D4 (2012/13)

Gruppspel
D4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-09-22 13:00 1217240068 Enköpings IBK U - IFK Dannemora/Ö U 3 - 1 Matti Eronen, Per-Olof Svensson S:t Ilianshallen
2012-09-23 15:10 1217240066 Loke IBK - Rimbo IBK 3 - 4 Anton Kindlund, Matti Eronen Allianshallen B
2012-09-28 19:00 1217240067 IS Saga - Strömsbro IF U 2 - 4 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson Allianshallen C
2012-10-14 13:00 1217240065 IBK Östhammar - Uppsala Teknologer 6 - 4 Lars-Olov Englund, Jarmo Kuusisto Frösåkersskolan
2012-09-29 14:30 1217240075 Arlanda IBK - IS Saga 1 - 8 Alfred Holmström, Magnus Mortensen Ekilla Sporthall
2012-09-29 15:00 1217240077 Strömsbro IF U - Bålsta FBC 3 - 1 Jakob Westerlund, Emil Löfgren
2012-09-30 11:50 1217240073 Uppsala Teknologer - Loke IBK 5 - 6 Sarah Ejderskog, Peter Ottehall Allianshallen B
2012-09-30 15:00 1217240071 Rimbo IBK - Enköpings IBK U 2 - 3 Jarmo Kuusisto, Christoffer Karegård Sparbankshallen
2012-10-06 11:50 1217240078 IS Saga - IFK Dannemora/Ö U 2 - 3 Simon Johansson, Johan Hällström Allianshallen B
2012-10-06 16:00 1217240079 Bålsta FBC - Arlanda IBK 2 - 1 Jonas Backman, Emma Holmqvist Fridegårdsskolan
2012-10-07 13:30 1217240083 IBK Östhammar - Frötuna IBF 5 - 8 Thomas Tanskanen, Jonathan Kumlin Frösåkersskolan
2013-01-26 09:20 1217240080 Enköpings IBK U - Uppsala Teknologer 9 - 1 Christian Jensen, Rasmus Kaneberg S:t Ilianshallen
2012-10-10 21:20 1217240088 Frötuna IBF - Loke IBK 5 - 2 Felicia Hassan, Anton Kindlund Allianshallen B
2012-10-13 16:20 1217240091 Arlanda IBK - Strömsbro IF U 3 - 12 Roland Carlsson, Mikael Rosenius Ekilla Sporthall
2012-10-14 15:00 1217240086 Rimbo IBK - IS Saga 2 - 4 Lars Karlsson, Kjell Andersson Sparbankshallen
2013-02-10 13:30 1217240085 IFK Dannemora/Ö U - Bålsta FBC 2 - 2 Sarah Ejderskog, Olle Isacsson Österby Sim o Sporthall
2012-10-20 13:30 1217240095 Loke IBK - IBK Östhammar 7 - 5 Miodrag Djuric, Felicia Hassan Allianshallen B
2012-10-20 16:00 1217240096 Bålsta FBC - Rimbo IBK 3 - 2 Jonas Backman, Christophe Ruziga Fridegårdsskolan
2012-10-20 20:10 1217240097 IS Saga - Uppsala Teknologer 2 - 3 Thomas Tanskanen, David Wigfeldt Allianshallen B
2012-10-21 12:45 1217240093 Strömsbro IF U - IFK Dannemora/Ö U 9 - 2 Roger Morin, Kevin Larsson
2012-10-21 14:00 1217240094 Enköpings IBK U - Frötuna IBF 0 - 2 Christophe Ruziga, Theodor Jonsson S:t Ilianshallen
2012-10-27 11:50 1217240101 Uppsala Teknologer - Bålsta FBC 8 - 4 Anders Leander, Victor Flemström Allianshallen B
2012-10-27 12:45 1217240102 IBK Östhammar - Enköpings IBK U 4 - 5 Olle Isacsson, Pontus Orebrand Gimo Sporthall
2012-10-27 13:00 1217240100 IFK Dannemora/Ö U - Arlanda IBK 7 - 8 Idah Orebrand, Lars-Olov Englund Österby Sim o Sporthall
2012-10-28 15:00 1217240105 Rimbo IBK - Strömsbro IF U 7 - 1 Oliver Halvarsson, Lars Halvarsson Sparbankshallen
2012-11-03 15:00 1217240109 Enköpings IBK U - Loke IBK 4 - 4 Johan Öberg, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2012-11-03 16:30 1217240110 Arlanda IBK - Rimbo IBK 7 - 5 Anders Holm, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2012-11-04 10:50 1217240111 Strömsbro IF U - Uppsala Teknologer 9 - 2 Peter Marksén, Kevin Sterner
2012-11-04 16:00 1217240108 IS Saga - Frötuna IBF 3 - 4 Idah Orebrand, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2012-11-10 10:10 1217240114 Uppsala Teknologer - Arlanda IBK 4 - 8 Martin Holm, Idah Orebrand Allianshallen B
2012-11-10 11:50 1217240117 Frötuna IBF - Bålsta FBC 4 - 5 Martin Holm, Idah Orebrand Allianshallen B
2012-11-10 13:45 1217240113 IBK Östhammar - IS Saga 2 - 3 Sarah Ejderskog, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2012-11-11 14:00 1217240115 Rimbo IBK - IFK Dannemora/Ö U 1 - 4 Andreas Morelius, Martin Gustafsson Sparbankshallen
2012-11-17 10:10 1217240126 IS Saga - Loke IBK 1 - 3 Matti Eronen, Anders Ståhlberg Allianshallen B
2012-11-17 11:00 1217240123 Strömsbro IF U - Frötuna IBF 7 - 4 Per Linderdahl, Johan Stefansson
2012-11-17 14:00 1217240120 IFK Dannemora/Ö U - Uppsala Teknologer 5 - 2 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Österby Sim o Sporthall
2012-11-17 16:00 1217240124 Bålsta FBC - IBK Östhammar 1 - 2 Christophe Ruziga, Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2012-11-24 12:00 1217240130 Frötuna IBF - Arlanda IBK 10 - 2 Idah Orebrand, Sarah Ejderskog Allianshallen B
2012-11-24 13:40 1217240129 Uppsala Teknologer - Rimbo IBK 1 - 3 Idah Orebrand, Sarah Ejderskog Allianshallen B
2012-11-24 16:40 1217240132 Loke IBK - Bålsta FBC 5 - 3 Timo Palokangas, David Wigfeldt Allianshallen C
2012-11-24 17:00 1217240131 Enköpings IBK U - IS Saga 5 - 1 Erik Rosvall, Fabian Fahimi S:t Ilianshallen
2012-12-02 14:00 1217240127 IBK Östhammar - Strömsbro IF U 5 - 5 Thomas Tanskanen, Anders Leander Gimo Sporthall
2012-11-21 20:30 1217240138 IFK Dannemora/Ö U - Frötuna IBF 2 - 3 Sarah Ejderskog, Idah Orebrand Österby Sim o Sporthall
2012-11-25 13:15 1217240137 Strömsbro IF U - Loke IBK 4 - 3 Lina Malmgren, Richard Öhneskog Ludvigbergsskolan
2012-11-25 14:00 1217240134 Arlanda IBK - IBK Östhammar 11 - 8 Magnus Mortensen, Ingemar Bodin Ekilla Sporthall
2012-11-28 19:30 1217240135 Bålsta FBC - Enköpings IBK U 2 - 1 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Fridegårdsskolan
2012-12-01 15:10 1217240143 Loke IBK - Arlanda IBK 13 - 8 David Wigfeldt, Christer Andersson Allianshallen B
2012-12-01 15:30 1217240144 IBK Östhammar - IFK Dannemora/Ö U 4 - 7 Sarah Ejderskog, Idah Orebrand Frösåkersskolan
2012-12-01 18:10 1217240145 Frötuna IBF - Rimbo IBK 3 - 2 Felicia Hassan, Carolina Svensson Allianshallen B
2013-02-16 17:00 1217240141 Enköpings IBK U - Strömsbro IF U 8 - 4 Ed Grinde, Christian Jensen S:t Ilianshallen
2012-12-08 10:10 1217240153 Uppsala Teknologer - Frötuna IBF 3 - 7 Jakob Kolsmyr, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2012-12-08 15:00 1217240148 IFK Dannemora/Ö U - Loke IBK 5 - 13 Christopher Råsberg, Johan Hällström Österby Sim o Sporthall
2012-12-08 16:00 1217240152 Bålsta FBC - IS Saga 4 - 3 Niklas Forsman, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2012-12-09 15:30 1217240149 Rimbo IBK - IBK Östhammar 9 - 4 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Sparbankshallen
2012-12-09 16:40 1217240150 Arlanda IBK - Enköpings IBK U 2 - 9 Ingemar Bodin, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2012-12-15 13:50 1217240158 Strömsbro IF U - IS Saga 8 - 4 Magnus Nordahl, Erik Lindberg
2012-12-15 14:00 1217240159 IFK Dannemora/Ö U - Enköpings IBK U 6 - 5 Anders Leander, Sarah Ejderskog Österby Sim o Sporthall
2012-12-16 15:00 1217240157 Rimbo IBK - Loke IBK 4 - 2 Miodrag Djuric, Simon Johansson Sparbankshallen
2013-03-10 20:40 1217240156 Uppsala Teknologer - IBK Östhammar 6 - 1 Simon Johansson, Martin Hallén Almroth Allianshallen A
2013-01-12 15:40 1217240166 IS Saga - Arlanda IBK 4 - 3 Timo Palokangas, Emma Holmqvist Allianshallen B
2013-01-12 16:00 1217240168 Bålsta FBC - Strömsbro IF U 2 - 4 Christophe Ruziga, Jonas Backman Fridegårdsskolan
2013-01-13 14:00 1217240162 Enköpings IBK U - Rimbo IBK 3 - 1 Johan Öberg, Christophe Ruziga S:t Ilianshallen
2013-01-15 21:20 1217240164 Loke IBK - Uppsala Teknologer 8 - 1 Theodor Jonsson, Erik Palmertz Allianshallen B
2013-01-17 19:40 1217240171 Uppsala Teknologer - Enköpings IBK U 3 - 3 Bo Pettersson Loklint, Anton Kindlund Allianshallen B
2013-01-19 14:00 1217240169 IFK Dannemora/Ö U - IS Saga 7 - 4 Olle Isacsson, Oskar Wallin Österby Sim o Sporthall
2013-01-19 15:10 1217240174 Frötuna IBF - IBK Östhammar 3 - 4 Arvid Englund, Lars Karlsson Allianshallen B
2013-01-19 16:30 1217240170 Arlanda IBK - Bålsta FBC 3 - 5 Alfred Holmström, Magnus Mortensen Ekilla Sporthall
2013-01-26 16:00 1217240176 Bålsta FBC - IFK Dannemora/Ö U 1 - 3 Jonas Backman, Christophe Ruziga Fridegårdsskolan
2013-01-27 08:30 1217240179 Loke IBK - Frötuna IBF 5 - 3 Jonathan Kumlin, Miodrag Djuric Allianshallen B
2013-01-27 12:10 1217240182 Strömsbro IF U - Arlanda IBK 3 - 2 Roger Morin, Karim Boudiaf Valbo Sportcentrum
2013-01-27 16:50 1217240177 IS Saga - Rimbo IBK 6 - 1 Theodor Jonsson, Axel Johansson Allianshallen B
2013-02-02 08:30 1217240188 Uppsala Teknologer - IS Saga 1 - 6 Marcus Anderson, Lucas Mörk Allianshallen B
2013-02-02 11:50 1217240185 Frötuna IBF - Enköpings IBK U 1 - 2 Marcus Anderson, Lucas Mörk Allianshallen B
2013-02-02 14:00 1217240184 IFK Dannemora/Ö U - Strömsbro IF U 0 - 11 Sarah Ejderskog, Idah Orebrand Österby Sim o Sporthall
2013-02-02 15:30 1217240186 IBK Östhammar - Loke IBK 4 - 6 Thomas Tanskanen, Pontus Orebrand Frösåkersskolan
2013-02-02 18:00 1217240187 Rimbo IBK - Bålsta FBC 2 - 7 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Långsjöhallen
2013-02-03 11:10 1217240193 Enköpings IBK U - IBK Östhammar 4 - 2 Erik Rosvall, Niklas Forsman S:t Ilianshallen
2013-02-03 16:00 1217240192 Bålsta FBC - Uppsala Teknologer 7 - 1 Christophe Ruziga, Jonas Backman Fridegårdsskolan
2013-02-03 17:50 1217240191 Arlanda IBK - IFK Dannemora/Ö U 11 - 4 Daniel Stenlund, Christoffer Stenlund Ekilla Sporthall
2013-03-01 20:00 1217240196 Strömsbro IF U - Rimbo IBK 8 - 1 Per Linderdahl, David Karlsson
2013-02-09 15:10 1217240202 Uppsala Teknologer - Strömsbro IF U 1 - 10 Wictoria Fahimi, Oliver Halvarsson Allianshallen B
2013-02-09 16:50 1217240200 Loke IBK - Enköpings IBK U 5 - 4 Wictoria Fahimi, Oliver Halvarsson Allianshallen B
2013-02-09 18:30 1217240199 Frötuna IBF - IS Saga 4 - 2 Adam Hellström, Magnus Mortensen Allianshallen B
2013-02-10 15:30 1217240201 Rimbo IBK - Arlanda IBK 6 - 4 Anders Holm, Jörgen Olsson Sparbankshallen
2013-02-16 11:50 1217240204 IS Saga - IBK Östhammar 4 - 5 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Allianshallen B
2013-02-16 12:00 1217240206 IFK Dannemora/Ö U - Rimbo IBK 6 - 3 Olle Isacsson, Pierre Engström Österby Sim o Sporthall
2013-02-16 16:00 1217240208 Bålsta FBC - Frötuna IBF 6 - 6 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Fridegårdsskolan
2013-02-16 18:10 1217240205 Arlanda IBK - Uppsala Teknologer 7 - 5 Jonas Nordqvist, Fabian Fahimi Ekilla Sporthall
2013-02-23 10:10 1217240211 Uppsala Teknologer - IFK Dannemora/Ö U 7 - 2 Miodrag Djuric, Christer Andersson Allianshallen B
2013-02-23 14:00 1217240215 IBK Östhammar - Bålsta FBC 7 - 3 Anders Leander, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2013-02-23 16:50 1217240217 Loke IBK - IS Saga 4 - 6 Simon Johansson, Christer Andersson Allianshallen B
2013-02-24 15:20 1217240214 Frötuna IBF - Strömsbro IF U 4 - 5 Carolina Svensson, Sarah Ejderskog Allianshallen C
2013-03-02 11:20 1217240218 Strömsbro IF U - IBK Östhammar 8 - 2 Roger Morin, Johan Stefansson
2013-03-02 15:20 1217240221 Arlanda IBK - Frötuna IBF 4 - 3 Magnus Mortensen, Mikael Rosenius Ekilla Sporthall
2013-03-02 16:00 1217240223 Bålsta FBC - Loke IBK 1 - 5 Fabian Fahimi, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2013-03-03 10:10 1217240222 IS Saga - Enköpings IBK U 3 - 7 Fabian Fahimi, Peter Ottehall Allianshallen B
2013-03-03 14:30 1217240220 Rimbo IBK - Uppsala Teknologer 1 - 9 Martin Gustafsson, Per-Olof Svensson Sparbankshallen
2013-03-09 11:50 1217240229 Frötuna IBF - IFK Dannemora/Ö U 6 - 2 Arvid Englund, Rikard Ohlström Allianshallen B
2013-03-09 13:30 1217240228 Loke IBK - Strömsbro IF U 7 - 2 Axel Sigge, Nils Nyborg Allianshallen B
2013-03-09 14:00 1217240225 IBK Östhammar - Arlanda IBK 9 - 3 Thomas Tanskanen, Anders Leander Frösåkersskolan
2013-03-09 15:00 1217240226 Enköpings IBK U - Bålsta FBC 6 - 2 Lennart Eilestam, Thomas Stenman S:t Ilianshallen
2013-03-16 12:00 1217240235 IFK Dannemora/Ö U - IBK Östhammar 5 - 2 David Wigfeldt, Arvid Englund Österby Sim o Sporthall
2013-03-16 13:30 1217240236 Rimbo IBK - Frötuna IBF 4 - 9 Emma Holmqvist, Matti Eronen Långsjöhallen
2013-03-16 16:30 1217240234 Arlanda IBK - Loke IBK 4 - 7 Magnus Mortensen, Christoffer Stenlund Ekilla Sporthall
2013-03-17 12:30 1217240232 Strömsbro IF U - Enköpings IBK U 4 - 3 David Karlsson, Richard Öhneskog Valbo Sportcentrum
2013-03-23 08:30 1217240244 Frötuna IBF - Uppsala Teknologer 7 - 3 Ian Engblom, Christoffer Stenlund Allianshallen B
2013-03-23 14:00 1217240240 IBK Östhammar - Rimbo IBK 6 - 5 Sarah Ejderskog, Idah Orebrand Frösåkersskolan
2013-03-23 15:10 1217240239 Loke IBK - IFK Dannemora/Ö U 6 - 3 Simon Johansson, Martin Hallén Almroth Allianshallen B
2013-03-23 16:50 1217240243 IS Saga - Bålsta FBC 4 - 1 Lars Halvarsson, Oliver Halvarsson Allianshallen B
2013-03-23 17:00 1217240241 Enköpings IBK U - Arlanda IBK 7 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Strömsbro IF U 20 16 1 3 121-63 58 49
2. Loke IBK 20 14 1 5 114-76 38 43
3. Enköpings IBK U 20 13 2 5 91-52 39 41
4. Frötuna IBF 20 12 1 7 96-68 28 37
5. IFK Dannemora/ Ö U 20 9 1 10 76-103 -27 28
6. Bålsta FBC 20 8 2 10 62-72 -10 26
7. IS Saga 20 8 0 12 72-72 0 24
8. IBK Östhammar 20 7 1 12 87-107 -20 22
9. Arlanda IBK 20 7 0 13 94-131 -37 21
10. Rimbo IBK 20 6 0 14 65-93 -28 18
11. Uppsala Teknologer 20 5 1 14 70-111 -41 16
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis