D3 (2013/14)

Gruppspel
D3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-09-20 20:00 1317230001 Strömsbro IF U - Storvreta IBK U 3 - 3 Rikard Karlsson, Magnus Undén Testebo Arena
2013-09-21 11:30 1317230003 Loke IBK - Hagunda IF 5 - 11 Jonas Nordqvist, Miodrag Djuric Allianshallen B
2013-09-22 12:30 1317230004 Stenhagens KK U - Bålsta FBC 1 - 4 Arvid Englund, Rikard Ohlström Stenhagen BoKC
2013-09-26 21:15 1317230006 Frötuna IBF - Alunda IBF U 5 - 6 Olle Isacsson, Pierre Engström Allianshallen C
2013-11-27 20:15 1317230005 Björklinge BK U - Enköpings IBK 2 - 6 Fabian Fahimi, Lars Halvarsson Allianshallen B
2013-09-27 20:00 1317230007 Strömsbro IF U - Hagunda IF 4 - 7 Jakob Westerlund, Johan Stefansson Testebo Arena
2013-09-28 16:15 1317230008 Bålsta FBC - IS Saga 6 - 4 Pierre Engström, Sarah Ejderskog Fridegårdsskolan
2013-09-29 15:00 1317230011 Storvreta IBK U - Björklinge BK U 2 - 2 Anders Ståhlberg, Simon Johansson Vattholma Sporthall
2013-09-29 16:00 1317230010 Alunda IBF U - Stenhagens KK U 7 - 4 Pontus Orebrand, Martin Holm Olandshallen
2013-11-10 12:45 1317230009 Enköpings IBK - Loke IBK 8 - 2 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson S:t Ilianshallen
2013-10-04 18:00 1317230018 Frötuna IBF - Enköpings IBK 4 - 4 Olivia Classon, Emma Holmqvist Allianshallen B
2013-10-04 20:00 1317230015 Loke IBK - Bålsta FBC 0 - 9 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Allianshallen B
2013-10-04 20:00 1317230017 Björklinge BK U - Alunda IBF U 3 - 1 Arvid Englund, Joakim Lönnberg Björklinge Sporthall
2013-10-05 12:30 1317230016 Stenhagens KK U - Hagunda IF 3 - 4 Christoffer Stenlund, Mattias Hernandez-Börjesson Stenhagen BoKC
2013-10-06 18:20 1317230014 IS Saga - Storvreta IBK U 2 - 5 Olle Isacsson, Pierre Engström Allianshallen A
2013-10-12 11:00 1317230023 Hagunda IF - Björklinge BK U 9 - 3 Ramin Navaee, Jonas Nordqvist Allianshallen A
2013-10-12 15:00 1317230019 Enköpings IBK - Strömsbro IF U 4 - 1 Tony Nyberg, Anders Ståhlberg S:t Ilianshallen
2013-10-12 16:15 1317230024 Bålsta FBC - Frötuna IBF 4 - 4 Martin Holm, Johan Hällström Fridegårdsskolan
2013-10-13 13:30 1317230021 Storvreta IBK U - Loke IBK 13 - 2 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Vattholma Sporthall
2013-10-13 16:00 1317230020 Alunda IBF U - IS Saga 0 - 1 Jan-Olov Cederholm, Bo Fallenius Olandshallen
2013-10-19 12:30 1317230028 Stenhagens KK U - Storvreta IBK U 2 - 3 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi Stenhagen BoKC
2013-10-19 16:45 1317230029 Björklinge BK U - Bålsta FBC 1 - 3 Mikael Rosenius, Mikael Eriksson Björklinge Sporthall
2013-10-20 10:10 1317230030 Frötuna IBF - Hagunda IF 4 - 6 Olivia Classon, Emma Holmqvist Allianshallen B
2013-10-20 12:00 1317230025 Strömsbro IF U - Alunda IBF U 12 - 3 Patrik Lau, Roger Morin
2013-10-20 17:30 1317230026 IS Saga - Enköpings IBK 2 - 7 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Allianshallen A
2013-10-26 16:15 1317230033 Bålsta FBC - Strömsbro IF U 3 - 3 Martin Gustafsson, Andreas Morelius Fridegårdsskolan
2013-10-27 14:20 1317230034 Enköpings IBK - Stenhagens KK U 4 - 2 Lennart Eilestam, Thomas Stenman S:t Ilianshallen
2013-10-27 16:00 1317230032 Alunda IBF U - Loke IBK 2 - 2 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Olandshallen
2013-10-27 17:40 1317230036 Storvreta IBK U - Frötuna IBF 8 - 7 Mattias Hernandez-Börjesson, Christer Andersson Vattholma Sporthall
2013-10-27 18:40 1317230031 Hagunda IF - IS Saga 11 - 1 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Allianshallen B
2013-11-03 11:00 1317230038 IS Saga - Björklinge BK U 5 - 3 Erik Palmertz, Jonas Nordqvist Allianshallen C
2013-11-03 13:00 1317230039 Frötuna IBF - Stenhagens KK U 8 - 3 Jonas Nordqvist, Erik Palmertz Allianshallen C
2013-11-08 20:00 1317230037 Strömsbro IF U - Loke IBK 19 - 0 Thomas Sterner, Per Linderdahl Testebo Arena
2013-11-09 16:00 1317230042 Bålsta FBC - Alunda IBF U 5 - 3 Erik Rosvall, Anton Kindlund Fridegårdsskolan
2013-11-10 15:10 1317230040 Storvreta IBK U - Hagunda IF 6 - 4 Olle Isacsson, Pierre Engström Vattholma Sporthall
2013-11-15 19:45 1317230044 Björklinge BK U - Strömsbro IF U 4 - 12 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Björklinge Sporthall
2013-11-16 14:50 1317230046 Enköpings IBK - Storvreta IBK U 2 - 5 Arvid Englund, Rikard Ohlström S:t Ilianshallen
2013-11-16 17:00 1317230048 Hagunda IF - Alunda IBF U 14 - 2 Anton Kindlund, Nikolina Bolander Allianshallen A
2013-11-17 16:40 1317230043 Stenhagens KK U - IS Saga 5 - 0 Miodrag Djuric, Ian Engblom Stenhagenskolans Sporthall
2013-11-17 18:20 1317230045 Loke IBK - Frötuna IBF 1 - 6 Thomas Tanskanen, Anders Leander Allianshallen A
2013-11-22 18:30 1317230049 Loke IBK - Björklinge BK U 0 - 7 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Allianshallen A
2013-11-22 20:00 1317230050 Strömsbro IF U - Stenhagens KK U 4 - 4 Per Linderdahl, Thomas Sterner Testebo Arena
2013-11-23 18:50 1317230053 Hagunda IF - Enköpings IBK 10 - 6 Carolina Svensson, Fabian Fahimi Fyrishov A
2013-11-24 15:00 1317230052 Storvreta IBK U - Bålsta FBC 9 - 5 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Vattholma Sporthall
2013-11-24 16:10 1317230051 IS Saga - Frötuna IBF 9 - 15 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Allianshallen C
2013-11-30 16:15 1317230059 Bålsta FBC - Hagunda IF 4 - 7 Miodrag Djuric, Ian Engblom Fridegårdsskolan
2013-12-01 08:30 1317230057 Frötuna IBF - Björklinge BK U 6 - 4 Lars Halvarsson, Pierre Engström Allianshallen A
2013-12-01 10:00 1317230060 Alunda IBF U - Enköpings IBK 4 - 2 Tony Nyberg, Miodrag Djuric Olandshallen
2013-12-02 19:15 1317230055 IS Saga - Strömsbro IF U 3 - 22 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi Bolandskolan
2013-12-06 18:45 1317230056 Stenhagens KK U - Loke IBK 4 - 2 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Stenhagen BoKC
2013-12-13 18:30 1317230062 Loke IBK - IS Saga 5 - 18 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Allianshallen A
2013-12-13 19:45 1317230063 Björklinge BK U - Stenhagens KK U 3 - 9 Martin Hallén Almroth, Simon Johansson Björklinge Sporthall
2013-12-13 20:00 1317230061 Strömsbro IF U - Frötuna IBF 4 - 5 Per Linderdahl, Richard Öhneskog Testebo Arena
2013-12-14 14:50 1317230066 Enköpings IBK - Bålsta FBC 2 - 2 Ian Engblom, Miodrag Djuric S:t Ilianshallen
2013-12-15 13:00 1317230064 Storvreta IBK U - Alunda IBF U 5 - 1 Mikael Eriksson, Arvid Englund Vattholma Sporthall
2014-01-11 16:00 1317230070 Bålsta FBC - Stenhagens KK U 3 - 3 Erik Rosvall, Fabian Fahimi Fridegårdsskolan
2014-01-11 16:45 1317230072 Alunda IBF U - Frötuna IBF 4 - 12 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Olandshallen
2014-01-12 12:30 1317230069 Hagunda IF - Loke IBK 16 - 3 Johan Hällström, Martin Holm Allianshallen A
2014-01-12 15:30 1317230067 Storvreta IBK U - Strömsbro IF U 4 - 7 Anders Holm, Jörgen Olsson Vattholma Sporthall
2014-02-27 20:00 1317230071 Enköpings IBK - Björklinge BK U 10 - 1 Christian Jensen, Theodor Jonsson S:t Ilianshallen
2014-01-17 18:30 1317230075 Loke IBK - Enköpings IBK 2 - 11 Fabian Fahimi, Simon Johansson Allianshallen A
2014-01-17 19:45 1317230077 Björklinge BK U - Storvreta IBK U 3 - 5 Oliver Halvarsson, David Wigfeldt Björklinge Sporthall
2014-01-18 12:30 1317230076 Stenhagens KK U - Alunda IBF U 12 - 3 Nikolina Bolander, Arvid Englund Stenhagen BoKC
2014-01-19 09:00 1317230074 IS Saga - Bålsta FBC 6 - 11 Sören Axelsson, Jimmy Löfgren Allianshallen A
2014-03-22 16:30 1317230073 Hagunda IF - Strömsbro IF U 8 - 0 Rikard Ohlström, Christoffer Stenlund Allianshallen A
2014-01-25 13:40 1317230084 Enköpings IBK - Frötuna IBF 5 - 4 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson S:t Ilianshallen
2014-01-25 16:00 1317230081 Bålsta FBC - Loke IBK 8 - 1 Christophe Ruziga, Arvid Englund Fridegårdsskolan
2014-01-26 12:40 1317230083 Alunda IBF U - Björklinge BK U 5 - 10 Anders Leander, Thomas Tanskanen Olandshallen
2014-01-26 16:00 1317230080 Storvreta IBK U - IS Saga 6 - 2 Martin Gustafsson, Andreas Morelius Vattholma Sporthall
2014-01-26 18:30 1317230082 Hagunda IF - Stenhagens KK U 4 - 2 David Wigfeldt, Theodor Jonsson Allianshallen A
2014-02-01 17:45 1317230089 Björklinge BK U - Hagunda IF 1 - 12 Lars Halvarsson, Oliver Halvarsson Björklinge Sporthall
2014-02-02 10:30 1317230090 Frötuna IBF - Bålsta FBC 3 - 5 Theodor Jonsson, David Wigfeldt Allianshallen A
2014-02-02 12:30 1317230086 IS Saga - Alunda IBF U 6 - 4 Simon Johansson, Martin Hallén Almroth Allianshallen A
2014-02-02 14:00 1317230085 Strömsbro IF U - Enköpings IBK 7 - 6 Johan Stefansson, Per Linderdahl Testebo Arena
2014-02-02 16:30 1317230087 Loke IBK - Storvreta IBK U 1 - 10 Martin Hallén Almroth, Simon Johansson Allianshallen A
2014-02-06 19:00 1317230094 Storvreta IBK U - Stenhagens KK U 5 - 5 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Vattholma Sporthall
2014-02-08 08:30 1317230096 Hagunda IF - Frötuna IBF 5 - 4 Martin Hallén Almroth, Simon Johansson Allianshallen A
2014-02-08 14:10 1317230092 Enköpings IBK - IS Saga 9 - 3 Anders Holm, Jörgen Olsson S:t Ilianshallen
2014-02-08 16:00 1317230095 Bålsta FBC - Björklinge BK U 6 - 4 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2014-02-09 14:00 1317230091 Alunda IBF U - Strömsbro IF U 4 - 4 Jörgen Olsson, Anders Holm Olandshallen
2014-02-14 20:15 1317230099 Strömsbro IF U - Bålsta FBC 5 - 6 Johan Stefansson, Karim Boudiaf Testebo Arena
2014-02-15 15:00 1317230100 Stenhagens KK U - Enköpings IBK 5 - 3 Roland Carlsson, Simon Johansson Stenhagen BoKC
2014-02-16 08:30 1317230102 Frötuna IBF - Storvreta IBK U 2 - 3 Oskar Wallin, Olle Isacsson Allianshallen A
2014-02-16 10:30 1317230097 IS Saga - Hagunda IF 1 - 3 Oskar Wallin, Olle Isacsson Allianshallen A
2014-02-16 12:30 1317230098 Loke IBK - Alunda IBF U 3 - 7 Michaela Pålsson, Sharee Russell Allianshallen A
2014-02-22 11:15 1317230104 Björklinge BK U - IS Saga 3 - 5 Christer Andersson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2014-02-22 14:30 1317230105 Stenhagens KK U - Frötuna IBF 5 - 1 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Stenhagen BoKC
2014-02-22 19:20 1317230106 Hagunda IF - Storvreta IBK U 3 - 4 Martin Gustafsson, Nikolina Bolander Allianshallen A
2014-02-23 15:10 1317230103 Loke IBK - Strömsbro IF U 4 - 6 Simon Johansson, Christer Andersson Allianshallen B
2014-02-23 16:00 1317230108 Alunda IBF U - Bålsta FBC 4 - 7 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Olandshallen
2014-02-23 20:30 1317230109 IS Saga - Stenhagens KK U 3 - 4 Lars Halvarsson, Oliver Halvarsson Allianshallen A
2014-03-01 16:00 1317230114 Alunda IBF U - Hagunda IF 1 - 6 Bengt Bolander, Nikolina Bolander Olandshallen
2014-03-01 17:15 1317230110 Strömsbro IF U - Björklinge BK U 7 - 3 Roger Morin, Daniel Östling Testebo Arena
2014-03-02 11:00 1317230111 Frötuna IBF - Loke IBK 9 - 4 Mikael Rosenius, Lars Halvarsson Allianshallen A
2014-03-02 12:00 1317230112 Storvreta IBK U - Enköpings IBK 5 - 3 Bengt Bolander, Nikolina Bolander Vattholma Sporthall
2014-03-07 18:30 1317230117 Frötuna IBF - IS Saga 4 - 1 Arvid Englund, Rikard Ohlström Allianshallen A
2014-03-07 20:15 1317230115 Björklinge BK U - Loke IBK 2 - 6 Anton Kindlund, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2014-03-08 16:00 1317230118 Bålsta FBC - Storvreta IBK U 2 - 8 Fabian Fahimi, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2014-03-08 17:00 1317230119 Enköpings IBK - Hagunda IF 7 - 6 Lennart Eilestam, Thomas Stenman S:t Ilianshallen
2014-03-09 17:00 1317230116 Stenhagens KK U - Strömsbro IF U 7 - 2 Oliver Halvarsson, Nikolina Bolander Stenhagenskolans Sporthall
2014-03-14 20:15 1317230121 Strömsbro IF U - IS Saga 10 - 4 Daniel Östling, Roger Morin Testebo Arena
2014-03-15 08:30 1317230122 Loke IBK - Stenhagens KK U 4 - 7 Lars Halvarsson, Fabian Fahimi Allianshallen A
2014-03-15 10:30 1317230125 Hagunda IF - Bålsta FBC 6 - 4 Lars Halvarsson, Fabian Fahimi Allianshallen A
2014-03-15 14:30 1317230123 Björklinge BK U - Frötuna IBF 4 - 6 Per Ericsson, Per-Olof Svensson Björklinge Sporthall
2014-03-16 14:00 1317230126 Enköpings IBK - Alunda IBF U 6 - 3 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi S:t Ilianshallen
2014-03-22 16:00 1317230129 Stenhagens KK U - Björklinge BK U 4 - 2 Ramin Navaee, Jonas Nordqvist Stenhagen BoKC
2014-03-22 16:00 1317230130 Alunda IBF U - Storvreta IBK U 4 - 3 Thomas Tanskanen, Anders Leander Olandshallen
2014-03-22 16:00 1317230132 Bålsta FBC - Enköpings IBK 2 - 6 Erik Rosvall, Fabian Fahimi Fridegårdsskolan
2014-03-23 10:30 1317230128 IS Saga - Loke IBK 5 - 5 Anders Leander, Michaela Pålsson Allianshallen A
2014-03-23 12:30 1317230127 Frötuna IBF - Strömsbro IF U 5 - 2 Mikael Rosenius, Fabian Fahimi Allianshallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hagunda IF 20 17 0 3 152-65 87 51
2. Storvreta IBK U 20 15 3 2 112-62 50 48
3. Enköpings IBK 20 12 2 6 111-72 39 38
4. Bålsta FBC 20 11 4 5 99-80 19 37
5. Stenhagens KK U 20 10 3 7 91-69 22 33
6. Frötuna IBF 20 10 2 8 114-87 27 32
7. Strömsbro IF U 20 9 4 7 134-87 47 31
8. Alunda IBF U 20 5 2 13 68-122 -54 17
9. IS Saga 20 5 1 14 81-138 -57 16
10. Björklinge BK U 20 3 1 16 65-119 -54 10
11. Loke IBK 20 1 2 17 52-178 -126 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis