HJ17 Region (-93-94) (2010/11)

Gruppspel
HJ17 Region (-93-94)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-25 14:00 1005300062 IBK Runsten - Stenhagens KK 5 - 11 Benny Grönblad, Rikard Karlsson Träffen Arena
2010-09-26 14:00 1005300058 Sandvikens AIK - IBF Falun Ungdom 7 - 8 e.förl. Rikard Karlsson, Robert Brodin Arena Jernvallen
2010-09-26 14:00 1005300060 Skutskärs IBK - IK Sätra 10 - 12 Anders Löfgren, Roger Collin Rotskärs sporthall
2010-09-26 15:30 1005300057 Gävle GIK Akademi - Valbo AIF 6 - 5 e.förl. Benny Grönblad, Thomas Sterner Träffen Arena
2010-09-26 16:00 1005300061 KAIS Mora IF - Älvkarleby IK 22 - 0 Idre Fjäll Arena A
2010-09-26 16:30 1005300059 Storviks IF - Storvreta Ungdom IBK 8 - 16 Bo Lundberg, Magnus Nordahl Parkhallen
2010-10-01 19:00 1005300067 Valbo AIF - KAIS Mora IF 2 - 10 Thomas Sterner, Mats Fernlund Valbo Sportcentrum
2010-10-02 14:30 1005300063 Storvreta Ungdom IBK - Gävle GIK Akademi 9 - 4 Pierre Engström, Anders Ståhlberg Vattholma Sporthall
2010-10-03 10:00 1005300065 Älvkarleby IK - Storviks IF 9 - 11 Roger Morin, Karim Boudiaf Sörgärdets Sporthall
2010-10-03 14:00 1005300066 Stenhagens KK - Skutskärs IBK 9 - 3 Pierre Engström, Ronnie Eriksson Stenhagen BoKC
2010-10-03 14:30 1005300064 IK Sätra - Sandvikens AIK 1 - 11 Patrik Lau, Tommy Hellstrand
2010-10-03 19:00 1005300068 IBF Falun Ungdom - IBK Runsten 9 - 14 Guide Arena
2010-10-09 14:00 1005300071 Storviks IF - IK Sätra 5 - 9 Henrik Hultin-Öberg, Erik Lindberg Parkhallen
2010-10-09 17:30 1005300074 IBK Runsten - Älvkarleby IK 10 - 3 Mats Fernlund, Henrik Hultin-Öberg
2010-10-10 10:00 1005300069 Gävle GIK Akademi - IBF Falun Ungdom 7 - 5 Roland Carlsson, Jakob Westerlund Träffen Arena
2010-10-10 14:00 1005300072 Skutskärs IBK - Storvreta Ungdom IBK 3 - 14 Benny Grönblad, Thomas Sterner Rotskärs sporthall
2010-10-10 14:30 1005300073 KAIS Mora IF - Stenhagens KK 9 - 6 Idre Fjäll Arena A
2010-10-10 15:50 1005300070 Sandvikens AIK - Valbo AIF 7 - 1 Anna Lundin, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
2010-10-15 19:30 1005300078 IBF Falun Ungdom - Skutskärs IBK 16 - 11 Guide Arena 2
2010-10-16 15:40 1005300079 Storvreta Ungdom IBK - KAIS Mora IF 4 - 8 Lars Johnsson, Christer Andersson Vattholma Sporthall
2010-10-17 10:00 1005300075 Älvkarleby IK - Gävle GIK Akademi 3 - 8 Karim Boudiaf, Robert Brodin Sörgärdets Sporthall
2010-10-17 14:00 1005300076 Stenhagens KK - Sandvikens AIK 8 - 4 Morgan Pettersson, Jonas Nordqvist Stenhagen BoKC
2010-10-17 14:30 1005300077 Valbo AIF - Storviks IF 11 - 5 Magnus Undén, Håkan Thunman Valbo Sportcentrum
2010-10-17 15:30 1005300080 IK Sätra - IBK Runsten 7 - 5 Rikard Karlsson, Mats Fernlund Träffen Arena
2010-10-23 11:30 1005300086 IBK Runsten - Storvreta Ungdom IBK 4 - 8 Jonathan Blank, Kim Eriksson Träffen Arena
2010-10-24 09:30 1005300084 Skutskärs IBK - Valbo AIF 8 - 6 Rikard Karlsson, Mats Fernlund Rotskärs sporthall
2010-10-24 11:45 1005300082 Sandvikens AIK - Älvkarleby IK 16 - 5 Benny Grönblad, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
2010-10-24 13:40 1005300081 Gävle GIK Akademi - Stenhagens KK 7 - 6 Thomas Sterner, Jakob Westerlund
2010-10-24 16:00 1005300085 KAIS Mora IF - IK Sätra 19 - 6 Idre Fjäll Arena A
2010-10-24 17:00 1005300083 Storviks IF - IBF Falun Ungdom 11 - 7 Roger Morin, Karim Boudiaf Parkhallen
2010-10-30 12:30 1005300087 Storvreta Ungdom IBK - Sandvikens AIK 11 - 7 Ian Engblom, Jonas Nordqvist Vattholma Sporthall
2010-10-31 09:00 1005300089 IK Sätra - Gävle GIK Akademi 6 - 9 Roger Morin, Karim Boudiaf Träffen Arena
2010-10-31 10:00 1005300088 Stenhagens KK - Storviks IF 24 - 1 Simon Andrén, Per-Olof Svensson Stenhagen BoKC
2010-10-31 10:30 1005300091 KAIS Mora IF - IBF Falun Ungdom 16 - 3 Idre Fjäll Arena A
2010-10-31 13:00 1005300092 Valbo AIF - IBK Runsten 8 - 10 Roland Carlsson, Mats Fernlund Valbo Sportcentrum
2010-10-31 14:00 1005300090 Älvkarleby IK - Skutskärs IBK 11 - 12 Magnus Undén, Robert Brodin Sörgärdets Sporthall
2010-11-06 12:10 1005300094 Sandvikens AIK - KAIS Mora IF 12 - 11 e.förl. Emil Löfgren, Jonathan Blank Arena Jernvallen
2010-11-06 13:00 1005300097 IBF Falun Ungdom - Älvkarleby IK 4 - 5 e.förl. Guide Arena 2
2010-11-07 11:00 1005300098 IK Sätra - Stenhagens KK 5 - 7 Roger Morin, Karim Boudiaf Träffen Arena
2010-11-07 13:30 1005300093 Gävle GIK Akademi - Storviks IF 7 - 5 Roger Morin, Karim Boudiaf Träffen Arena
2010-11-07 15:00 1005300095 IBK Runsten - Skutskärs IBK 7 - 8 Roland Carlsson, Anders Löfgren
2010-11-07 15:30 1005300096 Valbo AIF - Storvreta Ungdom IBK 5 - 9 Jonas Tidsjö, Peter Marksén Valbo Sportcentrum
2010-11-12 19:00 1005300101 Storviks IF - IBK Runsten 5 - 9 Roger Collin, Magnus Nordahl Parkhallen
2010-11-12 19:30 1005300100 KAIS Mora IF - Gävle GIK Akademi 5 - 5 Idre Fjäll Arena A
2010-11-12 19:30 1005300103 IBF Falun Ungdom - IK Sätra 7 - 7 Guide Arena 2
2010-11-13 12:30 1005300104 Storvreta Ungdom IBK - Stenhagens KK 2 - 4 Ulf Larsson, Ken Johansson Vattholma Sporthall
2010-11-14 11:00 1005300099 Skutskärs IBK - Sandvikens AIK 7 - 19 Kim Eriksson, Patrik Lau Rotskärs sporthall
2010-11-14 11:30 1005300102 Älvkarleby IK - Valbo AIF 7 - 12 Emil Löfgren, Jonathan Blank Sörgärdets Sporthall
2010-11-20 13:00 1005300105 Storviks IF - KAIS Mora IF 9 - 5 Magnus Nordahl, Rambod Beigi Parkhallen
2010-11-20 13:40 1005300109 Storvreta Ungdom IBK - Älvkarleby IK 14 - 1 Pierre Engström, Henrik Isberg Törnros Vattholma Sporthall
2010-11-21 14:00 1005300110 Stenhagens KK - IBF Falun Ungdom 1 - 2 Ken Johansson, Simon Andrén Stenhagen BoKC
2010-11-21 16:30 1005300108 Valbo AIF - IK Sätra 11 - 6 Magnus Undén, Kim Eriksson Valbo Sportcentrum
2010-11-21 18:00 1005300106 Gävle GIK Akademi - Skutskärs IBK 7 - 8 Jonas Tidsjö, Peter Marksén Träffen Arena
2010-12-05 12:15 1005300107 Sandvikens AIK - IBK Runsten 7 - 13 Anna Lundin, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
2010-11-27 15:00 1005300113 IBK Runsten - KAIS Mora IF 9 - 4 Thomas Sterner, Jakob Westerlund
2010-11-27 17:00 1005300116 Stenhagens KK - Älvkarleby IK 17 - 3 Lars-Olov Englund, Anders Leander Stenhagenskolans Sporthall
2010-11-28 09:30 1005300114 IBF Falun Ungdom - Valbo AIF 4 - 8 Guide Arena 1
2010-11-28 10:00 1005300111 Sandvikens AIK - Gävle GIK Akademi 9 - 6 Thomas Sterner, Mahbod Beigi Arena Jernvallen
2010-11-28 18:15 1005300115 IK Sätra - Storvreta Ungdom IBK 7 - 4 Roland Carlsson, Magnus Undén Träffen Arena
2011-03-06 13:00 1005300112 Skutskärs IBK - Storviks IF 12 - 5 Rikard Karlsson, Mats Fernlund Rotskärs sporthall
2010-12-11 14:30 1005300121 Storvreta Ungdom IBK - IBF Falun Ungdom 6 - 4 Niklas Forsman, Mattias Lönnborg Vattholma Sporthall
2010-12-12 12:00 1005300122 Älvkarleby IK - IK Sätra 9 - 11 Thomas Sterner, Benny Grönblad Sörgärdets Sporthall
2010-12-12 14:30 1005300120 Valbo AIF - Stenhagens KK 6 - 17 Roland Carlsson, Emil Löfgren Valbo Sportcentrum
2010-12-12 15:00 1005300117 Gävle GIK Akademi - IBK Runsten 6 - 10 Jakob Westerlund, Amanda Blank
2010-12-12 19:00 1005300119 KAIS Mora IF - Skutskärs IBK 12 - 2 Idre Fjäll Arena A
2010-12-13 19:30 1005300118 Storviks IF - Sandvikens AIK 5 - 7 Magnus Nordahl, Bo Lundberg Parkhallen
2010-12-17 20:00 1005300123 Valbo AIF - Gävle GIK Akademi 3 - 9 Jonas Tidsjö, Peter Marksén Valbo Sportcentrum
2010-12-18 14:10 1005300125 Storvreta Ungdom IBK - Storviks IF 10 - 6 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Vattholma Sporthall
2010-12-19 12:00 1005300127 Älvkarleby IK - KAIS Mora IF 3 - 19 Emil Löfgren, Jonathan Blank Sörgärdets Sporthall
2010-12-19 13:30 1005300126 IK Sätra - Skutskärs IBK 11 - 7 Thomas Sterner, Benny Grönblad Träffen Arena
2010-12-19 14:00 1005300128 Stenhagens KK - IBK Runsten 10 - 9 Ken Johansson, Simon Andrén Stenhagen BoKC
2011-02-24 19:45 1005300124 IBF Falun Ungdom - Sandvikens AIK 9 - 8 e.förl. Guide Arena 2
2011-01-06 17:00 1005300133 KAIS Mora IF - Valbo AIF 16 - 6 Idre Fjäll Arena A
2011-01-07 19:30 1005300134 IBK Runsten - IBF Falun Ungdom 9 - 8 Emil Löfgren, Jakob Westerlund Träffen Arena
2011-01-08 17:30 1005300131 Storviks IF - Älvkarleby IK 10 - 3 Bo Lundberg, Erik Lindberg Parkhallen
2011-01-09 13:00 1005300132 Skutskärs IBK - Stenhagens KK 7 - 10 Anders Löfgren, Robert Brodin Rotskärs sporthall
2011-01-09 13:30 1005300129 Gävle GIK Akademi - Storvreta Ungdom IBK 7 - 4 Rikard Karlsson, Karim Boudiaf Träffen Arena
2011-01-09 17:00 1005300130 Sandvikens AIK - IK Sätra 12 - 4 Thomas Sterner, Benny Grönblad Arena Jernvallen
2011-01-15 14:10 1005300138 Storvreta Ungdom IBK - Skutskärs IBK 7 - 4 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Vattholma Sporthall
2011-01-15 17:00 1005300139 Stenhagens KK - KAIS Mora IF 8 - 5 Ian Engblom, Simon Andrén Stenhagenskolans Sporthall
2011-01-16 09:30 1005300137 IK Sätra - Storviks IF 8 - 7 Roland Carlsson, Patrik Lau Träffen Arena
2011-01-16 13:30 1005300136 Valbo AIF - Sandvikens AIK 5 - 13 Jonas Tidsjö, Peter Marksén
2011-01-16 13:30 1005300140 Älvkarleby IK - IBK Runsten 4 - 20 Thomas Sterner, Benny Grönblad Sörgärdets Sporthall
2011-02-17 19:45 1005300135 IBF Falun Ungdom - Gävle GIK Akademi 6 - 6 e.förl. Patrik Magnusson, Andreas Bengtsson Guide Arena 2
2011-01-22 12:30 1005300143 Storviks IF - Valbo AIF 11 - 8 Kevin Sterner, Henrik Hultin-Öberg Parkhallen
2011-01-22 14:30 1005300142 Sandvikens AIK - Stenhagens KK 8 - 14 Daniel Nylén, Bo Lundberg Söderskolans Sporthall
2011-01-23 11:00 1005300146 IBK Runsten - IK Sätra 15 - 10 Jonas Tidsjö, Peter Marksén Träffen Arena
2011-01-23 13:00 1005300144 Skutskärs IBK - IBF Falun Ungdom 8 - 5 Benny Grönblad, Thomas Sterner Rotskärs sporthall
2011-01-23 13:30 1005300141 Gävle GIK Akademi - Älvkarleby IK 10 - 4 Jonas Tidsjö, Peter Marksén Träffen Arena
2011-03-19 19:00 1005300145 KAIS Mora IF - Storvreta Ungdom IBK 5 - 11 Idre Fjäll Arena A
2011-01-29 14:20 1005300152 Storvreta Ungdom IBK - IBK Runsten 2 - 1 Anders Holm, Jörgen Olsson Vattholma Sporthall
2011-01-30 13:00 1005300151 IK Sätra - KAIS Mora IF 5 - 25 Benny Grönblad, Thomas Sterner
2011-01-30 13:15 1005300148 Älvkarleby IK - Sandvikens AIK 7 - 22 Anders Löfgren, Robert Brodin Sörgärdets Sporthall
2011-01-30 14:00 1005300147 Stenhagens KK - Gävle GIK Akademi 5 - 4 Mikael Abrahamsson, Mikael Eriksson Stenhagen BoKC
2011-01-30 14:30 1005300149 IBF Falun Ungdom - Storviks IF 9 - 3 Guide Arena
2011-01-30 18:00 1005300150 Valbo AIF - Skutskärs IBK 7 - 10 Jakob Westerlund, Magnus Undén Valbo Sportcentrum
2011-02-04 19:45 1005300153 Sandvikens AIK - Storvreta Ungdom IBK 6 - 9 Patrik Lau, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
2011-02-05 16:00 1005300154 Storviks IF - Stenhagens KK 4 - 27 Roger Collin, Benny Grönblad Parkhallen
2011-02-06 11:20 1005300158 IBK Runsten - Valbo AIF 13 - 9 Roland Carlsson, Benny Grönblad Träffen Arena
2011-02-06 13:00 1005300156 Skutskärs IBK - Älvkarleby IK 14 - 8 Kim Eriksson, Lina Malmgren Rotskärs sporthall
2011-02-06 13:30 1005300155 Gävle GIK Akademi - IK Sätra 10 - 5 Roland Carlsson, Benny Grönblad Träffen Arena
2011-02-06 14:00 1005300157 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora IF 7 - 4 Guide Arena 1
2011-02-11 19:00 1005300159 Storviks IF - Gävle GIK Akademi 4 - 6 Roland Carlsson, Magnus Nordahl Parkhallen
2011-02-12 16:10 1005300162 Storvreta Ungdom IBK - Valbo AIF 7 - 0 Leif Ericsson, Per Ericsson Vattholma Sporthall
2011-02-13 10:30 1005300161 Skutskärs IBK - IBK Runsten 4 - 8 Thomas Sterner, Benny Grönblad Rotskärs sporthall
2011-02-13 13:00 1005300163 Älvkarleby IK - IBF Falun Ungdom 8 - 20 Rikard Karlsson, Karim Boudiaf Sörgärdets Sporthall
2011-02-13 14:00 1005300164 Stenhagens KK - IK Sätra 26 - 10 Jonas Nordqvist, Fabian Fahimi Stenhagen BoKC
2011-02-13 15:30 1005300160 KAIS Mora IF - Sandvikens AIK 8 - 6 Idre Fjäll Arena A
2011-02-19 10:30 1005300169 IK Sätra - IBF Falun Ungdom 8 - 15 Patrik Lau, Kim Eriksson Träffen Arena
2011-02-19 17:30 1005300165 Sandvikens AIK - Skutskärs IBK 7 - 5 Roland Carlsson, Urban Henrixon Arena Jernvallen
2011-02-20 11:45 1005300166 Gävle GIK Akademi - KAIS Mora IF 5 - 7 Roland Carlsson, Urban Henrixon Träffen Arena
2011-02-20 12:00 1005300170 Stenhagens KK - Storvreta Ungdom IBK 6 - 2 Simon Johansson, Jakob Åkerlund Stenhagen BoKC
2011-02-20 15:00 1005300167 IBK Runsten - Storviks IF 10 - 6 Kim Eriksson, Felix Boström
2011-02-20 16:30 1005300168 Valbo AIF - Älvkarleby IK 18 - 5 Thomas Sterner, Benny Grönblad Valbo Sportcentrum
2011-02-27 11:00 1005300173 IBK Runsten - Sandvikens AIK 2 - 5 Benny Grönblad, Thomas Sterner Träffen Arena
2011-02-27 12:00 1005300175 Älvkarleby IK - Storvreta Ungdom IBK 2 - 11 Kim Eriksson, Patrik Lau Sörgärdets Sporthall
2011-02-27 13:00 1005300171 KAIS Mora IF - Storviks IF 20 - 5 Idre Fjäll Arena A
2011-02-27 13:00 1005300172 Skutskärs IBK - Gävle GIK Akademi 8 - 7 Roland Carlsson, Rikard Karlsson Rotskärs sporthall
2011-02-27 13:30 1005300176 IBF Falun Ungdom - Stenhagens KK 7 - 4 Kim Karlsson, Patrik Magnusson Lugnet C
2011-02-27 18:30 1005300174 IK Sätra - Valbo AIF 11 - 10 e.förl. Rikard Karlsson, Mats Fernlund Träffen Arena
2011-03-12 12:30 1005300181 Storvreta Ungdom IBK - IK Sätra OW (0 - 5) Oskar Wallin, Per-Olof Svensson Vattholma Sporthall
2011-03-13 13:30 1005300182 Älvkarleby IK - Stenhagens KK 3 - 16 Benny Grönblad, Thomas Sterner Sörgärdets Sporthall
2011-03-13 14:00 1005300179 KAIS Mora IF - IBK Runsten 9 - 7 Idre Fjäll Arena A
2011-03-13 15:00 1005300177 Gävle GIK Akademi - Sandvikens AIK 3 - 8 Jonas Tidsjö, Peter Marksén
2011-03-13 15:00 1005300178 Storviks IF - Skutskärs IBK 7 - 12 Daniel Lind, Henrik Hultin-Öberg Parkhallen
2011-03-13 15:30 1005300180 Valbo AIF - IBF Falun Ungdom 9 - 5 Patrik Lau, Kim Eriksson Valbo Sportcentrum
2010-12-05 12:45 1005300185 Skutskärs IBK - KAIS Mora IF 6 - 11 Emil Löfgren, Roland Carlsson Rotskärs sporthall
2011-03-19 16:00 1005300186 Stenhagens KK - Valbo AIF 21 - 6 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Stenhagenskolans Sporthall
2011-03-19 16:45 1005300184 Sandvikens AIK - Storviks IF 13 - 2 Magnus Nordahl, Bo Lundberg Arena Jernvallen
2011-03-20 14:00 1005300187 IBF Falun Ungdom - Storvreta Ungdom IBK 5 - 2 Lugnet C
2011-03-20 15:00 1005300183 IBK Runsten - Gävle GIK Akademi 10 - 4 Jonathan Blank, Mats Fernlund
2011-03-20 17:30 1005300188 IK Sätra - Älvkarleby IK 17 - 8 Mats Fernlund, Kim Eriksson
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Stenhagens KK 22 18 0 (0) 4 257-112 145 54
2. KAIS Mora IF 22 15 2 (0) 5 250-127 123 47
3. Storvreta Ungdom IBK 21 15 0 (0) 6 162-97 65 45
4. Sandvikens AIK 22 13 3 (1) 6 214-144 70 43
5. IBK Runsten 22 14 0 (0) 8 200-147 53 42
6. Gävle GIK Akademi 22 10 3 (1) 9 143-135 8 34
7. IBF Falun Ungdom 22 8 5 (2) 9 165-162 3 31
8. Skutskärs IBK 22 10 0 (0) 12 169-206 -37 30
9. IK Sätra 21 8 2 (1) 11 166-232 -66 27
10. Valbo AIF 22 6 2 (0) 14 156-210 -54 20
11. Storviks IF 22 5 0 (0) 17 135-242 -107 15
12. Älvkarleby IK 22 0 1 (1) 21 111-314 -203 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis