Herrar Division 3 (2013/14)

Gruppspel
Herrar Division 3 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-10-09 19:40 1319131004 Kågedalens AIF - Alhem FF 2 - 9 Lejonströmshallen
2013-10-09 21:15 1319131001 Citykamraterna BK - BK Solbacken 10 - 2 Lejonströmshallen
2013-10-12 15:15 1319131003 IBF Skellefteå - Clemensnäs IF 4 - 4 Anderstorpshallen
2013-10-12 15:15 1319131003 IBF Skellefteå - Clemensnäs IF 4 - 4 Anderstorpshallen
2013-10-13 14:00 1319131002 Skellefteå IBK /Utv - IK Rutin 4 - 5 Lejonströmshallen
2013-10-15 20:40 1319131005 Alhem FF - IBF Skellefteå 9 - 9 Eddahallen
2013-10-15 20:40 1319131005 Alhem FF - IBF Skellefteå 9 - 9 Eddahallen
2013-10-16 20:40 1319131006 Clemensnäs IF - Skellefteå IBK /Utv 9 - 2 Örjanshallen
2013-10-20 12:00 1319131007 IK Rutin - Citykamraterna BK 4 - 6 Anderstorpshallen
2013-10-20 14:00 1319131008 BK Solbacken - Guldstaden IBK 4 - 4 Anderstorpshallen
2013-10-26 10:30 1319131012 IBF Skellefteå - Kågedalens AIF 8 - 9 Anderstorpshallen
2013-10-26 10:30 1319131012 IBF Skellefteå - Kågedalens AIF 8 - 9 Anderstorpshallen
2013-10-26 12:00 1319131011 Skellefteå IBK /Utv - Alhem FF 7 - 8 Lejonströmshallen
2013-10-26 14:00 1319131010 Citykamraterna BK - Clemensnäs IF 3 - 0 Lejonströmshallen
2013-10-27 16:00 1319131009 Guldstaden IBK - IK Rutin 7 - 3 Lejonströmshallen
2013-10-30 19:40 1319131013 Kågedalens AIF - Skellefteå IBK /Utv 2 - 3 Lejonströmshallen
2013-10-30 21:10 1319131016 IK Rutin - BK Solbacken 7 - 4 Anderstorpshallen
2013-11-02 13:00 1319131015 Clemensnäs IF - Guldstaden IBK 7 - 8 Örjanshallen
2013-11-03 16:00 1319131014 Alhem FF - Citykamraterna BK 5 - 8 Lejonströmshallen
2013-11-06 19:40 1319131018 Citykamraterna BK - Kågedalens AIF 9 - 2 Lejonströmshallen
2013-11-06 21:15 1319131017 Guldstaden IBK - Alhem FF 7 - 4 Lejonströmshallen
2013-11-09 12:00 1319131019 Skellefteå IBK /Utv - IBF Skellefteå 6 - 5 Lejonströmshallen
2013-11-09 12:00 1319131019 Skellefteå IBK /Utv - IBF Skellefteå 6 - 5 Lejonströmshallen
2013-11-10 12:00 1319131020 BK Solbacken - Clemensnäs IF 7 - 10 Anderstorpshallen
2013-11-13 20:40 1319131024 Clemensnäs IF - IK Rutin 6 - 8 Örjanshallen
2013-11-17 11:00 1319131023 Alhem FF - BK Solbacken 6 - 5 Lejonströmshallen
2013-11-17 13:00 1319131022 Kågedalens AIF - Guldstaden IBK 3 - 8 Lejonströmshallen
2013-11-17 15:00 1319131021 IBF Skellefteå - Citykamraterna BK 2 - 9 Lejonströmshallen
2013-11-17 15:00 1319131021 IBF Skellefteå - Citykamraterna BK 2 - 9 Lejonströmshallen
2013-11-20 21:10 1319131026 Citykamraterna BK - Skellefteå IBK /Utv 7 - 5 Lejonströmshallen
2013-11-23 13:00 1319131025 Guldstaden IBK - IBF Skellefteå 9 - 6 Lejonströmshallen
2013-11-23 13:00 1319131025 Guldstaden IBK - IBF Skellefteå 9 - 6 Lejonströmshallen
2013-11-24 15:30 1319131028 BK Solbacken - Kågedalens AIF 7 - 1 Lejonströmshallen
2013-11-24 16:00 1319131027 IK Rutin - Alhem FF 6 - 7 Anderstorpshallen
2013-11-30 11:00 1319131029 Skellefteå IBK /Utv - Guldstaden IBK 8 - 3 Lejonströmshallen
2013-12-01 14:00 1319131032 Alhem FF - Clemensnäs IF 8 - 6 Lejonströmshallen
2013-12-01 15:00 1319131030 IBF Skellefteå - BK Solbacken 4 - 11 Anderstorpshallen
2013-12-01 15:00 1319131030 IBF Skellefteå - BK Solbacken 4 - 11 Anderstorpshallen
2013-12-01 16:00 1319131031 Kågedalens AIF - IK Rutin 4 - 6 Lejonströmshallen
2013-12-04 20:00 1319131033 Guldstaden IBK - Citykamraterna BK 2 - 2 Lejonströmshallen
2013-12-04 20:40 1319131034 Clemensnäs IF - Kågedalens AIF 8 - 10 Örjanshallen
2013-12-04 21:10 1319131035 IK Rutin - IBF Skellefteå 9 - 9 Anderstorpshallen
2013-12-04 21:10 1319131035 IK Rutin - IBF Skellefteå 9 - 9 Anderstorpshallen
2013-12-07 11:00 1319131036 BK Solbacken - Skellefteå IBK /Utv 3 - 8 Anderstorpshallen
2013-12-11 21:10 1319131039 IK Rutin - Skellefteå IBK /Utv 4 - 3 Anderstorpshallen
2013-12-14 14:00 1319131038 Clemensnäs IF - IBF Skellefteå 15 - 4 Örjanshallen
2013-12-14 14:00 1319131038 Clemensnäs IF - IBF Skellefteå 15 - 4 Örjanshallen
2013-12-15 14:00 1319131040 BK Solbacken - Citykamraterna BK 7 - 6 Anderstorpshallen
2013-12-15 16:00 1319131037 Alhem FF - Kågedalens AIF 6 - 0 Lejonströmshallen
2013-12-16 21:10 1319131043 Skellefteå IBK /Utv - Clemensnäs IF 2 - 5 Lejonströmshallen
2013-12-18 19:40 1319131044 IBF Skellefteå - Alhem FF 6 - 9 Lejonströmshallen
2013-12-18 19:40 1319131044 IBF Skellefteå - Alhem FF 6 - 9 Lejonströmshallen
2013-12-18 21:10 1319131041 Guldstaden IBK - BK Solbacken 3 - 12 Anderstorpshallen
2013-12-18 21:15 1319131042 Citykamraterna BK - IK Rutin 8 - 4 Lejonströmshallen
2014-01-12 13:00 1319131048 IK Rutin - Guldstaden IBK 8 - 8 Anderstorpshallen
2014-01-12 15:00 1319131045 Kågedalens AIF - IBF Skellefteå 7 - 12 Lejonströmshallen
2014-01-12 15:00 1319131045 Kågedalens AIF - IBF Skellefteå 7 - 12 Lejonströmshallen
2014-01-14 20:40 1319131046 Alhem FF - Skellefteå IBK /Utv 7 - 3 Eddahallen
2014-02-17 21:10 1319131047 Clemensnäs IF - Citykamraterna BK 8 - 0 Anderstorpshallen
2014-01-18 14:00 1319131052 BK Solbacken - IK Rutin 7 - 5 Anderstorpshallen
2014-01-19 14:00 1319131049 Guldstaden IBK - Clemensnäs IF 3 - 4 Lejonströmshallen
2014-01-19 16:00 1319131050 Citykamraterna BK - Alhem FF 5 - 4 Lejonströmshallen
2014-01-23 21:10 1319131051 Skellefteå IBK /Utv - Kågedalens AIF 5 - 4 Anderstorpshallen
2014-01-22 20:00 1319131054 Kågedalens AIF - Citykamraterna BK 4 - 11 Lejonströmshallen
2014-01-25 11:30 1319131055 Alhem FF - Guldstaden IBK 2 - 6 Lejonströmshallen
2014-01-26 14:00 1319131056 Clemensnäs IF - BK Solbacken 6 - 7 Örjanshallen
2014-01-27 21:10 1319131053 IBF Skellefteå - Skellefteå IBK /Utv 6 - 5 Lejonströmshallen
2014-01-27 21:10 1319131053 IBF Skellefteå - Skellefteå IBK /Utv 6 - 5 Lejonströmshallen
2014-02-01 11:00 1319131058 Citykamraterna BK - IBF Skellefteå 6 - 4 Lejonströmshallen
2014-02-01 11:00 1319131058 Citykamraterna BK - IBF Skellefteå 6 - 4 Lejonströmshallen
2014-02-02 14:00 1319131059 IK Rutin - Clemensnäs IF 4 - 3 Anderstorpshallen
2014-02-02 16:00 1319131060 BK Solbacken - Alhem FF 5 - 5 Anderstorpshallen
2014-02-05 19:40 1319131057 Guldstaden IBK - Kågedalens AIF 7 - 5 Lejonströmshallen
2014-02-05 21:15 1319131061 Skellefteå IBK /Utv - Citykamraterna BK 3 - 5 Lejonströmshallen
2014-02-08 14:00 1319131062 IBF Skellefteå - Guldstaden IBK 6 - 7 Anderstorpshallen
2014-02-08 14:00 1319131062 IBF Skellefteå - Guldstaden IBK 6 - 7 Anderstorpshallen
2014-02-09 14:00 1319131064 Alhem FF - IK Rutin 12 - 9 Lejonströmshallen
2014-02-09 16:00 1319131063 Kågedalens AIF - BK Solbacken 2 - 6 Lejonströmshallen
2014-02-15 12:00 1319131068 BK Solbacken - IBF Skellefteå 10 - 4 Anderstorpshallen
2014-02-15 12:00 1319131068 BK Solbacken - IBF Skellefteå 10 - 4 Anderstorpshallen
2014-02-15 13:00 1319131065 Guldstaden IBK - Skellefteå IBK /Utv 22 - 2 Lejonströmshallen
2014-02-16 12:30 1319131066 Clemensnäs IF - Alhem FF 11 - 5 Eddahallen
2014-02-18 17:30 1319131067 IK Rutin - Kågedalens AIF 10 - 3 Lejonströmshallen
2014-02-19 19:40 1319131072 Kågedalens AIF - Clemensnäs IF 5 - 6 Lejonströmshallen
2014-02-19 21:10 1319131071 IBF Skellefteå - IK Rutin 4 - 11 Anderstorpshallen
2014-02-19 21:10 1319131071 IBF Skellefteå - IK Rutin 4 - 11 Anderstorpshallen
2014-02-19 21:15 1319131069 Citykamraterna BK - Guldstaden IBK 6 - 5 Lejonströmshallen
2014-02-20 20:40 1319131070 Skellefteå IBK /Utv - BK Solbacken 5 - 4 Anderstorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Citykamraterna BK 18 15 1 2 116-67 49 46
2. Guldstaden IBK 18 11 3 4 125-94 31 36
3. Alhem FF 18 10 3 5 124-110 14 33
4. BK Solbacken 18 10 2 6 122-94 28 32
5. IK Rutin 18 9 3 6 123-108 15 30
6. Clemensnäs IF 18 9 2 7 127-88 39 29
7. Skellefteå IBK / Utv 18 7 0 11 82-110 -28 21
8. IBF Skellefteå 16 2 3 11 93-136 -43 9
9. IBF Skellefteå 16 2 3 11 93-136 -43 9
10. Kågedalens AIF 18 3 0 15 79-141 -62 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 3 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-09-28 10:30 1319132002 Örnsköldsvik IBK /Utv - TGC IBK 9 - 5 Henrik Leek, Göran Norberg Jubileumshallen Teg
2013-09-28 11:00 1319132003 Täfteå IK - Hörnefors IF /Utv 7 - 7 Magnus Rutqvist, Viktor Grahn Sävaråhallen
2013-09-28 13:30 1319132005 IBF Dalen /Utv - Röbäcks IF 2 - 9 Anton Forsgren, Karl Andersson Musköten 1
2013-09-28 14:00 1319132004 Umeå City IBF - Obbola IK /Utv 10 - 5 Erik Westerlind, Tomas Hugosson Wallgren Umeå Energi Arena Öst
2013-10-01 19:45 1319132006 Röbäcks IF - Umeå City IBF 2 - 10 Anton Forsgren, Karl Andersson Elofssonhallen
2013-10-05 11:00 1319132007 Obbola IK /Utv - Täfteå IK 2 - 9 Mikael Lodesjö, Peter Poopuu Olasjöhallen
2013-10-06 13:30 1319132008 Hörnefors IF /Utv - Örnsköldsvik IBK /Utv 4 - 12 Therese Edin, Frida Nilsson Bråvallahallen
2013-10-06 13:30 1319132009 TGC IBK - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 5 Mats Erelund, Viktor Grahn Ersängshallen
2013-10-11 19:00 1319132014 Umeå City IBF - IBF Dalen /Utv 4 - 5 Erik Westerlind, Tomas Hugosson Wallgren Sporthushallen
2013-10-12 11:00 1319132013 Täfteå IK - Röbäcks IF 6 - 5 Niklas Lindmark, Mikael Lund Sävaråhallen
2013-10-12 13:30 1319132012 Örnsköldsvik IBK /Utv - Obbola IK /Utv 7 - 2 Fredrik Söderholm, Ivica Matanovic Jubileumshallen Teg
2013-10-12 16:00 1319132011 Gullänget-Kroksta IBS - Hörnefors IF /Utv 5 - 4 Fredrik Söderholm, Ivica Matanovic Jubileumshallen Teg
2013-10-20 11:00 1319132017 Röbäcks IF - Örnsköldsvik IBK /Utv 13 - 6 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Elofssonhallen
2013-10-20 11:00 1319132019 Hörnefors IF /Utv - TGC IBK 2 - 8 Viktor Grahn, Peter Poopuu Bråvallahallen
2013-10-20 12:30 1319132016 IBF Dalen /Utv - Täfteå IK 2 - 10 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Musköten 1
2013-10-20 15:30 1319132018 Obbola IK /Utv - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 7 Karl Andersson, Anton Forsgren Olasjöhallen
2013-10-26 10:00 1319132023 Täfteå IK - Umeå City IBF 5 - 5 Peter Poopuu, Viktor Grahn Sävaråhallen
2013-10-26 13:30 1319132021 Gullänget-Kroksta IBS - Röbäcks IF 6 - 14 Fredrik Söderholm, Maria Dahlin xxxxxx
2013-10-26 13:30 1319132022 Örnsköldsvik IBK /Utv - IBF Dalen /Utv 5 - 6 Kent Eriksson, Henrik Leek Jubileumshallen Teg
2013-10-27 12:30 1319132025 TGC IBK - Obbola IK /Utv 18 - 3 Viktor Grahn, Mathias Damgaard Sporthushallen
2013-10-30 20:00 1319132028 Röbäcks IF - TGC IBK 7 - 10 Peter Poopuu, Mikael Lodesjö Elofssonhallen
2013-11-01 19:00 1319132026 Umeå City IBF - Örnsköldsvik IBK /Utv 7 - 4 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Umeå Energi Arena Vatten
2013-11-02 15:00 1319132029 Obbola IK /Utv - Hörnefors IF /Utv 4 - 5 Therese Edin, Frida Nilsson Olasjöhallen
2013-11-03 13:00 1319132027 IBF Dalen /Utv - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 2 Mikael Lodesjö, Viktor Grahn Umeå Energi Arena Väst
2013-11-07 20:15 1319132034 Hörnefors IF /Utv - Röbäcks IF 3 - 13 Magnus Rutqvist, Mikael Lodesjö Bråvallahallen
2013-11-10 11:00 1319132031 Gullänget-Kroksta IBS - Umeå City IBF 4 - 9 Jon Forsberg, Göran Norberg xxxxxx
2013-11-10 11:00 1319132032 Örnsköldsvik IBK /Utv - Täfteå IK 1 - 14 Peter Hörnell, Martin Palm Jubileumshallen Teg
2013-11-10 11:00 1319132035 TGC IBK - IBF Dalen /Utv 8 - 9 Peter Poopuu, Magnus Rutqvist Ersängshallen
2013-11-15 18:15 1319132037 Umeå City IBF - TGC IBK 2 - 7 Mikael Lund, Niklas Lindmark Sporthushallen
2013-11-15 18:30 1319132039 Röbäcks IF - Obbola IK /Utv 3 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Elofssonhallen
2013-11-16 14:00 1319132036 Täfteå IK - Gullänget-Kroksta IBS 17 - 3 Niklas Lindmark, Mikael Lund Sävaråhallen
2013-11-16 14:00 1319132038 IBF Dalen /Utv - Hörnefors IF /Utv 6 - 4 Mathias Damgaard, Jimmy Fredin Musköten 1
2013-11-24 16:00 1319132044 Hörnefors IF /Utv - Umeå City IBF 2 - 8 Viktor Grahn, Magnus Rutqvist Bråvallahallen
2013-11-28 19:30 1319132041 Gullänget-Kroksta IBS - Örnsköldsvik IBK /Utv 5 - 5 Peter Hörnell, Martin Palm xxxxxx
2013-11-30 14:00 1319132043 Obbola IK /Utv - IBF Dalen /Utv 8 - 4 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Olasjöhallen
2013-11-30 14:00 1319132045 TGC IBK - Täfteå IK 4 - 7 Therese Edin, Frida Nilsson Ersängshallen
2013-12-06 18:15 1319132046 Röbäcks IF - IBF Dalen /Utv 6 - 8 Karl Andersson, Anton Forsgren Elofssonhallen
2013-12-08 12:30 1319132047 Obbola IK /Utv - Umeå City IBF 8 - 15 Peter Poopuu, Magnus Rutqvist Olasjöhallen
2013-12-08 13:30 1319132049 TGC IBK - Örnsköldsvik IBK /Utv 14 - 3 Therese Edin, Frida Nilsson Ersängshallen
2013-12-08 14:30 1319132048 Hörnefors IF /Utv - Täfteå IK 3 - 13 Karl Andersson, Anton Forsgren Bråvallahallen
2013-12-13 19:30 1319132051 Gullänget-Kroksta IBS - TGC IBK 5 - 11 Kent Eriksson, Göran Norberg xxxxxx
2013-12-14 13:30 1319132052 Örnsköldsvik IBK /Utv - Hörnefors IF /Utv 10 - 6 Maria Dahlin, Fredrik Söderholm Jubileumshallen Teg
2014-02-14 19:00 1319132054 Umeå City IBF - Röbäcks IF 9 - 1 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Umeå Energi Arena Öst
2014-02-14 20:15 1319132053 Täfteå IK - Obbola IK /Utv 12 - 4 Ulf Jönsson, Peter Poopuu Sävaråhallen
2014-01-08 20:15 1319132057 Röbäcks IF - Täfteå IK 4 - 8 Mats Erelund, Viktor Grahn Elofssonhallen
2014-01-11 10:00 1319132056 IBF Dalen /Utv - Umeå City IBF 4 - 11 Peter Poopuu, Magnus Rutqvist Musköten 1
2014-01-11 11:00 1319132058 Obbola IK /Utv - Örnsköldsvik IBK /Utv 5 - 5 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Olasjöhallen
2014-01-11 12:00 1319132059 Hörnefors IF /Utv - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 6 Mats Erelund, Viktor Grahn Bråvallahallen
2014-01-19 10:30 1319132065 TGC IBK - Hörnefors IF /Utv 18 - 2 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Ersängshallen
2014-01-19 11:00 1319132063 Täfteå IK - IBF Dalen /Utv 7 - 1 Ludwig Broadhall, Peter Poopuu Täftehallen
2014-01-19 13:30 1319132062 Örnsköldsvik IBK /Utv - Röbäcks IF 5 - 4 Göran Edlund, Mikael Berglund Jubileumshallen Teg
2014-01-19 14:00 1319132061 Gullänget-Kroksta IBS - Obbola IK /Utv 2 - 8 Fredrik Söderholm, Joakim Nydahl xxxxxx
2014-02-01 14:00 1319132068 Röbäcks IF - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 4 Frida Nilsson, Therese Jensen Elofssonhallen
2014-02-01 15:30 1319132066 Umeå City IBF - Täfteå IK 5 - 3 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Öst
2014-02-01 16:00 1319132067 IBF Dalen /Utv - Örnsköldsvik IBK /Utv 15 - 5 Tomas Hugosson Wallgren, Erik Westerlind Musköten 1
2014-02-02 10:30 1319132069 Obbola IK /Utv - TGC IBK 3 - 10 Mathias Damgaard, Jimmy Fredin Olasjöhallen
2014-02-07 18:00 1319132074 Hörnefors IF /Utv - Obbola IK /Utv 3 - 3 Karl Andersson, Anton Forsgren Bråvallahallen
2014-02-07 19:15 1319132075 TGC IBK - Röbäcks IF 6 - 5 Magnus Rutqvist, Thomas Jonsson Ersängshallen
2014-02-08 12:00 1319132071 Gullänget-Kroksta IBS - IBF Dalen /Utv 4 - 4 Martin Palm, Ivica Matanovic xxxxxx
2014-02-08 12:00 1319132072 Örnsköldsvik IBK /Utv - Umeå City IBF 3 - 11 Viktor Grahn, Göran Norberg Jubileumshallen Teg
2014-02-16 11:00 1319132078 IBF Dalen /Utv - TGC IBK 4 - 6 Viktor Grahn, Mats Erelund Musköten 1
2014-02-16 12:30 1319132076 Täfteå IK - Örnsköldsvik IBK /Utv 9 - 3 Ulf Stödberg, Bjarne Andersson Sävaråhallen
2014-02-16 14:00 1319132079 Röbäcks IF - Hörnefors IF /Utv 5 - 7 Niklas Lindmark, Mikael Lund Elofssonhallen
2014-02-16 16:30 1319132077 Umeå City IBF - Gullänget-Kroksta IBS 19 - 6 Karl Andersson, Anton Forsgren Sporthushallen
2014-02-21 19:30 1319132081 Gullänget-Kroksta IBS - Täfteå IK 5 - 6 Joakim Nydahl, Göran Edlund xxxxxx
2014-02-22 11:00 1319132085 TGC IBK - Umeå City IBF 5 - 7 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Vildmannahallen
2014-02-22 13:00 1319132084 Hörnefors IF /Utv - IBF Dalen /Utv 3 - 7 Thanasis Provatas, Rolf Eriksson Bråvallahallen
2014-02-27 20:00 1319132083 Obbola IK /Utv - Röbäcks IF 8 - 6 Anton Forsgren, Erik Westerlind Elofssonhallen
2014-02-28 19:30 1319132086 Örnsköldsvik IBK /Utv - Gullänget-Kroksta IBS 8 - 7 Andreas Nyman, Kent Eriksson Jubileumshallen Teg
2014-03-08 11:00 1319132087 Täfteå IK - TGC IBK 6 - 7 Magnus Rutqvist, Peter Poopuu Sävaråhallen
2014-03-08 11:00 1319132088 Umeå City IBF - Hörnefors IF /Utv 11 - 2 Niklas Lindmark, Mikael Lund Sporthushallen
2014-03-08 11:00 1319132089 IBF Dalen /Utv - Obbola IK /Utv 5 - 7 Viktor Grahn, Thanasis Provatas Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF 16 13 1 2 143-66 77 40
2. Täfteå IK 16 12 2 2 139-61 78 38
3. TGC IBK 16 12 0 4 144-79 65 36
4. IBF Dalen / Utv 16 8 1 7 88-99 -11 25
5. Örnsköldsvik IBK / Utv 16 6 2 8 91-127 -36 20
6. Obbola IK / Utv 16 5 3 8 81-121 -40 18
7. Röbäcks IF 16 5 0 11 104-102 2 15
8. Gullänget-Kroksta IBS 16 2 3 11 76-136 -60 9
9. Hörnefors IF / Utv 16 2 2 12 61-136 -75 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis