Herrar Division 4 (2010/11)

Gruppspel
Herrar Division 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-09 13:00 1016140004 Åkers IF - Flens IBF u 9 - 6 Mats Jernmo, Christer Avasjö
2010-10-09 13:15 1016140002 Strängnäs IBK u - Torshälla IBK 7 - 9 Göran Engfors, Christoffer Markovski Thomas Arena
2010-10-09 16:30 1016140001 Telge SIBK U - IK Standard 7 - 9 Mats Jernmo, Andreas Roos Västergård Arena
2010-10-10 11:00 1016140003 Kolpenäs IBF CULT - Trosa Edanö IBK U 6 - 6 Christer Avasjö, Dennis Schmidt Västergård Arena
2010-10-10 16:30 1016140005 Kvarnen IF - Järna SK U 8 - 6 Christer Avasjö, Mathias Lindvall Björkestahallen
2010-10-16 15:00 1016140009 Trosa Edanö IBK U - Strängnäs IBK u 4 - 5 Guy Fromholz, Mika Ristanen Hedebyhallen
2010-10-16 16:00 1016140006 IK Standard - Kvarnen IF 2 - 7 Christoffer Markovski, Göran Engfors Hållstahallen
2010-10-17 15:00 1016140007 Järna SK U - Åkers IF 8 - 14 Jouni Kekkonen, Fredrik Strandlund Hölö Allaktivitetshall
2010-10-17 15:00 1016140008 Flens IBF u - Kolpenäs IBF CULT 12 - 5 Björn Landin, Roger Borgs Malmköpings Sporthall
2010-10-17 15:30 1016140010 Torshälla IBK - Telge SIBK U 11 - 5 Admir Brkic, Sigge Maurer Ellfolk Arena
2010-10-23 11:15 1016140014 Kolpenäs IBF CULT - Järna SK U 13 - 6 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Västergård Arena
2010-10-23 16:00 1016140011 IK Standard - Torshälla IBK 7 - 7 Dennis Schmidt, Szilvia Schmidt Hållstahallen
2010-10-24 15:15 1016140013 Strängnäs IBK u - Flens IBF u 9 - 7 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Thomas Arena
2010-10-24 16:00 1016140012 Telge SIBK U - Trosa Edanö IBK U 7 - 6 Guy Fromholz Västergård Arena
2010-10-24 17:45 1016140015 Kvarnen IF - Åkers IF 16 - 3 Christer Avasjö, Mathias Lindvall Björkestahallen
2010-10-30 13:00 1016140018 Åkers IF - Torshälla IBK 15 - 5 Mats Jernmo, Andreas Roos
2010-10-30 15:00 1016140016 Strängnäs IBK u - IK Standard 9 - 4 Mathias Lindvall, Christer Avasjö Thomas Arena
2010-10-31 12:00 1016140017 Kolpenäs IBF CULT - Telge SIBK U 6 - 4 Mats Jernmo, Andreas Roos Västergård Arena
2010-10-31 13:00 1016140020 Järna SK U - Flens IBF u 3 - 3 Mathias Lindvall, Christer Avasjö Hölö Allaktivitetshall
2010-10-31 17:30 1016140019 Kvarnen IF - Trosa Edanö IBK U 15 - 5 Mika Ristanen, Guy Fromholz Björkestahallen
2010-11-06 12:00 1016140023 Trosa Edanö IBK U - Åkers IF 5 - 8 Henrik Ibjer, Christoffer Svec Hedebyhallen
2010-11-06 16:00 1016140025 IK Standard - Järna SK U 7 - 4 Roger Borgs, Fredrik Strandlund Hållstahallen
2010-11-06 16:45 1016140021 Telge SIBK U - Strängnäs IBK u 6 - 5 Christer Avasjö, Mathias Lindvall Västergård Arena
2010-11-07 12:15 1016140024 Torshälla IBK - Kolpenäs IBF CULT 3 - 5 Göran Engfors, Christian Johnsson Vilsta Sporthall
2010-11-07 13:15 1016140022 Flens IBF u - Kvarnen IF 6 - 5 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Hammarvallen
2010-11-20 13:00 1016140027 Åkers IF - Strängnäs IBK u 4 - 5 Göran Engfors, Christoffer Markovski
2010-11-21 12:30 1016140026 Kolpenäs IBF CULT - IK Standard 7 - 6 Marko Maikkunen, David Nilsson Västergård Arena
2010-11-21 13:15 1016140030 Flens IBF u - Trosa Edanö IBK U 9 - 6 Josef Cakici, Vesa Petterson Hammarvallen
2010-11-21 14:00 1016140028 Kvarnen IF - Telge SIBK U 6 - 5 Guy Fromholz, Mika Ristanen Björkestahallen
2010-11-21 15:15 1016140029 Järna SK U - Torshälla IBK 5 - 3 Christer Avasjö, Mathias Lindvall Hölö Allaktivitetshall
2010-11-27 15:15 1016140032 Strängnäs IBK u - Kolpenäs IBF CULT 4 - 3 Dennis Schmidt, Szilvia Schmidt Thomas Arena
2010-11-27 16:00 1016140033 Trosa Edanö IBK U - Järna SK U 12 - 3 Mats Jernmo, Jouni Kekkonen Hedebyhallen
2010-11-27 16:00 1016140035 IK Standard - Flens IBF u 2 - 6 Christer Avasjö, Mathias Lindvall Hållstahallen
2010-11-27 17:00 1016140034 Torshälla IBK - Kvarnen IF 5 - 10 Christoffer Markovski, Göran Engfors Ellfolk Arena
2010-11-27 19:30 1016140031 Telge SIBK U - Åkers IF 3 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Västergård Arena
2010-12-04 13:00 1016140036 Åkers IF - IK Standard 10 - 10 Andreas Roos, Mats Jernmo
2010-12-05 11:00 1016140039 Flens IBF u - Telge SIBK U 9 - 5 Josef Cakici, Vesa Petterson Hammarvallen
2010-12-05 15:15 1016140038 Järna SK U - Strängnäs IBK u 3 - 17 Mats Jernmo, Andreas Roos Hölö Allaktivitetshall
2010-12-05 16:15 1016140040 Trosa Edanö IBK U - Torshälla IBK 12 - 7 Szilvia Schmidt, Dennis Schmidt Hedebyhallen
2010-12-19 15:30 1016140037 Kvarnen IF - Kolpenäs IBF CULT 7 - 7 Mika Ristanen, Guy Fromholz Björkestahallen
2011-01-08 13:00 1016140042 Strängnäs IBK u - Kvarnen IF 7 - 4 Sigge Maurer, Admir Brkic Thomas Arena
2011-01-08 16:00 1016140045 IK Standard - Trosa Edanö IBK U 5 - 4 Mathias Lindvall, Christer Avasjö Hållstahallen
2011-01-09 12:15 1016140044 Torshälla IBK - Flens IBF u 13 - 6 Josef Cakici, Vesa Petterson Ellfolk Arena
2011-01-09 14:00 1016140041 Telge SIBK U - Järna SK U 10 - 3 Andreas Roos, Mats Jernmo Västergård Arena
2011-01-09 15:45 1016140043 Kolpenäs IBF CULT - Åkers IF 6 - 7 Guy Fromholz, Mika Ristanen Västergård Arena
2011-01-14 19:30 1016140049 Torshälla IBK - Strängnäs IBK u 4 - 11 Peter Palmelius, Stefan Öberg Ellfolk Arena
2011-01-15 10:30 1016140048 Trosa Edanö IBK U - Kolpenäs IBF CULT 6 - 11 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Hedebyhallen
2011-01-15 16:00 1016140050 IK Standard - Telge SIBK U 6 - 7 Christer Avasjö, Mats Jernmo Hållstahallen
2011-01-16 15:00 1016140047 Flens IBF u - Åkers IF 2 - 4 Josef Cakici, Vesa Petterson Hammarvallen
2011-01-16 16:30 1016140046 Järna SK U - Kvarnen IF 7 - 8 Martin Morén, Martin Dalsgard Hölö Allaktivitetshall
2011-01-22 13:00 1016140052 Strängnäs IBK u - Trosa Edanö IBK U 11 - 6 Andras David, Aron Monszpart Thomas Arena
2011-01-22 13:00 1016140054 Åkers IF - Järna SK U 10 - 4 Mats Jernmo, Andreas Roos
2011-01-22 15:45 1016140051 Telge SIBK U - Torshälla IBK 9 - 11 Andreas Roos, Mats Jernmo Västergård Arena
2011-01-23 11:30 1016140053 Kolpenäs IBF CULT - Flens IBF u 5 - 4 Mika Ristanen, Dennis Schmidt Västergård Arena
2011-01-23 20:00 1016140055 Kvarnen IF - IK Standard 2 - 6 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Björkestahallen
2011-01-29 12:00 1016140059 Trosa Edanö IBK U - Telge SIBK U 9 - 2 Christoffer Markovski, Göran Engfors Hedebyhallen
2011-01-29 13:00 1016140056 Åkers IF - Kvarnen IF 8 - 7 Jonathan Varli, Metin Yildirim
2011-01-30 15:00 1016140058 Flens IBF u - Strängnäs IBK u 5 - 15 Sigge Maurer, Admir Brkic Hammarvallen
2011-01-30 16:00 1016140057 Järna SK U - Kolpenäs IBF CULT 1 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Hölö Allaktivitetshall
2011-02-19 10:00 1016140060 Torshälla IBK - IK Standard 10 - 3 Admir Brkic, Sigge Maurer Ellfolk Arena
2011-02-11 19:30 1016140064 Torshälla IBK - Åkers IF 5 - 8 Christoffer Markovski, Göran Engfors Ellfolk Arena
2011-02-12 14:15 1016140063 Trosa Edanö IBK U - Kvarnen IF 4 - 10 Dennis Schmidt, Szilvia Schmidt Hedebyhallen
2011-02-12 16:00 1016140065 IK Standard - Strängnäs IBK u 8 - 11 Sigge Maurer, Fredrik Strandlund Hållstahallen
2011-02-13 15:00 1016140062 Flens IBF u - Järna SK U 16 - 6 Göran Engfors, Christoffer Markovski Hammarvallen
2011-02-13 18:00 1016140061 Telge SIBK U - Kolpenäs IBF CULT 4 - 8 Mathias Lindvall, Christer Avasjö Västergård Arena
2011-02-19 13:00 1016140068 Åkers IF - Trosa Edanö IBK U 13 - 7 Kalle Hedengren, Christer Avasjö
2011-02-19 14:00 1016140066 Strängnäs IBK u - Telge SIBK U 6 - 2 Aarre Hietanen, Andreas Roos Thomas Arena
2011-02-20 13:00 1016140070 Järna SK U - IK Standard 5 - 5 Vesa Petterson, Josef Cakici Hölö Allaktivitetshall
2011-02-20 16:15 1016140067 Kolpenäs IBF CULT - Torshälla IBK 19 - 8 Christer Avasjö, Mathias Lindvall Wasa Sporthall
2011-02-20 20:00 1016140069 Kvarnen IF - Flens IBF u 7 - 3 Christoffer Markovski, Göran Engfors Björkestahallen
2011-02-26 11:00 1016140073 Trosa Edanö IBK U - Flens IBF u 4 - 4 Admir Brkic, Sigge Maurer Hedebyhallen
2011-02-26 14:30 1016140071 Telge SIBK U - Kvarnen IF 2 - 9 Guy Fromholz, Mika Ristanen Västergård Arena
2011-02-26 15:15 1016140072 Strängnäs IBK u - Åkers IF 12 - 6 Göran Engfors, Christoffer Markovski Thomas Arena
2011-02-26 16:00 1016140075 IK Standard - Kolpenäs IBF CULT 11 - 12 Mathias Lindvall, Bengt Pettersson, Bengt Pettersson Hållstahallen
2011-02-27 13:15 1016140074 Torshälla IBK - Järna SK U 6 - 5 Roger Borgs, Björn Landin Ellfolk Arena
2011-03-05 13:00 1016140077 Åkers IF - Telge SIBK U 19 - 1 Andreas Roos, Mats Jernmo
2011-03-06 14:00 1016140079 Järna SK U - Trosa Edanö IBK U 4 - 10 Filip Odell, Marcus Fromholz Asplund Hölö Allaktivitetshall
2011-03-06 15:00 1016140080 Flens IBF u - IK Standard 10 - 6 Szilvia Schmidt, Dennis Schmidt Hammarvallen
2011-03-06 15:15 1016140076 Kolpenäs IBF CULT - Strängnäs IBK u 7 - 18 Andreas Roos, Mats Jernmo Västergård Arena
2011-03-06 19:30 1016140078 Kvarnen IF - Torshälla IBK 12 - 2 Josef Cakici, Vesa Petterson Björkestahallen
2011-03-12 13:00 1016140082 Strängnäs IBK u - Järna SK U 19 - 1 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Thomas Arena
2011-03-12 16:00 1016140085 IK Standard - Åkers IF 5 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Hållstahallen
2011-03-13 12:30 1016140084 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK U 10 - 3 Björn Landin, Roger Borgs Ellfolk Arena
2011-03-13 15:00 1016140081 Telge SIBK U - Flens IBF u 11 - 7 Szilvia Schmidt, Dennis Schmidt Västergård Arena
2011-03-13 16:45 1016140083 Kolpenäs IBF CULT - Kvarnen IF 4 - 13 Szilvia Schmidt, Dennis Schmidt Västergård Arena
2011-03-19 13:00 1016140086 Åkers IF - Kolpenäs IBF CULT 16 - 12 Bengt Pettersson, Bengt Pettersson, Josef Johancsik
2011-03-19 13:00 1016140088 Järna SK U - Telge SIBK U 1 - 10 Mathias Lindvall, Christer Avasjö Hölö Allaktivitetshall
2011-03-19 17:30 1016140087 Kvarnen IF - Strängnäs IBK u 9 - 10 Roger Borgs, Björn Landin Björkestahallen
2011-03-19 17:30 1016140090 Trosa Edanö IBK U - IK Standard 8 - 6 Mathias Lindvall, Christer Avasjö Hedebyhallen
2011-03-20 15:00 1016140089 Flens IBF u - Torshälla IBK 10 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Hammarvallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Strängnäs IBK u 18 16 0 2 181-92 89 48
2. Åkers IF 18 14 1 3 165-119 46 43
3. Kvarnen IF 18 12 1 5 155-92 63 37
4. Kolpenäs IBF CULT 18 10 2 6 141-136 5 32
5. Flens IBF u 18 8 2 8 125-120 5 26
6. Torshälla IBK 18 7 1 10 124-152 -28 22
7. Telge SIBK U 18 6 0 12 100-136 -36 18
8. Trosa Edanö IBK U 18 5 2 11 117-136 -19 17
9. IK Standard 18 4 3 11 108-132 -24 15
10. Järna SK U 18 1 2 15 75-176 -101 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis