Pojkar Klass 6 00/01 (2013/14)

Gruppspel
Pojkar Klass 6 00/01
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-10-12 10:20 1312560002 Brickebackens IF - Lillån IBK 5 - 17 Alexander Widbark, Mattias Frohm Brickebackens Bollhall
2013-10-12 12:20 1312560004 Örebro SK Söder Svart - Nora IBK 3 - 3 Felix Cannesjö, Henrik Kullberg Birgittaskolan
2013-10-13 10:00 1312560003 Lekebergs IBF - Örebro SK Söder 0 - 2 Tomas Helgesson, Caroline Helgesson Fjugesta Bollhall
2013-10-13 13:00 1312560005 Askersunds IBK - Örebro SK Söder Vit 5 - 4 Emma Larsson, Stina Östensson Närlundahallen
2013-10-18 19:30 1312560008 Nora IBK - Lekebergs IBF 9 - 5 Rebecca Kammerland, Per Andreasson Idrottshuset, Nora
2013-10-19 13:30 1312560010 Lillån IBK - WSK Lindesberg -01 6 - 3 Adam Palm, Henrik Kullberg Lillåns skola
2013-10-19 14:50 1312560009 Örebro SK Söder - Brickebackens IF 7 - 3 Johan Marksved, Jacob Tillman Navets skola
2013-11-03 18:15 1312560007 Örebro SK Söder Vit - Örebro SK Söder Svart 14 - 4 Caroline Helgesson, Tomas Helgesson Navets skola
2013-10-22 19:00 1312560015 Askersunds IBK - Örebro SK Söder Svart 11 - 0 Caroline Helgesson, Tomas Helgesson Närlundahallen
2013-10-26 12:30 1312560012 WSK Lindesberg -01 - Örebro SK Söder 5 - 6 Tomas Helgesson, Caroline Helgesson Stadsskogsskolan
2013-10-26 14:00 1312560013 Brickebackens IF - Nora IBK 0 - 16 Jacob Tillman, Emil Ekelund Brickebackens Bollhall
2013-10-27 10:00 1312560014 Lekebergs IBF - Örebro SK Söder Vit 0 - 15 Mattias Frohm, Adam Palm Fjugesta Bollhall
2013-10-31 18:30 1312560017 Lekebergs IBF - WSK Lindesberg -01 0 - 9 Filip Ardryd, Jonas Lindholm Fjugesta Bollhall
2013-11-02 13:20 1312560018 Örebro SK Söder Svart - Lillån IBK 1 - 10 Emil Sundström, Felix Cannesjö Navets skola
2013-11-02 14:50 1312560020 Örebro SK Söder Vit - Nora IBK 6 - 5 Tomas Helgesson, Jonas Lindholm Navets skola
2013-11-03 18:30 1312560019 Askersunds IBK - Örebro SK Söder 11 - 3 Emma Larsson, Stina Östensson Närlundahallen
2013-11-16 12:30 1312560021 WSK Lindesberg -01 - Brickebackens IF 11 - 2 Adam Lihagen, Tobias Jäderqvist Stadsskogsskolan
2013-11-16 15:00 1312560022 Nora IBK - Askersunds IBK 2 - 6 Tomas Persson, Rebecca Kammerland Idrottshuset, Nora
2013-11-16 15:00 1312560024 Lillån IBK - Lekebergs IBF 10 - 5 Felix Cannesjö, Adam Palm Lillåns skola
2013-11-17 13:50 1312560023 Örebro SK Söder - Örebro SK Söder Svart 8 - 2 Henrik Kullberg, Emil Sundström Birgittaskolan
2013-11-23 11:50 1312560027 Örebro SK Söder Svart - Brickebackens IF 7 - 0 Oscar Söljén, Johan Marksved Birgittaskolan
2013-11-23 13:20 1312560029 Örebro SK Söder Vit - Lillån IBK 13 - 6 Pontus Grönberg, Oscar Söljén Birgittaskolan
2013-11-24 11:30 1312560030 Nora IBK - Örebro SK Söder 3 - 4 Tomas Persson, Rebecca Kammerland Idrottshuset, Nora
2013-11-24 15:30 1312560028 Askersunds IBK - WSK Lindesberg -01 4 - 3 Rasmus Ekelund, Emil Ekelund Närlundahallen
2013-12-01 15:30 1312560031 WSK Lindesberg -01 - Örebro SK Söder Svart 5 - 9 Jonathan Bosson Magnusson, Olle Stillnert Stadsskogsskolan
2013-12-07 10:20 1312560032 Brickebackens IF - Lekebergs IBF 1 - 11 Adam Palm, Felix Cannesjö Brickebackens Bollhall
2013-12-07 13:20 1312560033 Örebro SK Söder - Örebro SK Söder Vit 1 - 9 Jacob Olausson, Jacob Tillman Navets skola
2013-12-07 17:00 1312560034 Lillån IBK - Askersunds IBK 5 - 6 Tomas Helgesson, Elin Sjödahl Lillåns skola
2013-12-14 12:00 1312560039 Nora IBK - WSK Lindesberg -01 5 - 8 Tomas Persson, Rebecca Kammerland Idrottshuset, Nora
2013-12-15 14:20 1312560038 Örebro SK Söder Vit - Brickebackens IF 10 - 2 Oscar Söljén, Johan Marksved Pettersberg Bollhall-Örebro
2013-12-15 15:30 1312560037 Askersunds IBK - Lekebergs IBF 8 - 3 Caroline Helgesson, Tomas Helgesson Närlundahallen
2013-12-15 15:50 1312560040 Örebro SK Söder - Lillån IBK 7 - 2 Johan Marksved, Felix Cannesjö Pettersberg Bollhall-Örebro
2013-12-21 10:20 1312560042 Brickebackens IF - Askersunds IBK 1 - 19 Caroline Helgesson, Tomas Helgesson Brickebackens Bollhall
2013-12-21 12:30 1312560041 WSK Lindesberg -01 - Örebro SK Söder Vit 3 - 4 Adam Lihagen, Max Molander Stadsskogsskolan
2013-12-21 13:30 1312560044 Lillån IBK - Nora IBK 4 - 2 Henrik Kullberg, Emil Sundström Lillåns skola
2013-12-22 10:00 1312560043 Lekebergs IBF - Örebro SK Söder Svart 6 - 7 Adam Palm, Felix Cannesjö Fjugesta Bollhall
2014-01-11 13:20 1312560046 Örebro SK Söder Vit - Askersunds IBK 6 - 4 Jacob Tillman, Anders Nordlund Navets skola
2014-01-11 13:30 1312560049 Lillån IBK - Brickebackens IF 7 - 3 Elin Sjödahl, Emil Sundström Lillåns skola
2014-01-12 09:00 1312560048 Örebro SK Söder - Lekebergs IBF 5 - 7 Emma Willyams, Olivia Lewin-Andersson Navets skola
2014-01-12 12:00 1312560047 Nora IBK - Örebro SK Söder Svart 10 - 7 Rebecca Kammerland, Tobias Jäderqvist Idrottshuset, Nora
2014-01-18 10:20 1312560052 Brickebackens IF - Örebro SK Söder 3 - 5 Tomas Helgesson, Caroline Helgesson Brickebackens Bollhall
2014-01-18 12:30 1312560051 WSK Lindesberg -01 - Lillån IBK 14 - 2 Adam Lihagen, Max Molander Stadsskogsskolan
2014-01-18 17:20 1312560054 Örebro SK Söder Svart - Örebro SK Söder Vit 4 - 8 Olivia Lewin-Andersson, Filip Ardryd Navets skola
2014-01-19 10:00 1312560053 Lekebergs IBF - Nora IBK 9 - 4 Håkan Mellblom, Erik Henriksson Fjugesta Bollhall
2014-01-24 19:30 1312560058 Nora IBK - Brickebackens IF 9 - 1 Jennifer Tapper, Rebecca Kammerland Idrottshuset, Nora
2014-01-26 13:50 1312560056 Örebro SK Söder Svart - Askersunds IBK 7 - 9 Felix Cannesjö, Tony Wennberg Pettersberg Bollhall-Örebro
2014-01-26 15:20 1312560057 Örebro SK Söder Vit - Lekebergs IBF 10 - 4 Felix Cannesjö, Tony Wennberg Pettersberg Bollhall-Örebro
2014-01-26 16:50 1312560059 Örebro SK Söder - WSK Lindesberg -01 4 - 5 Felix Cannesjö, Tony Wennberg Pettersberg Bollhall-Örebro
2014-02-08 16:00 1312560064 Lillån IBK - Örebro SK Söder Svart 7 - 6 Caroline Helgesson, Tomas Helgesson Lillåns skola
2014-02-08 16:30 1312560061 WSK Lindesberg -01 - Lekebergs IBF 9 - 1 Olle Stillnert, Jonathan Bosson Magnusson Stadsskogsskolan
2014-02-09 12:00 1312560062 Nora IBK - Örebro SK Söder Vit 1 - 6 Rebecca Kammerland, Tobias Jäderqvist Idrottshuset, Nora
2014-02-12 18:30 1312560063 Örebro SK Söder - Askersunds IBK 5 - 10 Adam Palm, Felix Cannesjö Adolfsbergsskolan
2014-02-15 10:20 1312560066 Brickebackens IF - WSK Lindesberg -01 2 - 7 Anders Nordlund, Emil Ekelund Brickebackens Bollhall
2014-02-16 10:00 1312560067 Lekebergs IBF - Lillån IBK 3 - 5 Felix Cannesjö, Adam Palm Fjugesta Bollhall
2014-02-23 15:00 1312560069 Askersunds IBK - Nora IBK 9 - 3 Caroline Helgesson, Tomas Helgesson Närlundahallen
2014-02-26 18:45 1312560068 Örebro SK Söder Svart - Örebro SK Söder 6 - 6 Amanda Fahlin, Elin Sjödahl Adolfsbergsskolan
2014-03-01 10:20 1312560072 Brickebackens IF - Örebro SK Söder Svart 3 - 7 Adam Palm, Felix Cannesjö Brickebackens Bollhall
2014-03-01 12:30 1312560071 WSK Lindesberg -01 - Askersunds IBK 4 - 6 Olle Stillnert, Jonathan Bosson Magnusson Stadsskogsskolan
2014-03-01 15:00 1312560074 Lillån IBK - Örebro SK Söder Vit 0 - 11 Tobias Jäderqvist, Rebecca Kammerland Lillåns skola
2014-03-02 17:20 1312560073 Örebro SK Söder - Nora IBK 6 - 4 Elin Sjödahl, Amanda Fahlin Birgittaskolan
2014-03-09 10:00 1312560076 Lekebergs IBF - Brickebackens IF 14 - 1 Oscar Carlsvärd, Tony Wennberg Fjugesta Bollhall
2014-03-09 10:20 1312560077 Örebro SK Söder Svart - WSK Lindesberg -01 5 - 4 Filip Ardryd, Anders Nordlund Birgittaskolan
2014-03-09 13:30 1312560079 Örebro SK Söder Vit - Örebro SK Söder 12 - 3 Felix Cannesjö, Emil Ekelund Birgittaskolan
2014-03-09 15:45 1312560078 Askersunds IBK - Lillån IBK 12 - 7 Håkan Mellblom, Elin Sjödahl Närlundahallen
2014-03-15 10:20 1312560082 Brickebackens IF - Örebro SK Söder Vit 1 - 8 Jacob Tillman, Emil Ekelund Brickebackens Bollhall
2014-03-15 12:30 1312560081 WSK Lindesberg -01 - Nora IBK 2 - 5 Olle Stillnert, Max Molander Stadsskogsskolan
2014-03-15 13:30 1312560084 Lillån IBK - Örebro SK Söder 7 - 7 Adam Palm, Jacob Tillman Lillåns skola
2014-03-16 10:00 1312560083 Lekebergs IBF - Askersunds IBK 0 - 10 Håkan Mellblom, Daniel Kallin Fjugesta Bollhall
2014-03-22 13:20 1312560086 Örebro SK Söder Svart - Lekebergs IBF 6 - 6 Jonas Lindholm, Filip Ardryd Navets skola
2014-03-22 14:00 1312560089 Nora IBK - Lillån IBK 8 - 10 Per Andreasson, Rebecca Kammerland Idrottshuset, Nora
2014-03-22 14:50 1312560088 Örebro SK Söder Vit - WSK Lindesberg -01 12 - 2 Jonas Lindholm, Filip Ardryd Navets skola
2014-03-23 16:30 1312560087 Askersunds IBK - Brickebackens IF 9 - 1 Caroline Helgesson, Tomas Helgesson Närlundahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örebro SK Söder Vit 16 15 0 1 148-45 103 45
2. Askersunds IBK 16 15 0 1 139-54 85 45
3. Lillån IBK 16 9 1 6 105-106 -1 28
4. Örebro SK Söder 16 8 2 6 79-89 -10 26
5. WSK Lindesberg -01 16 7 0 9 94-73 21 21
6. Örebro SK Söder Svart 16 5 3 8 81-110 -29 18
7. Nora IBK 16 5 1 10 89-86 3 16
8. Lekebergs IBF 16 4 1 11 74-111 -37 13
9. Brickebackens IF 16 0 0 16 29-164 -135 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis