Flickor Klass 5/6 -97-99 (2011/12)

Gruppspel
Flickor Klass 5/6 -97-99
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-10-01 10:30 1112630003 Nora IBK - Örebro SK Söder Svart 1 - 7 Charlotta Martinsson, Julia Fälling Idrottshuset, Nora
2011-10-01 11:30 1112630004 Åsbro GOIF - Kumla IBK 6 - 2 Anders Stjernström, Erik Henriksson Åsbrohallen
2011-10-01 16:00 1112630001 Lillån IBK - Askersunds IBK 4 - 2 Anna Palmqvist, Lovisa Westlund Gotby Lillåns skola
2011-10-02 14:45 1112630002 IFK Arboga IBK - Örebro SK Söder Vit 6 - 1 Vasahallen
2011-10-08 11:30 1112630008 Kumla IBK - Nora IBK 5 - 1 Izabell Raczynska, Linnea Åsenlund Kumlaby skolan
2011-10-09 11:00 1112630005 Askersunds IBK - Örebro SK Söder Vit 3 - 1 Lovisa Westlund Gotby, Caroline Helgesson Närlundahallen
2011-10-09 12:15 1112630006 IFK Arboga IBK - Lillån IBK 5 - 2 Vasahallen
2011-10-09 17:00 1112630007 Örebro SK Söder Svart - Åsbro GOIF 1 - 3 Pernilla Johansson, Nikolina Bolander Adolfsbergsskolan
2011-10-11 17:45 1112630012 Örebro SK Söder Vit - Örebro SK Söder Svart 2 - 6 Joakim Björnstad, Emil Ekelund Adolfsbergsskolan
2011-10-13 18:30 1112630011 Åsbro GOIF - IFK Arboga IBK 3 - 3 Erik Henriksson, Anders Stjernström Åsbrohallen
2011-10-14 18:00 1112630009 Askersunds IBK - Kumla IBK 0 - 2 Mattias Ellgren, Alexander Eklindh Närlundahallen
2011-10-14 20:00 1112630010 Lillån IBK - Nora IBK 3 - 5 Martin Stockhult, Andreas Svensson Lillåns skola
2011-10-15 10:30 1112630014 Nora IBK - Örebro SK Söder Vit 1 - 4 Tomas Persson, Rebecca Kammerland Idrottshuset, Nora
2011-10-15 15:00 1112630016 Åsbro GOIF - Lillån IBK 9 - 0 Lovisa Westlund Gotby, Caroline Helgesson Åsbrohallen
2011-10-16 16:00 1112630013 IFK Arboga IBK - Askersunds IBK 0 - 5 Robin Elofsson, Simon Andersson Vasahallen
2011-10-16 17:00 1112630015 Örebro SK Söder Svart - Kumla IBK 7 - 1 Izabell Raczynska, Amanda Öberg Adolfsbergsskolan
2011-10-22 14:30 1112630019 Kumla IBK - Lillån IBK 3 - 4 Lovisa Westlund Gotby, Caroline Helgesson Skogstorpskolan
2011-10-22 17:00 1112630020 Örebro SK Söder Vit - Åsbro GOIF 1 - 7 Jacob Olausson, Dennis Örtenholm Adolfsbergsskolan
2011-10-23 14:00 1112630017 Askersunds IBK - Nora IBK 2 - 1 Mattias Ellgren, Alexander Eklindh Närlundahallen
2011-10-23 17:00 1112630018 Örebro SK Söder Svart - IFK Arboga IBK 4 - 1 Lovisa Westlund Gotby, Nikolina Bolander Adolfsbergsskolan
2011-10-29 13:30 1112630022 Nora IBK - IFK Arboga IBK 6 - 4 Cecilia Håkansson, Emilia Oskarsson Idrottshuset, Nora
2011-10-29 13:50 1112630021 Lillån IBK - Örebro SK Söder Svart 1 - 9 Andreas Svensson, David Holm Lillåns skola
2011-10-30 11:30 1112630023 Kumla IBK - Örebro SK Söder Vit 3 - 3 Alexander Widbark, Mattias Frohm Kumlahallen
2011-11-05 14:00 1112630024 Åsbro GOIF - Askersunds IBK 4 - 3 Caroline Helgesson, Alexander Eklindh Åsbrohallen
2011-11-19 13:00 1112630026 Nora IBK - Åsbro GOIF 0 - 10 Oscar Gray, Andreas Svensson Idrottshuset, Nora
2011-11-19 17:30 1112630028 Örebro SK Söder Vit - Lillån IBK 4 - 3 Alexander Carlström, Nikolina Bolander Adolfsbergsskolan
2011-11-20 11:30 1112630025 Askersunds IBK - Örebro SK Söder Svart 1 - 3 Erik Henriksson, Caroline Helgesson Närlundahallen
2011-11-20 13:30 1112630027 IFK Arboga IBK - Kumla IBK 6 - 1 Linn Simonsson, Erika Östensson Vasahallen
2011-11-25 18:30 1112630032 Kumla IBK - Åsbro GOIF 0 - 7 Izabell Raczynska, Linnea Åsenlund Skogstorpskolan
2011-11-27 15:00 1112630030 Örebro SK Söder Vit - IFK Arboga IBK 1 - 2 Johnny Keyrouz, Awat Nabipour Birgittaskolan
2011-11-27 15:30 1112630029 Askersunds IBK - Lillån IBK 7 - 2 Erik Henriksson, Caroline Helgesson Närlundahallen
2011-11-27 17:00 1112630031 Örebro SK Söder Svart - Nora IBK 2 - 2 David Holm, Johnny Keyrouz Adolfsbergsskolan
2011-12-03 14:00 1112630036 Nora IBK - Kumla IBK 2 - 6 Cecilia Håkansson, Emilia Oskarsson Idrottshuset, Nora
2011-12-03 15:50 1112630034 Lillån IBK - IFK Arboga IBK 7 - 1 Christher Johansson, Elin Sjödahl Lillåns skola
2011-12-03 17:30 1112630033 Örebro SK Söder Vit - Askersunds IBK 2 - 1 Alexander Carlström, David Holm Adolfsbergsskolan
2011-12-08 18:30 1112630035 Åsbro GOIF - Örebro SK Söder Svart 2 - 4 Erik Henriksson, Caroline Helgesson Åsbrohallen
2011-12-10 10:30 1112630038 Nora IBK - Lillån IBK 4 - 2 Charlotta Martinsson, Julia Fälling Idrottshuset, Nora
2011-12-10 12:15 1112630039 IFK Arboga IBK - Åsbro GOIF 0 - 3 Linn Simonsson, Erika Östensson Vasahallen
2011-12-11 12:00 1112630037 Kumla IBK - Askersunds IBK 1 - 2 Izabell Raczynska, Linnea Åsenlund Kumlaby skolan
2011-12-11 17:30 1112630040 Örebro SK Söder Svart - Örebro SK Söder Vit 2 - 1 Elin Sjödahl, Mikael Åman Adolfsbergsskolan
2011-12-17 13:45 1112630044 Lillån IBK - Åsbro GOIF 0 - 12 Oscar Gray, Elin Sjödahl Lillåns skola
2011-12-17 17:30 1112630042 Örebro SK Söder Vit - Nora IBK 3 - 3 Mikaela Lennell, Elin Sjödahl Adolfsbergsskolan
2011-12-18 10:30 1112630043 Kumla IBK - Örebro SK Söder Svart 1 - 1 Amanda Öberg, Paulina Rasch Kumlahallen
2011-12-18 13:00 1112630041 Askersunds IBK - IFK Arboga IBK 3 - 1 Lovisa Westlund Gotby, Caroline Helgesson Närlundahallen
2012-01-12 18:30 1112630048 Åsbro GOIF - Örebro SK Söder Vit 7 - 1 Lovisa Westlund Gotby, Caroline Helgesson Åsbrohallen
2012-01-14 12:00 1112630045 Nora IBK - Askersunds IBK 2 - 2 Linn Gustavsson, Denise Almer Idrottshuset, Nora
2012-01-14 16:00 1112630047 Lillån IBK - Kumla IBK 1 - 4 Mikaela Lennell, Elin Sjödahl Lillåns skola
2012-01-15 12:15 1112630046 IFK Arboga IBK - Örebro SK Söder Svart 4 - 7 Vasahallen
2012-01-21 17:00 1112630049 Örebro SK Söder Svart - Lillån IBK 10 - 0 Mikaela Lennell, Elin Sjödahl Adolfsbergsskolan
2012-01-22 14:00 1112630052 Askersunds IBK - Åsbro GOIF 2 - 2 Tony Wennberg, Caroline Helgesson Närlundahallen
2012-01-22 16:00 1112630050 IFK Arboga IBK - Nora IBK 3 - 1 Vasahallen
2012-01-22 17:00 1112630051 Örebro SK Söder Vit - Kumla IBK 2 - 2 Paulina Rasch, Amanda Öberg Adolfsbergsskolan
2012-01-26 18:30 1112630054 Åsbro GOIF - Nora IBK 11 - 1 Caroline Helgesson, Alexander Eklindh Åsbrohallen
2012-01-28 15:50 1112630056 Lillån IBK - Örebro SK Söder Vit 4 - 6 Johnny Keyrouz, Jacob Tillman Lillåns skola
2012-01-29 10:00 1112630055 Kumla IBK - IFK Arboga IBK 2 - 3 Linnea Åsenlund, Izabell Raczynska Kumlahallen
2012-01-29 17:00 1112630053 Örebro SK Söder Svart - Askersunds IBK 3 - 0 Alexander Carlström, Tim Sandström Adolfsbergsskolan
2012-02-09 18:30 1112630060 Åsbro GOIF - Kumla IBK 6 - 0 Caroline Helgesson, Erik Henriksson Åsbrohallen
2012-02-11 13:30 1112630059 Nora IBK - Örebro SK Söder Svart 3 - 8 Gustav Stillnert, Olle Stillnert Idrottshuset, Nora
2012-02-11 16:00 1112630057 Lillån IBK - Askersunds IBK 3 - 5 Elin Sjödahl, Caroline Helgesson Lillåns skola
2012-02-11 16:00 1112630058 IFK Arboga IBK - Örebro SK Söder Vit 3 - 2 Vasahallen
2012-02-15 19:00 1112630061 Askersunds IBK - Örebro SK Söder Vit 5 - 0 Erik Henriksson, Caroline Helgesson Närlundahallen
2012-02-18 17:30 1112630063 Örebro SK Söder Svart - Åsbro GOIF 1 - 3 Linnea Åsenlund, Izabell Raczynska Adolfsbergsskolan
2012-02-19 11:30 1112630064 Kumla IBK - Nora IBK 5 - 0 David Holm, Awat Nabipour Skogstorpskolan
2012-02-19 14:45 1112630062 IFK Arboga IBK - Lillån IBK 3 - 5 Vasahallen
2012-03-03 14:00 1112630066 Lillån IBK - Nora IBK 2 - 5 Mattias Ellgren, Per Andreasson Lillåns skola
2012-03-03 15:30 1112630067 Åsbro GOIF - IFK Arboga IBK 5 - 0 Anders Stjernström, Lovisa Westlund Gotby Åsbrohallen
2012-03-03 17:30 1112630068 Örebro SK Söder Vit - Örebro SK Söder Svart 1 - 5 Christher Johansson, Klas Leidö Adolfsbergsskolan
2012-03-04 13:00 1112630065 Askersunds IBK - Kumla IBK 4 - 1 Lovisa Westlund Gotby, Christher Johansson Närlundahallen
2012-03-08 18:30 1112630072 Åsbro GOIF - Lillån IBK 8 - 0 Caroline Helgesson, Anders Stjernström Åsbrohallen
2012-03-10 14:00 1112630070 Nora IBK - Örebro SK Söder Vit 2 - 3 Julia Fälling, Denise Almer Idrottshuset, Nora
2012-03-11 12:15 1112630069 IFK Arboga IBK - Askersunds IBK 0 - 5 Erika Östensson, Linn Simonsson Vasahallen
2012-03-11 17:30 1112630071 Örebro SK Söder Svart - Kumla IBK 1 - 2 Jacob Tillman, Filip Palm Adolfsbergsskolan
2012-03-17 17:30 1112630076 Örebro SK Söder Vit - Åsbro GOIF 0 - 13 Alexander Carlström, David Holm Adolfsbergsskolan
2012-03-18 13:30 1112630073 Askersunds IBK - Nora IBK 4 - 1 Caroline Helgesson, Lovisa Westlund Gotby Närlundahallen
2012-03-18 14:00 1112630075 Kumla IBK - Lillån IBK 7 - 2 Izabell Raczynska, Linnea Åsenlund Skogstorpskolan
2012-03-18 17:30 1112630074 Örebro SK Söder Svart - IFK Arboga IBK 4 - 0 Elin Sjödahl, Mikaela Lennell Adolfsbergsskolan
2012-03-20 18:30 1112630080 Åsbro GOIF - Askersunds IBK 6 - 0 Erik Henriksson, Anders Stjernström Åsbrohallen
2012-03-23 18:00 1112630077 Lillån IBK - Örebro SK Söder Svart 1 - 7 Mikaela Lennell, Elin Sjödahl Lillåns skola
2012-03-24 15:45 1112630078 Nora IBK - IFK Arboga IBK 3 - 6 Krister Eklund, Nicklas Johansson Idrottshuset, Nora
2012-03-25 11:00 1112630079 Kumla IBK - Örebro SK Söder Vit OW (0 - 5) Izabell Raczynska, Linnea Åsenlund Skogstorpskolan
2012-04-01 12:00 1112630082 Nora IBK - Åsbro GOIF 1 - 8 Christher Johansson, David Holm Idrottshuset, Nora
2012-04-01 13:45 1112630083 IFK Arboga IBK - Kumla IBK 1 - 4 Simon Andersson, Robin Elofsson Vasahallen
2012-04-01 17:00 1112630081 Askersunds IBK - Örebro SK Söder Svart 0 - 2 Erik Henriksson, Lovisa Westlund Gotby Närlundahallen
2012-04-01 17:30 1112630084 Örebro SK Söder Vit - Lillån IBK 3 - 4 Daniel Persson, Tony Wennberg Adolfsbergsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åsbro GOIF 21 18 2 1 135-20 115 56
2. Örebro SK Söder Svart 21 16 2 3 94-30 64 50
3. Askersunds IBK 21 11 2 8 56-41 15 35
4. Kumla IBK 20 8 3 9 52-59 -7 27
5. IFK Arboga IBK 21 8 1 12 52-74 -22 25
6. Örebro SK Söder Vit 20 5 3 12 41-82 -41 18
7. Nora IBK 21 4 3 14 45-100 -55 15
8. Lillån IBK 21 5 0 16 50-119 -69 15
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis