Damer Division 2 (2010/11)

Gruppspel
Damer Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-24 20:00 1006220006 Grundsunds IF - Sportlife Kungälvs IBK 4 - 5 e.förl. Karl-Olof Carlin, Peter Karlsson Bottnahallen
2010-09-25 14:30 1006220003 Ale IBF - Guldhedens IK 9 - 4 Hampe Gustavsson, Henrik Haglund Ale Kulturrum
2010-09-25 16:30 1006220002 FBC Lerum - Lindome IBK 5 - 2 Henry Tames, Lazo Cesto Rydsbergshallen
2010-09-26 15:00 1006220001 Lindås IBK - Floda IBK 5 - 2 Kim Nielsen, Anders Bergström Salming Arena
2010-10-01 19:00 1006220010 Sportlife Kungälvs IBK - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 8 - 4 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Kastellegårdshallen
2010-10-01 19:45 1006220012 Lindome IBK - Grundsunds IF 3 - 2 Christian Jensen, Fredrik Sävestrand Almåshallen B
2010-10-02 17:00 1006220009 IBK Göteborg - Ale IBF 8 - 4 Christian Jensen, Fredrik Sävestrand Torpahallen
2010-10-03 16:45 1006220007 Guldhedens IK - Lindås IBK 5 - 7 Roger Zahnér, Janne Vattfors
2010-10-08 18:30 1006220016 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Guldhedens IK 5 - 4 Henrik Haglund, Tony Cederholm Wallenstam Arena
2010-10-08 19:00 1006220013 Lindås IBK - Lindome IBK 3 - 4 Christian Jensen, Fredrik Sävestrand Salming Arena
2010-10-09 15:30 1006220018 Grundsunds IF - IBK Göteborg 4 - 4 Tommas Bråten, Christer Höglind Bottnahallen
2010-10-09 17:00 1006220014 FBC Lerum - Floda IBK 10 - 1 Tony Cederholm, Henrik Haglund Rydsbergshallen
2010-10-16 17:00 1006220019 IBK Göteborg - Lindås IBK 6 - 2 Christian Jensen, Fredrik Sävestrand Torpahallen
2010-10-17 10:10 1006220021 Floda IBK - Ale IBF 1 - 11 Henrik Haglund, Tony Cederholm Alléhallen
2010-10-17 17:50 1006220022 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 4 - 7 Roger Zahnér, Janne Vattfors Almåshallen B
2010-10-17 18:00 1006220020 Sportlife Kungälvs IBK - FBC Lerum 3 - 5 Kim Nielsen, Anders Bergström Kastellegårdshallen
2010-10-22 18:30 1006220028 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Floda IBK 3 - 4 Fredrik Sävestrand, Christian Jensen Wallenstam Arena
2010-10-23 13:00 1006220030 Grundsunds IF - Guldhedens IK 4 - 5 Richard Berndtsson, Patrick Magnusson Bottnahallen
2010-10-23 17:15 1006220026 FBC Lerum - IBK Göteborg 2 - 3 Anders Bergström, Kim Nielsen Rydsbergshallen
2010-10-23 19:00 1006220025 Lindås IBK - Sportlife Kungälvs IBK 2 - 5 Roger Zahnér, Janne Vattfors Salming Arena
2010-10-24 16:15 1006220027 Ale IBF - Lindome IBK 9 - 2 Henry Tames, Lazo Cesto Ale Kulturrum
2010-10-28 20:00 1006220031 Guldhedens IK - FBC Lerum 2 - 7 Janne Vattfors, Roger Zahnér Valhalla
2010-10-29 20:00 1006220036 Floda IBK - Grundsunds IF 4 - 5 Roger Zahnér, Janne Vattfors Alléhallen
2010-10-31 19:00 1006220032 Sportlife Kungälvs IBK - Ale IBF 1 - 6 Ulf Jonasson, Pontus Ekengränd Kastellegårdshallen
2011-02-26 15:00 1006220034 IBK Göteborg - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 16 - 3 Therese Magnusson, Magnus Rutqvist Torpahallen
2010-11-05 19:45 1006220041 Lindome IBK - IBK Göteborg 3 - 5 Magnus Rutqvist, Kari Kyyrä Almåshallen B
2010-11-05 20:00 1006220040 Floda IBK - Guldhedens IK 4 - 9 Daniel Bedö, Maximilian Ziegler Alléhallen
2010-11-06 15:30 1006220039 Grundsunds IF - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 3 - 1 Bo Olsson, Jörgen Landin Bottnahallen
2010-11-06 16:30 1006220037 Lindås IBK - Ale IBF 6 - 1 Kim Nielsen, Anders Bergström Salming Arena
2010-11-13 14:30 1006220043 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - FBC Lerum 4 - 6 Janne Vattfors, Roger Zahnér Wallenstam Arena
2010-11-13 14:30 1006220045 Ale IBF - Grundsunds IF 6 - 4 Christian Jensen, Fredrik Sävestrand Ale Kulturrum
2010-11-14 15:30 1006220048 Guldhedens IK - Sportlife Kungälvs IBK 5 - 9 Roger Zahnér, Janne Vattfors Valhalla
2010-11-14 16:00 1006220046 IBK Göteborg - Floda IBK 13 - 1 Hampe Gustavsson, Henrik Lord Johansson Torpahallen
2010-11-19 19:15 1006220054 Sportlife Kungälvs IBK - Lindome IBK 8 - 3 Peter Novakovic, Christian Jensen Kastellegårdshallen
2010-11-21 16:00 1006220050 Lindås IBK - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 3 - 2 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Salming Arena
2010-11-21 17:45 1006220051 FBC Lerum - Grundsunds IF 5 - 5 Kim Nielsen, Anders Bergström Rydsbergshallen
2010-11-21 18:30 1006220053 Guldhedens IK - IBK Göteborg 1 - 11 Peter Novakovic, Magnus Persson Valhalla
2010-11-27 15:15 1006220058 Lindome IBK - Floda IBK 7 - 1 Kari Kyyrä, Magnus Rutqvist Almåshallen B
2010-11-27 16:15 1006220055 FBC Lerum - Lindås IBK 3 - 3 Henrik Haglund, Tony Cederholm Rydsbergshallen
2010-11-28 14:30 1006220056 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Ale IBF 4 - 8 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Wallenstam Arena
2010-11-28 19:00 1006220060 Sportlife Kungälvs IBK - IBK Göteborg 5 - 4 e.förl. Erik Gaberud, Therese Magnusson Kastellegårdshallen
2010-12-02 20:00 1006220065 Guldhedens IK - Lindome IBK 4 - 4 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Valhalla
2010-12-03 20:00 1006220064 Floda IBK - Sportlife Kungälvs IBK 5 - 6 Ulf Jonasson, Pontus Ekengränd Alléhallen
2010-12-05 18:30 1006220061 Lindås IBK - Grundsunds IF 6 - 4 Henrik Haglund, Tony Cederholm Salming Arena
2010-12-07 18:45 1006220062 Ale IBF - FBC Lerum 4 - 4 Janne Vattfors, Roger Zahnér Ale Kulturrum
2010-12-10 20:00 1006220067 Floda IBK - Lindås IBK 1 - 4 Henrik Haglund, Tony Cederholm Alléhallen
2010-12-11 11:00 1006220069 Guldhedens IK - Ale IBF 2 - 4 Rickard Anneräng, Mats Sällberg Valhalla
2010-12-11 14:45 1006220068 Lindome IBK - FBC Lerum 5 - 6 Fredrik Sävestrand, Christian Jensen Almåshallen B
2010-12-12 18:00 1006220072 Sportlife Kungälvs IBK - Grundsunds IF 8 - 5 Christian Jensen, Peter Novakovic Kastellegårdshallen
2010-12-17 20:00 1006220078 Grundsunds IF - Lindome IBK 3 - 4 Karl-Olof Carlin, Peter Karlsson Bottnahallen
2010-12-18 16:00 1006220073 Lindås IBK - Guldhedens IK 4 - 3 Roger Zahnér, Janne Vattfors Salming Arena
2010-12-19 12:30 1006220076 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Sportlife Kungälvs IBK 3 - 5 Magnus Rutqvist, Kari Kyyrä Wallenstam Arena
2010-12-19 19:00 1006220075 Ale IBF - IBK Göteborg 10 - 5 Kim Nielsen, Anders Bergström Ale Kulturrum
2011-01-14 19:40 1006220079 Lindome IBK - Lindås IBK 5 - 5 Therese Magnusson, Erik Gaberud Almåshallen B
2011-01-15 14:30 1006220084 IBK Göteborg - Grundsunds IF 11 - 1 Erik Gaberud, Henrik Haglund Torpahallen
2011-01-16 13:50 1006220080 Floda IBK - FBC Lerum 1 - 8 Tony Cederholm, Henrik Haglund Alléhallen
2011-01-16 16:30 1006220082 Guldhedens IK - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 3 - 7 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Lisebergshallen
2011-01-21 18:30 1006220088 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Lindome IBK 3 - 6 Erik Gaberud, Therese Magnusson Wallenstam Arena
2011-01-21 20:00 1006220086 FBC Lerum - Sportlife Kungälvs IBK 4 - 1 Henrik Haglund, Tony Cederholm Rydsbergshallen
2011-01-22 14:30 1006220087 Ale IBF - Floda IBK 3 - 3 Roger Zahnér, Janne Vattfors Ale Kulturrum
2011-01-22 16:00 1006220085 Lindås IBK - IBK Göteborg 5 - 3 Kim Nielsen, Anders Bergström Salming Arena
2011-01-28 19:15 1006220091 Sportlife Kungälvs IBK - Lindås IBK 5 - 1 Gustav Glansén, Andreas Rolén Kastellegårdshallen
2011-01-28 19:45 1006220093 Lindome IBK - Ale IBF 3 - 6 Henrik Lord Johansson, Hampe Gustavsson Almåshallen B
2011-01-29 14:30 1006220092 IBK Göteborg - FBC Lerum 2 - 5 Pierre Eberhard Berg, Joakim Amri Nilsson Torpahallen
2011-01-30 14:30 1006220096 Guldhedens IK - Grundsunds IF 1 - 3 Henry Tames, Lazo Cesto Valhalla
2011-01-30 18:00 1006220094 Floda IBK - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 1 - 5 Anders Bergström, Kent Österström Alléhallen
2011-02-04 18:30 1006220100 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - IBK Göteborg 2 - 3 Bjarne Wesenlund, Magnus Persson Wallenstam Arena
2011-02-04 20:00 1006220102 Grundsunds IF - Floda IBK 8 - 3 Jonathan Sandström, Jim Olausson Bottnahallen
2011-02-05 14:30 1006220098 Ale IBF - Sportlife Kungälvs IBK 5 - 1 Magnus Rutqvist, Kari Kyyrä Ale Kulturrum
2011-02-05 16:15 1006220097 FBC Lerum - Guldhedens IK 2 - 2 Therese Magnusson, Erik Gaberud Rydsbergshallen
2011-02-12 14:30 1006220103 Ale IBF - Lindås IBK 8 - 7 Janne Vattfors, Roger Zahnér Ale Kulturrum
2011-02-12 17:00 1006220107 IBK Göteborg - Lindome IBK 4 - 5 Fredrik Sävestrand, Peter Novakovic Torpahallen
2011-02-13 14:30 1006220106 Guldhedens IK - Floda IBK 4 - 3 Rickard Anneräng, Mats Sällberg Valhalla
2011-03-13 12:30 1006220105 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Grundsunds IF 5 - 4 Henrik Haglund, Hampe Gustavsson Wallenstam Arena
2011-02-18 20:00 1006220109 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 7 - 4 Daniel Bedö, Henrik Haglund Rydsbergshallen
2011-02-18 20:00 1006220111 Grundsunds IF - Ale IBF 2 - 5 Jim Olausson, Tommas Bråten Bottnahallen
2011-02-18 20:00 1006220112 Floda IBK - IBK Göteborg 4 - 5 e.förl. Henrik Lord Johansson, Hampe Gustavsson Alléhallen
2011-02-20 18:30 1006220114 Sportlife Kungälvs IBK - Guldhedens IK 7 - 7 Peter Novakovic, Fredrik Sävestrand Kastellegårdshallen
2011-03-04 20:00 1006220119 IBK Göteborg - Guldhedens IK 2 - 5 Anders Bergström, Kim Nielsen Torpahallen
2011-03-05 17:00 1006220120 Lindome IBK - Sportlife Kungälvs IBK 4 - 5 Janne Vattfors, Roger Zahnér Almåshallen B
2011-03-05 19:00 1006220116 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Lindås IBK 1 - 4 Hampe Gustavsson, Henrik Lord Johansson Wallenstam Arena
2011-03-06 13:00 1006220117 Grundsunds IF - FBC Lerum 3 - 5 Peter Karlsson, Karl Gadd Bottnahallen
2011-03-12 14:30 1006220122 Ale IBF - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 6 - 1 Henry Tames, Lazo Cesto Ale Kulturrum
2011-03-12 14:30 1006220126 IBK Göteborg - Sportlife Kungälvs IBK 10 - 4 Hampe Gustavsson, Gustav Glansén Torpahallen
2011-03-12 19:00 1006220121 Lindås IBK - FBC Lerum 6 - 5 e.förl. Anders Bergström, Kim Nielsen Salming Arena
2011-03-13 09:40 1006220124 Floda IBK - Lindome IBK 1 - 2 Lazo Cesto, Henry Tames Alléhallen
2011-03-19 12:00 1006220131 Lindome IBK - Guldhedens IK 7 - 4 Bjarne Wesenlund, Magnus Persson Almåshallen B
2011-03-19 15:00 1006220128 FBC Lerum - Ale IBF 2 - 2 Roger Zahnér, Janne Vattfors Rydsbergshallen
2011-03-19 16:00 1006220127 Grundsunds IF - Lindås IBK 4 - 8 Johnny Gustavsson, Peter Karlsson Bottnahallen
2011-03-20 17:00 1006220130 Sportlife Kungälvs IBK - Floda IBK 6 - 2 Magnus Persson, Bjarne Wesenlund Kastellegårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Ale IBF 18 13 3 (0) 2 107-60 47 42
2. FBC Lerum 18 11 6 (0) 1 91-53 38 39
3. Sportlife Kungälvs IBK 18 10 3 (2) 5 92-79 13 35
4. IBK Göteborg 18 10 3 (1) 5 115-66 49 34
5. Lindås IBK 18 10 3 (1) 5 81-67 14 34
6. Lindome IBK 18 8 2 (0) 8 73-81 -8 26
7. Grundsunds IF 18 4 3 (0) 11 68-89 -21 15
8. Guldhedens IK 18 4 3 (0) 11 70-99 -29 15
9. Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 18 5 0 (0) 13 64-95 -31 15
10. Floda IBK 18 1 2 (0) 15 42-114 -72 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis