193105022 Umeå City IBF/P01Vit - Spöland Vännäs IF 5 - 0 Gustav Wass, Oscar Wass Umeå Energi Arena Öst
2015-02-01 14:00 193105024 Umeå City IBF/Vit - Holmsund City IBC 5 - 7 Gustav Wass, Oscar Wass Umeå Energi Arena Öst
2015-02-22 13:00 193105027 Umeå City IBF/P01Vit - Umeå City IBF/Vit 2 - 5 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Sporthushallen
2015-02-22 16:00 193105026 Holmsund City IBC - IBF Dalen/Sandåkerns SK 9 - 6 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Storsjöhallen
2015-03-15 13:00 193105030 Umeå City IBF/Vit - IBF Dalen/Sandåkerns SK 3 - 7 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Umeå Energi Arena Öst
2015-03-15 13:30 193105029 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF 7 - 2 Gustav Wass, Oscar Wass Storsjöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ Sandåkerns SK 8 5 1 2 50-38 12 16
2. Umeå City IBF/ Vit 8 5 0 3 49-30 19 15
3. Holmsund City IBC 8 5 0 3 40-37 3 15
4. Umeå City IBF/ P01Vit 8 4 1 3 50-37 13 13
5. Spöland Vännäs IF 8 0 0 8 19-66 -47 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Division 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-31 18:00 193107003 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF 3 - 2 Kim Fallbjörk, Anastasia Oberlauf Ersängshallen
2014-11-01 14:30 193107002 Röbäcks IF - Husums IBK 0 - 11 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Elofssonhallen
2014-11-02 10:00 193107001 Umeå City IBF - Hörnefors IF/P00-01 6 - 3 Bråvallahallen
2014-11-09 10:30 193107006 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF 3 - 2 Ebba Öberg, Emma Jönsson Vildmannahallen
2014-11-09 13:00 193107004 Hörnefors IF/P00-01 - Röbäcks IF 1 - 2 Per Fallbjörk, Rasmus Dahlgren Bråvallahallen
2014-11-09 13:00 193107005 Husums IBK - Ersboda SK 8 - 0 Elin Lindgren, Maria Dahlin Husum
2014-11-15 12:30 193107007 Gimonäs Umeå IF - Husums IBK 5 - 7 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Sjöfruhallen
2014-11-15 13:30 193107009 Röbäcks IF - Umeå City IBF 2 - 4 Gustav Wass, Oscar Wass Elofssonhallen
2014-11-15 17:00 193107008 Ersboda SK - Hörnefors IF/P00-01 3 - 3 Kim Fallbjörk, Anastasia Oberlauf Sporthushallen
2014-12-05 18:00 193107011 Ersboda SK - Röbäcks IF 2 - 4 Erik Hörnros, Mattias Karlsson Sporthushallen
2014-12-06 11:30 193107010 Gimonäs Umeå IF - Hörnefors IF/P00-01 5 - 4 Emil Palm, Robert Segerstedt Sjöfruhallen
2014-12-07 16:00 193107012 Umeå City IBF - Husums IBK 8 - 2 , Viktor Grahn Umeå Energi Arena Väst
2014-12-21 13:00 193107013 Husums IBK - Hörnefors IF/P00-01 6 - 3 Boo Hydling, Andreas Nyman Husum
2014-12-21 13:00 193107015 Ersboda SK - Umeå City IBF 2 - 5 Per Fallbjörk, Louise Ramebäck Sporthushallen
2014-12-21 13:30 193107014 Gimonäs Umeå IF - Röbäcks IF 2 - 7 Emma Jönsson, Ebba Öberg Sjöfruhallen
2015-01-10 12:30 193107018 Gimonäs Umeå IF - Ersboda SK 3 - 9 Kim Fallbjörk, Mattias Karlsson Sjöfruhallen
2015-01-10 13:00 193107016 Hörnefors IF/P00-01 - Umeå City IBF 1 - 5 Gustav Wass, Oscar Wass Bråvallahallen
2015-01-11 13:00 193107017 Husums IBK - Röbäcks IF 5 - 4 Thilip Nadarajah, Boo Hydling Husum
2015-01-31 12:30 193107019 Röbäcks IF - Hörnefors IF/P00-01 2 - 2 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Elofssonhallen
2015-01-31 13:30 193107020 Ersboda SK - Husums IBK 5 - 2 Kim Fallbjörk, Anastasia Oberlauf Ersängshallen
2015-01-31 14:30 193107021 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF 4 - 1 Robert Segerstedt, Andreas Eriksson Sjöfruhallen
2015-02-07 11:00 193107023 Hörnefors IF/P00-01 - Ersboda SK 5 - 2 Rasmus Dahlgren, Kim Fallbjörk Bråvallahallen
2015-02-07 15:30 193107024 Umeå City IBF - Röbäcks IF 2 - 1 Gustav Wass, Kim Fallbjörk Umeå Energi Arena Öst
2015-02-18 18:30 193107022 Husums IBK - Gimonäs Umeå IF 5 - 3 Maria Dahlin, Ej offentliggjord Husum
2015-02-21 12:30 193107025 Hörnefors IF/P00-01 - Gimonäs Umeå IF 12 - 2 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Bråvallahallen
2015-02-21 12:30 193107026 Röbäcks IF - Ersboda SK 1 - 5 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Elofssonhallen
2015-02-28 13:00 193107027 Husums IBK - Umeå City IBF 5 - 7 Per Söderlind, Thilip Nadarajah Husum
2015-03-11 18:00 193107030 Umeå City IBF - Ersboda SK 6 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Sporthushallen
2015-03-14 11:30 193107028 Hörnefors IF/P00-01 - Husums IBK 6 - 3 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Bråvallahallen
2015-03-14 12:30 193107029 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF 2 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Elofssonhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF 10 9 0 1 47-26 21 27
2. Husums IBK 10 6 0 4 54-41 13 18
3. Ersboda SK 10 4 1 5 35-39 -4 13
4. Hörnefors IF/ P00-01 10 3 2 5 40-36 4 11
5. Röbäcks IF 10 3 1 6 25-37 -12 10
6. Gimonäs Umeå IF 10 3 0 7 31-53 -22 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Division 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-02 10:30 193109001 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Robertsfors IK 3 - 3 , Peter Poopuu Musköten 1
2014-11-02 13:30 193109003 Hörnefors IF/P02 - Obbola IK 4 - 5 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Bråvallahallen
2014-11-02 16:00 193109002 Sävar IBF - Umeå City IBF 1 - 5 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Sävaråhallen
2014-11-08 12:30 193109005 Umeå City IBF - Hörnefors IF/P02 11 - 5 , Jimmy Halldin Sporthushallen
2014-11-08 14:00 193109006 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Obbola IK 1 - 2 Emil Palm, Morgan Poopuu Musköten 1
2014-11-09 15:00 193109004 Robertsfors IK - Sävar IBF 3 - 6 Thanasis Provatas, Rolf Eriksson Jenningshallen
2014-11-16 11:00 193109007 Obbola IK - Umeå City IBF 4 - 6 , Thanasis Provatas Olasjöhallen
2014-11-16 12:00 193109008 Hörnefors IF/P02 - Robertsfors IK 3 - 6 , Rolf Eriksson Bråvallahallen
2014-11-16 16:00 193109009 Sävar IBF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 3 - 10 Joakim Norman, Robert Segerstedt Sävaråhallen
2014-12-07 12:30 193109011 Hörnefors IF/P02 - Sävar IBF 8 - 4 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Bråvallahallen
2014-12-07 14:30 193109012 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Umeå City IBF 4 - 6 Andreas Eriksson, Mattias Eriksson Musköten 1
2014-12-07 15:00 193109010 Obbola IK - Robertsfors IK 6 - 4 Joakim Norman, Robert Segerstedt Olasjöhallen
2014-12-20 11:30 193109015 Hörnefors IF/P02 - IBF Dalen/Sandåkerns SK 2 - 6 Manuel Garzon, Roger Karlsson Bråvallahallen
2014-12-20 12:00 193109014 Obbola IK - Sävar IBF 9 - 1 Joakim Norman, Robert Segerstedt Olasjöhallen
2014-12-20 15:00 193109013 Umeå City IBF - Robertsfors IK 6 - 6 Johanna Junes, Wilma Parkle Umeå Energi Arena Öst
2015-01-10 15:00 193109017 Umeå City IBF - Sävar IBF 6 - 1 Emma Jönsson, Ebba Öberg Sporthushallen
2015-01-11 11:00 193109018 Obbola IK - Hörnefors IF/P02 12 - 4 Joakim Norman, Robert Segerstedt Olasjöhallen
2015-01-11 15:00 193109016 Robertsfors IK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 4 - 2 , Erik Hörnros Jenningshallen
2015-01-24 13:00 193109019 Sävar IBF - Robertsfors IK 4 - 0 Emil Palm, Oscar Wass Sävaråhallen
2015-01-25 13:30 193109021 Obbola IK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 2 - 5 Pontus Gabriel, Ej offentliggjord Olasjöhallen
2015-01-31 16:00 193109020 Hörnefors IF/P02 - Umeå City IBF 5 - 4 Jimmy Halldin, Bengt Wass Bråvallahallen
2015-02-01 12:30 193109024 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Sävar IBF 5 - 1 Peter Poopuu Musköten 1
2015-02-01 15:00 193109022 Umeå City IBF - Obbola IK 3 - 1 Peter Poopuu, Morgan Poopuu Umeå Energi Arena Öst
2015-02-01 15:00 193109023 Robertsfors IK - Hörnefors IF/P02 7 - 5 Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Jenningshallen
2015-02-22 10:00 193109026 Sävar IBF - Hörnefors IF/P02 3 - 6 Ebba Öberg, Emma Jönsson Sävaråhallen
2015-02-22 14:00 193109027 Umeå City IBF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 5 - 3 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Sporthushallen
2015-02-22 15:00 193109025 Robertsfors IK - Obbola IK 2 - 6 Joakim Broman Jenningshallen
2015-03-15 12:30 193109029 Sävar IBF - Obbola IK 5 - 6 Rasmus Säfvenberg, Theo Hägglund Sävaråhallen
2015-03-15 12:30 193109030 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Hörnefors IF/P02 9 - 4 Mattias Karlsson Musköten 1
2015-03-18 19:00 193109028 Robertsfors IK - Umeå City IBF 2 - 9 Rolf Eriksson Jenningshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF 10 8 1 1 61-32 29 25
2. Obbola IK 10 7 0 3 53-35 18 21
3. IBF Dalen/ Sandåkerns SK 10 5 1 4 48-32 16 16
4. Robertsfors IK 10 3 2 5 37-50 -13 11
5. Hörnefors IF/ P02 10 3 0 7 46-67 -21 9
6. Sävar IBF 10 2 0 8 29-58 -29 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis