Gruppspel | ||||||||
DMP12 Förkval M1 Öjebyns IBF (-01) - Notvikens IK | ||||||||
Tid | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats | |||
2012-12-10 18:45 | 1211599005 | Öjebyns IBF B Röd 4 - Notvikens IK Röd 4 | 5 - 4 | Tobias Levin, Alexander Viklund | Björklunda Sp |
Tabell | ||||||||
Plac. | Lag | S | V | O (SDV) | F | GM-IM | D | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Öjebyns IBF B Röd 4 | 1 | 1 | 0 (0) | 0 | 5-4 | 1 | 3 |
2. | Notvikens IK Röd 4 | 1 | 0 | 0 (0) | 1 | 4-5 | -1 | 0 |
|
DMP12 Förkval M2 Öjebyns IBF (-00) - IBK Luleå | ||||||||
Tid | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats | |||
2012-12-02 17:15 | 1211599006 | Öjebyns IBF A Röd 4 - IBK Luleå Röd 3 | 7 - 8 e.förl. | Mikael Jaldeby, Johan Nyström | Hortlax Sp |
Tabell | ||||||||
Plac. | Lag | S | V | O (SDV) | F | GM-IM | D | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | IBK Luleå Röd 3 | 1 | 0 | 1 (1) | 0 | 8-7 | 1 | 2 |
2. | Öjebyns IBF A Röd 4 | 1 | 0 | 1 (0) | 0 | 7-8 | -1 | 1 |
|
DMP12 Förkval M3 Team Boden IBF - Sunderby SK | ||||||||
Tid | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats | |||
2012-12-09 18:00 | 1211599007 | Team Boden IBF P Blå 1/2 - Sunderby SK Röd 4 | 1 - 4 | Lars Ejnestrand, Joel Pasma | Träffpunkten Sävast |
Tabell | ||||||||
Plac. | Lag | S | V | O (SDV) | F | GM-IM | D | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Sunderby SK Röd 4 | 1 | 1 | 0 (0) | 0 | 4-1 | 3 | 3 |
2. | Team Boden IBF P Blå 1/ 2 | 1 | 0 | 0 (0) | 1 | 1-4 | -3 | 0 |
|
DMP12 Förkval M4 Team Kalix IBF - Wibax IBF Piteå | ||||||||
Tid | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats | |||
2012-12-09 10:30 | 1211599008 | Team Kalix IBK P Blå 1 - Wibax IBF Piteå Röd 4 | 4 - 21 | Daniel Persson, Pasi Ronkainen |
Tabell | ||||||||
Plac. | Lag | S | V | O (SDV) | F | GM-IM | D | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Wibax IBF Piteå Röd 4 | 1 | 1 | 0 (0) | 0 | 21-4 | 17 | 3 |
2. | Team Kalix IBK P Blå 1 | 1 | 0 | 0 (0) | 1 | 4-21 | -17 | 0 |
|
Slutspel | ||||||
DMP12 Semifinal 1 segr, Förkv 1 - segr, Förkv 4 | ||||||
Tid | Omgång | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats |
1/0-final 1 | 1211599018 | Öjebyns IBF B Röd 4 - Wibax IBF Piteå Röd 4 | Hortlax Sp | |||
2013-01-19 17:00 | Semifinal 1 | 1211599019 | Wibax IBF Piteå Röd 4 - Öjebyns IBF B Röd 4 | 9 - 3 | Alexander Viklund, Jan Drugge | Hortlax Sp |
2013-01-23 19:15 | Kvartsfinal 1 | 1211599053 | Öjebyns IBF B Röd 4 - Wibax IBF Piteå Röd 4 | 1 - 5 | Simon Olofsson, Alexander Viklund | Björklunda Sp |
DMP12 Semifinal 2 segr, Förkv 2 - segr, Förkv 3 | ||||||
Tid | Omgång | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats |
2013-01-02 18:20 | Final | 1211599020 | IBK Luleå Röd 3 - Sunderby SK Röd 4 | 9 - 4 | Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass | Hälsans hus |
2013-01-16 19:30 | Semifinal 1 | 1211599021 | Sunderby SK Röd 4 - IBK Luleå Röd 3 | 5 - 8 | Malin Eriksson, Oskar Högström |
Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis