Herrar Division 4 (2010/11)

Gruppspel
Herrar Division 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-11 20:30 1007140002 Falkenbergs IBK Reserv - Glommens IBK 7 - 3 Christoffer Söderström, Jan Schön Kattegatthallen
2010-10-16 12:30 1007140003 IBK Nissan - Tvååkers IBK Reserv 2 14 - 1 Josefine Hedelind, Frank Nielsen Örnahallen
2010-10-16 17:00 1007140001 Viskadalen IBK Reserv - Veddige IBK Reserv 7 - 12 Fredrik Lövberg, Jonas Löfwander Horredshallen
2010-10-17 15:00 1007140004 IBK Puma - Onsala IBK 4 - 6 Björn Österberg, Christoffer Söderström Våxtorpshallen
2010-10-17 16:30 1007140005 Capricorn IC Reserv - Fyllinge IBK Reserv 1 - 4 Jessica Olsson, Josefine Hedelind Peder Skrivares skola
2010-10-23 13:00 1007140010 Glommens IBK - Viskadalen IBK Reserv 3 - 9 Björn Österberg, Kim Wernersson Kattegatthallen
2010-10-23 17:30 1007140008 Onsala IBK - IBK Nissan 10 - 6 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Presse Idrottshall
2010-10-24 14:30 1007140007 Fyllinge IBK Reserv - IBK Puma 2 - 8 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Fyllingehallen
2010-10-24 17:30 1007140006 Veddige IBK Reserv - Capricorn IC Reserv 3 - 7 Jonas Söderberg, Björn Österberg Vidhögehallen
2010-10-24 18:00 1007140009 Tvååkers IBK Reserv 2 - Falkenbergs IBK Reserv 4 - 6 Mats Andersson, Marcus Gustafsson Tvååkers Idrottshall
2010-10-25 20:30 1007140011 Veddige IBK Reserv - Glommens IBK 13 - 4 Christoffer Söderström, Jan Svensson Vidhögehallen
2010-10-26 18:30 1007140014 IBK Nissan - Fyllinge IBK Reserv 11 - 2 Tobias Herbertzon, Björn Ekberg Unnarydshallen
2010-10-26 20:30 1007140013 Falkenbergs IBK Reserv - Onsala IBK 3 - 7 Jan Svensson, Mats Åkesson Kattegatthallen
2010-10-27 20:00 1007140015 Capricorn IC Reserv - IBK Puma 3 - 2 Johan Söderberg, Jonas Söderberg Mariedal
2010-10-30 15:00 1007140012 Viskadalen IBK Reserv - Tvååkers IBK Reserv 2 4 - 5 Kent Svensson, Gabriel Svensson Horredshallen
2010-11-05 19:00 1007140016 Falkenbergs IBK Reserv - Veddige IBK Reserv 4 - 6 Johan Söderberg, Jonas Söderberg Kattegatthallen
2010-11-06 16:00 1007140020 Fyllinge IBK Reserv - Onsala IBK 2 - 7 Jan Svensson, Christoffer Söderström Fyllingehallen
2010-11-07 12:30 1007140017 IBK Nissan - Viskadalen IBK Reserv 13 - 3 Kim Wernersson, Björn Österberg Örnahallen
2010-11-07 14:10 1007140019 Capricorn IC Reserv - Tvååkers IBK Reserv 2 5 - 3 Axel Sagdahl, Jonas Apelqvist Peder Skrivares skola
2010-11-07 15:00 1007140018 IBK Puma - Glommens IBK 3 - 3 Gabriel Svensson, Jan Svensson Våxtorpshallen
2010-11-09 20:30 1007140023 Tvååkers IBK Reserv 2 - IBK Puma 3 - 4 Axel Sagdahl, Jonas Apelqvist Tvååkers Idrottshall
2010-11-13 14:00 1007140025 Veddige IBK Reserv - Fyllinge IBK Reserv 6 - 1 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Vidhögehallen
2010-11-13 19:00 1007140024 Glommens IBK - IBK Nissan 2 - 10 Björn Ekberg, Björn Österberg Kattegatthallen
2010-11-14 17:00 1007140021 Viskadalen IBK Reserv - Falkenbergs IBK Reserv 5 - 3 Jonas Löfwander, Fredrik Lövberg Horredshallen
2010-11-21 18:15 1007140022 Onsala IBK - Capricorn IC Reserv 16 - 1 Jonas Löfwander, Fredrik Lövberg Presse Idrottshall
2010-11-15 20:00 1007140029 Fyllinge IBK Reserv - Glommens IBK 4 - 2 Björn Ekberg, Frank Nielsen Fyllingehallen
2010-11-16 18:30 1007140026 IBK Nissan - Veddige IBK Reserv 10 - 3 Jessica Olsson, Josefine Hedelind Unnarydshallen
2010-11-16 20:00 1007140027 IBK Puma - Falkenbergs IBK Reserv 4 - 7 Frank Nielsen, Björn Ekberg Våxtorpshallen
2010-11-17 20:00 1007140030 Onsala IBK - Tvååkers IBK Reserv 2 24 - 3 Fredrik Lövberg, Jonas Löfwander Presse Idrottshall
2010-11-18 20:00 1007140028 Capricorn IC Reserv - Viskadalen IBK Reserv 4 - 5 Marcus Gustafsson, Mats Andersson Mariedal
2010-11-27 15:00 1007140034 Glommens IBK - Capricorn IC Reserv 6 - 6 Jessica Olsson, Josefine Hedelind Kattegatthallen
2010-11-27 17:00 1007140032 Falkenbergs IBK Reserv - IBK Nissan 2 - 8 Jessica Olsson, Josefine Hedelind Kattegatthallen
2010-11-28 13:30 1007140033 Tvååkers IBK Reserv 2 - Fyllinge IBK Reserv 6 - 5 Björn Österberg, Kim Wernersson Tvååkers Idrottshall
2010-11-28 17:00 1007140031 Viskadalen IBK Reserv - IBK Puma 5 - 15 Tobias Sandblom, Jan Svensson Horredshallen
2010-11-28 17:30 1007140035 Veddige IBK Reserv - Onsala IBK 0 - 8 Andreas Larsson, Mattias Torbiörnson Vidhögehallen
2010-12-02 20:15 1007140038 Fyllinge IBK Reserv - Falkenbergs IBK Reserv 3 - 2 Frank Nielsen, Tobias Herbertzon Fyllingehallen
2010-12-05 14:00 1007140037 Capricorn IC Reserv - IBK Nissan 1 - 7 Fredrik Lövberg, Jonas Löfwander Peder Skrivares skola
2010-12-05 15:00 1007140036 IBK Puma - Veddige IBK Reserv OW (0 - 5) Jessica Olsson, Josefine Hedelind Våxtorpshallen
2010-12-05 16:45 1007140039 Onsala IBK - Viskadalen IBK Reserv 19 - 2 Jonas Löfwander, Fredrik Lövberg Presse Idrottshall
2010-12-05 19:30 1007140040 Tvååkers IBK Reserv 2 - Glommens IBK 7 - 2 Andrea Chung, Peter Öhman Tvååkers Idrottshall
2010-12-06 20:30 1007140045 Veddige IBK Reserv - Tvååkers IBK Reserv 2 4 - 3 Mike Bengtsson, Andreas Sjögren Vidhögehallen
2010-12-09 18:30 1007140044 Glommens IBK - Onsala IBK 1 - 21 Jonas Söderberg, Johan Söderberg Kattegatthallen
2010-12-09 20:30 1007140042 Falkenbergs IBK Reserv - Capricorn IC Reserv 4 - 5 Jonas Söderberg, Johan Söderberg Kattegatthallen
2010-12-12 17:00 1007140041 Viskadalen IBK Reserv - Fyllinge IBK Reserv 9 - 7 Jan Svensson, Mats Åkesson Horredshallen
2010-12-18 13:00 1007140043 IBK Nissan - IBK Puma 6 - 5 Tobias Herbertzon, Johan Engman Örnahallen
2011-01-08 15:00 1007140049 Glommens IBK - Falkenbergs IBK Reserv 1 - 16 Mats Åkesson, Björn Österberg Kattegatthallen
2011-01-08 17:30 1007140047 Onsala IBK - IBK Puma 12 - 4 Peter Öhman, Andrea Chung Presse Idrottshall
2011-01-09 17:30 1007140050 Veddige IBK Reserv - Viskadalen IBK Reserv 6 - 7 Jonas Apelqvist, Andreas Larsson Vidhögehallen
2011-01-09 18:00 1007140048 Tvååkers IBK Reserv 2 - IBK Nissan 5 - 10 Christoffer Söderström, Jan Schön Tvååkers Idrottshall
2011-02-05 16:00 1007140046 Fyllinge IBK Reserv - Capricorn IC Reserv 3 - 5 Tobias Herbertzon, Johan Engman Fyllingehallen
2011-01-13 20:15 1007140052 Falkenbergs IBK Reserv - Tvååkers IBK Reserv 2 6 - 1 Björn Österberg, Kim Wernersson Kattegatthallen
2011-01-16 14:00 1007140051 Viskadalen IBK Reserv - Glommens IBK 12 - 6 Mats Andersson, Jonas Söderberg Horredshallen
2011-01-16 14:40 1007140055 Capricorn IC Reserv - Veddige IBK Reserv 14 - 2 Tobias Herbertzon, Hampus Kjellin Peder Skrivares skola
2011-01-16 15:00 1007140054 IBK Puma - Fyllinge IBK Reserv 7 - 1 Frank Nielsen, Mattias Torbiörnson Våxtorpshallen
2011-01-16 16:00 1007140053 IBK Nissan - Onsala IBK 1 - 3 Josefine Hedelind, Jessica Olsson Örnahallen
2011-01-17 20:30 1007140059 Tvååkers IBK Reserv 2 - Viskadalen IBK Reserv 10 - 8 Mats Åkesson, Jan Svensson Tvååkers Idrottshall
2011-01-18 20:00 1007140056 IBK Puma - Capricorn IC Reserv 7 - 7 Mats Andersson, Marcus Gustafsson Våxtorpshallen
2011-01-18 20:30 1007140060 Glommens IBK - Veddige IBK Reserv 2 - 16 Mattias Torbiörnson, Andreas Larsson Kattegatthallen
2011-01-19 20:00 1007140058 Onsala IBK - Falkenbergs IBK Reserv 9 - 1 Mats Andersson, Marcus Gustafsson Presse Idrottshall
2011-01-20 20:00 1007140057 Fyllinge IBK Reserv - IBK Nissan 2 - 5 Christoffer Söderström, Jan Schön Fyllingehallen
2011-01-29 14:30 1007140064 Glommens IBK - IBK Puma 1 - 6 Andreas Larsson, Mattias Torbiörnson Kattegatthallen
2011-01-29 18:00 1007140061 Viskadalen IBK Reserv - IBK Nissan 8 - 10 Johan Söderberg, Jonas Söderberg Horredshallen
2011-01-29 19:00 1007140062 Onsala IBK - Fyllinge IBK Reserv 10 - 1 Jonas Löfwander Presse Idrottshall
2011-01-30 15:30 1007140065 Veddige IBK Reserv - Falkenbergs IBK Reserv 5 - 4 Jan Svensson, Mats Åkesson Vidhögehallen
2011-01-30 18:30 1007140063 Tvååkers IBK Reserv 2 - Capricorn IC Reserv 5 - 9 Jessica Olsson Tvååkers Idrottshall
2011-02-01 20:15 1007140066 Falkenbergs IBK Reserv - Viskadalen IBK Reserv 4 - 6 Jonas Söderberg, Johan Söderberg Kattegatthallen
2011-02-02 20:00 1007140070 Fyllinge IBK Reserv - Veddige IBK Reserv 7 - 4 Gabriel Svensson, Kent Svensson Fyllingehallen
2011-02-04 20:00 1007140068 IBK Puma - Tvååkers IBK Reserv 2 6 - 1 Mats Andersson, Marcus Gustafsson Våxtorpshallen
2011-02-06 13:10 1007140069 Capricorn IC Reserv - Onsala IBK 4 - 7 Jan Svensson, Marcus Gustafsson Peder Skrivares skola
2011-02-06 14:00 1007140067 IBK Nissan - Glommens IBK 8 - 2 Jonas Apelqvist, Jan Schön Örnahallen
2011-02-07 20:30 1007140073 Tvååkers IBK Reserv 2 - Onsala IBK 3 - 10 Christoffer Söderström, Jonas Apelqvist Tvååkers Idrottshall
2011-02-07 20:30 1007140075 Veddige IBK Reserv - IBK Nissan 5 - 8 Marcus Gustafsson, Mats Andersson Vidhögehallen
2011-02-08 20:30 1007140074 Glommens IBK - Fyllinge IBK Reserv 1 - 1 Gabriel Svensson, Kent Svensson Kattegatthallen
2011-02-10 20:30 1007140072 Falkenbergs IBK Reserv - IBK Puma 2 - 5 Andreas Larsson, Mattias Torbiörnson Kattegatthallen
2011-02-13 17:30 1007140071 Viskadalen IBK Reserv - Capricorn IC Reserv 10 - 5 Christoffer Söderström, Jonas Apelqvist Horredshallen
2011-02-14 20:00 1007140079 Fyllinge IBK Reserv - Tvååkers IBK Reserv 2 7 - 3 Björn Ekberg, Björn Österberg Fyllingehallen
2011-02-20 12:45 1007140076 IBK Nissan - Falkenbergs IBK Reserv 7 - 5 Frank Nielsen, Björn Ekberg Örnahallen
2011-02-20 13:30 1007140080 Onsala IBK - Veddige IBK Reserv 12 - 3 Marcus Gustafsson, Mats Andersson Presse Idrottshall
2011-02-20 15:00 1007140077 IBK Puma - Viskadalen IBK Reserv 6 - 7 Johan Söderberg, Jonas Söderberg Våxtorpshallen
2011-02-20 17:00 1007140078 Capricorn IC Reserv - Glommens IBK 7 - 3 Jonas Löfwander, Fredrik Lövberg Peder Skrivares skola
2011-03-01 20:15 1007140082 Falkenbergs IBK Reserv - Fyllinge IBK Reserv 7 - 1 Mattias Torbiörnson, Andreas Larsson Kattegatthallen
2011-03-05 11:30 1007140084 Glommens IBK - Tvååkers IBK Reserv 2 4 - 4 Axel Sagdahl, Jonas Apelqvist Kattegatthallen
2011-03-05 13:00 1007140085 Veddige IBK Reserv - IBK Puma 7 - 10 Christoffer Söderström, Jan Svensson Vidhögehallen
2011-03-05 14:30 1007140083 IBK Nissan - Capricorn IC Reserv 7 - 6 Johan Engman, Alexander Engman Örnahallen
2011-03-06 17:00 1007140081 Viskadalen IBK Reserv - Onsala IBK 4 - 14 Jan Schön, Christoffer Söderström Horredshallen
2011-03-07 20:00 1007140088 Fyllinge IBK Reserv - Viskadalen IBK Reserv 9 - 3 Jan Svensson, Mats Åkesson Fyllingehallen
2011-03-07 20:30 1007140090 Tvååkers IBK Reserv 2 - Veddige IBK Reserv 7 - 7 Axel Sagdahl, Jonas Apelqvist Tvååkers Idrottshall
2011-03-08 20:00 1007140087 Capricorn IC Reserv - Falkenbergs IBK Reserv 7 - 2 Andreas Sjögren, Jonas Apelqvist Peder Skrivares skola
2011-03-09 19:00 1007140089 Onsala IBK - Glommens IBK 25 - 2 Mats Åkesson, Jan Svensson Presse Idrottshall
2011-03-13 17:30 1007140086 IBK Puma - IBK Nissan 5 - 5 Mårten Högblom, Björn Ekberg Våxtorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Onsala IBK 18 18 0 0 220-45 175 54
2. IBK Nissan 18 15 1 2 146-70 76 46
3. Capricorn IC Reserv 18 9 2 7 97-96 1 29
4. IBK Puma 17 8 3 6 101-78 23 27
5. Viskadalen IBK Reserv 18 9 0 9 114-151 -37 27
6. Veddige IBK Reserv 17 7 1 9 102-115 -13 22
7. Fyllinge IBK Reserv 18 6 1 11 62-97 -35 19
8. Falkenbergs IBK Reserv 18 6 0 12 85-87 -2 18
9. Tvååkers IBK Reserv 2 18 4 2 12 74-135 -61 14
10. Glommens IBK 18 0 4 14 48-175 -127 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis