Pojkar RÖD Grupp B (2013/14)

Gruppspel
Pojkar RÖD Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-10-12 10:15 1307530006 Warberg IBF 2 - Varla IBK 7 - 2 Gabriel Svensson, Kent Svensson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2013-10-12 13:00 1307530001 Eldsberga IBK Röd - Falkenbergs IBK 4 - 8 Hampus Torlabo, Eino Kozan Trönningehallen
2013-10-13 12:00 1307530005 IBK Puma - Veddige IBK 2 1 - 2 Hampus Torlabo, Eino Kozan Våxtorpshallen
2013-10-13 18:30 1307530002 Onsala IBK - Glommens IF 4 - 3 Samuel Frick, Eddie Grahm-Rabe Presse Idrottshall
2013-10-16 19:00 1307530007 Åsa IF - Eldsberga IBK Röd 6 - 6 Johan Zetterlund, Robin Zetterlund Åsa Skolans Idrottshall
2013-10-19 10:00 1307530012 Glommens IF - Warberg IBF 2 0 - 5 Robin Andersen, Mattias Torbiörnson Kattegatthallen
2013-10-19 14:30 1307530011 Falkenbergs IBK - IBK Puma 3 - 2 Roland Andersson, Björn Ekberg Kattegatthallen
2013-10-20 14:30 1307530008 Kustens IF - Onsala IBK 5 - 6 Julieta Nilsson, Hampus Torlabo Haverdalshallen
2013-10-26 13:00 1307530013 Eldsberga IBK Röd - Glommens IF 2 - 2 Hampus Torlabo, Julieta Nilsson Trönningehallen
2013-10-27 13:45 1307530018 Warberg IBF 2 - Veddige IBK 2 6 - 2 Jan Schön, Christoffer Söderström Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2013-10-27 16:00 1307530017 IBK Puma - Varla IBK 2 - 9 Andreas Ekstrand, Andreas Ljunggren Våxtorpshallen
2013-10-27 20:30 1307530014 Onsala IBK - Falkenbergs IBK 6 - 4 Samuel Frick, Eddie Grahm-Rabe Presse Idrottshall
2013-11-01 18:30 1307530023 Åsa IF - IBK Puma 9 - 4 Martin Roos, Daniel Lidén Åsa Skolans Idrottshall
2013-11-02 12:00 1307530019 Veddige IBK 2 - Eldsberga IBK Röd 6 - 5 Isac Gavik, Tobias Jernsand Vidhögehallen
2013-11-03 17:30 1307530024 Kustens IF - Warberg IBF 2 0 - 24 Julieta Nilsson, Hampus Torlabo Haverdalshallen
2013-11-15 18:30 1307530020 Varla IBK - Onsala IBK 4 - 5 Rebecka Zetterlund, Sofia Berntsson Lindälvshallen
2013-11-08 18:30 1307530025 Eldsberga IBK Röd - Varla IBK 3 - 5 Julieta Nilsson, Hampus Torlabo Trönningehallen
2013-11-09 14:15 1307530030 Warberg IBF 2 - Åsa IF 11 - 1 Christoffer Söderström, Mattias Torbiörnson Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2013-11-10 12:00 1307530029 IBK Puma - Kustens IF 3 - 8 Eino Kozan, Björn Österberg Våxtorpshallen
2013-11-10 20:30 1307530026 Onsala IBK - Veddige IBK 2 1 - 4 Jonas Löfwander, Christian Lidén Presse Idrottshall
2013-11-12 19:00 1307530035 IBK Puma - Glommens IF 1 - 4 Mårten Högblom Våxtorpshallen
2013-11-13 20:15 1307530036 Falkenbergs IBK - Warberg IBF 2 1 - 10 Tobias Jernsand, Isac Gavik Kattegatthallen
2013-11-13 20:30 1307530031 Åsa IF - Onsala IBK 5 - 5 Martin Roos, Daniel Lidén Åsa Skolans Idrottshall
2013-11-14 18:30 1307530033 Kustens IF - Eldsberga IBK Röd 5 - 3 Hampus Torlabo, Julieta Nilsson Haverdalshallen
1307530038 Onsala IBK - IBK Puma WO (5 - 0) Presse Idrottshall
2013-11-16 13:45 1307530040 Falkenbergs IBK - Åsa IF 1 - 5 Jan Svensson, Mattias Torbiörnson Kattegatthallen
2013-11-17 16:00 1307530042 Kustens IF - Varla IBK 1 - 14 Hampus Torlabo, Björn Ekberg Haverdalshallen
2014-02-02 16:00 1307530041 Glommens IF - Veddige IBK 2 3 - 5 Hampus Torlabo, Julieta Nilsson Kattegatthallen
2013-11-23 09:30 1307530048 Åsa IF - Varla IBK 3 - 9 Martin Roos Åsa Skolans Idrottshall
2013-11-23 12:00 1307530046 Veddige IBK 2 - Falkenbergs IBK 2 - 4 Daniel Ståhl, Christoffer Söderström Vidhögehallen
2013-11-24 12:00 1307530044 IBK Puma - Eldsberga IBK Röd 8 - 1 Eino Kozan, Björn Ekberg Våxtorpshallen
2013-12-15 17:30 1307530047 Glommens IF - Kustens IF 6 - 1 Björn Österberg, Eino Kozan Kattegatthallen
2013-11-25 20:15 1307530051 Onsala IBK - Warberg IBF 2 1 - 10 Daniel Lidén, Martin Roos Presse Idrottshall
2013-11-27 18:45 1307530054 Varla IBK - Glommens IF 6 - 4 Martin Roos, Jonas Löfwander Älvsåkershallen
2013-11-27 20:15 1307530052 Falkenbergs IBK - Kustens IF 3 - 3 Robin Andersen, Marcus Yngvesson Kattegatthallen
2013-11-27 20:30 1307530053 Åsa IF - Veddige IBK 2 3 - 7 Sofia Berntsson, Rebecka Zetterlund Åsa Skolans Idrottshall
2013-12-07 10:30 1307530057 Warberg IBF 2 - IBK Puma 9 - 3 Jan Schön, Mattias Torbiörnson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2013-12-07 16:00 1307530058 Glommens IF - Falkenbergs IBK 3 - 0 Kristian Ilin, Christoffer Söderström Kattegatthallen
2013-12-08 15:30 1307530059 Kustens IF - Åsa IF 6 - 7 Kristian Ilin, Daniel Stoltz Haverdalshallen
2013-12-08 18:30 1307530055 Onsala IBK - Eldsberga IBK Röd 9 - 7 Jonas Löfwander, Eddie Grahm-Rabe Presse Idrottshall
2014-02-09 18:30 1307530060 Varla IBK - Veddige IBK 2 7 - 4 Jonas Löfwander, Daniel Lidén Lindälvshallen
2013-12-14 10:30 1307530066 Veddige IBK 2 - Kustens IF 10 - 2 Jonas Löfwander, Christoffer Söderström Vidhögehallen
2013-12-14 13:00 1307530061 Eldsberga IBK Röd - Warberg IBF 2 1 - 18 Roland Andersson, Mattias Torbiörnson Trönningehallen
2013-12-14 13:00 1307530064 Falkenbergs IBK - Varla IBK 1 - 9 Hampus Torlabo, Julieta Nilsson Kattegatthallen
2013-12-14 14:30 1307530065 Åsa IF - Glommens IF 3 - 2 Rebecka Zetterlund, Robin Zetterlund Åsa Skolans Idrottshall
2013-12-21 09:00 1307530068 Glommens IF - Onsala IBK 4 - 1 Robin Andersen, Christoffer Söderström Kattegatthallen
2013-12-21 15:00 1307530067 Falkenbergs IBK - Eldsberga IBK Röd 13 - 3 Kristian Ilin, Hampus Torlabo Kattegatthallen
2013-12-22 13:20 1307530072 Varla IBK - Warberg IBF 2 3 - 7 Jonas Löfwander, Larry Herbertzon Lindälvshallen
2014-02-15 12:00 1307530071 Veddige IBK 2 - IBK Puma 7 - 5 Samuel Frick, Christoffer Söderström Vidhögehallen
2014-01-11 12:00 1307530077 IBK Puma - Falkenbergs IBK 2 - 2 Björn Österberg, Eino Kozan Våxtorpshallen
2014-01-11 12:45 1307530078 Warberg IBF 2 - Glommens IF 4 - 2 Marcus Yngvesson, Robin Andersen Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2014-01-11 13:00 1307530073 Eldsberga IBK Röd - Åsa IF 2 - 5 Adam Andersson, Kristian Ilin Trönningehallen
2014-01-12 17:00 1307530074 Onsala IBK - Kustens IF 4 - 4 Mats Andersson, Jonas Löfwander Presse Idrottshall
2014-01-15 20:15 1307530080 Falkenbergs IBK - Onsala IBK 4 - 3 Kristian Ilin Kattegatthallen
2014-01-18 09:00 1307530079 Glommens IF - Eldsberga IBK Röd 6 - 0 Tobias Jernsand, Isac Gavik Kattegatthallen
2014-01-18 10:30 1307530084 Veddige IBK 2 - Warberg IBF 2 5 - 4 Johan Söderberg, Jonas Söderberg Vidhögehallen
2014-01-18 13:20 1307530083 Varla IBK - IBK Puma 3 - 4 Anton Strömvall Larsson, Robin Zetterlund Lindälvshallen
2014-01-25 15:00 1307530085 Eldsberga IBK Röd - Veddige IBK 2 3 - 8 Daniel Stoltz, Adam Andersson Trönningehallen
2014-01-26 12:00 1307530089 IBK Puma - Åsa IF 3 - 6 Eino Kozan, Björn Österberg Våxtorpshallen
2014-01-26 20:30 1307530086 Onsala IBK - Varla IBK 6 - 4 Christoffer Söderström, Martin Roos Presse Idrottshall
2014-03-15 14:15 1307530090 Warberg IBF 2 - Kustens IF 18 - 2 Jan Svensson, Mats Åkesson Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2014-01-31 18:30 1307530091 Varla IBK - Eldsberga IBK Röd OW (0 - 5) Martin Roos, Larry Herbertzon Lindälvshallen
2014-02-01 12:00 1307530092 Veddige IBK 2 - Onsala IBK 7 - 5 Marcus Yngvesson, Christoffer Söderström Vidhögehallen
2014-02-02 16:00 1307530095 Kustens IF - IBK Puma 6 - 12 Daniel Stoltz, Adam Andersson Haverdalshallen
2014-02-08 17:00 1307530096 Åsa IF - Warberg IBF 2 1 - 4 Samuel Frick Åsa Skolans Idrottshall
2014-02-08 11:30 1307530101 Glommens IF - IBK Puma 3 - 2 Magnus Gullquist, Christoffer Söderström Kattegatthallen
2014-02-08 17:00 1307530099 Eldsberga IBK Röd - Kustens IF 10 - 7 Eino Kozan Trönningehallen
2014-02-09 12:15 1307530102 Warberg IBF 2 - Falkenbergs IBK 13 - 3 Robin Andersen, Marcus Yngvesson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2014-02-09 20:30 1307530097 Onsala IBK - Åsa IF 4 - 4 Jonas Löfwander, Martin Roos Presse Idrottshall
2014-03-01 09:30 1307530106 Åsa IF - Falkenbergs IBK 6 - 4 Martin Roos, Philip Rune-Qvil Åsa Skolans Idrottshall
2014-03-01 13:00 1307530108 Varla IBK - Kustens IF OW (0 - 5) Mats Andersson, Jonas Löfwander Lindälvshallen
2014-03-01 13:30 1307530107 Veddige IBK 2 - Glommens IF 3 - 3 Robin Zetterlund, Anton Strömvall Larsson Vidhögehallen
2014-03-02 12:00 1307530104 IBK Puma - Onsala IBK 5 - 7 Tony Petersson, Mårten Högblom Våxtorpshallen
2014-03-07 18:30 1307530114 Varla IBK - Åsa IF 3 - 2 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Lindälvshallen
2014-03-08 13:00 1307530110 Eldsberga IBK Röd - IBK Puma 1 - 2 Daniel Stoltz, Adam Andersson Trönningehallen
2014-03-08 14:30 1307530112 Falkenbergs IBK - Veddige IBK 2 1 - 5 Björn Ekberg, Roland Andersson Kattegatthallen
2014-03-09 17:30 1307530113 Kustens IF - Glommens IF 5 - 4 Adam Andersson, Daniel Stoltz Haverdalshallen
2014-03-15 10:30 1307530119 Veddige IBK 2 - Åsa IF 6 - 3 Christoffer Söderström, Larry Herbertzon Vidhögehallen
2014-03-15 17:00 1307530120 Glommens IF - Varla IBK OW (0 - 5) Christoffer Söderström, Samuel Frick Kattegatthallen
2014-03-16 13:00 1307530117 Warberg IBF 2 - Onsala IBK 8 - 1 Rebecka Zetterlund, Sofia Berntsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2014-03-16 17:30 1307530118 Kustens IF - Falkenbergs IBK 4 - 4 Björn Ekberg, Adam Andersson Haverdalshallen
2014-03-11 18:50 1307530125 Åsa IF - Kustens IF 12 - 8 Samuel Frick, Tobias Sandblom Åsa Skolans Idrottshall
2014-03-22 13:00 1307530121 Eldsberga IBK Röd - Onsala IBK 2 - 3 Daniel Stoltz, Björn Ekberg Trönningehallen
2014-03-22 13:30 1307530126 Veddige IBK 2 - Varla IBK 4 - 7 Eino Kozan, Björn Österberg Vidhögehallen
2014-03-23 19:00 1307530124 Falkenbergs IBK - Glommens IF 4 - 1 Christoffer Söderström, Björn Ekberg Kattegatthallen
2014-03-25 19:00 1307530123 IBK Puma - Warberg IBF 2 3 - 27 Mårten Högblom, Christian Olofsson Våxtorpshallen
2014-03-21 19:00 1307530127 Warberg IBF 2 - Eldsberga IBK Röd 5 - 4 Robin Zetterlund, Anton Strömvall Larsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2014-03-26 20:00 1307530130 Varla IBK - Falkenbergs IBK 6 - 6 Philip Rune-Qvil, Martin Roos Lindälvshallen
2014-03-26 20:15 1307530131 Glommens IF - Åsa IF 4 - 2 Tobias Jernsand, Isac Gavik Kattegatthallen
2014-03-27 18:30 1307530132 Kustens IF - Veddige IBK 2 6 - 8 Daniel Stoltz, Adam Andersson Haverdalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Warberg IBF 2 18 17 0 1 190-35 155 51
2. Veddige IBK 2 18 13 1 4 95-69 26 40
3. Varla IBK 15 9 1 5 91-59 32 28
4. Åsa IF 18 8 3 7 83-89 -6 27
5. Onsala IBK 17 8 3 6 71-84 -13 27
6. Glommens IF 17 7 2 8 54-48 6 23
7. Falkenbergs IBK 18 6 4 8 66-87 -21 22
8. IBK Puma 17 4 1 12 62-107 -45 13
9. Kustens IF 17 3 3 11 73-148 -75 12
10. Eldsberga IBK Röd 17 1 2 14 57-116 -59 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis