Herrar Division 4 (2013/14)

Gruppspel
Herrar Division 4 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-10-04 20:15 1307141003 SS Lysholmen - Sandö IBK Reserv 2 - 8 Jan Svensson, Mattias Torbiörnson Kullavikshallen
2013-10-07 19:00 1307141004 Åsa IF Reserv C - Frillesås FF 8 - 5 Tobias Sandblom, Jonas Löfwander Åsa Skolans Idrottshall
2013-10-12 13:30 1307141001 Veddige IBK Reserv - Bua IF Reserv 5 - 15 Christoffer Söderström, Jan Schön Vidhögehallen
2013-10-12 14:30 1307141002 Falkenbergs IBK Reserv B - Capricorn IC Reserv 11 - 4 Björn Ekberg, Roland Andersson Kattegatthallen
2013-10-19 14:30 1307141007 Capricorn IC Reserv - SS Lysholmen 24 - 2 Robin Andersen, Mattias Torbiörnson Peder Skrivares skola
2013-10-19 17:30 1307141008 Veddige IBK Reserv - Falkenbergs IBK Reserv B 4 - 17 Jonas Söderberg, Johan Söderberg Vidhögehallen
2013-10-20 18:00 1307141006 Sandö IBK Reserv - Åsa IF Reserv C 8 - 3 Jonas Löfwander Vallda Idrottshall
2013-10-23 20:00 1307141005 Bua IF Reserv - Frillesås FF 11 - 4 Jan Schön, Mattias Torbiörnson Väröbacka Idrottshall
2013-10-25 19:30 1307141012 Frillesås FF - Sandö IBK Reserv 3 - 13 Mattias Torbiörnson, Tobias Jernsand Frillesåshallen
2013-10-26 16:30 1307141010 SS Lysholmen - Veddige IBK Reserv 8 - 4 Peter Särnhav, Johan Zetterlund Kullavikshallen
2013-10-27 16:00 1307141011 Åsa IF Reserv C - Capricorn IC Reserv 3 - 7 Christoffer Söderström, Jan Schön Åsa Skolans Idrottshall
2013-11-15 19:00 1307141009 Falkenbergs IBK Reserv B - Bua IF Reserv OW (0 - 5) Mattias Torbiörnson, Jan Svensson Kattegatthallen
2013-10-30 19:00 1307141013 Bua IF Reserv - Sandö IBK Reserv 7 - 10 Bua Idrottshall
2013-10-30 19:30 1307141014 Capricorn IC Reserv - Frillesås FF 17 - 0 Mariedal
2013-10-30 20:00 1307141015 Veddige IBK Reserv - Åsa IF Reserv C 8 - 4 Vidhögehallen
2014-03-07 19:00 1307141016 Falkenbergs IBK Reserv B - SS Lysholmen 14 - 1 Marcus Yngvesson, Mattias Torbiörnson Kattegatthallen
2013-11-08 19:30 1307141019 Frillesås FF - Veddige IBK Reserv 3 - 8 Larry Herbertzon, Tobias Herbertzon Frillesåshallen
2013-11-08 20:00 1307141020 Sandö IBK Reserv - Capricorn IC Reserv 2 - 5 Jonas Apelqvist, Jonas Löfwander Vallda Idrottshall
2013-11-09 16:30 1307141017 SS Lysholmen - Bua IF Reserv 7 - 6 Eddie Grahm-Rabe, Samuel Frick Kullavikshallen
2013-11-17 16:00 1307141018 Åsa IF Reserv C - Falkenbergs IBK Reserv B 3 - 12 Jan Svensson, Jonas Löfwander Åsa Skolans Idrottshall
2013-11-16 15:30 1307141021 Bua IF Reserv - Capricorn IC Reserv 2 - 2 Magnus Gullquist, Jonas Löfwander Bua Idrottshall
2013-11-16 16:00 1307141022 Veddige IBK Reserv - Sandö IBK Reserv 2 - 12 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Vidhögehallen
2013-11-16 18:00 1307141023 Falkenbergs IBK Reserv B - Frillesås FF 19 - 5 Gabriel Svensson, Kent Svensson Kattegatthallen
2014-03-05 20:15 1307141024 SS Lysholmen - Åsa IF Reserv C 12 - 15 Jonas Löfwander, Mats Andersson Kullavikshallen
2013-11-22 19:30 1307141026 Frillesås FF - SS Lysholmen 6 - 10 Larry Herbertzon, Tobias Herbertzon Frillesåshallen
2013-11-23 15:00 1307141028 Capricorn IC Reserv - Veddige IBK Reserv 9 - 4 Johan Söderberg, Jonas Söderberg Peder Skrivares skola
2013-11-23 16:30 1307141027 Sandö IBK Reserv - Falkenbergs IBK Reserv B 8 - 4 Magnus Gullquist, Mattias Torbiörnson Vallda Idrottshall
2013-11-24 16:00 1307141025 Åsa IF Reserv C - Bua IF Reserv 13 - 6 Axel Sagdahl, Jonas Apelqvist Åsa Skolans Idrottshall
2013-11-29 20:15 1307141031 SS Lysholmen - Frillesås FF 7 - 8 Jonas Löfwander, Tomas Levin Kullavikshallen
2013-11-30 12:00 1307141029 Veddige IBK Reserv - Capricorn IC Reserv 9 - 11 Jan Schön, Jan Svensson Vidhögehallen
2013-11-30 15:30 1307141032 Bua IF Reserv - Åsa IF Reserv C 8 - 3 Isac Gavik, Tobias Jernsand Bua Idrottshall
2013-11-30 16:30 1307141030 Falkenbergs IBK Reserv B - Sandö IBK Reserv 8 - 2 Eino Kozan, Roland Andersson Kattegatthallen
2013-12-04 19:00 1307141033 Åsa IF Reserv C - SS Lysholmen 8 - 11 Johan Zetterlund, Robin Zetterlund Åsa Skolans Idrottshall
2013-12-06 20:00 1307141035 Sandö IBK Reserv - Veddige IBK Reserv 5 - 4 Isac Gavik, Marcus Yngvesson Vallda Idrottshall
2013-12-07 16:30 1307141036 Capricorn IC Reserv - Bua IF Reserv 9 - 3 Johan Söderberg, Jonas Söderberg Peder Skrivares skola
2014-01-14 19:30 1307141034 Frillesås FF - Falkenbergs IBK Reserv B 4 - 14 Björn Österberg, Eino Kozan Frillesåshallen
2013-12-09 20:15 1307141039 Falkenbergs IBK Reserv B - Åsa IF Reserv C 11 - 5 Robin Andersen, Marcus Yngvesson Kattegatthallen
2013-12-11 19:30 1307141037 Capricorn IC Reserv - Sandö IBK Reserv 7 - 7 Christoffer Söderström, Robin Andersen Mariedal
2013-12-11 20:00 1307141038 Veddige IBK Reserv - Frillesås FF 8 - 9 Jan Svensson, Marcus Yngvesson Vidhögehallen
2013-12-12 19:00 1307141040 Bua IF Reserv - SS Lysholmen 16 - 2 Isac Gavik, Daniel Ståhl Bua Idrottshall
2013-12-15 16:00 1307141042 Åsa IF Reserv C - Veddige IBK Reserv 10 - 6 Larry Herbertzon, Tobias Herbertzon Åsa Skolans Idrottshall
2013-12-20 19:30 1307141043 Frillesås FF - Capricorn IC Reserv 4 - 10 Isac Gavik, Mattias Torbiörnson Frillesåshallen
2013-12-20 20:00 1307141044 Sandö IBK Reserv - Bua IF Reserv 18 - 3 Larry Herbertzon, Tobias Herbertzon Vallda Idrottshall
2014-02-19 20:15 1307141041 SS Lysholmen - Falkenbergs IBK Reserv B 8 - 10 Mattias Torbiörnson, Marcus Yngvesson Kullavikshallen
2014-01-10 20:00 1307141045 Sandö IBK Reserv - Frillesås FF 16 - 6 Larry Herbertzon, Tobias Herbertzon Vallda Idrottshall
2014-01-11 12:00 1307141047 Veddige IBK Reserv - SS Lysholmen 17 - 4 Jan Schön, Jan Svensson Vidhögehallen
2014-01-11 15:30 1307141048 Bua IF Reserv - Falkenbergs IBK Reserv B 4 - 4 Gabriel Svensson, Kent Svensson Bua Idrottshall
2014-03-19 19:30 1307141046 Capricorn IC Reserv - Åsa IF Reserv C 15 - 10 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Mariedal
2014-01-17 19:30 1307141052 Frillesås FF - Bua IF Reserv 5 - 15 Robin Zetterlund, Anton Strömvall Larsson Frillesåshallen
2014-01-17 20:15 1307141050 SS Lysholmen - Capricorn IC Reserv 9 - 7 Larry Herbertzon, Tobias Herbertzon Kullavikshallen
2014-01-18 17:00 1307141049 Falkenbergs IBK Reserv B - Veddige IBK Reserv 12 - 5 Jan Schön, Mattias Torbiörnson Kattegatthallen
2014-01-19 16:00 1307141051 Åsa IF Reserv C - Sandö IBK Reserv 8 - 16 Jonas Löfwander, Mats Andersson Åsa Skolans Idrottshall
2014-01-24 19:30 1307141053 Frillesås FF - Åsa IF Reserv C 5 - 8 Jan Svensson, Jonas Löfwander Frillesåshallen
2014-01-24 20:00 1307141054 Sandö IBK Reserv - SS Lysholmen 11 - 3 Samuel Frick, Mats Andersson Vallda Idrottshall
2014-01-25 15:30 1307141056 Bua IF Reserv - Veddige IBK Reserv 10 - 7 Johan Söderberg, Jonas Söderberg Bua Idrottshall
2014-01-26 17:40 1307141055 Capricorn IC Reserv - Falkenbergs IBK Reserv B 2 - 8 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Peder Skrivares skola
2014-01-29 19:00 1307141060 Åsa IF Reserv C - Frillesås FF 12 - 5 Isac Gavik, Tobias Jernsand Åsa Skolans Idrottshall
2014-01-31 20:15 1307141059 SS Lysholmen - Sandö IBK Reserv 6 - 7 Marcus Yngvesson, Tomas Levin Kullavikshallen
2014-02-01 13:30 1307141058 Falkenbergs IBK Reserv B - Capricorn IC Reserv 4 - 5 Jan Svensson, Mats Åkesson Kattegatthallen
2014-02-01 16:30 1307141057 Veddige IBK Reserv - Bua IF Reserv 5 - 9 Jonas Löfwander, Mats Andersson Vidhögehallen
2014-02-03 20:00 1307141064 Veddige IBK Reserv - Falkenbergs IBK Reserv B 17 - 3 Jan Svensson, Kent Svensson Vidhögehallen
2014-02-05 19:00 1307141061 Bua IF Reserv - Frillesås FF 6 - 4 Björn Österberg, Eino Kozan Bua Idrottshall
2014-02-05 19:30 1307141063 Capricorn IC Reserv - SS Lysholmen 7 - 6 Christoffer Söderström, Jan Svensson Mariedal
2014-02-06 20:00 1307141062 Sandö IBK Reserv - Åsa IF Reserv C 12 - 6 Johan Zetterlund, Peter Särnhav Forsgläntans Idrottshall
2014-02-21 19:30 1307141068 Frillesås FF - Sandö IBK Reserv 4 - 17 Gabriel Svensson, Kent Svensson Frillesåshallen
2014-02-22 14:00 1307141065 Falkenbergs IBK Reserv B - Bua IF Reserv 7 - 7 Daniel Stoltz, Adam Andersson Kattegatthallen
2014-02-22 16:30 1307141066 SS Lysholmen - Veddige IBK Reserv 8 - 6 Mattias Torbiörnson, Marcus Yngvesson Kullavikshallen
2014-02-23 16:00 1307141067 Åsa IF Reserv C - Capricorn IC Reserv 8 - 18 Mats Andersson, Jonas Löfwander Åsa Skolans Idrottshall
2014-03-01 14:30 1307141072 Falkenbergs IBK Reserv B - SS Lysholmen 28 - 3 Björn Ekberg, Roland Andersson Kattegatthallen
2014-03-01 15:00 1307141071 Veddige IBK Reserv - Åsa IF Reserv C 14 - 8 Anton Strömvall Larsson, Robin Zetterlund Vidhögehallen
2014-03-10 19:45 1307141070 Capricorn IC Reserv - Frillesås FF 18 - 2 Björn Österberg, Eino Kozan Frillesåshallen
2014-03-13 20:00 1307141069 Bua IF Reserv - Sandö IBK Reserv 8 - 10 Larry Herbertzon, Christoffer Söderström Bua Idrottshall
2014-03-07 19:30 1307141075 Frillesås FF - Veddige IBK Reserv 4 - 18 Jonas Löfwander, Mats Andersson Frillesåshallen
2014-03-08 17:30 1307141076 Sandö IBK Reserv - Capricorn IC Reserv 5 - 5 Jonas Löfwander, Mats Andersson Vallda Idrottshall
2014-03-09 16:00 1307141074 Åsa IF Reserv C - Falkenbergs IBK Reserv B 11 - 11 Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Åsa Skolans Idrottshall
2014-03-09 17:00 1307141073 SS Lysholmen - Bua IF Reserv 10 - 5 Larry Herbertzon, Samuel Frick Kullavikshallen
2014-03-14 20:15 1307141079 SS Lysholmen - Åsa IF Reserv C 9 - 11 Isac Gavik, Tobias Jernsand Kullavikshallen
2014-03-15 13:30 1307141077 Veddige IBK Reserv - Sandö IBK Reserv 10 - 14 Larry Herbertzon, Christoffer Söderström Vidhögehallen
2014-03-15 14:30 1307141078 Falkenbergs IBK Reserv B - Frillesås FF 14 - 6 Johan Zetterlund, Peter Särnhav Kattegatthallen
2014-03-15 16:00 1307141080 Bua IF Reserv - Capricorn IC Reserv 8 - 9 Tobias Jernsand, Marcus Yngvesson Bua Idrottshall
2014-03-21 19:30 1307141082 Frillesås FF - SS Lysholmen 6 - 13 Christoffer Söderström, Samuel Frick Frillesåshallen
2014-03-22 12:00 1307141084 Capricorn IC Reserv - Veddige IBK Reserv 21 - 2 Johan Söderberg, Jonas Söderberg Peder Skrivares skola
2014-03-22 14:00 1307141083 Sandö IBK Reserv - Falkenbergs IBK Reserv B 3 - 5 Isac Gavik, Tobias Jernsand Vallda Idrottshall
2014-03-23 16:00 1307141081 Åsa IF Reserv C - Bua IF Reserv 15 - 6 Jan Svensson, Mats Åkesson Åsa Skolans Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sandö IBK Reserv 21 16 2 3 204-109 95 50
2. Capricorn IC Reserv 21 15 3 3 212-109 103 48
3. Falkenbergs IBK Reserv B 20 14 3 3 216-107 109 45
4. Bua IF Reserv 20 8 3 9 155-149 6 27
5. Åsa IF Reserv C 21 8 1 12 172-205 -33 25
6. SS Lysholmen 21 8 0 13 141-224 -83 24
7. Veddige IBK Reserv 21 6 0 15 163-196 -33 18
8. Frillesås FF 21 2 0 19 98-262 -164 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-10-12 10:30 1307142002 Glommens IF - Warberg IBF Reserv 4 - 5 Eino Kozan, Hampus Torlabo Kattegatthallen
2013-10-12 12:30 1307142003 Capricorn IC Reserv C - IBK Puma Reserv 5 - 11 Isac Gavik, Tobias Jernsand Peder Skrivares skola
2013-10-13 16:00 1307142001 Laholms IBK Reserv - Tvååkers IBK Reserv 7 - 10 Björn Ekberg, Roland Andersson Lagaholmshallen
2013-10-19 15:30 1307142010 Warberg IBF Reserv - Laholms IBK Reserv 13 - 10 Johan Zetterlund, Peter Särnhav Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2013-10-19 17:30 1307142008 Falkenbergs IBK Reserv C - Capricorn IC Reserv C 7 - 6 Björn Ekberg, Roland Andersson Kattegatthallen
2013-10-20 12:00 1307142009 IBK Puma Reserv - Glommens IF 8 - 5 Björn Ekberg, Roland Andersson Våxtorpshallen
2013-10-25 20:00 1307142013 Glommens IF - Falkenbergs IBK Reserv C 4 - 10 Björn Österberg, Eino Kozan Kattegatthallen
2013-10-26 12:30 1307142014 Capricorn IC Reserv C - Halmstads IBK Oskarström 5 - 17 Jan Schön, Mattias Torbiörnson Peder Skrivares skola
2013-10-27 18:00 1307142011 Tvååkers IBK Reserv - Warberg IBF Reserv 6 - 6 Björn Österberg, Eino Kozan Tvååkers Idrottshall
2013-10-27 19:00 1307142012 Laholms IBK Reserv - IBK Puma Reserv 9 - 9 Gabriel Svensson, Kent Svensson Lagaholmshallen
2013-11-02 14:30 1307142016 Glommens IF - Tvååkers IBK Reserv 2 - 2 Jan Schön, Jan Svensson Kattegatthallen
2013-11-03 10:30 1307142017 Capricorn IC Reserv C - Laholms IBK Reserv 5 - 11 Axel Sagdahl, Jonas Apelqvist Peder Skrivares skola
2013-11-03 16:30 1307142020 Halmstads IBK Oskarström - Falkenbergs IBK Reserv C 13 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Oskarströmshallen
2013-11-05 20:00 1307142021 Laholms IBK Reserv - Glommens IF 12 - 6 Björn Ekberg, Roland Andersson Lagaholmshallen
2013-11-07 20:00 1307142025 Tvååkers IBK Reserv - Halmstads IBK Oskarström 6 - 8 Christoffer Söderström, Tobias Jernsand Tvååkers Idrottshall
2013-11-09 17:30 1307142024 Warberg IBF Reserv - Capricorn IC Reserv C 19 - 4 Christoffer Söderström, Mattias Torbiörnson Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2013-11-15 18:00 1307142029 Halmstads IBK Oskarström - Warberg IBF Reserv 8 - 19 Björn Ekberg, Roland Andersson Oskarströmshallen
2013-11-16 12:30 1307142026 Capricorn IC Reserv C - Tvååkers IBK Reserv 5 - 6 Björn Österberg, Johan Söderberg Peder Skrivares skola
2013-11-16 15:30 1307142030 Falkenbergs IBK Reserv C - IBK Puma Reserv 10 - 4 Gabriel Svensson, Kent Svensson Kattegatthallen
2013-11-23 11:30 1307142032 Glommens IF - Capricorn IC Reserv C 9 - 9 Adam Andersson, Roland Andersson Kattegatthallen
2013-11-24 14:00 1307142033 IBK Puma Reserv - Halmstads IBK Oskarström 10 - 16 Björn Ekberg, Eino Kozan Våxtorpshallen
2013-11-24 18:00 1307142035 Tvååkers IBK Reserv - Falkenbergs IBK Reserv C 6 - 9 Christoffer Söderström, Tobias Jernsand Tvååkers Idrottshall
2013-11-22 19:00 1307142039 Falkenbergs IBK Reserv C - Laholms IBK Reserv 7 - 9 Björn Ekberg, Daniel Stoltz Kattegatthallen
2013-11-29 20:00 1307142038 Halmstads IBK Oskarström - Glommens IF 10 - 9 Björn Ekberg, Roland Andersson Oskarströmshallen
2013-12-01 12:00 1307142040 IBK Puma Reserv - Warberg IBF Reserv 6 - 22 Eino Kozan, Roland Andersson Våxtorpshallen
2013-12-08 15:30 1307142045 Tvååkers IBK Reserv - IBK Puma Reserv 6 - 5 Tobias Jernsand, Marcus Yngvesson Tvååkers Idrottshall
2013-12-08 16:00 1307142041 Laholms IBK Reserv - Halmstads IBK Oskarström 9 - 9 Andreas Christiansson, Magnus Gullquist Lagaholmshallen
2014-01-25 17:15 1307142044 Warberg IBF Reserv - Falkenbergs IBK Reserv C 22 - 8 Christoffer Söderström, Jan Svensson Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2013-12-13 19:00 1307142049 Warberg IBF Reserv - Glommens IF 15 - 5 Gabriel Svensson, Kent Svensson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2013-12-15 18:00 1307142050 Tvååkers IBK Reserv - Laholms IBK Reserv 6 - 4 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Tvååkers Idrottshall
2014-02-16 14:00 1307142048 IBK Puma Reserv - Capricorn IC Reserv C 10 - 9 Björn Österberg, Eino Kozan Våxtorpshallen
2013-12-16 20:15 1307142052 Glommens IF - IBK Puma Reserv 9 - 8 Johan Söderberg, Jonas Söderberg Kattegatthallen
2013-12-17 19:30 1307142051 Laholms IBK Reserv - Warberg IBF Reserv 6 - 16 Adam Andersson, Kristian Ilin Lagaholmshallen
2013-12-18 19:30 1307142053 Capricorn IC Reserv C - Falkenbergs IBK Reserv C 8 - 5 Axel Sagdahl, Jonas Apelqvist Mariedal
2014-01-10 20:00 1307142057 Halmstads IBK Oskarström - Capricorn IC Reserv C 19 - 9 Andreas Christiansson, Roland Andersson Oskarströmshallen
2014-01-11 14:00 1307142059 IBK Puma Reserv - Laholms IBK Reserv 5 - 7 Björn Österberg, Eino Kozan Våxtorpshallen
2014-01-11 16:00 1307142060 Warberg IBF Reserv - Tvååkers IBK Reserv 9 - 6 Eddie Grahm-Rabe, Samuel Frick Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2014-01-16 20:15 1307142058 Falkenbergs IBK Reserv C - Glommens IF 6 - 3 Isac Gavik, Marcus Yngvesson Kattegatthallen
2014-01-16 20:00 1307142061 Laholms IBK Reserv - Capricorn IC Reserv C 13 - 10 Björn Österberg, Eino Kozan Lagaholmshallen
2014-01-18 14:30 1307142062 Falkenbergs IBK Reserv C - Halmstads IBK Oskarström 4 - 13 Jan Schön, Mattias Torbiörnson Kattegatthallen
2014-02-23 20:20 1307142065 Tvååkers IBK Reserv - Glommens IF 7 - 3 Björn Österberg, Eino Kozan Tvååkers Idrottshall
2014-01-24 19:00 1307142066 Glommens IF - Laholms IBK Reserv 7 - 14 Björn Österberg, Eino Kozan Kattegatthallen
2014-01-24 20:00 1307142070 Halmstads IBK Oskarström - Tvååkers IBK Reserv 13 - 5 Andreas Christiansson, Roland Andersson Oskarströmshallen
2014-01-26 11:30 1307142067 Capricorn IC Reserv C - Warberg IBF Reserv 15 - 20 Axel Sagdahl, Jonas Apelqvist Peder Skrivares skola
2014-01-28 20:00 1307142073 IBK Puma Reserv - Falkenbergs IBK Reserv C 5 - 4 Andreas Christiansson, Roland Andersson Våxtorpshallen
2014-01-30 20:00 1307142075 Tvååkers IBK Reserv - Capricorn IC Reserv C 18 - 11 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Tvååkers Idrottshall
2014-02-01 14:30 1307142074 Warberg IBF Reserv - Halmstads IBK Oskarström 10 - 8 Christoffer Söderström, Mattias Torbiörnson Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2014-02-07 20:00 1307142079 Halmstads IBK Oskarström - IBK Puma Reserv 14 - 4 Andreas Christiansson, Roland Andersson Oskarströmshallen
2014-02-08 14:30 1307142080 Falkenbergs IBK Reserv C - Tvååkers IBK Reserv 5 - 8 Johan Söderberg, Jonas Löfwander Kattegatthallen
2014-02-09 15:00 1307142076 Capricorn IC Reserv C - Glommens IF 9 - 7 Isac Gavik, Christoffer Söderström Peder Skrivares skola
2014-03-01 17:00 1307142082 Glommens IF - Halmstads IBK Oskarström 0 - 9 Christoffer Söderström, Jan Svensson Kattegatthallen
2014-03-01 17:00 1307142084 Warberg IBF Reserv - IBK Puma Reserv 7 - 10 Magnus Gullquist, Gabriel Svensson Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2014-03-02 19:00 1307142081 Laholms IBK Reserv - Falkenbergs IBK Reserv C 17 - 4 Johan Söderberg, Jonas Söderberg Lagaholmshallen
2014-03-07 20:00 1307142088 Halmstads IBK Oskarström - Laholms IBK Reserv 5 - 6 Andreas Christiansson, Roland Andersson Oskarströmshallen
2014-03-08 12:00 1307142090 IBK Puma Reserv - Tvååkers IBK Reserv 4 - 6 Eino Kozan, Ronnie Björck Våxtorpshallen
2014-03-08 16:00 1307142089 Falkenbergs IBK Reserv C - Warberg IBF Reserv 3 - 15 Björn Ekberg, Roland Andersson Kattegatthallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Warberg IBF Reserv 14 12 1 1 198-99 99 37
2. Halmstads IBK Oskarström 14 10 1 3 162-101 61 31
3. Laholms IBK Reserv 14 8 2 4 134-112 22 26
4. Tvååkers IBK Reserv 14 8 2 4 98-91 7 26
5. IBK Puma Reserv 14 5 1 8 99-129 -30 16
6. Falkenbergs IBK Reserv C 14 5 0 9 87-133 -46 15
7. Capricorn IC Reserv C 14 2 1 11 110-172 -62 7
8. Glommens IF 14 1 2 11 73-124 -51 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis