Damer Division 3 (2010/11)

Gruppspel
Damer Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-25 11:00 1012230005 Rönnby Västerås Utveckling IBK - IBK Köping B 8 - 3 Fryxelska Skolan
2010-09-25 12:00 1012230001 IBK Hallsta - Västerås IBS B 2 - 2 Nibblehallen
2010-09-26 12:30 1012230004 Örebro SK Söder B - Kungsörs IBK 3 - 7 Alexander Eklindh, Tomas Persson Birgittaskolan
2010-09-26 13:00 1012230002 SK Trim/Virsbo - IFK Arboga IBK 2 - 12 Tennishallen
2010-09-26 15:45 1012230007 Askersunds IBK - Sala Silverstaden IBK Ungdom 3 - 9 Kim Hedrén, Mattias Ellgren Närlundahallen
2010-10-02 12:30 1012230009 IFK Arboga IBK - IBK Hallsta 16 - 0 Vasahallen
2010-10-03 13:30 1012230016 Västerås IBS B - Askersunds IBK 7 - 5 Västerås Arena
2010-10-03 13:45 1012230013 IBK Köping B - Örebro SK Söder B 2 - 7
2010-10-03 16:30 1012230014 Forsby FF B - Rönnby Västerås Utveckling IBK 6 - 5
2010-10-03 19:00 1012230012 Kungsörs IBK - Hovsta IF /Lillån IBK 14 - 2 Sporthallen Kungsör
2010-10-06 17:30 1012230019 Rönnby IBK Ungdom B - Kungsörs IBK 6 - 7 Kristiansborgshallen
2010-10-06 19:30 1012230020 Örebro SK Söder B - Forsby FF B 4 - 1 Tomas Persson, Per Andreasson Birgittaskolan
2010-10-06 19:30 1012230024 Hovsta IF /Lillån IBK - IBK Köping B 6 - 2 Håkan Mellblom, George Afrim Lillåns skola
2010-10-06 20:00 1012230021 Rönnby Västerås Utveckling IBK - Sala Silverstaden IBK Ungdom 8 - 4 Fryxelska Skolan
2010-10-08 19:00 1012230023 IFK Arboga IBK - Västerås IBS B 7 - 2 Vasahallen
2010-10-09 10:30 1012230027 IBK Köping B - Rönnby IBK Ungdom B 7 - 4
2010-10-09 14:00 1012230026 Kungsörs IBK - SK Trim/Virsbo 18 - 3 Sporthallen Kungsör
2010-10-09 15:00 1012230028 Forsby FF B - Hovsta IF /Lillån IBK 8 - 2 Ullvihallen
2010-10-09 15:00 1012230029 Sala Silverstaden IBK Ungdom - Örebro SK Söder B 5 - 5 Sala Idrottshall
2010-10-10 17:30 1012230030 Askersunds IBK - Rönnby Västerås Utveckling IBK 6 - 8 Stefan Flyktman, Daniel Kallin Närlundahallen
2010-10-16 13:30 1012230033 IBK Hallsta - Kungsörs IBK 3 - 6 Nibblehallen
2010-10-16 15:00 1012230037 Örebro SK Söder B - Askersunds IBK 3 - 4 Tobias Almqvist, Daniel Kallin Birgittaskolan
2010-10-17 15:00 1012230034 SK Trim/Virsbo - IBK Köping B 6 - 3 Tennishallen
2010-10-17 17:00 1012230036 Hovsta IF /Lillån IBK - Sala Silverstaden IBK Ungdom 1 - 8 Alexander Carlström, Stefan Flyktman Birgittaskolan
2010-10-17 19:30 1012230035 Rönnby IBK Ungdom B - Forsby FF B 3 - 7 Kristiansborgshallen
2010-10-20 20:00 1012230047 Kungsörs IBK - IFK Arboga IBK 0 - 3 Sporthallen Kungsör
2010-10-21 18:15 1012230041 IBK Köping B - IBK Hallsta 4 - 3
2010-10-21 19:30 1012230046 Västerås IBS B - Rönnby Västerås Utveckling IBK 7 - 6
2010-10-22 19:45 1012230043 Sala Silverstaden IBK Ungdom - Rönnby IBK Ungdom B 11 - 8 Sala Idrottshall
2010-10-27 19:00 1012230044 Askersunds IBK - Hovsta IF /Lillån IBK 3 - 2 Kim Hedrén, Mattias Ellgren Närlundahallen
2010-11-14 13:30 1012230042 Forsby FF B - SK Trim/Virsbo 4 - 4
2010-10-23 17:30 1012230049 IBK Hallsta - Forsby FF B 1 - 5 Nibblehallen
2010-10-23 17:30 1012230054 IFK Arboga IBK - IBK Köping B 8 - 3 Vasahallen
2010-10-24 13:00 1012230050 SK Trim/Virsbo - Sala Silverstaden IBK Ungdom 2 - 10 Tennishallen
2010-10-24 17:30 1012230051 Rönnby IBK Ungdom B - Askersunds IBK 6 - 2 Kristiansborgshallen
2010-10-24 17:30 1012230052 Örebro SK Söder B - Rönnby Västerås Utveckling IBK 2 - 4 Håkan Mellblom, Berndt Swärd Birgittaskolan
2010-10-25 19:30 1012230061 Västerås IBS B - Örebro SK Söder B 6 - 2
2010-10-27 18:15 1012230062 Forsby FF B - IFK Arboga IBK 3 - 6
2010-10-31 13:30 1012230058 Askersunds IBK - SK Trim/Virsbo 4 - 1 Christher Johansson, Michael Nilsson Närlundahallen
2010-10-31 14:00 1012230057 Sala Silverstaden IBK Ungdom - IBK Hallsta 7 - 2 Sala Idrottshall
2010-10-31 19:00 1012230060 Rönnby Västerås Utveckling IBK - Hovsta IF /Lillån IBK 14 - 0 Fryxelska Skolan
2010-11-11 20:00 1012230067 Kungsörs IBK - Västerås IBS B 3 - 2 Sporthallen Kungsör
2010-11-12 19:00 1012230068 IFK Arboga IBK - Sala Silverstaden IBK Ungdom 7 - 0 Sturehallen
2010-11-12 19:30 1012230066 Rönnby IBK Ungdom B - Rönnby Västerås Utveckling IBK 5 - 3 Kristiansborgshallen
2010-11-12 20:00 1012230072 Hovsta IF /Lillån IBK - Örebro SK Söder B 3 - 8 Rikard Borg, Alexander Carlström Lillåns skola
2010-11-13 14:00 1012230071 IBK Hallsta - Askersunds IBK 4 - 3 Nibblehallen
2010-11-19 19:00 1012230076 Västerås IBS B - Hovsta IF /Lillån IBK 9 - 5 Västerås Arena
2010-11-20 11:00 1012230074 Rönnby Västerås Utveckling IBK - SK Trim/Virsbo 8 - 0 Fryxelska Skolan
2010-11-20 17:00 1012230077 Askersunds IBK - IFK Arboga IBK 1 - 8 Mattias Ellgren, Kim Hedrén Närlundahallen
2010-11-20 18:30 1012230080 IBK Köping B - Kungsörs IBK 2 - 10
2010-11-21 17:30 1012230075 Örebro SK Söder B - Rönnby IBK Ungdom B 4 - 2 George Afrim, Rikard Borg Birgittaskolan
2010-11-27 16:30 1012230081 IBK Hallsta - Rönnby Västerås Utveckling IBK 3 - 12 Nibblehallen
2010-11-28 09:30 1012230084 IBK Köping B - Västerås IBS B 2 - 7
2010-11-28 11:30 1012230083 Rönnby IBK Ungdom B - Hovsta IF /Lillån IBK 12 - 4 Kristiansborgshallen
2010-11-28 13:00 1012230082 SK Trim/Virsbo - Örebro SK Söder B 2 - 13 Tennishallen
2010-11-28 17:00 1012230088 Kungsörs IBK - Forsby FF B 4 - 1 Sporthallen Kungsör
2010-11-22 18:00 1012230096 Forsby FF B - IBK Köping B 6 - 8
2010-12-04 11:00 1012230092 Rönnby Västerås Utveckling IBK - IFK Arboga IBK 7 - 1 Fryxelska Skolan
2010-12-05 12:00 1012230095 Sala Silverstaden IBK Ungdom - Kungsörs IBK 7 - 4 Sala Idrottshall
2010-12-05 17:30 1012230089 Örebro SK Söder B - IBK Hallsta 6 - 2 Pernilla Johansson, Anna Palmqvist Birgittaskolan
2010-12-09 20:00 1012230091 Västerås IBS B - Rönnby IBK Ungdom B 9 - 2
2010-12-20 20:10 1012230090 Hovsta IF /Lillån IBK - SK Trim/Virsbo 3 - 4 Daniel Kallin, Tobias Almqvist Lillåns skola
2010-12-01 18:00 1012230099 Forsby FF B - Västerås IBS B 3 - 2
2010-12-10 20:00 1012230097 IBK Hallsta - Hovsta IF /Lillån IBK 7 - 2 Nibblehallen
2010-12-11 15:00 1012230103 Kungsörs IBK - Askersunds IBK 5 - 5 Sporthallen Kungsör
2010-12-11 15:30 1012230100 IFK Arboga IBK - Örebro SK Söder B 5 - 4 Vasahallen
2010-12-11 15:30 1012230104 IBK Köping B - Sala Silverstaden IBK Ungdom 4 - 8 Ullvihallen
2010-12-12 15:00 1012230098 SK Trim/Virsbo - Rönnby IBK Ungdom B 4 - 10 Tennishallen
2010-12-17 20:00 1012230112 Hovsta IF /Lillån IBK - IFK Arboga IBK 2 - 11 Stefan Flyktman, Tomas Persson Lillåns skola
2010-12-18 10:30 1012230105 Rönnby IBK Ungdom B - IBK Hallsta OW (0 - 5) Kristiansborgshallen
2010-12-19 11:30 1012230106 Västerås IBS B - SK Trim/Virsbo 6 - 2
2010-12-19 13:00 1012230111 Sala Silverstaden IBK Ungdom - Forsby FF B 9 - 3 Sala Idrottshall
2010-12-19 17:30 1012230110 Askersunds IBK - IBK Köping B 6 - 2 Mattias Ellgren, Tony Wennberg Närlundahallen
2011-01-08 14:00 1012230113 IBK Hallsta - SK Trim/Virsbo 8 - 4 Nibblehallen
2011-01-08 14:30 1012230115 IFK Arboga IBK - Rönnby IBK Ungdom B 13 - 2 Vasahallen
2011-01-08 15:00 1012230118 Kungsörs IBK - Rönnby Västerås Utveckling IBK 3 - 6 Sporthallen Kungsör
2011-01-09 11:45 1012230120 Forsby FF B - Askersunds IBK 9 - 5
2011-01-09 13:00 1012230114 Sala Silverstaden IBK Ungdom - Västerås IBS B 10 - 6 Sala Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IFK Arboga IBK 12 11 0 1 97-26 71 33
2. Sala Silverstaden IBK Ungdom 12 9 1 2 88-53 35 28
3. Rönnby Västerås Utveckling IBK 12 9 0 3 89-40 49 27
4. Kungsörs IBK 12 8 1 3 81-43 38 25
5. Västerås IBS B 12 7 1 4 65-49 16 22
6. Örebro SK Söder B 12 6 1 5 61-43 18 19
7. Forsby FF B 12 6 1 5 56-53 3 19
8. Askersunds IBK 12 4 1 7 47-64 -17 13
9. Rönnby IBK Ungdom B 11 4 0 7 60-71 -11 12
10. IBK Hallsta 11 3 1 7 35-67 -32 10
11. IBK Köping B 12 3 0 9 42-79 -37 9
12. SK Trim/ Virsbo 12 2 1 9 34-99 -65 7
13. Hovsta IF / Lillån IBK 12 1 0 11 32-100 -68 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis