Herrar Division 3 (2011/12)

Gruppspel
Herrar Div 3 Norra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-30 19:30 1113131004 Hjärnarps IBK - Örkelljunga IF 6 - 5 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Rantzowhallen
2011-09-30 20:00 1113131001 Göinge IBK - Bromölla IBK 12 - 8 Henrik Lundgren, Leon Fuchs Broby Sim- och SH
2011-10-01 13:00 1113131003 VV-84 SK Bjuv - Hofterups IBF 6 - 7 Martin Persson, Tony Hellborg Brogårdaskolan
2011-10-01 13:00 1113131005 Kristianstad IBS - FBC Engelholm Ungdom 2 - 3 Nosabyhallen
2011-10-01 13:00 1113131006 Åby IBK Klippan - GIF Nike 7 - 3 Tojje Sildén-Glemark, Kristian Olsson Klippans Idrottshall
2011-10-02 18:30 1113131002 Eslövs IBF - IBK Slottshöjden 2 - 6 Roger Jönsson, Håkan Bondesson Sallerupshallen
2011-10-07 20:00 1113131009 FBC Engelholm Ungdom - VV-84 SK Bjuv 9 - 5 Tony Petersson, Mårten Högblom Ängelholms Idrottshall
2011-10-08 13:00 1113131008 Örkelljunga IF - Eslövs IBF 6 - 6 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Örkelljunga Idrottshall
2011-10-08 13:00 1113131011 Kristianstad IBS - Bromölla IBK 8 - 6 Agron Hyseni, Henrik Lundgren Nosabyhallen
2011-10-08 15:00 1113131012 IBK Slottshöjden - Åby IBK Klippan 7 - 7 Leon Fuchs, Tomor Gashi, Tomor Gashi Högastenshallen
2011-10-08 17:00 1113131010 GIF Nike - Hjärnarps IBK 4 - 9 Peter Kellgren, Dennie Lind Pilängshallen
2011-10-09 18:00 1113131007 Hofterups IBF - Göinge IBK 9 - 10 Rickard Bjelk, Agron Hyseni Vikenhallen
2011-10-13 20:00 1113131017 Kristianstad IBS - GIF Nike 11 - 2 Leon Fuchs, Tomor Gashi, Tomor Gashi Nosabyhallen
2011-10-14 19:30 1113131014 Eslövs IBF - Bromölla IBK 6 - 2 Mattias Sjöstedt, Tojje Sildén-Glemark Sallerupshallen
2011-10-14 20:00 1113131013 Göinge IBK - IBK Slottshöjden 7 - 6 Petter Niklasson, Peter Dahlberg Broby Sim- och SH
2011-10-14 20:00 1113131016 Hjärnarps IBK - Hofterups IBF 5 - 6 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Rantzowhallen
2011-10-16 13:00 1113131015 VV-84 SK Bjuv - Örkelljunga IF 4 - 3 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Brogårdaskolan
2011-10-16 16:00 1113131018 Åby IBK Klippan - FBC Engelholm Ungdom 5 - 9 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Klippans Idrottshall
2011-10-21 19:45 1113131021 Bromölla IBK - VV-84 SK Bjuv 2 - 5 Mårten Högblom, Tony Petersson Tianshallen
2011-10-21 20:00 1113131019 FBC Engelholm Ungdom - Göinge IBK 10 - 9 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Ängelholms Idrottshall
2011-10-22 13:00 1113131024 Örkelljunga IF - Åby IBK Klippan 7 - 4 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Örkelljunga Idrottshall
2011-10-22 15:00 1113131022 IBK Slottshöjden - Hjärnarps IBK 7 - 7 Tony Petersson, Mårten Högblom Högastenshallen
2011-10-22 15:30 1113131020 GIF Nike - Eslövs IBF 3 - 8 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Pilängshallen
2011-10-23 18:00 1113131023 Hofterups IBF - Kristianstad IBS 5 - 6 Tomor Gashi, Tomor Gashi, Leon Fuchs Vikenhallen
2011-10-28 20:00 1113131025 Göinge IBK - GIF Nike 12 - 4 Tomor Gashi, Tomor Gashi, Leon Fuchs Broby Sim- och SH
2011-10-28 20:00 1113131028 Hjärnarps IBK - Bromölla IBK 7 - 5 Jonas Pettersson, Jürgen Neuenhofen Rantzowhallen
2011-10-29 13:00 1113131029 Kristianstad IBS - Örkelljunga IF 5 - 4 Leon Fuchs, Tomor Gashi, Tomor Gashi Nosabyhallen
2011-10-29 15:00 1113131027 VV-84 SK Bjuv - IBK Slottshöjden 8 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Brogårdaskolan
2011-10-29 16:00 1113131030 Åby IBK Klippan - Hofterups IBF 17 - 6 Tomor Gashi, Tomor Gashi, Leon Fuchs Ljungbyheds Idrottshall
2011-10-30 18:30 1113131026 Eslövs IBF - FBC Engelholm Ungdom 5 - 3 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Sallerupshallen
2011-11-11 19:45 1113131036 Bromölla IBK - Åby IBK Klippan 5 - 4 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Tianshallen
2011-11-11 20:00 1113131034 FBC Engelholm Ungdom - Hjärnarps IBK 8 - 5 Tony Petersson, Mårten Högblom Ängelholms Idrottshall
2011-11-12 13:00 1113131033 Örkelljunga IF - Göinge IBK 11 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Örkelljunga Idrottshall
2011-11-12 13:00 1113131035 Kristianstad IBS - IBK Slottshöjden 4 - 9 Mattias Sjöstedt, Tojje Sildén-Glemark Nosabyhallen
2011-11-12 15:00 1113131032 GIF Nike - VV-84 SK Bjuv 4 - 5 Henrik Lundgren, Anders Lindberg Pilängshallen
2011-11-13 19:00 1113131031 Hofterups IBF - Eslövs IBF 2 - 5 Fredrik Roos, Jürgen Neuenhofen Tolvåkershallen
2011-11-18 19:45 1113131040 Bromölla IBK - Hofterups IBF 6 - 8 Mårten Högblom, Tony Petersson Tianshallen
2011-11-19 16:30 1113131041 IBK Slottshöjden - FBC Engelholm Ungdom 5 - 4 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Högastenshallen
2011-11-19 18:00 1113131037 Göinge IBK - VV-84 SK Bjuv 9 - 7 Kent Fagerberg, Mikael Björkqvist Broby Sim- och SH
2011-11-20 13:00 1113131042 Örkelljunga IF - GIF Nike 7 - 4 Roger Jönsson, Håkan Bondesson Örkelljunga Idrottshall
2011-11-20 18:00 1113131039 Åby IBK Klippan - Hjärnarps IBK 8 - 6 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Klippans Idrottshall
2011-11-20 18:30 1113131038 Eslövs IBF - Kristianstad IBS 1 - 1 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Sallerupshallen
2011-11-25 20:00 1113131043 Hjärnarps IBK - Eslövs IBF 3 - 3 Bengt Carlsson, Henrik Olofsson Rantzowhallen
2011-11-25 20:00 1113131046 FBC Engelholm Ungdom - Bromölla IBK 12 - 1 Johan Södergren, Fredrik Roos Ängelholms Idrottshall
2011-11-26 13:00 1113131044 Kristianstad IBS - Göinge IBK 2 - 3 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Nosabyhallen
2011-11-27 13:30 1113131048 Hofterups IBF - GIF Nike 10 - 4 Leon Fuchs, Tomor Gashi, Tomor Gashi Tolvåkershallen
2011-11-27 15:00 1113131047 IBK Slottshöjden - Örkelljunga IF 5 - 6 Mattias Sjöstedt, Tojje Sildén-Glemark Högastenshallen
2011-11-29 19:15 1113131045 VV-84 SK Bjuv - Åby IBK Klippan 5 - 6 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Brogårdaskolan
2011-12-02 19:45 1113131052 Bromölla IBK - Örkelljunga IF 6 - 5 Tomor Gashi, Tomor Gashi, Leon Fuchs Tianshallen
2011-12-02 20:00 1113131050 Göinge IBK - Hjärnarps IBK 6 - 4 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Broby Sim- och SH
2011-12-03 13:00 1113131049 VV-84 SK Bjuv - Kristianstad IBS 2 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Brogårdaskolan
2011-12-04 15:00 1113131054 GIF Nike - IBK Slottshöjden 3 - 8 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Pilängshallen
2011-12-04 18:30 1113131051 Eslövs IBF - Åby IBK Klippan 6 - 7 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Sallerupshallen
2011-12-04 19:00 1113131053 Hofterups IBF - FBC Engelholm Ungdom 6 - 5 Henrik Olofsson, Bengt Carlsson Tolvåkershallen
2011-12-06 19:30 1113131055 Eslövs IBF - Göinge IBK 12 - 2 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Sallerupshallen
2011-12-07 19:00 1113131057 Åby IBK Klippan - Kristianstad IBS 6 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Klippans Idrottshall
2011-12-09 20:00 1113131056 Hjärnarps IBK - VV-84 SK Bjuv 9 - 8 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Rantzowhallen
2011-12-10 13:00 1113131059 Örkelljunga IF - Hofterups IBF 4 - 1 Tony Petersson, Mårten Högblom Örkelljunga Idrottshall
2011-12-10 15:00 1113131058 IBK Slottshöjden - Bromölla IBK 13 - 1 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Högastenshallen
2011-12-18 18:30 1113131060 GIF Nike - FBC Engelholm Ungdom 1 - 6 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Pilängshallen
2011-12-09 20:00 1113131061 Göinge IBK - Åby IBK Klippan 10 - 8 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Broby Sim- och SH
2011-12-16 19:45 1113131064 Bromölla IBK - GIF Nike 8 - 1 Daniel Bedö, Martin Matti Tianshallen
2011-12-16 20:00 1113131066 FBC Engelholm Ungdom - Örkelljunga IF 4 - 0 Fredrik Roos, Johan Södergren Ängelholms Idrottshall
2011-12-17 13:00 1113131062 VV-84 SK Bjuv - Eslövs IBF 5 - 3 Martin Matti, Daniel Bedö Brogårdaskolan
2011-12-17 13:00 1113131063 Kristianstad IBS - Hjärnarps IBK 2 - 2 Petter Niklasson, Rickard Bjelk Nosabyhallen
2011-12-18 16:00 1113131065 Hofterups IBF - IBK Slottshöjden 4 - 9 Martin Persson, Tony Hellborg Tolvåkershallen
2012-01-13 19:45 1113131067 Bromölla IBK - Göinge IBK 4 - 6 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Tianshallen
2012-01-13 20:00 1113131071 FBC Engelholm Ungdom - Kristianstad IBS 5 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Ängelholms Idrottshall
2012-01-14 13:00 1113131070 Örkelljunga IF - Hjärnarps IBK 6 - 5 Johan Södergren, Fredrik Roos Örkelljunga Idrottshall
2012-01-15 15:00 1113131069 Hofterups IBF - VV-84 SK Bjuv 10 - 10 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Korsbackahallen
2012-01-15 16:30 1113131068 IBK Slottshöjden - Eslövs IBF 6 - 3 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Högastenshallen
2012-01-15 19:00 1113131072 GIF Nike - Åby IBK Klippan 5 - 5 Henrik Olofsson, Bengt Carlsson Pilängshallen
2012-01-20 20:00 1113131073 Göinge IBK - Hofterups IBF 7 - 5 Roger Jönsson, Håkan Bondesson Broby Sim- och SH
2012-01-20 20:00 1113131076 Hjärnarps IBK - GIF Nike 9 - 3 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Rantzowhallen
2012-01-21 13:00 1113131075 VV-84 SK Bjuv - FBC Engelholm Ungdom 6 - 3 Tony Hellborg, Martin Persson Brogårdaskolan
2012-01-21 14:00 1113131078 Åby IBK Klippan - IBK Slottshöjden 5 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Ljungbyheds Idrottshall
2012-01-21 16:00 1113131077 Bromölla IBK - Kristianstad IBS 5 - 3 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Tianshallen
2012-01-22 18:30 1113131074 Eslövs IBF - Örkelljunga IF 4 - 4 Martin Matti, Daniel Bedö Sallerupshallen
2012-01-27 19:45 1113131080 Bromölla IBK - Eslövs IBF 3 - 5 Peter Kellgren, Dennie Lind Tianshallen
2012-01-27 20:00 1113131084 FBC Engelholm Ungdom - Åby IBK Klippan 7 - 6 Fredrik Roos, Johan Södergren Ängelholms Idrottshall
2012-01-28 13:00 1113131081 Örkelljunga IF - VV-84 SK Bjuv 5 - 5 Mattias Sjöstedt, Tojje Sildén-Glemark Örkelljunga Idrottshall
2012-01-28 14:30 1113131083 GIF Nike - Kristianstad IBS 1 - 4 Anders Lindberg, Erik Höst Pilängshallen
2012-01-29 15:00 1113131079 IBK Slottshöjden - Göinge IBK 9 - 8 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Högastenshallen
2012-01-29 15:00 1113131082 Hofterups IBF - Hjärnarps IBK 5 - 5 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Korsbackahallen
2012-02-01 20:00 1113131087 VV-84 SK Bjuv - Bromölla IBK 7 - 6 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Brogårdaskolan
2012-02-02 20:00 1113131089 Kristianstad IBS - Hofterups IBF 6 - 4 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Nosabyhallen
2012-02-03 19:30 1113131086 Eslövs IBF - GIF Nike 4 - 2 Roger Jönsson, Håkan Bondesson Sallerupshallen
2012-02-03 19:30 1113131088 Hjärnarps IBK - IBK Slottshöjden 5 - 11 Fredrik Pramberg, Rikard Ohlin Rantzowhallen
2012-02-03 20:00 1113131085 Göinge IBK - FBC Engelholm Ungdom 9 - 5 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Broby Sim- och SH
2012-02-05 13:00 1113131090 Åby IBK Klippan - Örkelljunga IF 5 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Klippans Idrottshall
2012-02-10 19:45 1113131094 Bromölla IBK - Hjärnarps IBK 9 - 10 Martin Persson, Tony Hellborg Tianshallen
2012-02-10 20:00 1113131092 FBC Engelholm Ungdom - Eslövs IBF 2 - 3 Tony Petersson, Mårten Högblom Ängelholms Idrottshall
2012-02-11 14:00 1113131095 Örkelljunga IF - Kristianstad IBS 5 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Örkelljunga Idrottshall
2012-02-11 15:00 1113131091 GIF Nike - Göinge IBK 3 - 9 Petter Niklasson, Tony Hellborg Pilängshallen
2012-02-12 16:00 1113131093 IBK Slottshöjden - VV-84 SK Bjuv 2 - 7 Johan Södergren, Fredrik Roos Norrehedshallen
2012-02-12 18:30 1113131096 Hofterups IBF - Åby IBK Klippan 4 - 8 Fredrik Roos, Johan Södergren Korsbackahallen
2012-02-14 19:00 1113131102 Åby IBK Klippan - Bromölla IBK 5 - 5 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Klippans Idrottshall
2012-02-15 19:30 1113131098 VV-84 SK Bjuv - GIF Nike 10 - 1 Erik Höst, Leon Fuchs Brogårdaskolan
2012-02-17 19:30 1113131097 Eslövs IBF - Hofterups IBF 4 - 1 Rickard Bjelk, Kevin Prahl Sallerupshallen
2012-02-17 19:30 1113131100 Hjärnarps IBK - FBC Engelholm Ungdom 1 - 3 Fredrik Pramberg, Rikard Ohlin Rantzowhallen
2012-02-17 20:00 1113131099 Göinge IBK - Örkelljunga IF 3 - 10 Peter Kellgren, Dennie Lind Broby Sim- och SH
2012-02-19 15:00 1113131101 IBK Slottshöjden - Kristianstad IBS 5 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Högastenshallen
2012-01-18 20:00 1113131105 Hjärnarps IBK - Åby IBK Klippan 3 - 8 Tony Petersson, Mårten Högblom Rantzowhallen
2012-02-24 20:00 1113131107 FBC Engelholm Ungdom - IBK Slottshöjden 5 - 9 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Ängelholms Idrottshall
2012-02-25 13:00 1113131103 VV-84 SK Bjuv - Göinge IBK 5 - 6 Fredrik Roos, Johan Södergren Brogårdaskolan
2012-02-25 13:00 1113131104 Kristianstad IBS - Eslövs IBF 7 - 6 Leon Fuchs, Dennie Lind Nosabyhallen
2012-02-25 15:30 1113131108 GIF Nike - Örkelljunga IF 1 - 8 Bengt Carlsson, Henrik Olofsson Pilängshallen
2012-02-26 15:00 1113131106 Hofterups IBF - Bromölla IBK 6 - 4 Dennie Lind, Mikael Björkqvist Korsbackahallen
2012-03-02 19:45 1113131112 Bromölla IBK - FBC Engelholm Ungdom 5 - 6 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Tianshallen
2012-03-03 13:00 1113131113 Örkelljunga IF - IBK Slottshöjden 3 - 4 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Örkelljunga Idrottshall
2012-03-03 16:00 1113131111 Åby IBK Klippan - VV-84 SK Bjuv 6 - 5 Mattias Sjöstedt, Tojje Sildén-Glemark Klippans Idrottshall
2012-03-03 17:00 1113131114 GIF Nike - Hofterups IBF 3 - 8 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Pilängshallen
2012-03-03 18:00 1113131110 Göinge IBK - Kristianstad IBS 6 - 5 Martin Matti, Daniel Bedö Broby Sim- och SH
2012-03-04 18:30 1113131109 Eslövs IBF - Hjärnarps IBK 4 - 7 Tony Petersson, Mårten Högblom Sallerupshallen
2012-03-09 20:00 1113131116 Hjärnarps IBK - Göinge IBK 6 - 6 Tony Petersson, Mårten Högblom Rantzowhallen
2012-03-09 20:00 1113131119 FBC Engelholm Ungdom - Hofterups IBF 5 - 2 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Ängelholms Idrottshall
2012-03-10 13:00 1113131115 Kristianstad IBS - VV-84 SK Bjuv 7 - 3 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Nosabyhallen
2012-03-10 13:00 1113131118 Örkelljunga IF - Bromölla IBK 3 - 4 Fredrik Pramberg, Rikard Ohlin Örkelljunga Idrottshall
2012-03-10 15:00 1113131120 IBK Slottshöjden - GIF Nike 18 - 6 Mårten Högblom, Tony Petersson Högastenshallen
2012-03-11 14:00 1113131117 Åby IBK Klippan - Eslövs IBF 7 - 6 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Klippans Idrottshall
2012-03-16 19:45 1113131124 Bromölla IBK - IBK Slottshöjden 6 - 10 Fredrik Pramberg, Rikard Ohlin Tianshallen
2012-03-16 20:00 1113131121 Göinge IBK - Eslövs IBF 4 - 2 Kent Fagerberg, Peter Kellgren Broby Sim- och SH
2012-03-16 20:00 1113131126 FBC Engelholm Ungdom - GIF Nike 12 - 2 Jürgen Neuenhofen, Christian Olofsson Ängelholms Idrottshall
2012-03-17 13:00 1113131123 Kristianstad IBS - Åby IBK Klippan 4 - 7 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Nosabyhallen
2012-03-17 15:00 1113131122 VV-84 SK Bjuv - Hjärnarps IBK 6 - 5 Martin Matti, Daniel Bedö Brogårdaskolan
2012-03-18 13:00 1113131125 Hofterups IBF - Örkelljunga IF 3 - 4 Johan Södergren, Fredrik Roos Korsbackahallen
2012-03-25 12:00 1113131127 Åby IBK Klippan - Göinge IBK 11 - 12 Kent Fagerberg, Mikael Björkqvist Klippans Idrottshall
2012-03-25 12:00 1113131128 Eslövs IBF - VV-84 SK Bjuv 5 - 9 Kristian Olsson, Tojje Sildén-Glemark Sallerupshallen
2012-03-25 12:00 1113131129 Hjärnarps IBK - Kristianstad IBS 9 - 9 Tony Petersson, Mårten Högblom Rantzowhallen
2012-03-25 12:00 1113131130 GIF Nike - Bromölla IBK 6 - 7 Johan Bolinder, Henrik Lundgren Pilängshallen
2012-03-25 12:00 1113131131 IBK Slottshöjden - Hofterups IBF 14 - 1 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Högastenshallen
2012-03-25 12:00 1113131132 Örkelljunga IF - FBC Engelholm Ungdom 8 - 5 Bengt Carlsson, Henrik Olofsson Örkelljunga Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Göinge IBK 22 16 1 5 162-146 16 49
2. IBK Slottshöjden 22 14 4 4 172-107 65 46
3. FBC Engelholm Ungdom 22 14 0 8 131-98 33 42
4. Åby IBK Klippan 22 12 4 6 152-128 24 40
5. VV-84 SK Bjuv 22 11 2 9 133-118 15 35
6. Örkelljunga IF 22 10 4 8 117-95 22 34
7. Kristianstad IBS 22 9 5 8 110-99 11 32
8. Eslövs IBF 22 9 4 9 103-92 11 31
9. Hjärnarps IBK 22 7 6 9 128-132 -4 27
10. Hofterups IBF 22 7 2 13 113-147 -34 23
11. Bromölla IBK 22 6 1 15 108-148 -40 19
12. GIF Nike 22 0 1 21 66-185 -119 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 3 Södra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-30 20:00 1113132002 FBC Ystad - IBS Svedala 5 - 7 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Västervånghallen
2011-10-01 14:00 1113132004 Lugi IBK - IBK Höllviken 2 - 3 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Lunds Idrottshall
2011-10-02 15:30 1113132006 IK Stanstad - Skurups IBK 8 - 3 Lars Jönsson, William Storey Bråhögshallen
2011-10-02 16:00 1113132003 IFK Klagshamn - IBK SödraDal 5 - 4 Peter Dahlberg, Rickard Bjelk Sundsbrohallen
2011-10-02 18:00 1113132001 Åkarps IBK - IBK Finn 7 - 9 Kent Fagerberg, Leon Fuchs Dalslunds Idrottshall
2011-10-04 20:30 1113132005 Malmhaug KFUM IBK - Palmstaden/Trelleborg BK 3 - 1 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Kulladals Sporthall
2011-10-07 19:30 1113132007 IBK SödraDal - Åkarps IBK 1 - 5 Kevin Cardell, Jesper Landén Killebäckshallen
2011-10-08 13:00 1113132009 Palmstaden/Trelleborg BK - IFK Klagshamn 7 - 3 Kent Fagerberg, Mikael Björkqvist Söderslättshallen B
2011-10-08 14:30 1113132010 Skurups IBK - Lugi IBK 12 - 5 Kevin Cardell, Jesper Landén Skurups Sparbank Arena
2011-10-09 12:30 1113132011 IBK Finn - Malmhaug KFUM IBK 7 - 2 Mikael Björkqvist, Kent Fagerberg Tunahallen
2011-10-09 19:30 1113132012 IBS Svedala - IK Stanstad 4 - 5 Leon Fuchs, Tomor Gashi, Tomor Gashi Svedala Sporthall
2011-10-10 20:00 1113132008 IBK Höllviken - FBC Ystad 9 - 3 Peter Kellgren, Dennie Lind Gyahallen
2011-10-09 16:00 1113132015 IFK Klagshamn - IBK Höllviken 8 - 4 Leon Fuchs, Tomor Gashi, Tomor Gashi Sundsbrohallen
2011-10-12 20:00 1113132016 Lugi IBK - IBK SödraDal 5 - 4 Leon Fuchs, Tomor Gashi, Tomor Gashi Lunds Idrottshall
2011-10-12 20:15 1113132018 IK Stanstad - Palmstaden/Trelleborg BK 13 - 4 Rickard Nilsson, Petter Niklasson Bråhögshallen
2011-10-14 20:00 1113132014 FBC Ystad - IBK Finn 4 - 6 Rickard Nilsson, Henrik Lundgren Västervånghallen
2011-10-15 17:00 1113132017 Malmhaug KFUM IBK - Skurups IBK 0 - 6 Martin Matti, Daniel Bedö Kulladals Sporthall
2011-10-16 18:00 1113132013 Åkarps IBK - IBS Svedala 4 - 6 Henrik Lundgren, Anders Lindberg Dalslunds Idrottshall
2011-10-22 13:00 1113132019 Palmstaden/Trelleborg BK - Åkarps IBK 3 - 6 Tony Hellborg, Martin Persson Söderslättshallen B
2011-10-22 14:30 1113132020 Skurups IBK - FBC Ystad 6 - 4 Jesper Landén, Kevin Cardell Skurups Sparbank Arena
2011-10-22 15:30 1113132023 IBK SödraDal - Malmhaug KFUM IBK 7 - 9 Petter Niklasson, Peter Dahlberg Nyvångsskolan
2011-10-22 16:00 1113132021 IBK Finn - IFK Klagshamn 7 - 5 Tomor Gashi, Tomor Gashi, Leon Fuchs Tunahallen
2011-10-23 15:45 1113132024 IBK Höllviken - IK Stanstad 5 - 6 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Gyahallen
2011-10-23 19:00 1113132022 IBS Svedala - Lugi IBK 5 - 4 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Svedala Sporthall
2011-10-27 20:30 1113132025 Åkarps IBK - Skurups IBK 4 - 13 Agron Hyseni, Rickard Bjelk Lillevångshallen
2011-10-28 20:00 1113132026 FBC Ystad - Palmstaden/Trelleborg BK 5 - 4 Daniel Bedö, Martin Matti Västervånghallen
2011-10-29 14:00 1113132028 Lugi IBK - IBK Finn 8 - 9 Anders Lindberg, Henrik Lundgren Lunds Idrottshall
2011-10-30 15:30 1113132030 IK Stanstad - IBK SödraDal 10 - 2 Johan Södergren, Fredrik Roos Bråhögshallen
2011-10-30 16:00 1113132027 IFK Klagshamn - IBS Svedala 3 - 2 Jesper Landén, Christian Olofsson Sundsbrohallen
2011-10-30 18:00 1113132029 Malmhaug KFUM IBK - IBK Höllviken 7 - 6 Jesper Landén, Christian Olofsson Sundsbrohallen
2011-11-12 14:30 1113132032 Skurups IBK - IFK Klagshamn 12 - 2 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Skurups Sparbank Arena
2011-11-12 16:30 1113132031 IBK SödraDal - FBC Ystad 6 - 2 Dennie Lind, Mikael Björkqvist Killebäckshallen
2011-11-12 17:30 1113132033 IBK Höllviken - Åkarps IBK 6 - 7 Rickard Nilsson, Jan Lord Gyahallen
2011-11-12 18:00 1113132036 IBK Finn - IK Stanstad 4 - 9 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Tunahallen
2011-11-13 13:00 1113132034 Palmstaden/Trelleborg BK - Lugi IBK 5 - 8 Petter Niklasson, Agron Hyseni Söderslättshallen B
2011-11-13 14:30 1113132035 Malmhaug KFUM IBK - IBS Svedala 3 - 5 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Sundsbrohallen
2011-11-18 20:00 1113132038 FBC Ystad - Malmhaug KFUM IBK 6 - 5 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Västervånghallen
2011-11-18 20:00 1113132042 IBK Höllviken - Skurups IBK 6 - 5 Peter Kellgren, Dennie Lind Gyahallen
2011-11-19 13:30 1113132040 IBK Finn - IBK SödraDal 6 - 5 Lars Jönsson, William Storey Tunahallen
2011-11-20 16:00 1113132039 IK Stanstad - Lugi IBK 10 - 2 Mikael Björkqvist, Kent Fagerberg Bråhögshallen
2011-11-20 18:00 1113132037 Åkarps IBK - IFK Klagshamn 6 - 4 Henrik Lundgren, Anders Lindberg Dalslunds Idrottshall
2011-11-20 19:00 1113132041 IBS Svedala - Palmstaden/Trelleborg BK 10 - 3 William Storey, Lars Jönsson Svedala Sporthall
2011-11-25 19:30 1113132048 IBK SödraDal - Skurups IBK 6 - 2 Dennie Lind, Peter Kellgren Killebäckshallen
2011-11-26 13:00 1113132046 Palmstaden/Trelleborg BK - IBK Finn 6 - 6 Peter Kellgren, Dennie Lind Söderslättshallen B
2011-11-26 14:00 1113132043 Lugi IBK - FBC Ystad 2 - 1 Martin Persson, Tony Hellborg Lunds Idrottshall
2011-11-26 14:00 1113132045 IFK Klagshamn - IK Stanstad 2 - 10 Lars Jönsson, William Storey Sundsbrohallen
2011-11-27 15:30 1113132044 Malmhaug KFUM IBK - Åkarps IBK 1 - 6 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Kulladals Sporthall
2011-11-27 20:00 1113132047 IBS Svedala - IBK Höllviken 10 - 5 Anders Lindberg, Henrik Lundgren Svedala Sporthall
2011-12-02 20:00 1113132051 FBC Ystad - IK Stanstad 1 - 17 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Västervånghallen
2011-12-02 20:00 1113132054 Skurups IBK - IBS Svedala 7 - 4 Peter Dahlberg, Mattias Linell Skurups Sparbank Arena
2011-12-03 15:00 1113132049 IFK Klagshamn - Malmhaug KFUM IBK 4 - 6 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Limhamns Sporthall
2011-12-03 16:30 1113132053 IBK SödraDal - Palmstaden/Trelleborg BK 6 - 5 Kevin Cardell, Jesper Landén Killebäckshallen
2011-12-03 17:30 1113132052 IBK Finn - IBK Höllviken 6 - 7 Peter Dahlberg, Rickard Bjelk Tunahallen
2011-12-04 18:00 1113132050 Åkarps IBK - Lugi IBK 6 - 3 William Storey, Lars Jönsson Dalslunds Idrottshall
2011-12-07 20:00 1113132056 Lugi IBK - IFK Klagshamn 7 - 4 Rickard Bjelk, Kevin Prahl Lunds Idrottshall
2011-12-07 20:15 1113132057 IK Stanstad - Malmhaug KFUM IBK 10 - 4 Anders Lindberg, Henrik Lundgren Bråhögshallen
2011-12-08 19:00 1113132058 IBS Svedala - IBK Finn 5 - 3 Martin Matti, Daniel Bedö Svedala Sporthall
2011-12-08 20:00 1113132060 Skurups IBK - Palmstaden/Trelleborg BK 9 - 5 Rickard Bjelk, Agron Hyseni Skurups Sparbank Arena
2011-12-09 20:00 1113132055 FBC Ystad - Åkarps IBK 4 - 5 Rickard Nilsson, Dennie Lind Västervånghallen
2011-12-10 15:00 1113132059 IBK Höllviken - IBK SödraDal 8 - 2 Mikael Björkqvist, Kent Fagerberg Gyahallen
2011-12-17 16:00 1113132064 IBK Finn - Skurups IBK 4 - 6 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Tunahallen
2011-12-17 16:30 1113132065 IBK SödraDal - IBS Svedala 10 - 7 Jesper Landén, Kevin Cardell Killebäckshallen
2011-12-18 12:00 1113132061 Åkarps IBK - IK Stanstad 5 - 6 Mikael Björkqvist, Kent Fagerberg Lillevångshallen
2011-12-18 13:00 1113132066 Palmstaden/Trelleborg BK - IBK Höllviken 3 - 2 Lars Jönsson, William Storey Söderslättshallen B
2011-12-18 16:00 1113132062 IFK Klagshamn - FBC Ystad 4 - 1 Lars Jönsson, William Storey Sundsbrohallen
2011-12-18 16:00 1113132063 Malmhaug KFUM IBK - Lugi IBK 3 - 3 Rickard Bjelk, Agron Hyseni Kulladals Sporthall
2012-01-13 19:30 1113132069 IBK SödraDal - IFK Klagshamn 7 - 5 Martin Matti, Daniel Bedö Tunahallen, Lund
2012-01-14 12:00 1113132070 IBK Höllviken - Lugi IBK 4 - 4 Mikael Björkqvist, Kent Fagerberg Halörhallen
2012-01-14 13:00 1113132071 Palmstaden/Trelleborg BK - Malmhaug KFUM IBK 7 - 4 Daniel Bedö, Martin Matti Söderslättshallen B
2012-01-14 14:30 1113132072 Skurups IBK - IK Stanstad 3 - 12 Petter Niklasson, Peter Dahlberg Skurups Sparbank Arena
2012-01-15 15:00 1113132067 IBK Finn - Åkarps IBK 4 - 5 Roger Jönsson, Håkan Bondesson Tunahallen
2012-01-15 18:30 1113132068 IBS Svedala - FBC Ystad 8 - 4 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Svedala Sporthall
2012-01-20 20:00 1113132074 FBC Ystad - IBK Höllviken 5 - 5 Fredrik Pramberg, Rikard Ohlin Västervånghallen
2012-01-21 14:00 1113132076 Lugi IBK - Skurups IBK 2 - 2 Petter Niklasson, Peter Dahlberg Lunds Idrottshall
2012-01-21 15:30 1113132077 Malmhaug KFUM IBK - IBK Finn 7 - 9 Mikael Björkqvist, Kent Fagerberg Kulladals Sporthall
2012-01-22 16:00 1113132075 IFK Klagshamn - Palmstaden/Trelleborg BK 2 - 3 Mikael Björkqvist, Kent Fagerberg Sundsbrohallen
2012-01-22 16:00 1113132078 IK Stanstad - IBS Svedala 4 - 6 William Storey, Lars Jönsson Bråhögshallen
2012-01-22 18:00 1113132073 Åkarps IBK - IBK SödraDal 7 - 6 Kevin Prahl, Rickard Bjelk Dalslunds Idrottshall
2012-01-27 19:30 1113132082 IBK SödraDal - Lugi IBK 3 - 5 Leon Fuchs, Tomor Gashi, Tomor Gashi Killebäckshallen
2012-01-27 20:00 1113132081 IBK Höllviken - IFK Klagshamn 10 - 3 Kevin Cardell, Jesper Landén Gyahallen
2012-01-28 13:30 1113132080 IBK Finn - FBC Ystad 8 - 3 Tomor Gashi, Tomor Gashi, Leon Fuchs Tunahallen
2012-01-28 14:30 1113132083 Skurups IBK - Malmhaug KFUM IBK 11 - 2 Daniel Bedö, Martin Matti Skurups Sparbank Arena
2012-01-29 15:00 1113132079 IBS Svedala - Åkarps IBK 5 - 5 Peter Kellgren, Dennie Lind Svedala Sporthall
2012-02-16 20:30 1113132084 Palmstaden/Trelleborg BK - IK Stanstad 4 - 6 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Liljeskolan
2012-01-31 20:00 1113132090 IK Stanstad - IBK Höllviken 6 - 2 Tomor Gashi, Tomor Gashi, Leon Fuchs Bråhögshallen
2012-02-01 19:00 1113132087 IFK Klagshamn - IBK Finn 2 - 11 Jesper Landén, Kevin Cardell Sundsbrohallen
2012-02-01 20:00 1113132088 Lugi IBK - IBS Svedala 5 - 6 Leon Fuchs, Tomor Gashi, Tomor Gashi Lunds Idrottshall
2012-02-03 20:00 1113132086 FBC Ystad - Skurups IBK 4 - 4 Leon Fuchs, Tomor Gashi, Tomor Gashi Österporthallen
2012-02-04 15:30 1113132089 Malmhaug KFUM IBK - IBK SödraDal 7 - 4 Petter Niklasson, Peter Dahlberg Kulladals Sporthall
2012-02-23 20:30 1113132085 Åkarps IBK - Palmstaden/Trelleborg BK 6 - 6 Lars Jönsson, William Storey Lillevångshallen
2012-02-09 20:00 1113132091 Skurups IBK - Åkarps IBK 5 - 5 Henrik Lundgren, Johan Bolinder Skurups Sparbank Arena
2012-02-10 19:00 1113132092 Palmstaden/Trelleborg BK - FBC Ystad 5 - 3 Kevin Prahl, Rickard Bjelk Liljeskolan
2012-02-10 20:00 1113132095 IBK Höllviken - Malmhaug KFUM IBK 5 - 5 Mikael Björkqvist, Kent Fagerberg Gyahallen
2012-02-11 13:30 1113132094 IBK Finn - Lugi IBK 8 - 5 Jesper Landén, Kevin Cardell Tunahallen
2012-02-11 16:30 1113132093 IBS Svedala - IFK Klagshamn 7 - 7 Kevin Cardell, Jesper Landén Svedala Sporthall
2012-02-11 17:30 1113132096 IBK SödraDal - IK Stanstad 2 - 9 Tomor Gashi, Tomor Gashi, Leon Fuchs Nyvångsskolan
2012-02-17 20:00 1113132097 FBC Ystad - IBK SödraDal 4 - 6 Petter Niklasson, Peter Dahlberg Västervånghallen
2012-02-18 14:00 1113132100 Lugi IBK - Palmstaden/Trelleborg BK 8 - 1 William Storey, Lars Jönsson Lunds Idrottshall
2012-02-19 14:00 1113132101 IBS Svedala - Malmhaug KFUM IBK 4 - 2 Tony Hellborg, Martin Persson Svedala Sporthall
2012-02-19 15:30 1113132102 IK Stanstad - IBK Finn 6 - 1 Martin Matti, Daniel Bedö Bråhögshallen
2012-02-19 16:00 1113132098 IFK Klagshamn - Skurups IBK 4 - 7 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Sundsbrohallen
2012-02-19 18:00 1113132099 Åkarps IBK - IBK Höllviken 5 - 5 Petter Niklasson, Kevin Cardell Dalslunds Idrottshall
2012-02-22 20:30 1113132108 Skurups IBK - IBK Höllviken 5 - 5 Leon Fuchs, Tomor Gashi, Tomor Gashi Skurups Sparbank Arena
2012-02-25 13:00 1113132107 Palmstaden/Trelleborg BK - IBS Svedala 2 - 14 Kent Fagerberg, Mikael Björkqvist Söderslättshallen B
2012-02-26 12:30 1113132104 Malmhaug KFUM IBK - FBC Ystad 5 - 5 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Kulladals Sporthall
2012-02-26 14:00 1113132105 Lugi IBK - IK Stanstad 7 - 11 Tomor Gashi, Tomor Gashi, Leon Fuchs Lunds Idrottshall
2012-02-26 16:00 1113132103 IFK Klagshamn - Åkarps IBK 5 - 8 Petter Niklasson, Rickard Nilsson Sundsbrohallen
2012-03-13 20:30 1113132106 IBK SödraDal - IBK Finn 2 - 12 Tomor Gashi, Tomor Gashi, Leon Fuchs Nyvångsskolan
2012-03-02 20:00 1113132109 FBC Ystad - Lugi IBK 8 - 9 Mikael Björkqvist, Kent Fagerberg Västervånghallen
2012-03-03 12:00 1113132113 IBK Höllviken - IBS Svedala 6 - 9 Leon Fuchs, Tomor Gashi, Tomor Gashi Halörhallen
2012-03-03 13:30 1113132112 IBK Finn - Palmstaden/Trelleborg BK 8 - 7 Dennie Lind, Peter Kellgren Tunahallen
2012-03-03 14:30 1113132114 Skurups IBK - IBK SödraDal 5 - 3 Kent Fagerberg, Mikael Björkqvist Skurups Sparbank Arena
2012-03-04 16:00 1113132111 IK Stanstad - IFK Klagshamn 14 - 6 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Bråhögshallen
2012-03-04 18:00 1113132110 Åkarps IBK - Malmhaug KFUM IBK 10 - 4 Anders Lindberg, Henrik Lundgren Dalslunds Idrottshall
2012-03-09 20:00 1113132118 IBK Höllviken - IBK Finn 9 - 9 Tomor Gashi, Tomor Gashi, Leon Fuchs Gyahallen
2012-03-10 14:00 1113132116 Lugi IBK - Åkarps IBK 5 - 7 Dennie Lind, Peter Kellgren Lunds Idrottshall
2012-03-11 13:00 1113132119 Palmstaden/Trelleborg BK - IBK SödraDal 3 - 6 Petter Niklasson, Peter Dahlberg Söderslättshallen B
2012-03-11 15:30 1113132117 IK Stanstad - FBC Ystad 12 - 6 Rickard Bjelk, Kevin Prahl Bråhögshallen
2012-03-11 17:00 1113132115 Malmhaug KFUM IBK - IFK Klagshamn 5 - 6 Kent Fagerberg, Mikael Björkqvist Kulladals Sporthall
2012-03-11 17:00 1113132120 IBS Svedala - Skurups IBK 6 - 5 Anders Lindberg, Henrik Lundgren Svedala Sporthall
2012-03-16 19:30 1113132125 IBK SödraDal - IBK Höllviken 5 - 7 Daniel Bedö, Martin Matti Killebäckshallen
2012-03-17 13:00 1113132126 Palmstaden/Trelleborg BK - Skurups IBK 1 - 10 Fredrik Pramberg, Rikard Ohlin Söderslättshallen B
2012-03-17 15:30 1113132123 Malmhaug KFUM IBK - IK Stanstad 6 - 8 Lars Jönsson, William Storey Kulladals Sporthall
2012-03-17 16:00 1113132124 IBK Finn - IBS Svedala 5 - 5 Leon Fuchs, Tomor Gashi, Tomor Gashi Tunahallen
2012-03-18 16:00 1113132122 IFK Klagshamn - Lugi IBK 4 - 8 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Sundsbrohallen
2012-03-18 18:00 1113132121 Åkarps IBK - FBC Ystad 7 - 3 Daniel Bedö, Martin Matti Dalslunds Idrottshall
2012-03-24 11:00 1113132127 IK Stanstad - Åkarps IBK 21 - 6 Anders Lindberg, Henrik Lundgren Bråhögshallen
2012-03-24 11:00 1113132128 FBC Ystad - IFK Klagshamn 6 - 7 Daniel Bedö, Martin Matti Västervånghallen
2012-03-24 11:00 1113132129 Lugi IBK - Malmhaug KFUM IBK 12 - 5 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Lunds Idrottshall
2012-03-24 11:00 1113132130 Skurups IBK - IBK Finn 10 - 5 William Storey, Lars Jönsson Skurups Sparbank Arena
2012-03-24 11:00 1113132131 IBS Svedala - IBK SödraDal 8 - 3 Kent Fagerberg, Mikael Björkqvist Svedala Sporthall
2012-03-24 11:00 1113132132 IBK Höllviken - Palmstaden/Trelleborg BK 5 - 6 Kevin Prahl, Rickard Bjelk Halörhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Stanstad 22 21 0 1 213-85 128 63
2. IBS Svedala 22 15 3 4 143-100 43 48
3. Skurups IBK 22 13 4 5 148-97 51 43
4. Åkarps IBK 22 13 4 5 132-125 7 43
5. IBK Finn 22 12 3 7 147-125 22 39
6. Lugi IBK 22 9 3 10 119-121 -2 30
7. IBK Höllviken 22 7 6 9 124-121 3 27
8. IBK SödraDal 22 7 0 15 100-136 -36 21
9. Palmstaden/ Trelleborg BK 22 6 2 14 91-143 -52 20
10. IFK Klagshamn 22 6 1 15 95-152 -57 19
11. Malmhaug KFUM IBK 22 5 3 14 95-142 -47 18
12. FBC Ystad 22 2 3 17 87-147 -60 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis