Herrar Division 4 (2013/14)

Gruppspel
Herrar Division 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-10-11 19:00 1316140005 Kvarnen IF u - Katrineholms IBF U 3 - 8 Mats Hällgren Björkestahallen
2013-10-12 11:30 1316140003 Strängnäs IBK U - Järna SK Hölö Järna IB U 8 - 3 Guy Fromholz, Ivan Wahlström Thomas Arena
2013-10-12 13:00 1316140004 Trosa Edanö IBF - IK Standard U 15 - 2 Mathias Lindvall, Arne Brattehag Hedebyhallen
2013-10-12 15:00 1316140002 Malmköpings IBF - IFK Mariefred u 8 - 2 Göran Engfors, Jan Berg Malmköpings Sporthall
2013-10-12 19:30 1316140006 IFK Gnesta U - Galagowear FBC Södertälje 4 - 7 Richard Himberg, Kristoffer Eriksson Frejahallen
2013-10-18 19:00 1316140009 Katrineholms IBF U - Strängnäs IBK U 2 - 10 Guy Fromholz, Håkan Rask Valla Sporthall
2013-10-19 16:00 1316140008 IK Standard U - Malmköpings IBF 6 - 8 Mathias Lindvall, Arne Brattehag Hållstahallen
2013-10-19 16:00 1316140012 IFK Mariefred u - IFK Gnesta U 9 - 8 Christian Johnsson, Jan Berg Mariefreds Sporthall
2013-10-19 16:45 1316140007 Järna SK Hölö Järna IB U - IBF Rosenlund 5 - 6 Richard Himberg, Jonathan Varli Hölö Allaktivitetshall
2013-10-20 18:30 1316140010 Galagowear FBC Södertälje - Trosa Edanö IBF 3 - 5 Jonas Holm, Christer Avasjö Wasa Sporthall
2013-10-26 13:00 1316140013 IBF Rosenlund - IFK Mariefred u 9 - 4 Mika Ristanen, Guy Fromholz Enehallen
2013-10-26 14:00 1316140016 Trosa Edanö IBF - Järna SK Hölö Järna IB U 23 - 4 Henrik Ibjer, Björn Landin Hedebyhallen
2013-10-26 14:30 1316140015 Strängnäs IBK U - IK Standard U 11 - 3 Mathias Lindvall, Mikael Celik Thomas Arena
2013-10-26 15:45 1316140018 IFK Gnesta U - Katrineholms IBF U 8 - 9 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Frejahallen
2013-10-27 18:45 1316140017 Kvarnen IF u - Galagowear FBC Södertälje 6 - 10 Jonathan Varli, Richard Himberg Björkestahallen
2013-11-02 14:00 1316140022 IFK Mariefred u - Trosa Edanö IBF 2 - 16 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Mariefreds Sporthall
2013-11-02 14:00 1316140024 IK Standard U - IFK Gnesta U 1 - 4 Martin Dalsgard, Martin Morén Hållstahallen
2013-11-02 15:30 1316140020 Galagowear FBC Södertälje - Malmköpings IBF 7 - 4 Sigge Maurer, Mathias Lindvall Wasa Sporthall
2013-11-02 15:30 1316140023 Järna SK Hölö Järna IB U - Kvarnen IF u 8 - 3 Mikael Celik, Josef Celik Enehallen
2013-11-03 10:00 1316140019 Katrineholms IBF U - IBF Rosenlund 5 - 5 Sigge Maurer, Mathias Lindvall Valla Sporthall
2013-11-09 11:30 1316140027 Strängnäs IBK U - IFK Mariefred u 5 - 0 Göran Engfors, Jan Berg Thomas Arena
2013-11-09 13:00 1316140025 IBF Rosenlund - Galagowear FBC Södertälje 6 - 3 Christer Avasjö, Jonas Holm Enehallen
2013-11-09 15:00 1316140026 Malmköpings IBF - Katrineholms IBF U 6 - 7 Dennis Wagermark, Therese Jonsson Malmköpings Sporthall
2013-11-09 19:45 1316140030 IFK Gnesta U - Järna SK Hölö Järna IB U 4 - 3 Tommy Nyring, Mats Hällgren Frejahallen
2013-11-10 19:45 1316140029 Kvarnen IF u - IK Standard U 5 - 10 Björn Landin, Henrik Ibjer Björkestahallen
2013-11-15 19:00 1316140035 Kvarnen IF u - IFK Mariefred u 3 - 4 Arne Brattehag, Mathias Lindvall Björkestahallen
2013-11-16 11:30 1316140031 Järna SK Hölö Järna IB U - Malmköpings IBF 8 - 9 Jonas Holm, Christer Avasjö Hölö Allaktivitetshall
2013-11-16 14:00 1316140033 IK Standard U - IBF Rosenlund 5 - 4 Martin Morén, Martin Dalsgard Hållstahallen
2013-11-17 16:30 1316140032 Galagowear FBC Södertälje - Strängnäs IBK U 7 - 9 Arne Brattehag, Richard Himberg Wasa Sporthall
2013-11-20 19:20 1316140034 Katrineholms IBF U - Trosa Edanö IBF 3 - 11 Martin Dalsgard, Martin Morén Valla Sporthall
2013-11-23 13:00 1316140037 IBF Rosenlund - Strängnäs IBK U 5 - 14 Sigge Maurer, Mathias Lindvall Enehallen
2013-11-23 15:00 1316140038 Malmköpings IBF - Kvarnen IF u 8 - 5 Sigge Maurer, Mathias Lindvall Malmköpings Sporthall
2013-11-23 16:00 1316140042 IK Standard U - Galagowear FBC Södertälje 7 - 7 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Hållstahallen
2013-11-23 17:30 1316140039 IFK Gnesta U - Trosa Edanö IBF 6 - 12 Sigge Maurer, Mathias Lindvall Frejahallen
2013-11-24 17:30 1316140041 IFK Mariefred u - Katrineholms IBF U 9 - 14 Tommy Nyring, Dennis Wagermark Mariefreds Sporthall
2013-11-30 11:30 1316140045 Strängnäs IBK U - IFK Gnesta U 8 - 9 Josef Celik, Mikael Celik Thomas Arena
2013-11-30 15:00 1316140048 Järna SK Hölö Järna IB U - Galagowear FBC Södertälje 3 - 16 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Hölö Allaktivitetshall
2013-11-30 15:15 1316140043 Trosa Edanö IBF - Malmköpings IBF 19 - 6 Björn Landin, Henrik Ibjer Hedebyhallen
2013-12-01 18:00 1316140047 IFK Mariefred u - IK Standard U 6 - 16 Martin Morén, Martin Dalsgard Mariefreds Sporthall
2013-12-01 19:30 1316140044 Kvarnen IF u - IBF Rosenlund 6 - 4 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Björkestahallen
2013-12-07 12:45 1316140053 Järna SK Hölö Järna IB U - Katrineholms IBF U 8 - 7 Josef Celik, Mikael Celik Hölö Allaktivitetshall
2013-12-07 13:00 1316140050 IBF Rosenlund - Trosa Edanö IBF 4 - 13 Arne Brattehag, Sigge Maurer Enehallen
2013-12-07 15:00 1316140051 Malmköpings IBF - IFK Gnesta U 5 - 3 Mathias Lindvall, Mats Hällgren Malmköpings Sporthall
2013-12-07 15:30 1316140049 Strängnäs IBK U - Kvarnen IF u 7 - 2 David Nilsson, Tommy Nyring Karinslundshallen
2013-12-08 15:15 1316140054 Galagowear FBC Södertälje - IFK Mariefred u 13 - 4 Sigge Maurer, Arne Brattehag Wasa Sporthall
2013-12-14 15:00 1316140056 Trosa Edanö IBF - Strängnäs IBK U 19 - 7 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Hedebyhallen
2013-12-14 15:30 1316140057 IFK Gnesta U - Kvarnen IF u 7 - 6 Josef Celik, Mikael Celik Frejahallen
2013-12-14 16:00 1316140059 IK Standard U - Järna SK Hölö Järna IB U 11 - 2 Martin Dalsgard, Sigge Maurer Hållstahallen
2013-12-15 15:30 1316140060 Galagowear FBC Södertälje - Katrineholms IBF U 11 - 7 Björn Landin, Henrik Ibjer Wasa Sporthall
2013-12-15 16:30 1316140055 Malmköpings IBF - IBF Rosenlund 6 - 2 Göran Engfors, Jan Berg Malmköpings Sporthall
2013-12-20 19:00 1316140066 Katrineholms IBF U - IK Standard U 6 - 2 Martin Dalsgard, Martin Morén Valla Sporthall
2013-12-21 13:00 1316140061 IBF Rosenlund - IFK Gnesta U 6 - 4 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Enehallen
2013-12-21 14:30 1316140065 Järna SK Hölö Järna IB U - IFK Mariefred u 8 - 2 Sigge Maurer, Arne Brattehag Hölö Allaktivitetshall
2013-12-22 16:00 1316140062 Strängnäs IBK U - Malmköpings IBF 15 - 6 Arne Brattehag, Mathias Lindvall Thomas Arena
2013-12-22 16:00 1316140063 Kvarnen IF u - Trosa Edanö IBF 3 - 7 Richard Himberg, Mikael Celik Björkestahallen
2014-01-03 20:00 1316140071 Katrineholms IBF U - Kvarnen IF u 5 - 4 Göran Engfors, Jan Berg Valla Sporthall
2014-01-04 13:00 1316140069 Järna SK Hölö Järna IB U - Strängnäs IBK U 4 - 14 Mikael Celik, Josef Celik Hölö Allaktivitetshall
2014-01-04 13:00 1316140072 Galagowear FBC Södertälje - IFK Gnesta U 6 - 3 Björn Landin, Mathias Lindvall Wasa Sporthall
2014-01-04 14:00 1316140070 IK Standard U - Trosa Edanö IBF 5 - 9 Christer Avasjö, Guy Fromholz Hållstahallen
2014-01-05 18:00 1316140068 IFK Mariefred u - Malmköpings IBF 3 - 18 Josef Celik, Mikael Celik Mariefreds Sporthall
2014-01-11 11:30 1316140075 Strängnäs IBK U - Katrineholms IBF U 7 - 6 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Thomas Arena
2014-01-11 13:00 1316140073 IBF Rosenlund - Järna SK Hölö Järna IB U 6 - 3 Guy Fromholz, Mats Hällgren Enehallen
2014-01-11 13:30 1316140076 Trosa Edanö IBF - Galagowear FBC Södertälje 9 - 9 David Nilsson, Tommy Nyring Hedebyhallen
2014-01-11 15:00 1316140074 Malmköpings IBF - IK Standard U 8 - 1 Jan Berg, Joakim Lindkvist Malmköpings Sporthall
2014-01-11 15:45 1316140078 IFK Gnesta U - IFK Mariefred u 12 - 5 Arne Brattehag, Sigge Maurer Frejahallen
2014-01-17 20:00 1316140084 Katrineholms IBF U - IFK Gnesta U 11 - 9 Arne Brattehag, Sigge Maurer Valla Sporthall
2014-01-18 14:15 1316140082 Järna SK Hölö Järna IB U - Trosa Edanö IBF 2 - 20 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Hölö Allaktivitetshall
2014-01-18 16:00 1316140081 IK Standard U - Strängnäs IBK U 10 - 3 Jonas Holm, Christer Avasjö Hållstahallen
2014-01-19 15:30 1316140083 Galagowear FBC Södertälje - Kvarnen IF u 7 - 1 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Wasa Sporthall
2014-01-19 18:00 1316140079 IFK Mariefred u - IBF Rosenlund 4 - 10 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Mariefreds Sporthall
2014-01-25 13:00 1316140085 IBF Rosenlund - Katrineholms IBF U 6 - 3 Arne Brattehag, Sigge Maurer Enehallen
2014-01-25 13:00 1316140090 IFK Gnesta U - IK Standard U 12 - 9 Mika Ristanen, Guy Fromholz Frejahallen
2014-01-25 15:00 1316140086 Malmköpings IBF - Galagowear FBC Södertälje 7 - 5 Mikael Celik, Martin Morén Malmköpings Sporthall
2014-01-25 15:00 1316140088 Trosa Edanö IBF - IFK Mariefred u 15 - 0 Sigge Maurer, Arne Brattehag Hedebyhallen
2014-01-26 18:15 1316140089 Kvarnen IF u - Järna SK Hölö Järna IB U 9 - 4 Andreas Roos, Mats Jernmo Björkestahallen
2014-01-31 20:00 1316140092 Katrineholms IBF U - Malmköpings IBF 3 - 6 Sigge Maurer, Christian Johnsson Valla Sporthall
2014-02-01 13:15 1316140091 Galagowear FBC Södertälje - IBF Rosenlund 10 - 1 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Wasa Sporthall
2014-02-01 16:00 1316140095 IK Standard U - Kvarnen IF u 13 - 4 Mats Jernmo, Andreas Roos Hållstahallen
2014-02-01 17:15 1316140096 Järna SK Hölö Järna IB U - IFK Gnesta U 4 - 7 Mathias Lindvall, Sigge Maurer Hölö Allaktivitetshall
2014-02-02 17:00 1316140093 IFK Mariefred u - Strängnäs IBK U 4 - 19 Mathias Lindvall, Mats Hällgren Mariefreds Sporthall
2014-02-08 13:00 1316140098 Strängnäs IBK U - Galagowear FBC Södertälje 3 - 8 Mats Hällgren, Sigge Maurer Thomas Arena
2014-02-08 13:15 1316140100 Trosa Edanö IBF - Katrineholms IBF U 18 - 2 Dennis Wagermark, Tommy Nyring Hedebyhallen
2014-02-08 15:00 1316140097 Malmköpings IBF - Järna SK Hölö Järna IB U 11 - 3 Mathias Lindvall, Christian Johnsson Malmköpings Sporthall
2014-02-09 14:00 1316140099 IBF Rosenlund - IK Standard U 6 - 5 Mathias Lindvall, Mats Hällgren Wasa Sporthall
2014-02-09 18:00 1316140101 IFK Mariefred u - Kvarnen IF u 4 - 9 Christer Avasjö, Jonas Holm Mariefreds Sporthall
2014-02-14 20:00 1316140107 Katrineholms IBF U - IFK Mariefred u 14 - 0 Sigge Maurer, Martin Dalsgard Valla Sporthall
2014-02-15 14:30 1316140103 Strängnäs IBK U - IBF Rosenlund 10 - 6 Josef Celik, Mikael Celik Thomas Arena
2014-02-16 13:15 1316140108 Galagowear FBC Södertälje - IK Standard U 5 - 1 Mathias Lindvall, Mikael Celik Wasa Sporthall
2014-02-16 18:15 1316140104 Kvarnen IF u - Malmköpings IBF 4 - 14 Christian Johnsson, Richard Himberg Björkestahallen
2014-02-25 20:30 1316140105 Trosa Edanö IBF - IFK Gnesta U 17 - 4 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2014-02-22 13:00 1316140110 IBF Rosenlund - Kvarnen IF u 5 - 4 Tommy Nyring, Mats Jernmo Enehallen
2014-02-22 15:00 1316140109 Malmköpings IBF - Trosa Edanö IBF 5 - 11 Dennis Wagermark, Göran Engfors Malmköpings Sporthall
2014-02-22 16:00 1316140113 IK Standard U - IFK Mariefred u 5 - 5 Sigge Maurer, Arne Brattehag Hållstahallen
2014-02-22 17:45 1316140111 IFK Gnesta U - Strängnäs IBK U 2 - 5 Christer Avasjö, Jouni Kekkonen Frejahallen
2014-02-23 16:30 1316140114 Galagowear FBC Södertälje - Järna SK Hölö Järna IB U 15 - 2 Christian Johnsson, Jouni Kekkonen Wasa Sporthall
2014-02-28 20:00 1316140119 Katrineholms IBF U - Järna SK Hölö Järna IB U 6 - 4 Felix Lange, Claes Knutsson Valla Sporthall
2014-03-01 16:00 1316140116 Trosa Edanö IBF - IBF Rosenlund 15 - 1 Björn Landin, Henrik Ibjer Hedebyhallen
2014-03-01 17:00 1316140117 IFK Gnesta U - Malmköpings IBF 10 - 6 Richard Himberg, Christian Johnsson Frejahallen
2014-03-02 13:00 1316140120 IFK Mariefred u - Galagowear FBC Södertälje 2 - 12 Mathias Lindvall, Mats Hällgren Hammarens IP
2014-03-02 15:45 1316140115 Kvarnen IF u - Strängnäs IBK U 4 - 6 Christian Johnsson, Richard Himberg Björkestahallen
2014-03-07 20:00 1316140126 Katrineholms IBF U - Galagowear FBC Södertälje 5 - 9 Sigge Maurer, Martin Morén Valla Sporthall
2014-03-08 12:00 1316140122 Strängnäs IBK U - Trosa Edanö IBF 9 - 18 Martin Morén, Martin Dalsgard Thomas Arena
2014-03-08 12:30 1316140125 Järna SK Hölö Järna IB U - IK Standard U 3 - 3 Christer Avasjö, Jonas Holm Hölö Allaktivitetshall
2014-03-08 13:00 1316140121 IBF Rosenlund - Malmköpings IBF 6 - 6 Mathias Lindvall, Mats Hällgren Enehallen
2014-03-08 17:45 1316140123 Kvarnen IF u - IFK Gnesta U 5 - 13 Jonathan Varli, Richard Himberg Björkestahallen
2014-03-14 19:00 1316140132 IK Standard U - Katrineholms IBF U 9 - 7 Mats Hällgren, Mathias Lindvall Hållstahallen
2014-03-15 14:15 1316140127 IFK Gnesta U - IBF Rosenlund 11 - 5 Christer Avasjö, Jonas Holm Frejahallen
2014-03-15 15:00 1316140128 Malmköpings IBF - Strängnäs IBK U 8 - 5 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Malmköpings Sporthall
2014-03-15 16:15 1316140129 Trosa Edanö IBF - Kvarnen IF u 27 - 0 Göran Engfors, Jan Berg Hedebyhallen
2014-03-16 15:45 1316140131 IFK Mariefred u - Järna SK Hölö Järna IB U 5 - 1 Henrik Ibjer, Björn Landin Hammarens IP
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Trosa Edanö IBF 20 19 1 0 299-77 222 58
2. Galagowear FBC Södertälje 20 14 2 4 170-89 81 44
3. Strängnäs IBK U 20 14 0 6 175-126 49 42
4. Malmköpings IBF 20 13 1 6 155-125 30 40
5. IFK Gnesta U 20 10 0 10 140-139 1 30
6. IBF Rosenlund 20 9 2 9 103-136 -33 29
7. Katrineholms IBF U 20 9 1 10 130-145 -15 28
8. IK Standard U 20 7 3 10 124-130 -6 24
9. Järna SK Hölö Järna IB U 20 3 1 16 82-185 -103 10
10. IFK Mariefred u 20 3 1 16 74-215 -141 10
11. Kvarnen IF u 20 3 0 17 86-171 -85 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis