Flickor div 2 (97-) (2013/14)

Gruppspel
Flickor div 2 (97-)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
1317640364 Alunda IBF (99) - IBK Östhammar Olandshallen
2013-10-05 10:10 1317640349 Björklinge BK - Västerlöfsta IBF (1999) 1 - 3 Idah Orebrand, Martin Holm Björklinge Sporthall
2013-10-05 12:30 1317640347 AF Aktivera Innebandy - Livets Ord IF blå 5 - 3 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Aspenhallen
2013-10-06 11:30 1317640348 FBC Uppsala Ungdom - Rasbo IK 0 - 1 Idah Orebrand, Emma Holmqvist Bolandskolan
2013-10-06 13:30 1317640350 Storvreta IBK 2 - IBK Östhammar 6 - 2 Georgios Papadakis, Erik Andersson Ärentunaskolan
2013-10-06 14:10 1317640346 Stenhagens KK - Hagunda IF 8 - 2 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Stenhagenskolans Sporthall
2014-01-14 19:00 1317640344 Alunda IBF (99) - Storvreta IBK 3 - 2 Thomas Tanskanen, Sarah Ejderskog Olandshallen
2013-10-12 09:00 1317640352 Hagunda IF - AF Aktivera Innebandy 3 - 2 Thomas Tanskanen, Miodrag Djuric Allianshallen B
2013-10-12 15:00 1317640356 Rasbo IK - Storvreta IBK 2 3 - 0 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson Hall 2000
2013-10-12 17:50 1317640353 Livets Ord IF vit - Stenhagens KK 0 - 5 Idah Orebrand, Nikolina Bolander Allianshallen C
2013-10-12 20:10 1317640351 Livets Ord IF blå - FBC Uppsala Ungdom 2 - 3 Linda Gustafsson, Nikolina Bolander Allianshallen C
2014-03-04 19:15 1317640357 IBK Östhammar - Enköpings IBK 2 - 6 Thomas Tanskanen, Sarah Ejderskog Frösåkersskolan
2013-10-19 09:30 1317640361 AF Aktivera Innebandy - Livets Ord IF vit 1 - 0 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2013-10-19 14:00 1317640365 Västerlöfsta IBF (1999) - Enköpings IBK 1 - 7 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Heby Sporthall
2013-10-20 10:30 1317640358 Storvreta IBK 2 - Björklinge BK 3 - 4 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson Vattholma Sporthall
2013-10-20 10:40 1317640360 Stenhagens KK - Storvreta IBK 5 - 2 Linda Gustafsson, Nikki Classon Stenhagenskolans Sporthall
2013-10-20 13:00 1317640362 FBC Uppsala Ungdom - Hagunda IF 6 - 3 Emma Holmqvist, Olivia Classon Allianshallen C
2013-10-20 13:30 1317640363 Rasbo IK - Livets Ord IF blå 3 - 3 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Hall 2000
2013-10-26 10:20 1317640367 Livets Ord IF vit - FBC Uppsala Ungdom 6 - 3 Per Ove Åman, Victor Flemström Allianshallen B
2013-10-26 12:30 1317640370 Björklinge BK - IBK Östhammar 3 - 0 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Björklinge Sporthall
2013-10-26 12:30 1317640371 Västerlöfsta IBF (1999) - Storvreta IBK 2 2 - 0 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Heby Sporthall
2013-10-27 12:00 1317640366 Hagunda IF - Rasbo IK 3 - 2 Idah Orebrand, Emma Holmqvist Allianshallen B
2013-10-27 17:30 1317640368 Storvreta IBK - AF Aktivera Innebandy 5 - 2 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Ärentunaskolan
2013-11-16 12:30 1317640372 Enköpings IBK - Livets Ord IF blå 2 - 3 Rasmus Kaneberg, Pontus Kaneberg S:t Ilianshallen
2013-11-09 13:00 1317640374 IBK Östhammar - Västerlöfsta IBF (1999) 2 - 5 Olle Isacsson, Pierre Engström Frösåkersskolan
2013-11-09 13:20 1317640377 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK 3 - 6 Nikolina Bolander, Idah Orebrand Allianshallen C
2013-11-09 17:00 1317640375 Enköpings IBK - Björklinge BK 5 - 0 Rasmus Kaneberg, Pontus Kaneberg S:t Ilianshallen
2013-11-10 10:00 1317640378 Rasbo IK - Livets Ord IF vit 4 - 3 Anton Kindlund, David Wigfeldt Hall 2000
2013-11-10 16:30 1317640379 Livets Ord IF blå - Hagunda IF 4 - 2 Georgios Papadakis, Nikolina Bolander Allianshallen C
2014-01-17 19:15 1317640380 Stenhagens KK - Alunda IBF (99) 4 - 0 Wictoria Fahimi, Miodrag Djuric Stenhagen BoKC
2013-11-16 08:30 1317640382 Livets Ord IF vit - Livets Ord IF blå 3 - 2 Miodrag Djuric, Erik Andersson Allianshallen A
2013-11-16 09:15 1317640385 Björklinge BK - Alunda IBF (99) 2 - 2 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Björklinge Sporthall
2013-11-17 11:30 1317640383 Storvreta IBK - Rasbo IK 3 - 3 Christoffer Stenlund, Christopher Lysholm Vattholma Sporthall
2014-01-31 19:15 1317640387 Stenhagens KK - AF Aktivera Innebandy 9 - 0 Nikolina Bolander, Linda Gustafsson Stenhagen BoKC
2013-11-19 19:00 1317640394 AF Aktivera Innebandy - FBC Uppsala Ungdom 2 - 6 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2013-11-23 15:30 1317640393 Hagunda IF - Livets Ord IF vit 3 - 1 Nikki Classon, Christoffer Stenlund Fyrishov B
2013-11-23 17:50 1317640392 Livets Ord IF blå - Storvreta IBK 3 - 1 Christoffer Stenlund, Nikki Classon Allianshallen C
2013-11-24 13:20 1317640389 Alunda IBF (99) - Västerlöfsta IBF (1999) 2 - 1 Jonathan Kumlin, Fredrik Longgren Olandshallen
2013-11-24 16:45 1317640395 Stenhagens KK - IBK Östhammar 8 - 1 Simon Hillerius Öberg, Timo Palokangas Stenhagenskolans Sporthall
2013-11-28 18:45 1317640388 Enköpings IBK - Storvreta IBK 2 7 - 2 Christophe Ruziga, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2013-12-01 17:15 1317640396 Storvreta IBK - Hagunda IF 0 - 1 Nick Kyller, Christopher Lysholm Ärentunaskolan
2013-12-07 10:15 1317640400 Storvreta IBK 2 - Alunda IBF (99) 7 - 2 Nick Kyller, Jasmin Telo Ärentunaskolan
2014-03-01 12:30 1317640398 Björklinge BK - Stenhagens KK 0 - 8 Linda Gustafsson, Arvid Englund Björklinge Sporthall
2013-11-26 19:00 1317640402 Alunda IBF (99) - IBK Östhammar 3 - 1 Olle Isacsson, Sarah Ejderskog Olandshallen
2013-12-01 11:15 1317640404 AF Aktivera Innebandy - Björklinge BK 2 - 2 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2013-12-07 11:20 1317640406 Enköpings IBK - FBC Uppsala Ungdom 8 - 1 Miodrag Djuric, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2013-12-07 14:30 1317640401 Livets Ord IF vit - Storvreta IBK 4 - 4 Wictoria Fahimi, Nikolina Bolander Allianshallen C
2013-12-07 17:50 1317640403 Stenhagens KK - Västerlöfsta IBF (1999) 8 - 2 Anders Leander, Erik Palmertz Stenhagen BoKC
2013-12-14 09:00 1317640412 Enköpings IBK - Alunda IBF (99) 2 - 3 Rasmus Kaneberg, Pontus Kaneberg S:t Ilianshallen
2013-12-14 12:30 1317640408 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom 1 - 1 Leif Ericsson, Lars Halvarsson Björklinge Sporthall
2013-12-14 14:00 1317640409 Västerlöfsta IBF (1999) - AF Aktivera Innebandy 2 - 2 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Heby Sporthall
2013-12-14 18:10 1317640410 Storvreta IBK 2 - Stenhagens KK 2 - 7 Georgios Papadakis, Albin Ruhl Ärentunaskolan
2014-01-12 13:30 1317640416 Rasbo IK - Björklinge BK 4 - 0 Timo Palokangas, Jasmin Telo Hall 2000
2014-01-12 16:15 1317640414 AF Aktivera Innebandy - Storvreta IBK 2 3 - 2 Jan-Olov Cederholm, Mikael Rosenius Aspenhallen
2014-03-15 17:00 1317640415 FBC Uppsala Ungdom - Västerlöfsta IBF (1999) 4 - 1 Oliver Halvarsson, Tony Nyberg Allianshallen A
2014-01-18 13:30 1317640421 IBK Östhammar - AF Aktivera Innebandy 2 - 2 Sarah Ejderskog, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2014-01-18 14:30 1317640419 Västerlöfsta IBF (1999) - Rasbo IK 0 - 5 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Heby Sporthall
2014-01-18 15:10 1317640418 Björklinge BK - Livets Ord IF blå 4 - 1 Per Ericsson, Lars Karlsson Björklinge Sporthall
2014-01-19 16:40 1317640420 Storvreta IBK 2 - FBC Uppsala Ungdom 5 - 2 Mikael Eriksson, David Wigfeldt Vattholma Sporthall
2014-01-23 18:45 1317640422 Enköpings IBK - Stenhagens KK 2 - 3 Theodor Jonsson, Christian Jensen S:t Ilianshallen
2014-01-25 12:45 1317640423 AF Aktivera Innebandy - Enköpings IBK 0 - 4 Jan-Olov Cederholm, Ian Engblom Aspenhallen
2014-01-25 13:20 1317640425 Livets Ord IF blå - Västerlöfsta IBF (1999) 5 - 1 Linda Gustafsson, Nikki Classon Allianshallen C
2014-01-25 18:00 1317640426 Hagunda IF - Björklinge BK 0 - 1 Wictoria Fahimi, Simon Hillerius Öberg Allianshallen C
2014-01-26 11:00 1317640424 FBC Uppsala Ungdom - IBK Östhammar 0 - 2 Vesa Petterson, Idah Orebrand Bolandskolan
2014-02-01 10:30 1317640430 IBK Östhammar - Rasbo IK 1 - 6 Olle Isacsson, Oskar Wallin Frösåkersskolan
2014-02-01 12:30 1317640427 Björklinge BK - Livets Ord IF vit 1 - 4 Idah Orebrand, Linda Gustafsson Björklinge Sporthall
2014-02-02 13:30 1317640428 Västerlöfsta IBF (1999) - Hagunda IF 0 - 1 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Heby Sporthall
2014-02-02 16:30 1317640429 Storvreta IBK 2 - Livets Ord IF blå 3 - 3 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Vattholma Sporthall
2014-02-04 20:30 1317640431 Alunda IBF (99) - AF Aktivera Innebandy 3 - 2 Jonathan Kumlin, Sarah Ejderskog Olandshallen
2014-02-07 19:10 1317640437 Hagunda IF - Storvreta IBK 2 5 - 1 Wictoria Fahimi, Linda Gustafsson Allianshallen C
2014-02-08 11:40 1317640436 Livets Ord IF blå - IBK Östhammar 1 - 3 Miodrag Djuric, Sharee Russell Allianshallen B
2014-02-09 13:10 1317640438 Livets Ord IF vit - Västerlöfsta IBF (1999) 3 - 0 Linda Gustafsson, Olivia Classon Allianshallen B
2014-02-09 13:30 1317640435 Rasbo IK - Enköpings IBK 1 - 2 Victor Flemström, Tony Nyberg Hall 2000
2014-02-10 17:50 1317640439 Storvreta IBK - Björklinge BK 2 - 1 Miodrag Djuric, Sharee Russell Ärentunaskolan
2014-02-11 18:15 1317640434 FBC Uppsala Ungdom - Alunda IBF (99) 6 - 5 Sharee Russell, Miodrag Djuric Bolandskolan
2014-02-25 19:00 1317640444 Alunda IBF (99) - Rasbo IK 2 - 3 Olle Isacsson, Pontus Orebrand Olandshallen
2014-03-01 10:30 1317640443 IBK Östhammar - Hagunda IF 2 - 5 Idah Orebrand, Olle Isacsson Frösåkersskolan
2014-03-01 13:30 1317640441 Västerlöfsta IBF (1999) - Storvreta IBK 2 - 1 Erik Rosvall, Theodor Jonsson Heby Sporthall
2014-03-02 12:40 1317640442 Storvreta IBK 2 - Livets Ord IF vit 2 - 10 Simon Hillerius Öberg, Jasmin Telo Ärentunaskolan
2014-03-08 08:15 1317640446 FBC Uppsala Ungdom - Stenhagens KK 0 - 6 Sharee Russell, Miodrag Djuric Bolandskolan
2014-03-08 13:10 1317640450 Livets Ord IF vit - IBK Östhammar 1 - 1 Sharee Russell, Idah Orebrand Allianshallen C
2014-03-08 14:20 1317640449 Hagunda IF - Enköpings IBK 1 - 5 Sharee Russell, Idah Orebrand Allianshallen C
2014-03-17 17:45 1317640451 Storvreta IBK - Storvreta IBK 2 4 - 2 Wictoria Fahimi, Linda Gustafsson Ärentunaskolan
2014-03-17 19:30 1317640448 Livets Ord IF blå - Alunda IBF (99) 4 - 3 Wictoria Fahimi, Linda Gustafsson Johannesbäckskolan
2014-03-15 12:30 1317640455 Enköpings IBK - Livets Ord IF vit 6 - 3 Theodor Jonsson, Pontus Kaneberg S:t Ilianshallen
2014-03-15 17:30 1317640454 IBK Östhammar - Storvreta IBK 2 - 7 Olle Isacsson, Idah Orebrand Frösåkersskolan
2014-03-16 14:10 1317640458 Stenhagens KK - Rasbo IK 7 - 6 Sharee Russell, Miodrag Djuric Stenhagenskolans Sporthall
2014-03-18 19:00 1317640456 Alunda IBF (99) - Hagunda IF 1 - 2 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson Olandshallen
2014-03-11 19:00 1317640461 Livets Ord IF vit - Alunda IBF (99) 1 - 1 Christer Andersson, Anders Ståhlberg Olandshallen
2014-03-20 18:45 1317640462 Storvreta IBK - Enköpings IBK 2 - 4 Pontus Kaneberg, Theodor Jonsson S:t Ilianshallen
2014-03-23 15:40 1317640460 Livets Ord IF blå - Stenhagens KK 0 - 3 Sharee Russell, Nikolina Bolander Allianshallen C
2014-03-23 16:30 1317640459 Rasbo IK - AF Aktivera Innebandy 1 - 0 Jonas Nordqvist, Johan Hällström Hall 2000
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Stenhagens KK 13 13 0 0 81-17 64 39
2. Enköpings IBK 13 10 0 3 60-22 38 30
3. Rasbo IK 13 8 2 3 42-24 18 26
4. Hagunda IF 13 8 0 5 31-33 -2 24
5. Livets Ord IF vit 13 5 3 5 39-33 6 18
6. Storvreta IBK 13 5 2 6 39-35 4 17
7. Livets Ord IF blå 13 5 2 6 34-36 -2 17
8. Alunda IBF (99) 13 5 2 6 30-37 -7 17
9. FBC Uppsala Ungdom 13 5 1 7 35-48 -13 16
10. Björklinge BK 13 4 3 6 20-35 -15 15
11. Västerlöfsta IBF (1999) 13 4 1 8 20-41 -21 13
12. AF Aktivera Innebandy 13 3 3 7 23-42 -19 12
13. Storvreta IBK 2 13 3 1 9 35-54 -19 10
14. IBK Östhammar 13 2 2 9 21-53 -32 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis