Herr 3 (2011/12)

Gruppspel
Herr 3 (A)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-30 19:00 1120131001 Fröjereds IF - Annelunds IF 2 - 5 Mikael Magnusson, Jan Andersson Sparbankshallen, T-holm
2011-09-30 19:00 1120131003 IBF Horsby - Nossebro IBK 6 - 14 Peter Andersson, Christian Ragnevi Idrottshallen, Herrljunga
2011-09-30 19:30 1120131002 Kinna IBK - Stöpen IBK 10 - 6 Thomas Trygg Ängshallen
2011-10-01 12:00 1120131005 Rångedala IK - Falköpings IBK 5 - 4 Erling Josefsson, Roger Härngren Dalsjöhallen, Dalsjöfors
2011-10-02 16:00 1120131004 Tibro IBK - IBK Dalängen 8 - 7 Kronoslav Kis, Conny Hjelm Sporthallen, Tibro
2011-10-07 19:45 1120131008 IBK Dalängen - IBF Horsby 7 - 7 Håkan Karlsson, Esko Leppimaa Idrottens hus i Lidköping
2011-10-08 14:00 1120131007 Falköpings IBK - Tibro IBK 4 - 2 Mikael Magnusson, Jan Andersson Odenhallen,Falköping
2011-10-08 14:30 1120131009 Nossebro IBK - Kinna IBK 5 - 6 Daniel Dimitrovski, Erling Josefsson Idrottshallen, Nossebro
2011-10-08 15:45 1120131006 Annelunds IF - Rångedala IK 5 - 15 Christian Ragnevi, Peter Andersson Mörlandahallen
2011-10-08 18:30 1120131010 Stöpen IBK - Fröjereds IF 7 - 2 Mikael Magnusson, Jan Andersson Stöpenhallen, Skövde
2011-10-14 19:00 1120131011 Fröjereds IF - Nossebro IBK 3 - 11 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Sparbankshallen, T-holm
2011-10-14 19:00 1120131012 Kinna IBK - IBK Dalängen 7 - 8 Roger Härngren, Tobias Thorell Ängshallen
2011-10-15 16:00 1120131013 IBF Horsby - Falköpings IBK 3 - 7 Arto Keckman, Daniel Dimitrovski Idrottshallen, Herrljunga
2011-10-15 18:30 1120131015 Stöpen IBK - Annelunds IF 10 - 2 Jan Andersson, Mikael Magnusson Stöpenhallen, Skövde
2011-10-16 16:00 1120131014 Tibro IBK - Rångedala IK 3 - 7 Esko Leppimaa, Håkan Karlsson Sporthallen, Tibro
2011-10-21 19:45 1120131020 IBK Dalängen - Fröjereds IF 6 - 3 Patrick Limé, Peter Holmgren Idrottens hus i Lidköping
2011-10-22 12:00 1120131018 Rångedala IK - IBF Horsby 6 - 5 Tommy Gunnarsson, Arto Keckman Dalsjöhallen, Dalsjöfors
2011-10-22 14:00 1120131019 Falköpings IBK - Kinna IBK 7 - 5 Mikael Toverland, Johan Uvesten Odenhallen,Falköping
2011-10-22 14:30 1120131016 Nossebro IBK - Stöpen IBK 7 - 13 Tobias Thorell, Harri Tjäder Idrottshallen, Nossebro
2011-10-22 15:45 1120131017 Annelunds IF - Tibro IBK 6 - 13 Christian Ragnevi, Peter Andersson Mörlandahallen
2011-10-28 19:00 1120131021 Fröjereds IF - Falköpings IBK 5 - 7 Conny Hjelm, Mikael Magnusson Sparbankshallen, T-holm
2011-10-28 19:00 1120131022 Kinna IBK - Rångedala IK 10 - 7 Roger Härngren, Erling Josefsson Ängshallen
2011-10-29 14:30 1120131024 Nossebro IBK - Annelunds IF 7 - 6 Mikael Toverland, Johan Uvesten Idrottshallen, Nossebro
2011-10-29 18:30 1120131025 Stöpen IBK - IBK Dalängen 9 - 8 Mikael Toverland, Conny Hjelm Stöpenhallen, Skövde
2011-10-29 19:00 1120131023 IBF Horsby - Tibro IBK 9 - 5 Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottshallen, Herrljunga
2011-11-10 20:00 1120131026 Falköpings IBK - Stöpen IBK 7 - 4 Mikael Magnusson, Jan Andersson Odenhallen,Falköping
2011-11-12 15:45 1120131028 Annelunds IF - IBF Horsby 5 - 6 Ola Forsberg, Thomas Trygg Mörlandahallen
2011-11-13 13:00 1120131029 Tibro IBK - Kinna IBK 5 - 5 Per Johansson, Esko Leppimaa Sporthallen, Tibro
2011-11-13 17:30 1120131027 IBK Dalängen - Nossebro IBK 8 - 5 Jan Andersson, Mikael Magnusson Idrottens hus i Lidköping
2011-11-13 18:30 1120131030 Rångedala IK - Fröjereds IF 13 - 1 Daniel Dimitrovski, Harri Tjäder Dalsjöhallen, Dalsjöfors
2011-11-18 19:00 1120131031 Fröjereds IF - Tibro IBK 4 - 15 Mikael Magnusson, Jan Andersson Sparbankshallen, T-holm
2011-11-18 19:00 1120131032 Kinna IBK - IBF Horsby 10 - 8 Harri Tjäder, Daniel Dimitrovski Ängshallen
2011-11-18 19:45 1120131033 IBK Dalängen - Annelunds IF 5 - 6 Peter Holmgren, Patrick Limé Idrottens hus i Lidköping
2011-11-19 18:00 1120131034 Nossebro IBK - Falköpings IBK 6 - 10 Magnus Jansson, Pedram Koublani Idrottshallen, Nossebro
2011-11-19 18:30 1120131035 Stöpen IBK - Rångedala IK 8 - 6 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Stöpenhallen, Skövde
2011-11-23 19:30 1120131037 Rångedala IK - Nossebro IBK 12 - 2 Ola Forsberg, Thomas Trygg Dalsjöhallen, Dalsjöfors
2011-11-25 19:00 1120131040 IBF Horsby - Fröjereds IF 10 - 6 Kent Olsson, Stefan Johansson Idrottshallen, Herrljunga
2011-11-26 14:00 1120131038 Falköpings IBK - IBK Dalängen 8 - 4 Patrick Limé, Peter Holmgren Odenhallen,Falköping
2011-11-26 15:45 1120131039 Annelunds IF - Kinna IBK 11 - 13 Thomas Trygg, Ola Forsberg Mörlandahallen
2011-11-27 13:00 1120131036 Tibro IBK - Stöpen IBK 6 - 6 Jan Andersson, Håkan Karlsson Sporthallen, Tibro
2011-12-01 20:00 1120131042 Falköpings IBK - Annelunds IF 8 - 6 Håkan Karlsson, Conny Hjelm Odenhallen,Falköping
2011-12-03 14:30 1120131044 Nossebro IBK - Tibro IBK 7 - 7 Tobias Thorell, Arto Keckman Idrottshallen, Nossebro
2011-12-03 15:00 1120131041 Fröjereds IF - Kinna IBK 3 - 8 Håkan Karlsson, Esko Leppimaa Sparbankshallen, T-holm
2011-12-03 15:45 1120131043 IBK Dalängen - Rångedala IK 7 - 10 Per Johansson, Daniel Levinsson Idrottens hus i Lidköping
2011-12-03 18:30 1120131045 Stöpen IBK - IBF Horsby 12 - 7 Håkan Karlsson, Esko Leppimaa Stöpenhallen, Skövde
2011-12-16 19:00 1120131048 IBF Horsby - IBK Dalängen 14 - 4 Dan Pettersson, Tobias Thorell Idrottshallen, Herrljunga
2011-12-16 19:00 1120131049 Kinna IBK - Nossebro IBK 12 - 10 Roger Härngren, Erling Josefsson Ängshallen
2011-12-16 19:00 1120131050 Fröjereds IF - Stöpen IBK 3 - 17 Kronoslav Kis, Conny Hjelm Sparbankshallen, T-holm
2011-12-17 12:00 1120131046 Rångedala IK - Annelunds IF 4 - 8 Peter Andersson, Christian Ragnevi Dalsjöhallen, Dalsjöfors
2011-12-18 16:00 1120131047 Tibro IBK - Falköpings IBK 2 - 9 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Sporthallen, Tibro
2012-01-14 12:00 1120131055 Falköpings IBK - Rångedala IK 6 - 6 Pedram Koublani, Magnus Jansson Odenhallen,Falköping
2012-01-14 14:30 1120131053 Nossebro IBK - IBF Horsby 9 - 7 Patrick Limé, Peter Holmgren Idrottshallen, Nossebro
2012-01-14 15:45 1120131051 Annelunds IF - Fröjereds IF 8 - 4 Tobias Thorell, Erling Josefsson Mörlandahallen
2012-01-14 18:30 1120131052 Stöpen IBK - Kinna IBK 4 - 9 Johan Uvesten, Mikael Toverland Stöpenhallen, Skövde
2012-01-15 17:15 1120131054 IBK Dalängen - Tibro IBK 12 - 2 Patrick Limé, Peter Holmgren Idrottens hus i Lidköping
2012-01-07 13:30 1120131059 Rångedala IK - Tibro IBK 12 - 2 Dalsjöhallen, Dalsjöfors
2012-01-20 19:45 1120131057 IBK Dalängen - Kinna IBK 10 - 11 Conny Hjelm, Mikael Toverland Idrottens hus i Lidköping
2012-01-21 12:30 1120131058 Falköpings IBK - IBF Horsby 16 - 3 Patrick Limé, Peter Holmgren Odenhallen,Falköping
2012-01-21 14:30 1120131056 Nossebro IBK - Fröjereds IF 10 - 8 Harri Tjäder, Tobias Thorell Idrottshallen, Nossebro
2012-01-21 15:45 1120131060 Annelunds IF - Stöpen IBK 5 - 8 Kent Olsson, Pedram Koublani Mörlandahallen
2012-01-27 19:00 1120131063 IBF Horsby - Rångedala IK 10 - 4 Johan Uvesten, Mikael Toverland Idrottshallen, Herrljunga
2012-01-27 19:00 1120131064 Kinna IBK - Falköpings IBK 6 - 8 Roger Härngren, Erling Josefsson Ängshallen
2012-01-28 18:30 1120131061 Stöpen IBK - Nossebro IBK 13 - 3 Jan Andersson, Mikael Magnusson Stöpenhallen, Skövde
2012-01-29 13:00 1120131062 Tibro IBK - Annelunds IF 6 - 5 Jan Andersson, Mikael Magnusson Sporthallen, Tibro
2012-01-29 16:00 1120131065 Fröjereds IF - IBK Dalängen 9 - 10 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Sparbankshallen, T-holm
2012-02-10 19:45 1120131070 IBK Dalängen - Stöpen IBK 11 - 5 Per Johansson, Mikael Magnusson Idrottens hus i Lidköping
2012-02-11 12:00 1120131067 Rångedala IK - Kinna IBK 7 - 6 Christian Ragnevi, Peter Andersson Dalsjöhallen, Dalsjöfors
2012-02-11 13:00 1120131066 Falköpings IBK - Fröjereds IF 9 - 4 Mikael Magnusson, Lennart Haane Odenhallen,Falköping
2012-02-11 15:45 1120131069 Annelunds IF - Nossebro IBK 13 - 11 Tommy Gunnarsson, Arto Keckman Mörlandahallen
2012-02-12 13:00 1120131068 Tibro IBK - IBF Horsby 9 - 16 Jan Andersson, Mikael Magnusson Sporthallen, Tibro
2012-02-17 19:00 1120131073 IBF Horsby - Annelunds IF 9 - 5 Christian Ragnevi, Peter Andersson Idrottshallen, Herrljunga
2012-02-17 19:00 1120131075 Fröjereds IF - Rångedala IK 7 - 7 Jan Andersson, Mikael Magnusson Sparbankshallen, T-holm
2012-02-17 20:00 1120131074 Kinna IBK - Tibro IBK 13 - 10 Erling Josefsson, Roger Härngren Ängshallen
2012-02-18 14:30 1120131072 Nossebro IBK - IBK Dalängen 10 - 9 Peter Andersson, Christian Ragnevi Idrottshallen, Nossebro
2012-02-18 18:30 1120131071 Stöpen IBK - Falköpings IBK 7 - 5 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Stöpenhallen, Skövde
2012-02-24 19:00 1120131077 IBF Horsby - Kinna IBK 7 - 4 Thomas Trygg, Ola Forsberg Idrottshallen, Herrljunga
2012-02-25 11:00 1120131079 Falköpings IBK - Nossebro IBK 8 - 5 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Odenhallen,Falköping
2012-02-25 12:00 1120131080 Rångedala IK - Stöpen IBK 7 - 8 Thomas Trygg, Ola Forsberg Dalsjöhallen, Dalsjöfors
2012-02-25 13:30 1120131076 Tibro IBK - Fröjereds IF 10 - 8 Mikael Toverland, Håkan Karlsson Sporthallen, Tibro
2012-02-25 15:45 1120131078 Annelunds IF - IBK Dalängen 4 - 8 Conny Ehrnholm, Harri Tjäder Mörlandahallen
2012-03-01 19:00 1120131085 Fröjereds IF - IBF Horsby 4 - 7 Mikael Toverland, Johan Uvesten Sparbankshallen, T-holm
2012-03-02 19:00 1120131084 Kinna IBK - Annelunds IF 14 - 10 Harri Tjäder, Tobias Thorell Ängshallen
2012-03-03 18:30 1120131081 Stöpen IBK - Tibro IBK 9 - 3 Mikael Toverland, Mikael Magnusson Stöpenhallen, Skövde
2012-03-04 14:30 1120131082 Nossebro IBK - Rångedala IK 6 - 8 Dan Pettersson, Magnus Jansson Idrottshallen, Nossebro
2012-03-04 17:15 1120131083 IBK Dalängen - Falköpings IBK 5 - 10 Peter Holmgren, Patrick Limé Idrottens hus i Lidköping
2012-03-10 15:00 1120131086 Kinna IBK - Fröjereds IF 26 - 4 Arto Keckman, Tommy Gunnarsson Ängshallen
2012-03-10 15:00 1120131087 Annelunds IF - Falköpings IBK 3 - 8 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Mörlandahallen
2012-03-10 15:00 1120131088 Rångedala IK - IBK Dalängen 13 - 7 Roger Härngren, Erling Josefsson Dalsjöhallen, Dalsjöfors
2012-03-10 15:00 1120131089 Tibro IBK - Nossebro IBK 14 - 9 Kronoslav Kis, Conny Hjelm Sporthallen, Tibro
2012-03-10 15:00 1120131090 IBF Horsby - Stöpen IBK 11 - 10 Lennart Haane, Johan Uvesten Idrottshallen, Herrljunga
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Falköpings IBK 18 15 1 2 141-81 60 46
2. Kinna IBK 18 12 1 5 175-130 45 37
3. Stöpen IBK 18 12 1 5 156-112 44 37
4. Rångedala IK 18 11 2 5 149-105 44 35
5. IBF Horsby 18 10 1 7 145-137 8 31
6. IBK Dalängen 18 7 1 10 136-141 -5 22
7. Tibro IBK 18 6 3 9 122-148 -26 21
8. Nossebro IBK 18 6 1 11 137-163 -26 19
9. Annelunds IF 18 5 0 13 113-151 -38 15
10. Fröjereds IF 18 0 1 17 80-186 -106 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herr 3 (U)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-30 19:45 1120132002 Mullsjö AIS (U) - IBK Lockerud Mariestad (U) 7 - 6 Pedram Koublani, Magnus Jansson Nyhemshallen - Mullsjö
2011-10-02 12:30 1120132001 Skövde IBF (U) - Sandareds IBS (U) 11 - 2 Johan Uvesten, Esko Leppimaa Arena C, Skövde
2011-10-08 10:30 1120132004 Fagerhult Habo IBK (U) - Skövde IBF (U) 6 - 7 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Habo Sporthall A-hall
2011-10-09 18:00 1120132005 IBK Lockerud Mariestad (U) - IBK Alingsås (U) 11 - 4 Kronoslav Kis, Conny Hjelm ICA-kvantum hallen, Mariestad
2011-11-12 14:30 1120132006 Sandareds IBS (U) - Mullsjö AIS (U) 10 - 12 Christian Ragnevi, Peter Andersson Sandaredshallen
2011-10-14 19:45 1120132007 Mullsjö AIS (U) - Fagerhult Habo IBK (U) 4 - 4 Mikael Magnusson, Jan Andersson Nyhemshallen - Mullsjö
2011-12-04 13:00 1120132008 IBK Alingsås (U) - Sandareds IBS (U) 10 - 1 Harri Tjäder, Arto Keckman Alströmerhallen, Alingsås
2011-10-22 11:00 1120132010 Fagerhult Habo IBK (U) - IBK Alingsås (U) 4 - 4 Mikael Magnusson, Jan Andersson Habo Sporthall A-hall
2011-10-23 11:00 1120132011 Skövde IBF (U) - Mullsjö AIS (U) 9 - 5 Esko Leppimaa, Håkan Karlsson Arena C, Skövde
2011-10-29 15:00 1120132013 IBK Alingsås (U) - Skövde IBF (U) 1 - 10 Arto Keckman, Daniel Dimitrovski Ängabo Sporthall, Alingsås
2011-10-30 18:00 1120132015 IBK Lockerud Mariestad (U) - Sandareds IBS (U) 12 - 6 Conny Hjelm, Kronoslav Kis ICA-kvantum hallen, Mariestad
2012-02-04 16:00 1120132016 Fagerhult Habo IBK (U) - IBK Lockerud Mariestad (U) 6 - 11 Mikael Magnusson, Jan Andersson Habo Sporthall A-hall
2012-03-11 11:45 1120132018 Mullsjö AIS (U) - IBK Alingsås (U) 34 - 7 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Nyhemshallen - Mullsjö
2011-11-20 15:00 1120132021 Sandareds IBS (U) - Fagerhult Habo IBK (U) 9 - 6 Daniel Dimitrovski, Peter Andersson Sandaredshallen
2011-11-20 18:00 1120132020 IBK Lockerud Mariestad (U) - Skövde IBF (U) 6 - 9 Conny Hjelm, Kronoslav Kis ICA-kvantum hallen, Mariestad
2011-11-26 12:15 1120132024 Mullsjö AIS (U) - Sandareds IBS (U) 6 - 7 Håkan Karlsson, Jan Andersson Nyhemshallen - Mullsjö
2011-11-26 14:00 1120132022 Skövde IBF (U) - Fagerhult Habo IBK (U) 7 - 8 Conny Hjelm, Daniel Levinsson Fjärilshallen, Skövde
2011-11-26 15:00 1120132023 IBK Alingsås (U) - IBK Lockerud Mariestad (U) 8 - 12 Kent Olsson, Stefan Johansson Ängabo Sporthall, Alingsås
2011-12-03 12:00 1120132025 Sandareds IBS (U) - Skövde IBF (U) 3 - 4 Christian Ragnevi, Peter Andersson Sandaredshallen
2011-12-04 18:00 1120132026 IBK Lockerud Mariestad (U) - Mullsjö AIS (U) 5 - 7 Mikael Magnusson, Jan Andersson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2011-12-11 11:30 1120132028 Fagerhult Habo IBK (U) - Mullsjö AIS (U) 5 - 3 Jan Andersson, Mikael Toverland Habo Sporthall C-hall
2011-12-11 15:30 1120132029 Sandareds IBS (U) - IBK Alingsås (U) 7 - 12 Peter Andersson, Christian Ragnevi Sandaredshallen
2011-12-17 12:30 1120132031 IBK Alingsås (U) - Fagerhult Habo IBK (U) 5 - 15 Tommy Gunnarsson, Arto Keckman Nolhagahallen, Alingsås
2011-12-18 14:00 1120132032 Mullsjö AIS (U) - Skövde IBF (U) 10 - 1 Mikael Magnusson, Jan Andersson Nyhemshallen - Mullsjö
2012-01-08 11:00 1120132034 Skövde IBF (U) - IBK Alingsås (U) 10 - 5 Conny Hjelm, Jan Andersson Arena C, Skövde
2012-01-14 16:00 1120132036 Sandareds IBS (U) - IBK Lockerud Mariestad (U) 6 - 5 Arto Keckman, Peter Andersson Sandaredshallen
2012-01-14 10:00 1120132039 IBK Alingsås (U) - Mullsjö AIS (U) 8 - 10 Christian Ragnevi, Dan Pettersson Nolhagahallen, Alingsås
2012-01-15 19:00 1120132037 IBK Lockerud Mariestad (U) - Fagerhult Habo IBK (U) 5 - 3 Martin Larsson, Sven Persson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2012-01-21 10:00 1120132042 Fagerhult Habo IBK (U) - Sandareds IBS (U) 5 - 2 Håkan Karlsson, Johan Uvesten Habo Sporthall A-hall
2012-01-22 11:30 1120132041 Skövde IBF (U) - IBK Lockerud Mariestad (U) 7 - 8 Håkan Karlsson, Martin Jonsson Arena C, Skövde
2012-01-28 15:45 1120132044 Mullsjö AIS (U) - IBK Lockerud Mariestad (U) 8 - 6 Conny Ehrnholm, Daniel Rudquist Nyhemshallen - Mullsjö
2012-03-11 10:00 1120132043 Skövde IBF (U) - Sandareds IBS (U) 11 - 7 Peter Holmgren, Patrick Limé Arena A, Skövde
2012-02-25 14:00 1120132046 Fagerhult Habo IBK (U) - Skövde IBF (U) 5 - 2 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Habo Sporthall A-hall
2012-02-25 14:30 1120132048 Sandareds IBS (U) - Mullsjö AIS (U) 7 - 8 David Persson, Roger Härngren Sandaredshallen
2012-03-03 15:00 1120132047 IBK Lockerud Mariestad (U) - IBK Alingsås (U) 39 - 2 Mikael Magnusson, Mikael Toverland ICA-kvantum hallen, Mariestad
2012-02-18 14:15 1120132049 Mullsjö AIS (U) - Fagerhult Habo IBK (U) 10 - 8 Mikael Magnusson, Jan Andersson Nyhemshallen - Mullsjö
2012-02-27 20:15 1120132050 IBK Alingsås (U) - Sandareds IBS (U) 4 - 10 Stefan Johansson, Kent Olsson Ängabo Sporthall, Alingsås
2012-02-26 11:30 1120132053 Skövde IBF (U) - Mullsjö AIS (U) 5 - 9 Mikael Toverland, Lennart Haane Arena C, Skövde
2012-02-26 15:00 1120132052 Fagerhult Habo IBK (U) - IBK Alingsås (U) 6 - 7 Kronoslav Kis, Conny Hjelm Habo Sporthall A-hall
2012-03-04 13:15 1120132055 IBK Alingsås (U) - Skövde IBF (U) 5 - 4 Christian Ragnevi, Peter Andersson Nolhagahallen, Alingsås
2012-03-04 19:30 1120132057 IBK Lockerud Mariestad (U) - Sandareds IBS (U) 3 - 8 Kronoslav Kis, Conny Hjelm ICA-kvantum hallen, Mariestad
2012-03-10 14:00 1120132058 Fagerhult Habo IBK (U) - IBK Lockerud Mariestad (U) 8 - 9 Mikael Magnusson, Jan Andersson Habo Sporthall A-hall
2012-03-11 14:45 1120132060 Mullsjö AIS (U) - IBK Alingsås (U) OW (0 - 5) Conny Hjelm, Kronoslav Kis Nyhemshallen - Mullsjö
2012-03-17 13:00 1120132062 IBK Lockerud Mariestad (U) - Skövde IBF (U) 11 - 9 Per Johansson, Håkan Karlsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2012-03-17 13:00 1120132063 Sandareds IBS (U) - Fagerhult Habo IBK (U) 5 - 2 Arto Keckman, Magnus Jansson Sjöbohallen, Borås
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Mullsjö AIS (U) 14 10 1 3 133-88 45 31
2. IBK Lockerud Mariestad (U) 15 9 0 6 149-98 51 27
3. Skövde IBF (U) 15 8 0 7 106-91 15 24
4. Sandareds IBS (U) 15 6 0 9 90-111 -21 18
5. Fagerhult Habo IBK (U) 15 5 2 8 91-90 1 17
6. IBK Alingsås (U) 14 4 1 9 82-173 -91 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis