Pojkar 15 Div 1 Skåne (2011/12)

Gruppspel
Pojkar 15 Div 1 Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-26 20:00 1113510006 Kristianstad IBS - FBC Engelholm Ungdom 1 5 - 1 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Nosabyhallen
2011-10-01 12:00 1113510002 Åstorp/Kvidinge IBS - Malmö FBC 1 6 - 2 Kjell-Åke Olsson, Kim Falkenback Åstorps Sporthall
2011-10-02 10:30 1113510001 Höllvikens IBF - FC Skurup 2 - 6 Erik Höst, Kevin Prahl Gyahallen
2011-10-02 18:30 1113510004 Malmhaug KFUM IBK 1 - Munka-Ljungby IBK 1 4 - 4 Peter Dahlberg, Rickard Bjelk Sundsbrohallen
2011-10-08 12:00 1113510010 FBC Engelholm Ungdom 1 - Malmhaug KFUM IBK 1 4 - 2 Mårten Högblom, Tony Petersson Ängelholms Idrottshall
2011-10-08 14:00 1113510012 Malmö FBC 1 - Kristianstad IBS 1 - 5 Mikael Härstedt, Henrik Lott Kirsebergs Sporthall
2011-10-09 12:30 1113510008 Munka-Ljungby IBK 1 - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2011-10-09 12:30 1113510011 FC Skurup - Röke IBK 2 - 5 Jonny Johansson, Tobias Johansson Skurups Sparbank Arena
2011-10-14 19:30 1113510017 Röke IBK - FBC Engelholm Ungdom 1 1 - 5 Tobias Johansson, Jonny Johansson Tyrs Hovs Sportcentra
2011-10-15 14:00 1113510014 Åstorp/Kvidinge IBS - FC Skurup 4 - 3 Anders Viebke, Christian Nilsson Åstorps Sporthall
2011-10-15 15:00 1113510015 Gårdarike IBK - Munka-Ljungby IBK 1 10 - 7 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Vellinge Sporthall
2011-10-16 13:30 1113510013 Höllvikens IBF - Malmö FBC 1 1 - 4 Rickard Bjelk, Agron Hyseni Gyahallen
2011-10-22 12:30 1113510020 FBC Engelholm Ungdom 1 - Åstorp/Kvidinge IBS 3 - 2 Christian Olofsson, Mikael Bohman Kungsgårdshallen
2011-10-23 14:30 1113510022 Malmö FBC 1 - Malmhaug KFUM IBK 1 1 - 6 Mattias Sjöstedt, Tojje Sildén-Glemark Kirsebergs Sporthall
2011-10-23 14:30 1113510024 Munka-Ljungby IBK 1 - Kristianstad IBS 10 - 3 Johan Holmåker, Jens Staaf Munkahallen
2011-11-19 11:00 1113510021 FC Skurup - Gårdarike IBK 1 - 12 Leon Fuchs, Tomor Gashi, Tomor Gashi Skurups Sparbank Arena
2011-10-29 14:00 1113510027 Gårdarike IBK - Malmö FBC 1 3 - 2 Kent Fagerberg, Mikael Björkqvist Vellinge Sporthall
2011-10-30 10:30 1113510025 Höllvikens IBF - FBC Engelholm Ungdom 1 2 - 2 Petter Niklasson, Kevin Prahl Gyahallen
2011-10-30 13:00 1113510028 Malmhaug KFUM IBK 1 - FC Skurup 6 - 3 Christian Olofsson, Jesper Landén Sundsbrohallen
2011-10-30 13:00 1113510029 Röke IBK - Munka-Ljungby IBK 1 6 - 7 Filip Olsson, Kjell-Åke Olsson Tyrs Hovs Sportcentra
2011-11-11 19:30 1113510035 Röke IBK - Malmö FBC 1 5 - 3 Tobias Johansson, Jonny Johansson Tyrs Hovs Sportcentra
2011-11-12 14:00 1113510032 FBC Engelholm Ungdom 1 - Gårdarike IBK 0 - 1 Bengt Carlsson, Henrik Olofsson Ängelholms Idrottshall
2011-11-13 16:00 1113510036 FC Skurup - Kristianstad IBS 6 - 6 Tony Hultqvist, Gustaf Straht Skurups Sparbank Arena
2011-11-13 16:30 1113510033 Munka-Ljungby IBK 1 - Höllvikens IBF 6 - 3 Kjell-Åke Olsson, Christian Olofsson Munkahallen
2011-11-19 12:00 1113510038 Åstorp/Kvidinge IBS - Röke IBK 5 - 1 Alexis Borén, Fredrik Azelius Åstorps Sporthall
2011-11-19 12:30 1113510039 Kristianstad IBS - Malmhaug KFUM IBK 1 4 - 2 Daniel Tennevi, Erik Götborg Nosabyhallen
2011-11-20 14:00 1113510042 Munka-Ljungby IBK 1 - FBC Engelholm Ungdom 1 3 - 4 Mårten Högblom, Tony Petersson Munkahallen
2011-11-20 15:30 1113510037 Höllvikens IBF - Gårdarike IBK 2 - 9 Leon Fuchs, Tomor Gashi, Tomor Gashi Gyahallen
2011-11-22 19:30 1113510045 Gårdarike IBK - Kristianstad IBS 8 - 0 Alexander Aniol, Magnus Dahlström Vellinge Sporthall
2011-12-17 12:00 1113510047 Malmö FBC 1 - Munka-Ljungby IBK 1 3 - 2 Emelie Lindkvist, Annie Ankarberg Kirsebergs Sporthall
2012-02-05 15:15 1113510044 Röke IBK - Höllvikens IBF 3 - 5 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Tyrs Hovs Sportcentra
2012-02-10 20:00 1113510043 Malmhaug KFUM IBK 1 - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 5 Agron Hyseni, Tim Stjernkvist Videdals Sporthall
2011-12-03 13:00 1113510054 FBC Engelholm Ungdom 1 - Malmö FBC 1 2 - 0 Alexis Borén, Fredrik Azelius Kungsgårdshallen
2011-12-03 17:30 1113510050 Höllvikens IBF - Malmhaug KFUM IBK 1 7 - 2 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Gyahallen
2011-12-04 11:30 1113510051 Åstorp/Kvidinge IBS - Kristianstad IBS 5 - 4 Hampus Skog, Marcus Hedlund Åstorps Sporthall
2011-12-04 15:45 1113510052 FC Skurup - Munka-Ljungby IBK 1 5 - 3 Martin Nilsson, Erik Hindemith Skurups Sparbank Arena
2012-02-19 15:00 1113510049 Gårdarike IBK - Röke IBK 7 - 5 Johan Asklund, Alexander Aniol Vellinge Sporthall
2011-12-10 13:00 1113510055 Åstorp/Kvidinge IBS - Höllvikens IBF 6 - 0 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Åstorps Sporthall
2011-12-10 13:45 1113510058 Malmö FBC 1 - FC Skurup 4 - 4 Mattias Sjöstedt, Kristian Olsson Kirsebergs Sporthall
2011-12-10 15:00 1113510056 Malmhaug KFUM IBK 1 - Gårdarike IBK 3 - 4 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Kulladals Sporthall
2011-12-20 20:00 1113510057 Kristianstad IBS - Röke IBK 10 - 5 Christian Olofsson, Linus Hallman Nosabyhallen
2011-12-17 11:30 1113510064 FC Skurup - FBC Engelholm Ungdom 1 4 - 7 Leon Fuchs, Tomor Gashi, Tomor Gashi Skurups Sparbank Arena
2011-12-17 15:00 1113510062 Gårdarike IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 3 Dennie Lind, Erik Höst Vellinge Sporthall
2011-12-18 12:00 1113510063 Röke IBK - Malmhaug KFUM IBK 1 6 - 8 Fredrik Pramberg, Rikard Ohlin Tyrs Hovs Sportcentra
2011-12-18 12:30 1113510061 Höllvikens IBF - Kristianstad IBS 2 - 4 Erik Hindemith, Martin Nilsson Gyahallen
2012-01-14 12:00 1113510072 FBC Engelholm Ungdom 1 - Kristianstad IBS 3 - 1 Fredrik Pramberg, Rikard Ohlin Kungsgårdshallen
2012-01-14 12:15 1113510068 Malmö FBC 1 - Åstorp/Kvidinge IBS 3 - 5 Aleksandar Stojkovic, Markus Åkesson Kirsebergs Sporthall
2012-01-14 13:30 1113510070 Munka-Ljungby IBK 1 - Malmhaug KFUM IBK 1 4 - 1 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2012-01-14 16:30 1113510067 FC Skurup - Höllvikens IBF 8 - 2 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Skurups Sparbank Arena
2012-01-18 20:00 1113510078 Kristianstad IBS - Malmö FBC 1 3 - 3 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Nosabyhallen
2012-01-21 13:30 1113510076 Malmhaug KFUM IBK 1 - FBC Engelholm Ungdom 1 4 - 4 Kent Fagerberg, Mikael Björkqvist Kulladals Sporthall
2012-01-21 14:00 1113510074 Åstorp/Kvidinge IBS - Munka-Ljungby IBK 1 5 - 6 Christian Olofsson, Linus Hallman Åstorps Sporthall
2012-01-21 15:30 1113510077 Röke IBK - FC Skurup 4 - 2 Jonny Johansson, Tobias Johansson Tyrs Hovs Sportcentra
2012-01-28 12:30 1113510083 FBC Engelholm Ungdom 1 - Röke IBK 4 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Kungsgårdshallen
2012-01-28 13:45 1113510079 Malmö FBC 1 - Höllvikens IBF 8 - 2 Tony Hultqvist, Magnus Rothoff Kirsebergs Sporthall
2012-01-29 16:30 1113510081 Munka-Ljungby IBK 1 - Gårdarike IBK 4 - 5 Bengt Carlsson, Henrik Olofsson Munkahallen
2012-03-04 14:00 1113510080 FC Skurup - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 10 Jonny Johansson, Tobias Johansson Skurups Sparbank Arena
2012-02-04 10:00 1113510086 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Engelholm Ungdom 1 6 - 4 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Åstorps Sporthall
2012-02-04 13:30 1113510088 Malmhaug KFUM IBK 1 - Malmö FBC 1 2 - 4 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Kulladals Sporthall
2012-02-05 15:00 1113510087 Gårdarike IBK - FC Skurup 10 - 0 Henrik Lott, Tony Hultqvist Vellinge Sporthall
2012-03-25 12:00 1113510090 Kristianstad IBS - Munka-Ljungby IBK 1 3 - 7 Tobias Johansson, Jonny Johansson Nosabyhallen
2012-02-11 11:00 1113510091 FBC Engelholm Ungdom 1 - Höllvikens IBF 6 - 1 Christian Nilsson, Anders Viebke Kungsgårdshallen
2012-02-11 14:15 1113510093 Malmö FBC 1 - Gårdarike IBK 3 - 5 Agron Hyseni, Mikael Björkqvist Kirsebergs Sporthall
2012-02-12 12:30 1113510094 FC Skurup - Malmhaug KFUM IBK 1 4 - 5 Martin Nilsson, Erik Hindemith Skurups Sparbank Arena
2012-03-04 15:30 1113510095 Munka-Ljungby IBK 1 - Röke IBK 8 - 3 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Munkahallen
2012-02-14 18:00 1113510098 Gårdarike IBK - FBC Engelholm Ungdom 1 6 - 4 Viktor Ekström, Leon Fuchs Vellinge Sporthall
2012-02-18 11:00 1113510099 Höllvikens IBF - Munka-Ljungby IBK 1 2 - 9 Magnus Rothoff, Tony Hultqvist Halörhallen
2012-02-18 12:00 1113510102 Kristianstad IBS - FC Skurup 5 - 4 Roger Jönsson, Jonny Johansson Nosabyhallen
2012-02-25 16:00 1113510101 Malmö FBC 1 - Röke IBK 2 - 5 Viktor Lindén, Mikael Björkqvist Kirsebergs Sporthall
2012-02-24 19:30 1113510104 Röke IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 2 - 9 Johan Holmåker, Jens Staaf Tyrs Hovs Sportcentra
2012-02-26 18:00 1113510105 Malmhaug KFUM IBK 1 - Kristianstad IBS 2 - 9 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Kulladals Sporthall
2012-02-28 18:30 1113510108 FBC Engelholm Ungdom 1 - Munka-Ljungby IBK 1 2 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Ängelholms Idrottshall
2012-03-20 20:30 1113510103 Gårdarike IBK - Höllvikens IBF 6 - 5 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Vellinge Sporthall
2012-03-03 14:00 1113510109 Åstorp/Kvidinge IBS - Malmhaug KFUM IBK 1 6 - 1 Magnus Rothoff, Tony Hultqvist Åstorps Sporthall
2012-03-03 16:30 1113510113 Munka-Ljungby IBK 1 - Malmö FBC 1 2 - 0 Oskar Falkenback, Kim Falkenback Munkahallen
2012-03-07 19:30 1113510111 Kristianstad IBS - Gårdarike IBK 3 - 12 Johan Holmåker, Jens Staaf Nosabyhallen
2012-03-10 17:30 1113510110 Höllvikens IBF - Röke IBK 9 - 4 Magnus Dandanell, Rickard Nilsson Halörhallen
2012-03-10 11:00 1113510117 Kristianstad IBS - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Nosabyhallen
2012-03-10 14:00 1113510120 Malmö FBC 1 - FBC Engelholm Ungdom 1 6 - 3 Gustaf Straht, Agron Hyseni Kirsebergs Sporthall
2012-03-11 13:30 1113510116 Malmhaug KFUM IBK 1 - Höllvikens IBF 7 - 6 Johan Holmåker, Jens Staaf Kulladals Sporthall
2012-03-11 15:30 1113510115 Röke IBK - Gårdarike IBK 1 - 11 Roger Jönsson, Kristian Olsson Tyrs Hovs Sportcentra
2012-03-17 16:30 1113510118 Munka-Ljungby IBK 1 - FC Skurup 9 - 1 Tony Petersson, Hampus Skog Munkahallen
2012-03-17 11:30 1113510121 Höllvikens IBF - Åstorp/Kvidinge IBS 2 - 12 Tony Hultqvist, Magnus Rothoff Halörhallen
2012-03-18 10:00 1113510122 Gårdarike IBK - Malmhaug KFUM IBK 1 14 - 2 Gustaf Straht, Markus Åkesson Vellinge Sporthall
2012-03-18 12:30 1113510123 Röke IBK - Kristianstad IBS 3 - 5 Dennie Lind, Peter Kellgren Tyrs Hovs Sportcentra
2012-03-18 14:15 1113510124 FC Skurup - Malmö FBC 1 2 - 4 Gustaf Straht, Markus Åkesson Skurups Sparbank Arena
2012-03-16 19:30 1113510127 Kristianstad IBS - Höllvikens IBF OW (0 - 5) Jonny Johansson, Tobias Johansson Nosabyhallen
2012-03-24 10:30 1113510130 FBC Engelholm Ungdom 1 - FC Skurup 6 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Kungsgårdshallen
2012-03-25 16:00 1113510128 Åstorp/Kvidinge IBS - Gårdarike IBK 4 - 5 Kim Falkenback, Kjell-Åke Olsson Kvidinge Sporthall
2012-03-25 16:00 1113510129 Malmhaug KFUM IBK 1 - Röke IBK 7 - 5 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Kulladals Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gårdarike IBK 18 18 0 0 134-49 85 54
2. Åstorp/ Kvidinge IBS 18 12 1 5 102-60 42 37
3. Munka-Ljungby IBK 1 18 12 1 5 98-63 35 37
4. FBC Engelholm Ungdom 1 18 9 3 6 64-55 9 30
5. Kristianstad IBS 17 8 2 7 74-80 -6 26
6. Malmhaug KFUM IBK 1 18 6 3 9 69-94 -25 21
7. Malmö FBC 1 18 6 2 10 53-63 -10 20
8. Röke IBK 18 4 1 13 68-109 -41 13
9. FC Skurup 18 3 2 13 64-104 -40 11
10. Höllvikens IBF 17 3 1 13 53-102 -49 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis