Herrar Div 3 (2010/11)

Gruppspel
Herrar Div 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-02 18:00 1018130005 Deje IBF - Degerfors IBK 6 - 5 Sven-Olov Berggren, Lars-Ove Larsson Deje Sporthall A
2010-10-03 12:00 1018130004 BK Vålberg - Arvika IBF U 10 - 3 Rick Hedell, Jacob Leijon Colorama Arena
2010-10-03 13:00 1018130001 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Sunne IBK 8 - 5 Pontus Jernberg, Jan Sandström Spångbergshallen
2010-10-03 13:00 1018130003 Skoghalls IBK U - Kristinehamns IBF 13 - 6 Linus Larsson, David Granström Mörmohallen
2010-10-03 15:00 1018130002 IFK Väse - Nilsby IK 7 - 5 Daniel Monander, Christoffer Parmhed Väse Sporthall
2010-10-06 20:00 1018130009 Kristinehamns IBF - IFK Väse 4 - 5 Gustaf Jönsson, Alexander Svensson Brogårdshallen
2010-10-08 20:00 1018130008 Arvika IBF U - Skoghalls IBK U 6 - 3 Carl Engh, Minal Landin Strandhallen
2010-10-09 12:00 1018130010 Nilsby IK - Lesjöfors/Filipstad IBK U 10 - 7 Jari Marjetta, Anders Berg Fageråshallen
2010-10-09 13:00 1018130006 Sunne IBK - Deje IBF 19 - 3 Martin Bäcklund, Christoffer Frykestam Sparbankshallen
2010-10-09 14:00 1018130007 Degerfors IBK - BK Vålberg 3 - 14 Lasse Alexandersson, Christoffer Parmhed Stora Vallahallen
2010-10-15 19:00 1018130015 Deje IBF - BK Vålberg 3 - 13 Jari Marjetta, Anders Berg Deje Sporthall A
2010-10-15 19:15 1018130012 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Kristinehamns IBF 12 - 3 Mark Morén, Johnny Mizser Spångbergshallen
2010-10-16 13:00 1018130011 Sunne IBK - Nilsby IK 8 - 5 Martin Bäcklund, Christoffer Frykestam Sparbankshallen
2010-10-16 14:30 1018130013 IFK Väse - Arvika IBF U 8 - 4 Lasse Alexandersson, Christoffer Parmhed Väse Sporthall
2011-01-14 19:30 1018130014 Skoghalls IBK U - Degerfors IBK 23 - 4 Gustaf Jönsson, Alexander Svensson Mörmohallen
2010-10-29 19:30 1018130018 BK Vålberg - Nilsby IK 8 - 7 e.förl. Jari Marjetta, Anders Berg Colorama Arena
2010-10-30 14:00 1018130020 Degerfors IBK - Arvika IBF U 2 - 13 Lasse Alexandersson, Pierre Malmgren Stora Vallahallen
2010-10-30 16:00 1018130016 IFK Väse - Sunne IBK 8 - 15 Linus Larsson, David Granström Väse Sporthall
2010-10-31 16:00 1018130019 Deje IBF - Kristinehamns IBF 3 - 8 Conny Jonsson, Björn Engqvist Deje Sporthall A
2010-10-31 17:00 1018130017 Skoghalls IBK U - Lesjöfors/Filipstad IBK U 13 - 1 Daniel Monander, Anders Berg Mörmohallen
2010-11-05 19:15 1018130021 Lesjöfors/Filipstad IBK U - IFK Väse 12 - 5 Jan Sandström, Tim Sandström Spångbergshallen
2010-11-05 20:00 1018130022 Arvika IBF U - Deje IBF OW (0 - 5) Jari Marjetta, Anders Berg Strandhallen
2010-11-06 12:00 1018130024 Nilsby IK - Skoghalls IBK U 7 - 9 Majed Hammami, Sören Axelsson Fageråshallen
2010-11-06 12:30 1018130025 Sunne IBK - Degerfors IBK 28 - 2 Martin Bäcklund, Christoffer Frykestam Sparbankshallen
2010-11-06 14:00 1018130023 Kristinehamns IBF - BK Vålberg 5 - 11 Linus Larsson, David Granström Brogårdshallen
2010-11-12 19:00 1018130028 Deje IBF - Lesjöfors/Filipstad IBK U 7 - 9 Jari Marjetta, Majed Hammami Deje Sporthall A
2010-11-12 19:15 1018130026 Skoghalls IBK U - Sunne IBK 9 - 1 Carl Engh, Simon Olsson Mörmohallen
2010-11-12 20:00 1018130030 Arvika IBF U - Kristinehamns IBF 5 - 5 Gustaf Jönsson, Alexander Svensson Strandhallen
2010-11-13 11:00 1018130027 BK Vålberg - IFK Väse 6 - 5 Gustaf Jönsson, Alexander Svensson Colorama Arena
2010-11-14 15:15 1018130029 Degerfors IBK - Nilsby IK 3 - 10 Linus Larsson, David Granström Stora Vallahallen
2010-11-27 12:00 1018130034 Nilsby IK - Deje IBF 5 - 6 Minal Landin, Percy Lundkvist Fageråshallen
2010-11-27 13:00 1018130031 Lesjöfors/Filipstad IBK U - BK Vålberg 8 - 14 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Spångbergshallen
2010-11-27 13:00 1018130035 Sunne IBK - Arvika IBF U 7 - 10 Sören Axelsson, Christoffer Frykestam Sparbankshallen
2010-11-27 15:00 1018130033 Kristinehamns IBF - Degerfors IBK 8 - 3 Mark Morén, David Granström Brogårdshallen
2010-11-27 16:00 1018130032 IFK Väse - Skoghalls IBK U 8 - 6 Pierre Malmgren, Minal Landin Väse Sporthall
2010-12-03 20:00 1018130039 Arvika IBF U - Lesjöfors/Filipstad IBK U 8 - 9 Christoffer Risberg, Majed Hammami Strandhallen
2010-12-04 12:00 1018130036 BK Vålberg - Sunne IBK 10 - 3 Nicklas Johansson, Daniel Monander Colorama Arena
2010-12-04 14:00 1018130040 Kristinehamns IBF - Nilsby IK 5 - 7 Jörgen Grändefors, David Granström Brogårdshallen
2010-12-04 14:15 1018130038 Degerfors IBK - IFK Väse 5 - 8 Lasse Alexandersson, Christoffer Parmhed Stora Vallahallen
2010-12-16 19:00 1018130037 Deje IBF - Skoghalls IBK U 1 - 9 Robin Johansson, Nicklas Johansson Deje Sporthall A
2010-12-10 19:15 1018130041 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Degerfors IBK 17 - 2 Robin Johansson, Alexander Forsdal Spångbergshallen
2010-12-10 19:15 1018130043 Skoghalls IBK U - BK Vålberg 5 - 1 Carl Engh, Simon Olsson Mörmohallen
2010-12-11 12:00 1018130044 Nilsby IK - Arvika IBF U 3 - 7 Jari Marjetta, Ole Kindström Fageråshallen
2010-12-11 13:00 1018130045 Sunne IBK - Kristinehamns IBF 7 - 2 Martin Bäcklund, Christoffer Frykestam Sparbankshallen
2010-12-11 16:00 1018130042 IFK Väse - Deje IBF 10 - 5 Pierre Malmgren, Patrik Gottfridsson Väse Sporthall
2010-12-17 20:00 1018130047 Arvika IBF U - BK Vålberg 6 - 7 e.förl. Carl Engh, Simon Olsson Strandhallen
2010-12-18 12:00 1018130049 Nilsby IK - IFK Väse 5 - 4 Martin Bäcklund, Christoffer Frykestam Fageråshallen
2010-12-18 13:00 1018130050 Sunne IBK - Lesjöfors/Filipstad IBK U 6 - 3 Peter Berntsson, Lars Room Sparbankshallen
2010-12-18 14:00 1018130048 Kristinehamns IBF - Skoghalls IBK U 3 - 4 e.förl. Rick Hedell, Jacob Leijon Brogårdshallen
2010-12-18 15:00 1018130046 Degerfors IBK - Deje IBF 4 - 7 Lasse Alexandersson, Christoffer Parmhed Stora Vallahallen
2011-01-15 16:00 1018130052 IFK Väse - Kristinehamns IBF 14 - 7 Alexander Parmhed, Lasse Alexandersson Väse Sporthall
2011-01-15 19:00 1018130055 Deje IBF - Sunne IBK 9 - 10 Martin Bäcklund, Christoffer Frykestam Deje Sporthall A
2011-01-16 13:00 1018130051 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Nilsby IK 12 - 5 Martin Bäcklund, Robin Johansson Spångbergshallen
2011-01-16 17:15 1018130053 Skoghalls IBK U - Arvika IBF U 7 - 2 Jörgen Grändefors, Simon Olsson Mörmohallen
2011-02-11 19:30 1018130054 BK Vålberg - Degerfors IBK 14 - 2 Minal Landin, Percy Lundkvist Colorama Arena
2011-01-21 20:00 1018130058 Arvika IBF U - IFK Väse 7 - 8 Gustaf Jönsson, Alexander Svensson Strandhallen
2011-01-22 12:00 1018130060 Nilsby IK - Sunne IBK 1 - 5 Björn Engqvist, Conny Jonsson Fageråshallen
2011-01-22 14:00 1018130059 Kristinehamns IBF - Lesjöfors/Filipstad IBK U 8 - 3 Jan Sandström, Mark Morén Brogårdshallen
2011-01-23 16:30 1018130056 BK Vålberg - Deje IBF 10 - 4 Rick Hedell, Jacob Leijon Colorama Arena
2011-01-25 19:30 1018130057 Degerfors IBK - Skoghalls IBK U 3 - 20 David Granström, Pierre Malmgren Stora Vallahallen
2011-01-28 19:15 1018130061 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Skoghalls IBK U 5 - 4 Alexander Forsdal, Robin Johansson Spångbergshallen
2011-01-28 20:00 1018130062 Arvika IBF U - Degerfors IBK 11 - 1 Majed Hammami, Jari Marjetta Strandhallen
2011-01-29 12:00 1018130064 Nilsby IK - BK Vålberg 5 - 11 Jari Marjetta, Ole Kindström Fageråshallen
2011-01-29 14:00 1018130063 Kristinehamns IBF - Deje IBF 9 - 3 Linus Larsson, David Granström Brogårdshallen
2011-01-30 13:00 1018130065 Sunne IBK - IFK Väse 6 - 5 e.förl. Nicklas Johansson, Robin Johansson Sparbankshallen
2011-02-04 19:00 1018130069 Deje IBF - Arvika IBF U 3 - 19 Ole Kindström, Jari Marjetta Deje Sporthall A
2011-02-04 19:15 1018130067 Skoghalls IBK U - Nilsby IK 4 - 3 e.förl. Rick Hedell, Jacob Leijon Mörmohallen
2011-02-04 19:30 1018130068 BK Vålberg - Kristinehamns IBF 15 - 8 Jörgen Grändefors, Simon Olsson Colorama Arena
2011-02-06 14:30 1018130066 IFK Väse - Lesjöfors/Filipstad IBK U 15 - 7 Majed Hammami, Mattias Westman Väse Sporthall
2011-02-17 19:30 1018130070 Degerfors IBK - Sunne IBK 2 - 12 Andreas Lindström, Oskar Moberg Stora Vallahallen
2011-02-18 20:00 1018130073 Kristinehamns IBF - Arvika IBF U 8 - 9 e.förl. Lasse Alexandersson, Alexander Parmhed Brogårdshallen
2011-02-19 12:00 1018130074 Nilsby IK - Degerfors IBK 19 - 1 Lars Room, Peter Berntsson Fageråshallen
2011-02-19 13:00 1018130075 Sunne IBK - Skoghalls IBK U 5 - 5 Christoffer Frykestam, Martin Bäcklund Sparbankshallen
2011-02-19 14:00 1018130071 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Deje IBF 10 - 7 Jörgen Grändefors, Erik Bergström Spångbergshallen
2011-02-19 16:00 1018130072 IFK Väse - BK Vålberg 9 - 7 Jan Sandström, Mattias Westman Väse Sporthall
2011-02-25 19:15 1018130076 Skoghalls IBK U - IFK Väse 5 - 5 Carl Engh, Simon Olsson Mörmohallen
2011-02-25 20:00 1018130080 Arvika IBF U - Sunne IBK 4 - 7 Minal Landin, Percy Lundkvist Strandhallen
2011-02-26 13:30 1018130077 BK Vålberg - Lesjöfors/Filipstad IBK U 11 - 5 Rick Hedell, Jari Marjetta Stavdal Hyrcity Arena
2011-02-26 17:00 1018130078 Deje IBF - Nilsby IK 10 - 9 Jan Sandström, Tim Sandström Deje Sporthall A
2011-03-01 20:00 1018130079 Degerfors IBK - Kristinehamns IBF 6 - 16 Pierre Malmgren, Lasse Alexandersson Stora Vallahallen
2011-03-04 19:15 1018130081 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Arvika IBF U 5 - 7 Jörgen Jönsson, Jörgen Grändefors Spångbergshallen
2011-03-05 12:00 1018130084 Nilsby IK - Kristinehamns IBF 9 - 6 Jari Marjetta, Conny Jonsson Fageråshallen
2011-03-05 12:30 1018130085 Sunne IBK - BK Vålberg 14 - 12 Björn Svensson, Leif Pettersson Sparbankshallen
2011-03-06 14:30 1018130082 IFK Väse - Degerfors IBK 25 - 3 Henrik Jansson, Mattias Westman Väse Sporthall
2011-03-06 15:00 1018130083 Skoghalls IBK U - Deje IBF 5 - 6 Majed Hammami, Sören Axelsson Mörmohallen
2011-03-12 16:00 1018130086 BK Vålberg - Skoghalls IBK U 8 - 3 Ole Kindström, Jari Marjetta Sporthallen Gjutaren
2011-03-12 16:00 1018130087 Deje IBF - IFK Väse 8 - 10 Jörgen Grändefors, Jörgen Jönsson Deje Sporthall A
2011-03-12 16:00 1018130089 Arvika IBF U - Nilsby IK 10 - 5 Minal Landin, Henrik Jansson Strandhallen
2011-03-12 16:00 1018130090 Kristinehamns IBF - Sunne IBK 1 - 7 Majed Hammami, Simon Olsson Brogårdshallen
2011-03-17 20:30 1018130088 Degerfors IBK - Lesjöfors/Filipstad IBK U 2 - 10 Marcus Brohm, Peter Strömbäck Stora Vallahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. BK Vålberg 18 13 2 (2) 3 182-98 84 43
2. Sunne IBK 18 12 2 (1) 4 165-99 66 39
3. IFK Väse 18 12 2 (0) 4 159-117 42 38
4. Skoghalls IBK U 18 9 4 (2) 5 147-75 72 33
5. Lesjöfors/ Filipstad IBK U 18 10 0 (0) 8 143-132 11 30
6. Arvika IBF U 17 8 3 (1) 6 131-98 33 28
7. Nilsby IK 18 6 2 (0) 10 120-123 -3 20
8. Kristinehamns IBF 18 5 3 (0) 10 112-136 -24 18
9. Deje IBF 17 5 0 (0) 12 91-164 -73 15
10. Degerfors IBK 18 0 0 (0) 18 53-261 -208 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis