Damer Division 2 (2013/14)

Gruppspel
Damer Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-10-11 19:30 1316220002 IFK Mariefred - IK Standard 6 - 7 Guy Fromholz, Tommy Nyring Mariefreds Sporthall
2013-10-13 12:00 1316220001 Kolpenäs IBF - Nykvarns IF U 1 - 8 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Hölö Allaktivitetshall
2013-10-13 18:00 1316220003 Katrineholms IBF - Onyx IBS 2 - 5 Admir Brkic, Sigge Maurer Duveholmshallen
2013-10-19 11:45 1316220007 Onyx IBS - IFK Mariefred 12 - 1 Jonas Holm, Christian Johnsson Ramdalens Sportcenter
2013-10-19 12:00 1316220008 IK Standard - Kolpenäs IBF 4 - 7 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Hållstahallen
2013-10-19 15:00 1316220006 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 15 - 2 Mika Ristanen, Guy Fromholz Hedebyhallen
2013-10-25 19:00 1316220009 Nykvarns IF U - IK Standard 8 - 1 Szilvia Schmidt, Dennis Schmidt Björkestahallen
2013-10-25 19:30 1316220011 IFK Mariefred - Trosa Edanö IBK 1 - 15 Andreas Roos, Mats Jernmo Mariefreds Sporthall
2013-10-25 20:00 1316220012 Katrineholms IBF - IFK Gnesta 8 - 3 Ivan Wahlström, Henrik Ibjer Duveholmshallen
2013-10-27 14:15 1316220010 Kolpenäs IBF - Onyx IBS 5 - 7 Guy Fromholz, Mika Ristanen Hölö Allaktivitetshall
2013-11-01 19:30 1316220013 IFK Mariefred - Nykvarns IF U 3 - 22 Christian Johnsson, Tommy Nyring Mariefreds Sporthall
2013-11-02 13:00 1316220016 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 2 - 6 Szilvia Schmidt, Dennis Schmidt Frejahallen
2013-11-03 16:00 1316220014 Katrineholms IBF - Kolpenäs IBF 9 - 3 Christian Johnsson, Tommy Nyring Duveholmshallen
2013-11-09 14:00 1316220019 IK Standard - Katrineholms IBF 6 - 10 Tommy Nyring, Mats Jernmo Hållstahallen
2013-11-10 17:15 1316220020 Nykvarns IF U - IFK Gnesta 21 - 2 Henrik Ibjer, Björn Landin Björkestahallen
2013-11-10 19:15 1316220017 Kolpenäs IBF - IFK Mariefred 13 - 3 Mats Jernmo, Andreas Roos Hölö Allaktivitetshall
2013-11-16 12:30 1316220024 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 7 - 2 Andreas Roos, Mats Jernmo Hedebyhallen
2013-11-16 16:30 1316220023 IFK Gnesta - IK Standard 7 - 8 Mika Ristanen, Guy Fromholz Frejahallen
2013-11-17 19:30 1316220021 Katrineholms IBF - Nykvarns IF U 3 - 4 Andreas Roos, Mats Jernmo Duveholmshallen
2013-11-22 19:30 1316220025 IFK Mariefred - Katrineholms IBF 1 - 12 Tommy Nyring, Dennis Wagermark Mariefreds Sporthall
2013-11-24 14:00 1316220026 Onyx IBS - IFK Gnesta 7 - 4 Dennis Schmidt, Szilvia Schmidt Nyköpings Sporthall
2013-11-24 16:00 1316220028 Nykvarns IF U - Trosa Edanö IBK 6 - 6 Henrik Ibjer, Björn Landin Björkestahallen
2013-11-30 11:15 1316220031 Trosa Edanö IBK - Kolpenäs IBF 14 - 3 Jonas Holm, Christer Avasjö Hedebyhallen
2013-11-30 13:00 1316220032 Onyx IBS - IK Standard 7 - 3 Andreas Roos, Mats Jernmo Ramdalens Sportcenter
2013-11-30 14:00 1316220030 IFK Gnesta - IFK Mariefred 10 - 1 Guy Fromholz, Mika Ristanen Frejahallen
2013-12-07 12:00 1316220035 IK Standard - Trosa Edanö IBK 1 - 15 Jan Berg, Andreas Roos Hållstahallen
2013-12-07 14:30 1316220033 Kolpenäs IBF - IFK Gnesta 4 - 9 Mika Ristanen, Guy Fromholz Hölö Allaktivitetshall
2013-12-07 16:45 1316220036 Nykvarns IF U - Onyx IBS 5 - 4 Dennis Schmidt, Richard Himberg Björkestahallen
2013-12-20 19:00 1316220040 Nykvarns IF U - Kolpenäs IBF 16 - 3 Mats Jernmo, Szilvia Schmidt Björkestahallen
2013-12-21 12:00 1316220039 IK Standard - IFK Mariefred 7 - 2 Andreas Roos, Mats Jernmo Hållstahallen
2013-12-21 13:00 1316220038 Onyx IBS - Katrineholms IBF 3 - 4 e.förl. Henrik Ibjer, Björn Landin Nyköpings Sporthall
2014-01-10 19:30 1316220042 IFK Mariefred - Onyx IBS 5 - 9 Szilvia Schmidt, Dennis Schmidt Mariefreds Sporthall
2014-01-11 12:00 1316220041 Kolpenäs IBF - IK Standard 7 - 7 Mats Jernmo, Andreas Roos Hölö Allaktivitetshall
2014-01-12 19:30 1316220043 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 2 - 3 Mika Ristanen, Guy Fromholz Duveholmshallen
2014-01-18 12:00 1316220048 IK Standard - Nykvarns IF U 4 - 3 Christer Avasjö, Jonas Holm Hållstahallen
2014-01-18 12:45 1316220047 Onyx IBS - Kolpenäs IBF 9 - 3 David Nilsson, Tommy Nyring Ramdalens Sportcenter
2014-01-18 14:00 1316220045 IFK Gnesta - Katrineholms IBF 10 - 11 Jan Berg, Göran Engfors Frejahallen
2014-01-18 16:00 1316220046 Trosa Edanö IBK - IFK Mariefred 12 - 1 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Hedebyhallen
2014-01-24 19:00 1316220052 Nykvarns IF U - IFK Mariefred 15 - 4 Szilvia Schmidt, Dennis Schmidt Björkestahallen
2014-01-25 13:00 1316220050 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 13 - 2 Dennis Schmidt, Szilvia Schmidt Hedebyhallen
2014-01-25 13:30 1316220049 Kolpenäs IBF - Katrineholms IBF 5 - 9 Tommy Nyring, David Nilsson Hölö Allaktivitetshall
2014-01-31 19:30 1316220053 IFK Mariefred - Kolpenäs IBF 7 - 8 Szilvia Schmidt, Richard Himberg Mariefreds Sporthall
2014-02-02 16:00 1316220054 Katrineholms IBF - IK Standard 6 - 5 Richard Himberg, Andreas Roos Duveholmshallen
2014-02-08 13:00 1316220056 IFK Gnesta - Nykvarns IF U 1 - 10 Andreas Roos, Mats Jernmo Frejahallen
2014-02-15 12:00 1316220059 IK Standard - IFK Gnesta 10 - 1 Jouni Kekkonen, Peter Palmelius Hållstahallen
2014-02-15 14:15 1316220060 Nykvarns IF U - Katrineholms IBF 1 - 6 Andreas Roos, Mats Jernmo Björkestahallen
2014-02-15 15:00 1316220058 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 4 - 4 Dennis Schmidt, Szilvia Schmidt Ramdalens Sportcenter
2014-02-21 20:00 1316220061 Katrineholms IBF - IFK Mariefred 15 - 3 Mats Jernmo, Andreas Roos Duveholmshallen
2014-02-22 14:30 1316220064 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF U 3 - 2 e.förl. Guy Fromholz, Mika Ristanen Hedebyhallen
2014-02-22 15:30 1316220063 IFK Gnesta - Onyx IBS 8 - 4 Christer Avasjö, Jouni Kekkonen Frejahallen
2014-03-01 12:00 1316220068 IK Standard - Onyx IBS 6 - 5 Tommy Nyring, David Nilsson Hållstahallen
2014-03-01 16:00 1316220066 IFK Mariefred - IFK Gnesta 4 - 2 David Nilsson, Tommy Nyring Mariefreds Sporthall
2014-03-01 16:30 1316220065 Kolpenäs IBF - Trosa Edanö IBK 3 - 7 Jonas Holm, Christer Avasjö Hölö Allaktivitetshall
2014-03-08 14:15 1316220070 IFK Gnesta - Kolpenäs IBF 5 - 5 Tommy Nyring, David Nilsson Frejahallen
2014-03-08 15:00 1316220072 Onyx IBS - Nykvarns IF U 3 - 8 Mats Jernmo, Andreas Roos Nyköpings Sporthall
2014-03-08 16:30 1316220071 Trosa Edanö IBK - IK Standard 9 - 1 Henrik Ibjer, Björn Landin Hedebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Trosa Edanö IBK 14 11 3 (1) 0 129-32 97 37
2. Nykvarns IF U 14 10 2 (0) 2 129-44 85 32
3. Katrineholms IBF 14 9 1 (1) 4 99-67 32 29
4. Onyx IBS 14 7 2 (0) 5 81-65 16 23
5. IK Standard 14 6 1 (0) 7 70-93 -23 19
6. Kolpenäs IBF 14 3 2 (0) 9 70-114 -44 11
7. IFK Gnesta 14 3 1 (0) 10 66-112 -46 10
8. IFK Mariefred 14 1 0 (0) 13 42-159 -117 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis