Herrar Division 4 Norra (2012/13)

Gruppspel
Herrar Division 4 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-09-29 15:30 1220140001 IBK Elfhög (U) - Varnhems IF 5 - 8 Johan Uvesten, Robert Andersson Elfhöghallen
2012-09-30 14:30 1220140004 Grästorps IBK - IBK Hjo 5 - 6 Patrick Limé, Peter Holmgren Åse/Vistehallen Grästorp
2012-09-30 15:00 1220140003 Skara IBK (U) - BK Halna (U) 4 - 7 Stefan Hedin, Linus Svensson Idrottshallen, Skara
2012-09-30 16:00 1220140002 Falköpings IBK (U) - Stöpen IBK (U) 11 - 5 Carl Larsson, Magnus Nilsson Odenhallen,Falköping
2012-10-05 19:30 1220140006 Götene Ais - IBK Elfhög (U) 4 - 6 Per Johansson, Magnus Nilsson Västerbyhallen, Götene
2012-10-05 19:30 1220140009 Varnhems IF - Falköpings IBK (U) 14 - 4 Daniel Levinsson, Lennart Haane Varnhemshallen
2012-10-07 12:00 1220140008 Stöpen IBK (U) - Skara IBK (U) 4 - 11 Jan Andersson, Stefan Hedin Arena C, Skövde
2012-11-03 14:00 1220140007 BK Halna (U) - Grästorps IBK 14 - 4 Linus Svensson, Kronoslav Kis Idrottshallen, Töreboda
2012-10-13 14:30 1220140013 Grästorps IBK - Stöpen IBK (U) 9 - 9 Håkan Karlsson, Mikael Toverland Åse/Vistehallen Grästorp
2012-10-13 18:00 1220140012 Skara IBK (U) - Varnhems IF 5 - 8 Mikael Toverland, Johan Uvesten Idrottshallen, Skara
2012-10-14 16:00 1220140011 Falköpings IBK (U) - Götene Ais 9 - 7 Kronoslav Kis, Peter Holmgren Odenhallen,Falköping
2012-10-14 18:00 1220140014 IBK Hjo - BK Halna (U) 5 - 5 Jan Andersson, Christoffer Danielsson Guldkrokshallen A Hjo
2012-10-19 19:30 1220140016 Götene Ais - Skara IBK (U) 11 - 4 Magnus Nilsson, Carl Larsson Västerbyhallen, Götene
2012-10-19 19:30 1220140019 Varnhems IF - Grästorps IBK 11 - 3 Christoffer Danielsson, Håkan Karlsson Varnhemshallen
2012-10-21 12:00 1220140018 Stöpen IBK (U) - IBK Hjo 8 - 7 Jan Andersson, Christoffer Danielsson Arena C, Skövde
2012-10-21 13:30 1220140017 IBK Elfhög (U) - Falköpings IBK (U) 10 - 6 Stefan Hedin, Mikael Toverland Elfhöghallen
2012-10-27 12:00 1220140021 Skara IBK (U) - IBK Elfhög (U) 6 - 7 Esko Leppimaa, Håkan Karlsson Idrottshallen, Skara
2012-10-27 13:15 1220140023 IBK Hjo - Varnhems IF 5 - 10 Carl Larsson, Magnus Nilsson Guldkrokshallen A Hjo
2012-10-27 13:30 1220140024 BK Halna (U) - Stöpen IBK (U) 6 - 6 Per Johansson, Stefan Hedin Idrottshallen, Töreboda
2012-10-28 14:30 1220140022 Grästorps IBK - Götene Ais 4 - 4 Mikael Toverland, Stefan Hedin Åse/Vistehallen Grästorp
2012-11-07 19:30 1220140029 Varnhems IF - BK Halna (U) 9 - 12 Esko Leppimaa, Stefan Hedin Varnhemshallen
2012-11-08 19:30 1220140026 Götene Ais - IBK Hjo 5 - 8 Jan Andersson, Magnus Nilsson Västerbyhallen, Götene
2012-11-10 16:00 1220140028 Falköpings IBK (U) - Skara IBK (U) 3 - 5 Mikael Magnusson, Conny Hjelm Odenhallen,Falköping
2012-11-11 13:00 1220140027 IBK Elfhög (U) - Grästorps IBK 8 - 1 Magnus Nilsson, Carl Larsson Elfhöghallen
2012-11-14 20:00 1220140033 BK Halna (U) - Götene Ais 4 - 7 Esko Leppimaa, Håkan Karlsson Idrottshallen, Töreboda
2012-11-17 14:30 1220140031 Grästorps IBK - Falköpings IBK (U) 13 - 10 Carl Larsson, Magnus Nilsson Åse/Vistehallen Grästorp
2012-11-18 12:00 1220140034 Stöpen IBK (U) - Varnhems IF 6 - 9 Jan Andersson, Magnus Nilsson Arena A, Skövde
2012-11-18 18:00 1220140032 IBK Hjo - IBK Elfhög (U) 6 - 11 Daniel Levinsson, Lennart Haane Guldkrokshallen A Hjo
2012-11-24 16:00 1220140038 Falköpings IBK (U) - IBK Hjo 7 - 6 Thomas Trygg, Ola Forsberg Odenhallen,Falköping
2012-11-25 13:00 1220140037 IBK Elfhög (U) - BK Halna (U) 6 - 7 Magnus Nilsson, Carl Larsson Elfhöghallen
2013-01-11 19:30 1220140036 Götene Ais - Stöpen IBK (U) 5 - 5 Per Johansson, Stefan Hedin Västerbyhallen, Götene
2013-02-10 13:30 1220140039 Skara IBK (U) - Grästorps IBK 5 - 7 Stefan Hedin, Conny Hjelm Idrottshallen, Skara
2012-11-30 19:30 1220140044 Varnhems IF - Götene Ais 13 - 4 Magnus Nilsson, Stefan Hedin Varnhemshallen
2012-12-01 13:30 1220140042 BK Halna (U) - Falköpings IBK (U) 7 - 6 Conny Hjelm, Håkan Karlsson Idrottshallen, Töreboda
2012-12-02 11:00 1220140043 Stöpen IBK (U) - IBK Elfhög (U) 5 - 8 Per Johansson, Stefan Hedin Arena C, Skövde
2012-12-02 13:00 1220140041 IBK Hjo - Skara IBK (U) 8 - 4 Magnus Nilsson, Carl Larsson Guldkrokshallen A Hjo
2012-12-14 19:00 1220140047 Grästorps IBK - BK Halna (U) 7 - 10 Magnus Nilsson, Håkan Karlsson Åse/Vistehallen Grästorp
2012-12-15 11:30 1220140048 Skara IBK (U) - Stöpen IBK (U) 12 - 1 Magnus Nilsson, Carl Larsson Idrottshallen, Skara
2012-12-16 13:00 1220140046 IBK Elfhög (U) - Götene Ais 14 - 4 Dan Pettersson, Håkan Karlsson Elfhöghallen
2012-12-16 16:00 1220140049 Falköpings IBK (U) - Varnhems IF 2 - 15 Peter Holmgren, Patrick Limé Odenhallen,Falköping
2013-01-06 17:00 1220140052 Stöpen IBK (U) - Falköpings IBK (U) 7 - 9 Carl Larsson, Magnus Nilsson Stöpenhallen, Skövde
2013-01-11 19:30 1220140051 Varnhems IF - IBK Elfhög (U) 6 - 7 Magnus Nilsson, Håkan Karlsson Varnhemshallen
2013-01-12 13:00 1220140053 BK Halna (U) - Skara IBK (U) 19 - 4 Per Johansson, Stefan Hedin Idrottshallen, Töreboda
2013-01-12 14:15 1220140054 IBK Hjo - Grästorps IBK 14 - 13 Jan Andersson, Lennart Haane Guldkrokshallen A Hjo
2013-01-18 19:30 1220140056 Götene Ais - Falköpings IBK (U) 9 - 3 Magnus Nilsson Västerbyhallen, Götene
2013-01-18 19:30 1220140057 Varnhems IF - Skara IBK (U) 14 - 6 Peter Holmgren, Håkan Karlsson Varnhemshallen
2013-01-18 20:00 1220140059 BK Halna (U) - IBK Hjo 4 - 8 Per Johansson, Kenneth Sandberg Idrottshallen, Töreboda
2013-01-20 12:00 1220140058 Stöpen IBK (U) - Grästorps IBK 10 - 10 Mikael Magnusson, Lennart Haane Arena A, Skövde
2013-02-01 19:30 1220140061 Skara IBK (U) - Götene Ais 5 - 6 Daniel Levinsson, Håkan Karlsson Idrottshallen, Skara
2013-02-02 14:30 1220140064 Grästorps IBK - Varnhems IF 9 - 12 Magnus Nilsson, Carl Larsson Åse/Vistehallen Grästorp
2013-02-03 13:00 1220140062 Falköpings IBK (U) - IBK Elfhög (U) 18 - 6 Carl Larsson, Magnus Nilsson Odenhallen,Falköping
2013-02-03 13:00 1220140063 IBK Hjo - Stöpen IBK (U) 9 - 4 Lennart Haane, Linus Svensson Guldkrokshallen A Hjo
2013-02-08 19:00 1220140066 IBK Elfhög (U) - Skara IBK (U) OW (0 - 5) Johan Uvesten, Mikael Toverland Elfhöghallen
2013-02-08 19:30 1220140067 Götene Ais - Grästorps IBK 8 - 4 Jan Andersson, Christoffer Danielsson Västerbyhallen, Götene
2013-02-08 19:30 1220140068 Varnhems IF - IBK Hjo 16 - 5 Lennart Haane, Alen Turcinhodzic Varnhemshallen
2013-02-10 12:00 1220140069 Stöpen IBK (U) - BK Halna (U) 3 - 2 Lennart Haane, Mikael Magnusson Arena C, Skövde
2013-02-16 14:30 1220140072 Grästorps IBK - IBK Elfhög (U) 4 - 9 Robert Andersson, Johan Uvesten Åse/Vistehallen Grästorp
2013-02-16 15:00 1220140074 BK Halna (U) - Varnhems IF 5 - 7 Alen Turcinhodzic, Linus Svensson Idrottshallen, Töreboda
2013-02-17 13:00 1220140071 IBK Hjo - Götene Ais 21 - 8 Jan Andersson, Christoffer Danielsson Guldkrokshallen A Hjo
2013-03-08 19:30 1220140073 Skara IBK (U) - Falköpings IBK (U) 5 - 8 Per Johansson, Stefan Hedin Idrottshallen, Skara
2013-02-22 19:30 1220140078 Götene Ais - BK Halna (U) 7 - 6 Carl Larsson, Magnus Nilsson Västerbyhallen, Götene
2013-02-22 19:30 1220140079 Varnhems IF - Stöpen IBK (U) 14 - 3 Lennart Haane, Stefan Hedin Varnhemshallen
2013-02-24 13:00 1220140077 IBK Elfhög (U) - IBK Hjo 7 - 2 Dan Pettersson, Magnus Jansson Elfhöghallen
2013-02-24 16:00 1220140076 Falköpings IBK (U) - Grästorps IBK 8 - 10 Mikael Magnusson, Conny Hjelm Odenhallen,Falköping
2013-02-24 11:00 1220140081 Stöpen IBK (U) - Götene Ais 15 - 4 Jan Andersson, Lennart Haane Stöpenhallen, Skövde
2013-03-02 14:30 1220140084 Grästorps IBK - Skara IBK (U) 7 - 8 Mikael Toverland, Johan Uvesten Åse/Vistehallen Grästorp
2013-03-02 16:00 1220140082 BK Halna (U) - IBK Elfhög (U) 2 - 7 Per Johansson, Kenneth Sandberg Idrottshallen, Töreboda
2013-03-03 18:00 1220140083 IBK Hjo - Falköpings IBK (U) 9 - 14 Jan Andersson, Lennart Haane Guldkrokshallen A Hjo
2013-03-09 12:00 1220140086 Skara IBK (U) - IBK Hjo 5 - 6 Alen Turcinhodzic, Mikael Magnusson Idrottshallen, Skara
2013-03-09 12:00 1220140087 Falköpings IBK (U) - BK Halna (U) 9 - 6 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Dotorpshallen, Falköping
2013-03-09 12:00 1220140088 IBK Elfhög (U) - Stöpen IBK (U) 11 - 2 Peter Holmgren, Håkan Karlsson Elfhöghallen
2013-03-09 12:00 1220140089 Götene Ais - Varnhems IF 7 - 10 Mikael Toverland, Johan Uvesten Västerbyhallen, Götene
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Varnhems IF 16 14 0 2 176-88 88 42
2. IBK Elfhög (U) 15 12 0 3 122-81 41 36
3. IBK Hjo 16 8 1 7 125-126 -1 25
4. Falköpings IBK (U) 16 8 0 8 127-134 -7 24
5. BK Halna (U) 16 7 2 7 116-99 17 23
6. Götene Ais 16 6 2 8 100-131 -31 20
7. Stöpen IBK (U) 16 3 4 9 93-137 -44 13
8. Skara IBK (U) 15 4 0 11 89-116 -27 12
9. Grästorps IBK 16 3 3 10 110-146 -36 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis