Herrar Div.2 (2014/15)

Gruppspel
Herrar Div.2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-26 19:00 121200001 Kopparbergs BK - IBF Örebro Ungdom 3 - 7 Roger Nilsson, Krister Eklund Ljusnarshallen
2014-09-27 15:00 121200003 Brickebackens IF - WSK Lindesberg 9 - 10 Ej offentliggjord, Eddie Pettersson Birgittaskolan
2014-09-27 16:00 121200004 Ekeby IF - Pålsboda IBF 8 - 3 Oscar Carlsvärd, Pontus Grönberg Kumlahallen Viahallen (Stora)
2014-09-28 10:00 121200002 Hovsta IF - Varberga IBK 7 - 3 Henrik Zegelsson, Krister Eklund Idrottshuset Örebro
2014-09-28 11:00 121200006 Wadköping IBK - Åsbro GOIF 9 - 8 Berndt Swärd, Roger Nilsson Mellringehallen - Örebro
2014-09-28 16:00 121200005 KFUM Örebro - IBK Wasahus-73 5 - 6 Peter Widbark, Krister Eklund Tegelbruket
2014-10-03 19:30 121200007 WSK Lindesberg - Kopparbergs BK 13 - 4 Oscar Söljén, Pontus Grönberg Stadsskogsskolan
2014-10-03 19:45 121200008 Pålsboda IBF - Hovsta IF 6 - 7 Oscar Carlsvärd, Daniel Kallin Alléhallen, Hallsberg
2014-10-05 10:00 121200011 IBF Örebro Ungdom - KFUM Örebro 2 - 10 Tommy Nordin, Peter Widbark Idrottshuset Örebro
2014-10-05 11:00 121200009 IBK Wasahus-73 - Brickebackens IF 10 - 6 Daniel Kallin, Eddie Pettersson Mellringehallen - Örebro
2014-10-05 13:00 121200010 Åsbro GOIF - Ekeby IF 8 - 11 Timmy Samuelsson, Robin Johansson Åsbrohallen
2014-10-05 17:00 121200012 Varberga IBK - Wadköping IBK 2 - 7 Eddie Pettersson, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2014-10-10 19:00 121200013 Kopparbergs BK - Varberga IBK 6 - 7 Tommy Nordin, Peter Widbark Ljusnarshallen
2014-10-11 12:00 121200016 Ekeby IF - WSK Lindesberg 7 - 8 Tommy Nordin, Peter Widbark Kumlahallen Viahallen (Stora)
2014-10-11 16:00 121200017 KFUM Örebro - Åsbro GOIF 24 - 2 Oscar Söljén, Pontus Grönberg Tegelbruket
2014-10-11 17:00 121200014 Hovsta IF - IBF Örebro Ungdom 5 - 4 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2014-10-12 11:00 121200018 Wadköping IBK - IBK Wasahus-73 3 - 8 Tommy Nordin, Henrik Zegelsson Mellringehallen - Örebro
2014-10-12 15:00 121200015 Brickebackens IF - Pålsboda IBF 3 - 5 Tommy Nordin, Nicklas Johansson Birgittaskolan
2014-10-15 19:30 121200023 WSK Lindesberg - KFUM Örebro 3 - 7 Tommy Nordin, Krister Eklund Stadsskogsskolan
2014-10-18 15:00 121200020 Åsbro GOIF - Hovsta IF 4 - 5 Berndt Swärd, Tomas Persson Åsbrohallen
2014-10-19 10:00 121200021 IBF Örebro Ungdom - Brickebackens IF 11 - 6 Klas Leidö, Tommy Nordin Idrottshuset Örebro
2014-10-19 14:30 121200019 IBK Wasahus-73 - Kopparbergs BK 14 - 3 Berndt Swärd, Tomas Persson Birgittaskolan
2014-10-19 15:45 121200024 Pålsboda IBF - Wadköping IBK 5 - 6 Tommy Nordin, Henrik Zegelsson Alléhallen, Hallsberg
2014-10-19 17:00 121200022 Varberga IBK - Ekeby IF 5 - 6 Nicklas Johansson, Krister Eklund Mellringehallen - Örebro
2014-10-24 19:30 121200025 Kopparbergs BK - Åsbro GOIF 8 - 7 e.förl. David Granström, Linus Larsson Ljusnarshallen
2014-10-25 15:00 121200027 Brickebackens IF - Varberga IBK 8 - 4 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Birgittaskolan
2014-10-25 16:00 121200029 KFUM Örebro - Pålsboda IBF 9 - 5 Joakim Björnstad, Jörgen Grändefors Tegelbruket
2014-10-26 10:00 121200026 Hovsta IF - IBK Wasahus-73 5 - 9 Jörgen Grändefors, Timmy Samuelsson Idrottshuset Örebro
2014-10-26 11:00 121200030 Wadköping IBK - WSK Lindesberg 10 - 8 David Granström, Linus Larsson Mellringehallen - Örebro
2014-10-26 12:00 121200028 Ekeby IF - IBF Örebro Ungdom 4 - 5 Henrik Zegelsson, Oscar Carlsvärd Kumlahallen Viahallen (Stora)
2014-11-05 19:30 121200031 WSK Lindesberg - Hovsta IF 3 - 8 Tommy Nordin, Krister Eklund Stadsskogsskolan
2014-11-09 10:00 121200036 IBF Örebro Ungdom - Wadköping IBK 2 - 7 Robert Forslind Lovrencic, Micael Svensson Idrottshuset Örebro
2014-11-09 13:00 121200032 Åsbro GOIF - Brickebackens IF 5 - 4 e.förl. Oscar Söljén, Oscar Carlsvärd Åsbrohallen
2014-11-09 14:00 121200034 IBK Wasahus-73 - Ekeby IF 7 - 5 Klas Leidö, Christher Johansson Mellringehallen - Örebro
2014-11-09 15:45 121200033 Pålsboda IBF - Kopparbergs BK 4 - 11 Nicklas Johansson, Krister Eklund Alléhallen, Hallsberg
2014-11-09 16:00 121200035 KFUM Örebro - Varberga IBK 11 - 6 Tommy Nordin, Peter Widbark Tegelbruket
2014-11-11 19:00 121200041 Varberga IBK - IBK Wasahus-73 6 - 15 Klas Leidö, Christher Johansson Mellringehallen - Örebro
2014-11-12 19:00 121200040 IBF Örebro Ungdom - WSK Lindesberg 8 - 12 Klas Leidö, Christher Johansson Idrottshuset Örebro
2014-11-12 20:00 121200042 Pålsboda IBF - Åsbro GOIF 12 - 4 Nicklas Johansson, Krister Eklund Alléhallen, Hallsberg
2014-11-13 19:00 121200038 Hovsta IF - KFUM Örebro 4 - 5 Berndt Swärd, Tomas Persson Idrottshuset Örebro
2014-11-13 20:00 121200039 Wadköping IBK - Ekeby IF 8 - 7 Tommy Nordin, Göran Johansen Mellringehallen - Örebro
2014-11-14 19:00 121200037 Kopparbergs BK - Brickebackens IF 11 - 6 Tommy Nordin, Daniel Kallin Ljusnarshallen
2014-11-12 19:00 121200043 Ekeby IF - Hovsta IF 5 - 2 Tommy Nordin, Göran Johansen Kumlahallen Viahallen (Stora)
2014-11-15 15:00 121200045 Brickebackens IF - Wadköping IBK 8 - 13 Robert Forslind Lovrencic, Micael Svensson Birgittaskolan
2014-11-15 18:00 121200048 WSK Lindesberg - Åsbro GOIF 13 - 2 Nicklas Johansson, Krister Eklund Stadsskogsskolan
2014-11-16 11:00 121200047 Varberga IBK - Pålsboda IBF 5 - 5 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2014-11-16 17:00 121200046 IBK Wasahus-73 - IBF Örebro Ungdom 7 - 5 Tommy Nordin, Henrik Zegelsson Mellringehallen - Örebro
2014-11-16 20:00 121200044 KFUM Örebro - Kopparbergs BK 14 - 3 Klas Leidö, Christher Johansson Tegelbruket
2014-11-21 19:15 121200050 Kopparbergs BK - Ekeby IF 6 - 9 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Ljusnarshallen
2014-11-21 19:30 121200053 WSK Lindesberg - IBK Wasahus-73 8 - 13 Oscar Söljén, Daniel Kallin Stadsskogsskolan
2014-11-23 10:00 121200051 Hovsta IF - Wadköping IBK 6 - 10 Tommy Nordin, Peter Widbark Idrottshuset Örebro
2014-11-23 15:00 121200049 Brickebackens IF - KFUM Örebro 3 - 16 Berndt Swärd, Tommy Nordin Birgittaskolan
2014-11-23 19:30 121200054 Åsbro GOIF - Varberga IBK 2 - 9 Nicklas Johansson, Krister Eklund Åsbrohallen
2014-11-23 20:00 121200052 IBF Örebro Ungdom - Pålsboda IBF 4 - 6 Klas Leidö, Christher Johansson Mellringehallen - Örebro
2014-11-28 19:45 121200059 Pålsboda IBF - WSK Lindesberg 8 - 11 David Granström, Krister Eklund Alléhallen, Hallsberg
2014-11-29 15:30 121200060 Åsbro GOIF - IBK Wasahus-73 4 - 21 Eddie Pettersson, Daniel Kallin Åsbrohallen
2014-11-30 10:00 121200055 Hovsta IF - Kopparbergs BK 9 - 6 David Granström, Peter Strömbäck Idrottshuset Örebro
2014-11-30 11:00 121200057 Wadköping IBK - KFUM Örebro 5 - 7 Nicklas Johansson, Krister Eklund Mellringehallen - Örebro
2014-11-30 14:00 121200058 Varberga IBK - IBF Örebro Ungdom 1 - 6 Nicklas Johansson, Krister Eklund Mellringehallen - Örebro
2014-11-30 14:30 121200056 Ekeby IF - Brickebackens IF 8 - 7 Berndt Swärd, Tomas Persson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2014-12-06 15:00 121200062 Brickebackens IF - Hovsta IF 6 - 8 Berndt Swärd, Tomas Persson Birgittaskolan
2014-12-07 11:00 121200061 Wadköping IBK - Kopparbergs BK 9 - 5 Robert Forslind Lovrencic, Micael Svensson Mellringehallen - Örebro
2014-12-07 13:00 121200064 IBF Örebro Ungdom - Åsbro GOIF 12 - 2 Berndt Swärd, Krister Eklund Idrottshuset Örebro
2014-12-07 17:00 121200065 Varberga IBK - WSK Lindesberg 7 - 6 e.förl. Tommy Nordin, Joakim Björnstad Mellringehallen - Örebro
2014-12-07 18:45 121200063 KFUM Örebro - Ekeby IF 8 - 2 Eddie Pettersson, Daniel Kallin Tegelbruket
2014-12-07 20:00 121200066 IBK Wasahus-73 - Pålsboda IBF 14 - 7 Tommy Nordin, Joakim Björnstad Mellringehallen - Örebro
2014-12-10 19:30 121200069 WSK Lindesberg - Brickebackens IF 11 - 8 Krister Eklund, Daniel Kallin Stadsskogsskolan
2014-12-12 19:45 121200070 Pålsboda IBF - Ekeby IF 8 - 7 e.förl. Oscar Carlsvärd, Berndt Swärd Alléhallen, Hallsberg
2014-12-13 15:30 121200072 Åsbro GOIF - Wadköping IBK 4 - 18 Tommy Nordin, Berndt Swärd Åsbrohallen
2014-12-13 17:30 121200071 IBK Wasahus-73 - KFUM Örebro 6 - 4 Krister Eklund, Daniel Kallin Birgittaskolan
2014-12-14 19:30 121200067 IBF Örebro Ungdom - Kopparbergs BK 15 - 4 Berndt Swärd, Tomas Persson Birgittaskolan
2014-12-14 20:00 121200068 Varberga IBK - Hovsta IF 9 - 11 Tommy Nordin, Henrik Zegelsson Mellringehallen - Örebro
2015-01-09 19:00 121200073 Kopparbergs BK - WSK Lindesberg 8 - 9 Tommy Nordin, Krister Eklund Ljusnarshallen
2015-01-10 15:00 121200075 Brickebackens IF - IBK Wasahus-73 3 - 10 Tomas Persson, Berndt Swärd Birgittaskolan
2015-01-10 17:30 121200077 KFUM Örebro - IBF Örebro Ungdom 2 - 3 e.förl. Eddie Pettersson, Daniel Kallin Tegelbruket
2015-01-11 10:00 121200074 Hovsta IF - Pålsboda IBF 9 - 2 Tommy Nordin, Oscar Carlsvärd Idrottshuset Örebro
2015-01-11 11:00 121200078 Wadköping IBK - Varberga IBK 6 - 4 Nicklas Johansson, Krister Eklund Mellringehallen - Örebro
2015-01-11 14:30 121200076 Ekeby IF - Åsbro GOIF 5 - 2 Tommy Nordin, Henrik Zegelsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-01-16 19:30 121200082 WSK Lindesberg - Ekeby IF 7 - 9 Nicklas Johansson, Krister Eklund Stadsskogsskolan
2015-01-16 19:45 121200081 Pålsboda IBF - Brickebackens IF 8 - 4 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Alléhallen, Hallsberg
2015-01-17 15:00 121200083 Åsbro GOIF - KFUM Örebro 7 - 13 Eddie Pettersson, Daniel Kallin Åsbrohallen
2015-01-18 11:00 121200080 IBF Örebro Ungdom - Hovsta IF 2 - 14 Henrik Zegelsson, Oscar Carlsvärd Idrottshuset Örebro
2015-01-18 11:00 121200084 IBK Wasahus-73 - Wadköping IBK 9 - 8 e.förl. Eddie Pettersson, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2015-01-18 17:00 121200079 Varberga IBK - Kopparbergs BK 14 - 3 Tommy Nordin, Berndt Swärd Mellringehallen - Örebro
2015-01-21 19:00 121200085 Kopparbergs BK - IBK Wasahus-73 11 - 7 Oscar Söljén, Daniel Kallin Ljusnarshallen
2015-01-21 19:00 121200087 Brickebackens IF - IBF Örebro Ungdom 1 - 12 Nicklas Johansson, Krister Eklund Birgittaskolan
2015-01-21 19:00 121200089 KFUM Örebro - WSK Lindesberg 10 - 5 Tomas Persson, Berndt Swärd Tegelbruket
2015-01-22 19:00 121200088 Ekeby IF - Varberga IBK 9 - 5 Tomas Persson, Berndt Swärd Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-01-22 20:00 121200086 Hovsta IF - Åsbro GOIF 16 - 3 Tommy Nordin, Göran Johansen Idrottshuset Örebro
2015-01-22 20:00 121200090 Wadköping IBK - Pålsboda IBF 6 - 3 Nicklas Johansson, Krister Eklund Mellringehallen - Örebro
2015-01-23 19:45 121200095 Pålsboda IBF - KFUM Örebro 0 - 9 Tommy Nordin, Oscar Carlsvärd Alléhallen, Hallsberg
2015-01-24 15:00 121200091 Åsbro GOIF - Kopparbergs BK 7 - 10 David Granström, Berndt Swärd Åsbrohallen
2015-01-24 17:30 121200096 WSK Lindesberg - Wadköping IBK 9 - 4 Tommy Nordin, Daniel Kallin Stadsskogsskolan
2015-01-25 10:00 121200094 IBF Örebro Ungdom - Ekeby IF 4 - 8 Oscar Söljén, Daniel Kallin Idrottshuset Örebro
2015-01-25 14:00 121200092 IBK Wasahus-73 - Hovsta IF 7 - 8 Henrik Zegelsson, Oscar Carlsvärd Mellringehallen - Örebro
2015-01-25 17:00 121200093 Varberga IBK - Brickebackens IF 6 - 3 Nicklas Johansson, Krister Eklund Mellringehallen - Örebro
2015-01-30 19:30 121200099 Kopparbergs BK - Pålsboda IBF 9 - 2 Klas Leidö, Christher Johansson Ljusnarshallen
2015-01-31 12:00 121200100 Ekeby IF - IBK Wasahus-73 3 - 6 Joakim Björnstad, Berndt Swärd Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-01-31 15:00 121200098 Brickebackens IF - Åsbro GOIF 8 - 7 e.förl. Tommy Nordin, Henrik Zegelsson Birgittaskolan
2015-02-01 11:00 121200102 Wadköping IBK - IBF Örebro Ungdom 9 - 10 Tommy Nordin, Henrik Zegelsson Mellringehallen - Örebro
2015-02-01 14:00 121200101 Varberga IBK - KFUM Örebro 7 - 10 Klas Leidö, Christher Johansson Mellringehallen - Örebro
2015-03-27 19:00 121200097 Hovsta IF - WSK Lindesberg 6 - 9 Daniel Kallin, Berndt Swärd Idrottshuset Örebro
2015-02-13 19:30 121200106 WSK Lindesberg - IBF Örebro Ungdom 7 - 9 Nicklas Johansson, Krister Eklund Stadsskogsskolan
2015-02-14 12:00 121200105 Ekeby IF - Wadköping IBK 11 - 6 Nicklas Johansson, Krister Eklund Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-02-14 15:00 121200103 Brickebackens IF - Kopparbergs BK 7 - 8 e.förl. Nicklas Johansson, Krister Eklund Birgittaskolan
2015-02-14 15:30 121200108 Åsbro GOIF - Pålsboda IBF 1 - 5 Tommy Nordin, Tomas Persson Åsbrohallen
2015-02-14 17:15 121200104 KFUM Örebro - Hovsta IF 10 - 5 Klas Leidö, Christher Johansson Tegelbruket
2015-02-15 17:00 121200107 IBK Wasahus-73 - Varberga IBK 14 - 7 Nicklas Johansson, Krister Eklund Mellringehallen - Örebro
2015-02-20 19:00 121200110 Kopparbergs BK - KFUM Örebro 8 - 18 Nicklas Johansson, Krister Eklund Ljusnarshallen
2015-02-20 19:45 121200113 Pålsboda IBF - Varberga IBK 5 - 7 Tommy Nordin, Berndt Swärd Alléhallen, Hallsberg
2015-02-22 11:00 121200111 Wadköping IBK - Brickebackens IF 8 - 7 Klas Leidö, Joakim Björnstad Mellringehallen - Örebro
2015-02-22 16:00 121200114 Åsbro GOIF - WSK Lindesberg 6 - 14 Nicklas Johansson, Krister Eklund Åsbrohallen
2015-02-22 17:00 121200112 IBF Örebro Ungdom - IBK Wasahus-73 6 - 10 Tommy Nordin, Henrik Zegelsson Mellringehallen - Örebro
2015-03-17 20:00 121200109 Hovsta IF - Ekeby IF 4 - 4 e.förl. Nicklas Johansson, Krister Eklund Idrottshuset Örebro
2015-02-27 19:45 121200118 Pålsboda IBF - IBF Örebro Ungdom 7 - 12 Tomas Persson, Berndt Swärd Alléhallen, Hallsberg
2015-02-28 15:30 121200115 KFUM Örebro - Brickebackens IF 8 - 2 Jerry Gray, Marco Juuska Tegelbruket
2015-02-28 16:00 121200116 Ekeby IF - Kopparbergs BK 9 - 8 Tommy Nordin, Henrik Zegelsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-02-28 17:00 121200119 IBK Wasahus-73 - WSK Lindesberg 13 - 11 Tomas Persson, Berndt Swärd Mellringehallen - Örebro
2015-03-01 11:00 121200117 Wadköping IBK - Hovsta IF 8 - 11 Tommy Nordin, Oscar Carlsvärd Mellringehallen - Örebro
2015-03-01 17:00 121200120 Varberga IBK - Åsbro GOIF 13 - 8 Tomas Persson, Berndt Swärd Mellringehallen - Örebro
2015-03-04 19:30 121200125 WSK Lindesberg - Pålsboda IBF 8 - 6 Klas Leidö, Christher Johansson Stadsskogsskolan
2015-03-06 19:00 121200121 Kopparbergs BK - Hovsta IF 11 - 10 Tommy Nordin, Krister Eklund Ljusnarshallen
2015-03-07 13:30 121200122 Brickebackens IF - Ekeby IF 7 - 8 e.förl. Tomas Persson, Berndt Swärd Birgittaskolan
2015-03-07 16:00 121200123 KFUM Örebro - Wadköping IBK 11 - 2 Klas Leidö, Christher Johansson Tegelbruket
2015-03-08 11:30 121200124 IBF Örebro Ungdom - Varberga IBK 10 - 7 Klas Leidö, Christher Johansson Idrottshuset Örebro
2015-03-08 13:00 121200126 IBK Wasahus-73 - Åsbro GOIF 15 - 5 Tommy Nordin, Joakim Björnstad Mellringehallen - Örebro
2015-03-14 13:00 121200127 Kopparbergs BK - Wadköping IBK 8 - 12 Jörgen Grändefors, Timmy Samuelsson Ljusnarshallen
2015-03-14 13:00 121200128 Hovsta IF - Brickebackens IF 13 - 4 Tommy Nordin, Joakim Björnstad Idrottshuset Örebro
2015-03-14 13:00 121200129 Ekeby IF - KFUM Örebro 4 - 5 Tobias Söderberg, Roger Nilsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-03-14 13:00 121200130 Åsbro GOIF - IBF Örebro Ungdom 7 - 5 Henrik Zegelsson, Oscar Carlsvärd Åsbrohallen
2015-03-14 13:00 121200131 WSK Lindesberg - Varberga IBK 14 - 7 Björn Svensson, Daniel Kallin Stadsskogsskolan
2015-03-14 13:00 121200132 Pålsboda IBF - IBK Wasahus-73 7 - 20 Tomas Persson, Berndt Swärd Alléhallen, Hallsberg
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Wasahus-73 22 19 1 (1) 2 241-130 111 59
2. KFUM Örebro 22 19 1 (0) 2 216-90 126 58
3. Hovsta IF 22 14 1 (0) 7 173-130 43 43
4. Wadköping IBK 22 14 1 (0) 7 174-153 21 43
5. WSK Lindesberg 22 13 1 (0) 8 199-169 30 40
6. Ekeby IF 22 12 3 (1) 7 149-129 20 40
7. IBF Örebro Ungdom 22 11 1 (1) 10 154-139 15 35
8. Kopparbergs BK 22 6 2 (2) 14 154-209 -55 22
9. Varberga IBK 22 6 2 (1) 14 141-172 -31 21
10. Pålsboda IBF 22 5 2 (1) 15 119-174 -55 18
11. Brickebackens IF 22 1 4 (1) 17 120-200 -80 8
12. Åsbro GOIF 22 1 3 (1) 18 105-250 -145 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis