Herrar Utveckling (2010/11)

Gruppspel
Herrar Utveckling Norra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-09 13:00 1013191003 Örkelljunga IF - Tågaborgs IBK 2 - 1 Catrin Kleist, Hanna Johansson Örkelljunga Idrottshall
2010-10-09 15:00 1013191005 Lönsboda IBK - Munka-Ljungby IBK /Munka IBK OW (0 - 5) Tobias Johansson, Andreas Andy Nilsson Lönsboda Sporthall
2010-10-10 10:00 1013191002 Förslövs IF /Hjärnarps IBK - Hofterups IBF 6 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Förslövs Idrottshall
2010-10-15 19:30 1013191004 Emmaljunga GOIF - Åstorp/Kvidinge IBS 10 - 7 Hans-Åke Jönsson, Kjell-Åke Olsson Huneskolans Sporthall
2010-10-16 15:00 1013191009 Tågaborgs IBK - Förslövs IF /Hjärnarps IBK 2 - 15 Christian Olofsson, Viktor Lindén Påarps Sporthall
2010-10-17 12:00 1013191008 Åstorp/Kvidinge IBS - Örkelljunga IF 8 - 8 Kjell-Åke Olsson, Henrik Olofsson Åstorps Sporthall
2010-10-17 14:00 1013191006 Åby IBK Klippan - Lönsboda IBK 3 - 2 Per Bengtsson, Kjell-Åke Olsson Klippans Idrottshall
2010-10-17 18:30 1013191007 Munka-Ljungby IBK /Munka IBK - Emmaljunga GOIF 14 - 1 Marcus Hedlund, Hampus Skog Munkahallen
2010-10-23 13:00 1013191014 Örkelljunga IF - Munka-Ljungby IBK /Munka IBK 5 - 20 Christian Nilsson, Anders Viebke Örkelljunga Idrottshall
2010-10-23 13:00 1013191015 Lönsboda IBK - Emmaljunga GOIF 4 - 4 Håkan Bondesson, Kristian Olsson Lönsboda Sporthall
2010-10-24 17:00 1013191011 Åby IBK Klippan - Hofterups IBF 12 - 3 Marcus Hedlund, Christian Nilsson Klippans Idrottshall
2010-10-24 17:30 1013191013 Förslövs IF /Hjärnarps IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 11 - 4 Kent Kvist, Viktor Lindén Förslövs Idrottshall
2010-10-31 13:30 1013191016 Förslövs IF /Hjärnarps IBK - Åby IBK Klippan 4 - 5 Mårten Högblom, Tony Petersson Förslövs Idrottshall
2010-10-31 15:30 1013191018 Emmaljunga GOIF - Hofterups IBF 5 - 5 Daniel Brandt, Markus Renström Huneskolans Sporthall
2010-10-31 18:30 1013191020 Munka-Ljungby IBK /Munka IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 10 - 8 Kristian Olsson, Malena Björnlund Munkahallen
2010-11-20 15:00 1013191019 Lönsboda IBK - Tågaborgs IBK 4 - 4 Christian Olofsson, Niels Peter Tastesen Lönsboda Sporthall
2010-11-09 19:30 1013191024 Hofterups IBF - Örkelljunga IF 13 - 4 Johan Bengtsson, Robin Jönsson Tolvåkershallen
2010-11-12 20:00 1013191022 Åstorp/Kvidinge IBS - Lönsboda IBK 3 - 6 Marcus Hedlund, Hampus Skog Åstorps Sporthall
2010-11-13 15:00 1013191023 Tågaborgs IBK - Emmaljunga GOIF 4 - 9 Leon Fuchs, Tomor Gashi, Tomor Gashi Påarps Sporthall
2010-11-14 15:00 1013191025 Åby IBK Klippan - Munka-Ljungby IBK /Munka IBK 5 - 13 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Klippans Idrottshall
2010-11-21 11:00 1013191026 Örkelljunga IF - Åby IBK Klippan 1 - 4 Christian Nilsson, Anders Viebke Örkelljunga Idrottshall
2010-11-21 14:00 1013191027 Emmaljunga GOIF - Förslövs IF /Hjärnarps IBK 2 - 16 Tobias Johansson, Andreas Andy Nilsson Huneskolans Sporthall
2010-11-21 14:00 1013191030 Åstorp/Kvidinge IBS - Tågaborgs IBK 12 - 2 Roger Bond, Filip Olsson Åstorps Sporthall
2010-11-21 16:30 1013191029 Munka-Ljungby IBK /Munka IBK - Hofterups IBF 6 - 5 Christian Olofsson, Niels Peter Tastesen Munkahallen
2010-11-27 13:30 1013191034 Hofterups IBF - Lönsboda IBK 8 - 2 Henrik Lott, Tim Stjernkvist Tolvåkershallen
2010-11-27 15:00 1013191033 Tågaborgs IBK - Munka-Ljungby IBK /Munka IBK 2 - 19 Kjell-Åke Olsson, Jonas Pettersson Idrottens Hus A
2010-11-28 14:00 1013191032 Förslövs IF /Hjärnarps IBK - Örkelljunga IF 7 - 3 Roger Bond, Filip Olsson Förslövs Idrottshall
2010-12-21 19:00 1013191035 Åby IBK Klippan - Åstorp/Kvidinge IBS 12 - 1 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Klippans Idrottshall
2010-12-04 12:30 1013191040 Tågaborgs IBK - Hofterups IBF 5 - 8 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Påarps Sporthall
2010-12-04 14:30 1013191037 Lönsboda IBK - Örkelljunga IF 2 - 3 Jan Lord, Jan Lord Lönsboda Sporthall
2010-12-05 15:30 1013191036 Emmaljunga GOIF - Åby IBK Klippan 3 - 4 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Huneskolans Sporthall
2010-12-05 16:00 1013191038 Munka-Ljungby IBK /Munka IBK - Förslövs IF /Hjärnarps IBK 8 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2010-12-11 13:00 1013191043 Örkelljunga IF - Emmaljunga GOIF 3 - 5 Christian Nilsson, Anders Viebke Örkelljunga Idrottshall
2010-12-11 15:00 1013191044 Hofterups IBF - Åstorp/Kvidinge IBS 13 - 1 Johan Bengtsson, Robin Jönsson Tolvåkershallen
2010-12-12 14:00 1013191042 Förslövs IF /Hjärnarps IBK - Lönsboda IBK 7 - 2 Kjell-Åke Olsson, Jonas Pettersson Förslövs Idrottshall
2010-12-12 18:15 1013191045 Åby IBK Klippan - Tågaborgs IBK 3 - 5 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Ljungbyheds Idrottshall
2010-12-18 17:30 1013191048 Tågaborgs IBK - Örkelljunga IF 1 - 16 Mårten Högblom, Tony Petersson Påarps Sporthall
2010-12-19 15:00 1013191047 Åstorp/Kvidinge IBS - Emmaljunga GOIF 6 - 3 Kjell-Åke Olsson, Jonas Pettersson Åstorps Sporthall
2011-01-08 13:30 1013191049 Hofterups IBF - Förslövs IF /Hjärnarps IBK OW (0 - 5) Henrik Lott, Jan-Erik Andersson Tolvåkershallen
2011-03-06 19:30 1013191046 Munka-Ljungby IBK /Munka IBK - Lönsboda IBK 15 - 7 Christian Olofsson, Kjell-Åke Olsson Munkahallen
2011-01-14 19:30 1013191055 Lönsboda IBK - Åby IBK Klippan 2 - 6 Malena Björnlund, Kristian Olsson Lönsboda Sporthall
2011-01-15 11:00 1013191053 Örkelljunga IF - Åstorp/Kvidinge IBS 10 - 10 Christian Olofsson, Kjell-Åke Olsson Örkelljunga Idrottshall
2011-01-16 17:00 1013191052 Förslövs IF /Hjärnarps IBK - Tågaborgs IBK 8 - 1 Christian Nilsson, Anders Viebke Förslövs Idrottshall
2011-02-27 17:30 1013191054 Emmaljunga GOIF - Munka-Ljungby IBK /Munka IBK 4 - 3 Kjell-Åke Olsson, Hampus Skog Huneskolans Sporthall
2011-01-22 15:00 1013191060 Hofterups IBF - Åby IBK Klippan 4 - 7 Magnus Lundberg, Bengt Syrén Tolvåkershallen
2011-01-23 14:00 1013191056 Emmaljunga GOIF - Lönsboda IBK 8 - 4 Christian Nilsson, Anders Viebke Huneskolans Sporthall
2011-01-23 15:00 1013191058 Åstorp/Kvidinge IBS - Förslövs IF /Hjärnarps IBK 5 - 7 Johan Bengtsson, Robin Jönsson Åstorps Sporthall
2011-01-23 16:30 1013191057 Munka-Ljungby IBK /Munka IBK - Örkelljunga IF 16 - 9 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Munkahallen
2011-01-28 19:30 1013191062 Åstorp/Kvidinge IBS - Munka-Ljungby IBK /Munka IBK 4 - 8 Bengt Carlsson, Henrik Olofsson Åstorps Sporthall
2011-01-29 12:30 1013191063 Tågaborgs IBK - Lönsboda IBK 2 - 9 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Påarps Sporthall
2011-01-29 14:30 1013191065 Åby IBK Klippan - Förslövs IF /Hjärnarps IBK 4 - 6 Tony Petersson, Per-Ivar Kullman Klippans Idrottshall
2011-01-30 16:00 1013191064 Hofterups IBF - Emmaljunga GOIF 2 - 8 Kent Kvist, Johan Bengtsson Tolvåkershallen
2011-02-05 11:00 1013191067 Örkelljunga IF - Hofterups IBF 3 - 16 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Örkelljunga Idrottshall
2011-02-05 14:00 1013191068 Emmaljunga GOIF - Tågaborgs IBK 8 - 1 Mårten Högblom, Tony Petersson Huneskolans Sporthall
2011-02-05 14:00 1013191069 Lönsboda IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 5 Roger Jönsson, Kristian Olsson Lönsboda Sporthall
2011-02-06 16:30 1013191070 Munka-Ljungby IBK /Munka IBK - Åby IBK Klippan 13 - 5 Bengt Carlsson, Henrik Olofsson Munkahallen
2011-02-12 13:30 1013191074 Hofterups IBF - Munka-Ljungby IBK /Munka IBK 6 - 2 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Tolvåkershallen
2011-02-12 15:00 1013191073 Tågaborgs IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 2 - 7 Christian Olofsson, Henrik Olofsson Påarps Sporthall
2011-02-12 15:30 1013191075 Åby IBK Klippan - Örkelljunga IF 6 - 4 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Klippans Idrottshall
2011-02-13 15:30 1013191072 Förslövs IF /Hjärnarps IBK - Emmaljunga GOIF 12 - 5 Kjell-Åke Olsson, Jonas Pettersson Förslövs Idrottshall
2011-02-19 11:00 1013191076 Örkelljunga IF - Förslövs IF /Hjärnarps IBK 5 - 19 Kevin Cardell, Jesper Landén Örkelljunga Idrottshall
2011-02-19 13:30 1013191078 Lönsboda IBK - Hofterups IBF OW (0 - 5) Andreas Andy Nilsson, Kristian Olsson Lönsboda Sporthall
2011-02-20 15:00 1013191080 Åstorp/Kvidinge IBS - Åby IBK Klippan 0 - 9 Catrin Kleist, Hanna Johansson Åstorps Sporthall
2011-02-20 18:30 1013191079 Munka-Ljungby IBK /Munka IBK - Tågaborgs IBK 24 - 2 Catrin Kleist, Hanna Johansson Munkahallen
2011-03-05 11:00 1013191083 Örkelljunga IF - Lönsboda IBK 5 - 2 Kjell-Åke Olsson, Jonas Pettersson Örkelljunga Idrottshall
2011-03-05 12:00 1013191084 Hofterups IBF - Tågaborgs IBK 19 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Tolvåkershallen
2011-03-06 13:30 1013191082 Förslövs IF /Hjärnarps IBK - Munka-Ljungby IBK /Munka IBK 6 - 11 Kjell-Åke Olsson, Jonas Pettersson Förslövs Idrottshall
2011-03-06 16:00 1013191085 Åby IBK Klippan - Emmaljunga GOIF 10 - 9 Anders Jönsson, Kent Fagerberg Ljungbyheds Idrottshall
2011-03-12 17:30 1013191090 Tågaborgs IBK - Åby IBK Klippan 6 - 8 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Påarps Sporthall
2011-03-13 16:00 1013191086 Emmaljunga GOIF - Örkelljunga IF 10 - 9 Christian Olofsson, Kjell-Åke Olsson Huneskolans Sporthall
2011-03-16 19:00 1013191089 Åstorp/Kvidinge IBS - Hofterups IBF 4 - 3 Marcus Hedlund, Hampus Skog Åstorps Sporthall
2011-03-20 15:00 1013191087 Lönsboda IBK - Förslövs IF /Hjärnarps IBK 5 - 6 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Lönsboda Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Munka-Ljungby IBK / Munka IBK 15 13 0 2 182-74 108 39
2. Förslövs IF / Hjärnarps IBK 15 12 0 3 135-64 71 36
3. Åby IBK Klippan 16 12 0 4 103-76 27 36
4. Emmaljunga GOIF 16 8 2 6 94-104 -10 26
5. Hofterups IBF 14 7 1 6 107-69 38 22
6. Åstorp/ Kvidinge IBS 16 5 2 9 85-118 -33 17
7. Örkelljunga IF 16 4 2 10 90-140 -50 14
8. Lönsboda IBK 14 2 2 10 55-79 -24 8
9. Tågaborgs IBK 16 1 1 14 44-171 -127 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Utveckling Södra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-09 13:30 1013192004 Frosta IBF - IBK Finn 14 - 3 Christian Nilsson, Anders Viebke Höörs Idrottshall
2010-10-10 12:00 1013192001 IBS Svedala - Eslövs IBF 6 - 7 Tobias Johansson, Andreas Andy Nilsson Svedala Sporthall
2010-10-15 20:00 1013192005 Oxie SK - IBS Svedala 4 - 2 Christian Holst, Andreas Jangenmo Oxievångs Sporthall
2010-10-16 14:30 1013192008 Frosta IBF - Gårdarike IBK 7 - 7 Kent Kvist, Viktor Ekström Höörs Idrottshall
2010-10-29 20:00 1013192012 Gårdarike IBK - IBK Finn 7 - 7 Robin Jönsson, Johan Bengtsson Vellinge Sporthall
2010-10-31 16:00 1013192011 Eslövs IBF - Oxie SK 5 - 6 Johan Bengtsson, Robin Jönsson Harlösa Sporthall
2010-11-14 11:00 1013192014 IBS Svedala - Frosta IBF 5 - 16 Tobias Johansson, Andreas Andy Nilsson Roslättshallen
2010-11-14 14:00 1013192015 Eslövs IBF - IBK Finn 8 - 6 Rickard Bjelk, Agron Hyseni Harlösa Sporthall
2010-11-14 15:00 1013192016 Oxie SK - Gårdarike IBK 4 - 9 Kent Kvist, Henrik Lundgren Oxievångs Sporthall
2010-11-20 13:00 1013192018 Frosta IBF - Oxie SK 12 - 2 Henrik Lott, Tim Stjernkvist Höörs Idrottshall
2010-11-27 16:00 1013192020 Gårdarike IBK - IBS Svedala 18 - 3 Johan Bengtsson, Robin Jönsson Vanningen Sporthall
2010-12-03 20:00 1013192021 Oxie SK - IBK Finn 7 - 19 Erik Egelberg, Gustaf Petersson Oxievångs Sporthall
2010-12-05 16:00 1013192023 Eslövs IBF - Gårdarike IBK 4 - 14 Mikael Björkqvist, Kent Kvist Harlösa Sporthall
2010-12-11 14:30 1013192026 Frosta IBF - Eslövs IBF 5 - 12 Jonny Johansson, Tobias Johansson Höörs Idrottshall
2010-12-12 16:00 1013192027 IBK Finn - IBS Svedala 3 - 4 Tony Hellborg, Martin Persson Vipeholmshallen
2011-01-15 12:30 1013192032 IBK Finn - Frosta IBF 9 - 7 Erik Hindemith, Martin Nilsson Vipeholmshallen
2011-01-16 14:00 1013192029 Eslövs IBF - IBS Svedala 4 - 4 Jonny Johansson, Tobias Johansson Sallerupshallen
2011-01-23 15:00 1013192036 IBS Svedala - Oxie SK 10 - 5 Mikael Björkqvist, Kent Fagerberg Svedala Sporthall
2011-01-23 16:00 1013192035 Gårdarike IBK - Frosta IBF 27 - 7 Erik Hindemith, Aleksandar Stojkovic Vellinge Sporthall
2011-01-29 13:30 1013192040 IBK Finn - Gårdarike IBK 5 - 11 Kjell-Åke Olsson, Jonas Pettersson Vipeholmshallen
2011-01-30 16:00 1013192039 Oxie SK - Eslövs IBF 6 - 2 Peter Kellgren, Dennie Lind Oxievångs Sporthall
2011-02-12 12:30 1013192043 IBK Finn - Eslövs IBF 7 - 8 Henrik Lott, Tim Stjernkvist Vipeholmshallen
2011-02-13 15:30 1013192044 Gårdarike IBK - Oxie SK 15 - 3 Erik Hindemith, Martin Nilsson Vellinge Sporthall
2011-02-19 13:00 1013192042 Frosta IBF - IBS Svedala 8 - 3 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Höörs Idrottshall
2011-02-20 12:15 1013192048 IBS Svedala - Gårdarike IBK 6 - 15 Johan Bengtsson, Niclas Eriksson Svedala Sporthall
2011-03-14 19:00 1013192046 Oxie SK - Frosta IBF 11 - 9 Johan Bengtsson, Niclas Eriksson Oxievångs Sporthall
2011-03-05 12:30 1013192049 IBK Finn - Oxie SK 4 - 4 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Vipeholmshallen
2011-03-05 17:00 1013192051 Gårdarike IBK - Eslövs IBF 9 - 7 Leon Fuchs, Tomor Gashi, Tomor Gashi Vellinge Sporthall
2011-03-13 17:30 1013192055 IBS Svedala - IBK Finn 5 - 1 Mikael Björkqvist, Agron Hyseni Svedala Sporthall
2011-03-13 18:00 1013192054 Eslövs IBF - Frosta IBF 5 - 6 Jonny Johansson, Tobias Johansson Harlösa Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gårdarike IBK 10 8 2 0 132-53 79 26
2. Frosta IBF 10 5 1 4 91-84 7 16
3. Eslövs IBF 10 4 1 5 62-69 -7 13
4. Oxie SK 10 4 1 5 52-87 -35 13
5. IBS Svedala 10 3 1 6 48-81 -33 10
6. IBK Finn 10 2 2 6 64-75 -11 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis