Damer Division 2 (2012/13)

Gruppspel
Damer Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-04 20:00 1206220002 Burås IK - IBK Göteborg 2 - 10 Kari Kyyrä, Thomas Svedman Svingelns Sporthall
2012-10-05 18:30 1206220006 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - FBC Lerum 2 - 4 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Wallenstamhallen
2012-10-06 14:30 1206220003 Ale IBF - IBF Backadalen 6 - 3 Erik Gaberud, Therese Magnusson Ale Kulturrum
2012-10-07 13:00 1206220001 Lindås IBK - Floda IBK 3 - 2 Erik Gaberud, Therese Magnusson Salming Arena
2012-10-07 19:00 1206220004 Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 - Landvetter IBK 7 - 2 Janne Vattfors, Roger Zahnér Mimershus A-hallen
2012-10-09 15:00 1206220005 Lindome IBK - Guldhedens IK 3 - 3 Andreas Rolén, Gustav Glansén Almåshallen B
2012-10-12 20:10 1206220011 Floda IBK - Lindome IBK 4 - 6 Erik Gaberud, Robin Boqvist Alléhallen
2012-10-13 14:30 1206220012 IBK Göteborg - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 6 - 3 Janne Vattfors, Roger Zahnér Torpahallen
2012-10-13 16:30 1206220010 FBC Lerum - Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 7 - 2 Erik Gaberud, Robin Boqvist Rydsbergshallen
2012-10-14 13:00 1206220009 Guldhedens IK - Ale IBF 2 - 5 Janne Vattfors, Roger Zahnér
2012-10-14 15:15 1206220007 IBF Backadalen - Lindås IBK 1 - 9 Apilou Dragin, Linda Lindskog Lundbystrand
2012-10-14 17:15 1206220008 Landvetter IBK - Burås IK 9 - 6 Erik Gaberud, Robin Cederdahl Landvetter Idrottshall
2012-10-19 18:30 1206220018 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Guldhedens IK 3 - 1 Erik Gaberud, Henrik Haglund Wallenstamhallen
2012-10-20 14:15 1206220014 Burås IK - Floda IBK 2 - 5 Per Pettersson, Johan Hällgren Svingelns Sporthall
2012-10-20 14:30 1206220015 Ale IBF - Landvetter IBK 6 - 1 Joakim Amri Nilsson, Mona Franzon Ale Kulturrum
2012-10-20 16:45 1206220017 Lindome IBK - FBC Lerum 5 - 3 Johan Hällgren, Per Pettersson Almåshallen B
2012-10-21 14:00 1206220013 Lindås IBK - IBK Göteborg 7 - 6 e.förl. Erik Gaberud, Ulf Jonasson Salming Arena
2012-10-21 19:00 1206220016 Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 - IBF Backadalen 2 - 4 Apilou Dragin, Linda Lindskog Mimershus A-hallen
2012-10-16 20:15 1206220023 IBF Backadalen - Lindome IBK 5 - 4 Jonny Gaardén, Joakim Gaardén Lundbystrand
2012-10-26 20:10 1206220021 Floda IBK - Ale IBF 1 - 5 Jonny Gaardén, Joakim Gaardén Alléhallen
2012-10-27 14:30 1206220022 IBK Göteborg - Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 4 - 6 Roger Zahnér, Janne Vattfors Torpahallen
2012-10-27 16:30 1206220020 FBC Lerum - Burås IK 9 - 2 Peter Novakovic, Robin Cederdahl Rydsbergshallen
2012-11-04 15:30 1206220024 Landvetter IBK - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 2 - 7 Erik Gaberud, Therese Magnusson Landvetter Idrottshall
2012-11-15 19:45 1206220019 Guldhedens IK - Lindås IBK 4 - 0 Pontus Ekengränd, Hampe Gustavsson Valhalla
2012-10-31 20:00 1206220027 Ale IBF - IBK Göteborg 2 - 10 Jonny Gaardén, Joakim Gaardén Bohushallen
2012-11-02 19:40 1206220029 Lindome IBK - Landvetter IBK 7 - 0 Kari Kyyrä, Thomas Svedman Almåshallen B
2012-11-03 14:30 1206220026 Burås IK - Guldhedens IK 2 - 13 Jonny Gaardén, Joakim Gaardén Valhalla
2012-12-11 19:00 1206220030 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - IBF Backadalen 5 - 6 e.förl. Therese Magnusson, Mona Franzon Wallenstamhallen
2012-12-19 20:00 1206220025 Lindås IBK - FBC Lerum 9 - 4 Therese Magnusson, Daniel Fathi-Najafi Salming Arena
2013-03-11 20:00 1206220028 Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 - Floda IBK 5 - 4 Jonny Gaardén, Joakim Gaardén Mimershus A-hallen
2012-11-08 18:30 1206220034 Guldhedens IK - Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 6 - 5 Roger Zahnér, Janne Vattfors Valhalla
2012-11-08 19:30 1206220035 Lindome IBK - IBK Göteborg 5 - 9 Erik Gaberud, Therese Magnusson Almåshallen B
2012-11-09 20:10 1206220036 Floda IBK - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 5 - 1 Per Pettersson, Johan Hällgren Alléhallen
2012-11-10 16:30 1206220032 FBC Lerum - Ale IBF 6 - 2 Therese Magnusson, Andreas Lybacken Rydsbergshallen
2012-11-11 13:30 1206220031 IBF Backadalen - Burås IK 4 - 1 Therese Magnusson, Hampe Gustavsson Lundbystrand
2012-11-11 14:50 1206220033 Landvetter IBK - Lindås IBK 3 - 5 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Landvetter Idrottshall
2012-11-16 20:10 1206220040 Floda IBK - IBF Backadalen 2 - 3 Peter Novakovic, Hampe Gustavsson Alléhallen
2012-11-17 10:00 1206220038 Burås IK - Lindome IBK 4 - 17 Roger Zahnér, Hampe Gustavsson Valhalla
2012-11-17 17:15 1206220041 IBK Göteborg - Guldhedens IK 6 - 3 Kari Kyyrä, Thomas Svedman Torpahallen
2012-11-18 13:30 1206220037 Lindås IBK - Ale IBF 4 - 2 Therese Magnusson, Joakim Amri Nilsson Salming Arena
2012-11-18 13:30 1206220042 Landvetter IBK - FBC Lerum 4 - 12 Henrik Lord Johansson, Hampe Gustavsson Landvetter Idrottshall
2013-01-08 19:30 1206220039 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 6 - 2 Peter Novakovic, Daniel Fathi-Najafi Wallenstamhallen
2012-11-20 19:00 1206220047 IBK Göteborg - Landvetter IBK 8 - 3 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Torpahallen
2012-11-21 18:30 1206220048 IBF Backadalen - FBC Lerum 4 - 5 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Lundbystrand
2012-11-21 20:00 1206220045 Ale IBF - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 8 - 5 Peter Novakovic, Daniel Fathi-Najafi Bohushallen
2012-11-24 15:00 1206220044 Lindome IBK - Lindås IBK 6 - 7 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Almåshallen B
2012-11-25 15:45 1206220046 Guldhedens IK - Floda IBK 2 - 2 Erik Gaberud, Therese Magnusson Valhalla
2012-11-25 19:00 1206220043 Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 - Burås IK OW (0 - 5) Erik Gaberud, Therese Magnusson Mimershus A-hallen
2012-11-29 17:15 1206220051 Burås IK - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 7 - 13 Therese Magnusson, Daniel Fathi-Najafi Gamlestadshallen
2012-11-30 20:00 1206220054 FBC Lerum - IBK Göteborg 3 - 4 e.förl. Jonny Gaardén, Joakim Gaardén Rydsbergshallen
2012-11-30 20:10 1206220052 Floda IBK - Landvetter IBK 5 - 2 Kari Kyyrä, Thomas Svedman Alléhallen
2012-12-02 13:30 1206220053 IBF Backadalen - Guldhedens IK 4 - 4 Therese Magnusson, Peter Novakovic Lundbystrand
2012-12-02 15:00 1206220050 Lindås IBK - Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 4 - 3 Kari Kyyrä, Thomas Svedman Salming Arena
2013-01-24 18:30 1206220049 Ale IBF - Lindome IBK 1 - 8 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Ale Kulturrum
2012-12-08 14:30 1206220058 IBK Göteborg - Floda IBK 9 - 3 Roger Zahnér, Janne Vattfors Torpahallen
2012-12-08 16:00 1206220055 Burås IK - Lindås IBK 3 - 4 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom
2012-12-08 16:30 1206220060 FBC Lerum - Guldhedens IK 7 - 4 Henrik Haglund, Joakim Amri Nilsson Rydsbergshallen
2012-12-09 13:45 1206220059 Landvetter IBK - IBF Backadalen 1 - 5 Peter Bergstrand, Per Pettersson Landvetter Idrottshall
2012-12-09 16:30 1206220057 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Lindome IBK 1 - 8 Peter Novakovic, Daniel Fathi-Najafi Wallenstamhallen
2012-12-09 19:00 1206220056 Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 - Ale IBF 2 - 8 Erik Gaberud, Therese Magnusson Mimershus A-hallen
2012-12-15 14:30 1206220062 Ale IBF - Burås IK 6 - 3 Jonny Gaardén, Joakim Gaardén Ale Kulturrum
2012-12-15 16:00 1206220063 Lindome IBK - Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 4 - 6 Kari Kyyrä, Thomas Svedman Almåshallen B
2012-12-15 16:45 1206220064 Floda IBK - FBC Lerum 3 - 3 Daniel Fathi-Najafi, Joakim Amri Nilsson Rydsbergshallen
2012-12-16 15:30 1206220061 Lindås IBK - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 11 - 3 Erik Gaberud, Therese Magnusson Salming Arena
2012-12-16 16:45 1206220066 Guldhedens IK - Landvetter IBK 9 - 2 Jonny Gaardén, Joakim Gaardén Valhalla
2013-03-20 20:15 1206220065 IBF Backadalen - IBK Göteborg 3 - 5 Peter Novakovic Lundbystrand
2013-01-12 14:30 1206220068 IBK Göteborg - Burås IK 8 - 3 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Torpahallen
2013-01-12 16:30 1206220072 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 4 - 1 Roger Zahnér, Janne Vattfors Rydsbergshallen
2013-01-13 13:30 1206220069 IBF Backadalen - Ale IBF 4 - 5 Therese Magnusson, Torbjörn Zahner Lundbystrand
2013-01-13 15:00 1206220070 Landvetter IBK - Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 2 - 9 Henrik Haglund, Joakim Amri Nilsson Landvetter Idrottshall
2013-01-13 15:45 1206220071 Guldhedens IK - Lindome IBK 3 - 4 Kari Kyyrä, Thomas Svedman Valhalla
2013-02-05 19:40 1206220067 Floda IBK - Lindås IBK 2 - 2 Erik Gaberud, Therese Magnusson Alléhallen
2013-01-18 18:30 1206220078 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - IBK Göteborg 5 - 6 e.förl. Roger Zahnér, Janne Vattfors Wallenstamhallen
2013-01-18 19:40 1206220077 Lindome IBK - Floda IBK 3 - 4 Therese Magnusson, Peter Novakovic Almåshallen B
2013-01-19 14:30 1206220074 Burås IK - Landvetter IBK 6 - 7 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Svingelns Sporthall
2013-01-19 14:30 1206220075 Ale IBF - Guldhedens IK 4 - 7 Therese Magnusson, Peter Novakovic Ale Kulturrum
2013-01-20 13:30 1206220073 Lindås IBK - IBF Backadalen 9 - 2 Henrik Lord Johansson, Hampe Gustavsson Salming Arena
2013-01-20 14:00 1206220076 Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 - FBC Lerum 5 - 8 Therese Magnusson, Peter Novakovic Mimershus A-hallen
2013-01-23 18:30 1206220082 IBF Backadalen - Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 4 - 6 Therese Magnusson, Hampe Gustavsson Lundbystrand
2013-01-25 20:10 1206220080 Floda IBK - Burås IK 11 - 3 Tarek El Abtah, Jesper Axelsson Alléhallen
2013-01-26 14:30 1206220079 IBK Göteborg - Lindås IBK 4 - 3 Hampe Gustavsson, Joakim Amri Nilsson Torpahallen
2013-01-26 16:30 1206220083 FBC Lerum - Lindome IBK 5 - 7 Tarek El Abtah, Jesper Axelsson Rydsbergshallen
2013-01-26 16:45 1206220081 Landvetter IBK - Ale IBF 4 - 8 Kari Kyyrä, Thomas Svedman Landvetter Idrottshall
2013-01-27 16:45 1206220084 Guldhedens IK - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 5 - 2 Roger Zahnér, Janne Vattfors Valhalla
2013-02-01 18:30 1206220090 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Landvetter IBK 7 - 0 Andreas Rolén, Jesper Axelsson Wallenstamhallen
2013-02-01 19:40 1206220089 Lindome IBK - IBF Backadalen 3 - 5 Erik Gaberud, Therese Magnusson Almåshallen B
2013-02-02 14:30 1206220086 Burås IK - FBC Lerum 0 - 17 Erik Gaberud, Therese Magnusson Svingelns Sporthall
2013-02-03 14:30 1206220085 Lindås IBK - Guldhedens IK 6 - 4 Henrik Haglund, Joakim Amri Nilsson Salming Arena
2013-02-03 17:45 1206220087 Ale IBF - Floda IBK 1 - 3 Kari Kyyrä, Thomas Svedman Bohushallen
2013-02-03 19:00 1206220088 Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 - IBK Göteborg 5 - 7 Erik Gaberud, Therese Magnusson Mimershus A-hallen
2013-02-10 12:40 1206220093 IBK Göteborg - Ale IBF 5 - 0 Roger Zahnér, Janne Vattfors Torpahallen
2013-02-10 16:00 1206220091 FBC Lerum - Lindås IBK 6 - 5 e.förl. Erik Gaberud, Therese Magnusson Rydsbergshallen
2013-02-10 16:30 1206220092 Guldhedens IK - Burås IK 5 - 3 Peter Novakovic, Daniel Fathi-Najafi Valhalla
2013-02-12 20:20 1206220096 IBF Backadalen - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 2 - 0 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Lundbystrand
2013-02-23 19:20 1206220094 Floda IBK - Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 4 - 1 Therese Magnusson, Thomas Svedman Alléhallen
2013-02-24 17:15 1206220095 Landvetter IBK - Lindome IBK 5 - 5 Henrik Haglund, Joakim Amri Nilsson Landvetter Idrottshall
2013-02-07 19:40 1206220097 Burås IK - IBF Backadalen 2 - 4 Pierre Eberhard Berg, Magnus Persson Svingelns Sporthall
2013-02-16 14:30 1206220101 IBK Göteborg - Lindome IBK 6 - 2 Jonny Gaardén, Joakim Gaardén Torpahallen
2013-02-17 14:00 1206220099 Lindås IBK - Landvetter IBK 11 - 3 Henrik Lord Johansson, Hampe Gustavsson Salming Arena
2013-02-17 16:45 1206220100 Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 - Guldhedens IK 2 - 6 Kari Kyyrä, Thomas Svedman Mimershus A-hallen
2013-03-05 18:30 1206220098 Ale IBF - FBC Lerum 2 - 4 Pierre Eberhard Berg, Magnus Persson Ale Kulturrum
2013-03-19 20:15 1206220102 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Floda IBK 3 - 2 Therese Magnusson, Robin Cederdahl Wallenstamhallen
2013-02-20 18:30 1206220106 IBF Backadalen - Floda IBK 2 - 3 e.förl. Pontus Ekengränd, Therese Magnusson Lundbystrand
2013-02-23 13:30 1206220104 Lindome IBK - Burås IK 11 - 4 Pontus Ekengränd, Joakim Amri Nilsson Almåshallen B
2013-02-23 14:30 1206220103 Ale IBF - Lindås IBK 5 - 8 Roger Zahnér, Janne Vattfors Ale Kulturrum
2013-02-23 16:30 1206220108 FBC Lerum - Landvetter IBK 14 - 0 Henrik Haglund, Joakim Amri Nilsson Rydsbergshallen
2013-02-24 16:45 1206220107 Guldhedens IK - IBK Göteborg 3 - 4 Kari Kyyrä, Thomas Svedman Valhalla
2013-02-24 19:00 1206220105 Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 1 - 5 Roger Zahnér, Janne Vattfors Mimershus A-hallen
2013-03-01 20:10 1206220112 Floda IBK - Guldhedens IK 2 - 5 Pontus Ekengränd, Therese Magnusson Alléhallen
2013-03-02 13:40 1206220110 Lindås IBK - Lindome IBK 3 - 7 Therese Magnusson, Hampe Gustavsson Salming Arena
2013-03-03 16:00 1206220113 Landvetter IBK - IBK Göteborg 6 - 15 Pontus Ekengränd, Therese Magnusson Landvetter Idrottshall
2013-03-03 16:30 1206220111 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Ale IBF 4 - 6 Pierre Eberhard Berg, Magnus Persson Wallenstamhallen
2013-03-03 18:30 1206220109 Burås IK - Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 3 - 9 Hampe Gustavsson, Joakim Amri Nilsson Svingelns Sporthall
2013-03-03 18:30 1206220114 FBC Lerum - IBF Backadalen 10 - 3 Tarek El Abtah, Jesper Axelsson Rydsbergshallen
2013-03-09 14:30 1206220115 Lindome IBK - Ale IBF 4 - 4 Hampe Gustavsson, Torbjörn Zahner Almåshallen B
2013-03-10 13:30 1206220120 IBK Göteborg - FBC Lerum 5 - 6 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Torpahallen
2013-03-10 14:00 1206220118 Landvetter IBK - Floda IBK 3 - 4 Henrik Lord Johansson, Hampe Gustavsson Landvetter Idrottshall
2013-03-10 14:30 1206220117 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Burås IK 14 - 4 Therese Magnusson, Daniel Fathi-Najafi Wallenstamhallen
2013-03-10 16:45 1206220116 Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 - Lindås IBK 5 - 6 Pierre Eberhard Berg, Magnus Persson Mimershus A-hallen
2013-03-10 16:45 1206220119 Guldhedens IK - IBF Backadalen 2 - 5 Roger Zahnér, Janne Vattfors Valhalla
2013-03-15 20:10 1206220124 Floda IBK - IBK Göteborg 1 - 6 Jonny Gaardén, Joakim Gaardén Alléhallen
2013-03-16 14:00 1206220123 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 4 - 4 Pontus Ekengränd, Therese Magnusson Almåshallen B
2013-03-16 14:30 1206220122 Ale IBF - Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 7 - 6 Pierre Eberhard Berg, Magnus Persson Ale Kulturrum
2013-03-17 11:15 1206220125 IBF Backadalen - Landvetter IBK 7 - 1 Tarek El Abtah, Jesper Axelsson Lundbystrand
2013-03-17 14:30 1206220121 Lindås IBK - Burås IK 7 - 2 Henrik Lord Johansson, Hampe Gustavsson Salming Arena
2013-03-17 16:45 1206220126 Guldhedens IK - FBC Lerum 1 - 8 Pontus Ekengränd, Therese Magnusson Valhalla
2013-03-22 20:00 1206220130 FBC Lerum - Floda IBK 6 - 2 Roger Zahnér, Janne Vattfors Rydsbergshallen
2013-03-23 14:30 1206220128 Burås IK - Ale IBF 1 - 11 Therese Magnusson, Torbjörn Zahner Svingelns Sporthall
2013-03-23 16:50 1206220127 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Lindås IBK 3 - 3 Tarek El Abtah, Jesper Axelsson Wallenstamhallen
2013-03-24 14:15 1206220131 IBK Göteborg - IBF Backadalen 7 - 3 Henrik Lord Johansson, Hampe Gustavsson Torpahallen
2013-03-24 14:30 1206220132 Landvetter IBK - Guldhedens IK 4 - 9 Henrik Haglund, Joakim Amri Nilsson Landvetter Idrottshall
2013-03-24 19:00 1206220129 Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 - Lindome IBK 2 - 5 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Mimershus A-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Göteborg 22 17 3 (2) 2 150-77 73 56
2. FBC Lerum 22 16 3 (1) 3 151-72 79 52
3. Lindås IBK 22 15 4 (1) 3 126-80 46 50
4. Lindome IBK 22 11 4 (0) 7 128-88 40 37
5. Ale IBF 22 12 1 (0) 9 104-95 9 37
6. IBF Backadalen 22 10 3 (1) 9 83-92 -9 34
7. Guldhedens IK 22 10 3 (0) 9 101-83 18 33
8. Floda IBK 22 8 4 (1) 10 74-76 -2 29
9. Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 22 8 4 (0) 10 97-97 0 28
10. Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 21 7 0 (0) 14 91-106 -15 21
11. Landvetter IBK 22 2 1 (0) 19 64-172 -108 7
12. Burås IK 21 0 0 (0) 21 63-194 -131 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis