Pojkar 99 Östra (2010/11)

Gruppspel
Pojkar 99 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-09 10:00 1016550004 Listonhill IBK - Telge SIBK Dennis Schmidt, Szilvia Schmidt Västergård Arena
2010-10-10 09:30 1016550002 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK 2 - 3 Christoffer Markovski, Christian Johnsson Ellfolk Arena
2010-10-10 12:30 1016550001 Järna SK Hölö Järna Röd - Nykvarns IF Vit 4 - 2 Sanchez Maximiliano Zapata, Josef Celik Hölö Allaktivitetshall
2010-10-23 11:15 1016550003 Onyx IBK Nyköping - IFK Gnesta 9 - 5 Nermin Cakici, Bemir Brkic Herrhagsskolan
2010-10-16 10:00 1016550008 Telge SIBK - Onyx IBK Nyköping Jakob Ingemansson, Oliver Söderman Västergård Arena
2010-10-16 10:00 1016550010 Trosa Edanö IBK - Järna SK Hölö Järna Röd Kim Ekenhall, Therese Jonsson Hedebyhallen
2010-10-16 11:00 1016550009 IFK Gnesta - Torshälla IBK 1 - 9 Viktor Taengh, Emma Bräck Frejahallen
2010-10-23 11:30 1016550011 Nykvarns IF Vit - Trosa Edanö IBK 0 - 0 Rasmus Lindkvist, Ludvig Bröms Björkestahallen
2010-10-24 12:30 1016550013 Torshälla IBK - Telge SIBK 7 - 5 Martin Dalsgard, Martin Morén Ellfolk Arena
2010-10-24 15:00 1016550012 Järna SK Hölö Järna Röd - IFK Gnesta 9 - 0 Kim Ekenhall, Carolina Noren Hölö Allaktivitetshall
2010-10-30 12:00 1016550017 Onyx IBK Nyköping - Järna SK Hölö Järna Röd 5 - 5 Alen Turcinhodzic, Therese Jonsson Nyköpings Sporthall
2010-10-31 09:00 1016550018 Listonhill IBK - Trosa Edanö IBK 6 - 14 Dennis Schmidt, Jonathan Varli Västergård Arena
2010-10-31 10:30 1016550016 Torshälla IBK - Nykvarns IF Vit 4 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Ellfolk Arena
2010-11-13 10:15 1016550023 IFK Gnesta - Listonhill IBK 5 - 6 Kim Ekenhall, Therese Jonsson Frejahallen
2010-11-13 10:15 1016550024 Trosa Edanö IBK - Onyx IBK Nyköping Kristoffer Skjutar, Emma Bräck Hedebyhallen
2010-11-14 13:45 1016550021 Järna SK Hölö Järna Röd - Torshälla IBK Filip Odell, Marcus Fromholz Asplund Hölö Allaktivitetshall
2010-11-20 12:30 1016550027 Listonhill IBK - Torshälla IBK Tobias Holmström, Therese Jonsson Västergård Arena
2010-11-21 10:00 1016550030 Telge SIBK - IFK Gnesta Jakob Ingemansson, Oliver Söderman Västergård Arena
2010-11-21 10:15 1016550026 Onyx IBK Nyköping - Nykvarns IF Vit 8 - 4 Josef Cakici, Nermin Cakici Nyköpings Sporthall
2010-11-27 12:15 1016550032 Torshälla IBK - Onyx IBK Nyköping 13 - 0 Martin Morén, Martin Dalsgard Ellfolk Arena
2010-11-28 10:00 1016550031 Järna SK Hölö Järna Röd - Listonhill IBK Tobias Holmström, Therese Jonsson Hölö Allaktivitetshall
2010-11-28 14:45 1016550035 Nykvarns IF Vit - Telge SIBK 0 - 0 Christer Avasjö, Filip Odell Björkestahallen
2010-12-04 09:30 1016550040 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 3 - 7 Viktor Taengh, Therese Jonsson Frejahallen
2010-12-05 15:45 1016550036 Listonhill IBK - Nykvarns IF Vit Rasmus Lindkvist, Sanchez Maximiliano Zapata Västergård Arena
2010-12-05 17:00 1016550039 Telge SIBK - Järna SK Hölö Järna Röd Rasmus Lindkvist, Sanchez Maximiliano Zapata Västergård Arena
2010-12-18 12:00 1016550045 Nykvarns IF Vit - IFK Gnesta Rasmus Lindkvist, Ludvig Bröms Björkestahallen
2010-12-18 12:45 1016550043 Onyx IBK Nyköping - Listonhill IBK 3 - 1 Alen Turcinhodzic, Fredrik Strandlund Nyköpings Sporthall
2010-12-19 11:15 1016550044 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK Kristoffer Skjutar, Emma Bräck Hedebyhallen
2010-12-05 10:45 1016550049 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK Kim Ekenhall, Therese Jonsson Hedebyhallen
2011-01-08 10:00 1016550048 IFK Gnesta - Onyx IBK Nyköping 8 - 6 Edward Rannamees, Josef Johancsik Frejahallen
2011-01-08 11:15 1016550047 Telge SIBK - Listonhill IBK Jonathan Varli, Josef Celik Västergård Arena
2011-01-09 14:30 1016550050 Nykvarns IF Vit - Järna SK Hölö Järna Röd Kim Ekenhall, Therese Jonsson Björkestahallen
2011-01-15 09:30 1016550052 Torshälla IBK - IFK Gnesta 16 - 0 Kim Ekenhall, Therese Jonsson Ellfolk Arena
2011-01-16 09:30 1016550053 Onyx IBK Nyköping - Telge SIBK Sigge Maurer, Bemir Brkic Nyköpings Sporthall
2011-01-16 15:15 1016550051 Järna SK Hölö Järna Röd - Trosa Edanö IBK 1 - 3 Martin Morén, Martin Dalsgard Hölö Allaktivitetshall
2011-01-22 10:15 1016550060 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF Vit Viktor Taengh, Kristoffer Skjutar Hedebyhallen
2011-01-22 13:15 1016550058 Telge SIBK - Torshälla IBK Kjell-olof Ingvar Rolin, Bengt Pettersson, Bengt Pettersson Västergård Arena
2011-01-22 16:00 1016550059 IFK Gnesta - Järna SK Hölö Järna Röd 0 - 3 Hampus Gill, Oscar Gill Frejahallen
2011-01-29 17:00 1016550065 Nykvarns IF Vit - Torshälla IBK Ludvig Bröms, Rasmus Lindkvist Björkestahallen
2011-01-30 17:45 1016550061 Järna SK Hölö Järna Röd - Onyx IBK Nyköping Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Hölö Allaktivitetshall
2011-02-04 19:15 1016550064 Trosa Edanö IBK - Listonhill IBK Kristoffer Skjutar, Viktor Taengh Hedebyhallen
2011-02-12 09:30 1016550068 Listonhill IBK - IFK Gnesta Marko Maikkunen, Pontus Neander Västergård Arena
2011-02-12 16:45 1016550067 Onyx IBK Nyköping - Trosa Edanö IBK Tomas Sirrewius, Vesa Petterson Nyköpings Sporthall
2011-02-13 13:00 1016550066 Torshälla IBK - Järna SK Hölö Järna Röd 7 - 2 Christian Johnsson, Jan Berg Ellfolk Arena
2011-02-19 11:30 1016550075 Nykvarns IF Vit - Onyx IBK Nyköping 8 - 5 Kim Ekenhall, Therese Jonsson Björkestahallen
2011-02-19 12:15 1016550072 Torshälla IBK - Listonhill IBK 6 - 4 Admir Brkic, Sigge Maurer Ellfolk Arena
2011-02-19 16:00 1016550073 IFK Gnesta - Telge SIBK 5 - 7 Pontus Neander, Tomas Sirrewius Frejahallen
2011-03-05 09:30 1016550080 Telge SIBK - Nykvarns IF Vit Jakob Ingemansson, Oliver Söderman Västergård Arena
2011-03-05 10:45 1016550077 Listonhill IBK - Järna SK Hölö Järna Röd Jakob Ingemansson, Oliver Söderman Västergård Arena
2011-03-05 13:30 1016550076 Onyx IBK Nyköping - Torshälla IBK 4 - 7 Josef Johancsik, Bengt Pettersson, Bengt Pettersson Nyköpings Sporthall
2011-03-12 13:30 1016550085 Nykvarns IF Vit - Listonhill IBK 4 - 7 Ludvig Bröms, Josef Johancsik Björkestahallen
2011-03-13 17:15 1016550081 Järna SK Hölö Järna Röd - Telge SIBK Kim Ekenhall, Therese Jonsson Hölö Allaktivitetshall
2011-03-18 18:30 1016550084 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta Viktor Taengh, Bemir Brkic Hedebyhallen
2011-03-19 09:45 1016550086 Listonhill IBK - Onyx IBK Nyköping Jakob Ingemansson, Oliver Söderman Västergård Arena
2011-03-19 11:00 1016550089 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK Jakob Ingemansson, Oliver Söderman Västergård Arena
2011-03-19 14:15 1016550090 IFK Gnesta - Nykvarns IF Vit Viktor Taengh, Emma Bräck Frejahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Torshälla IBK 9 7 1 1 71-23 48 22
2. Trosa Edanö IBK 5 4 1 0 27-12 15 13
3. Järna SK Hölö Järna Röd 6 3 1 2 24-17 7 10
4. Onyx IBK Nyköping 8 3 1 4 40-51 -11 10
5. Nykvarns IF Vit 7 1 3 3 22-28 -6 6
6. Listonhill IBK 5 2 0 3 24-32 -8 6
7. Telge SIBK 3 1 1 1 12-12 0 4
8. IFK Gnesta 9 1 0 8 27-72 -45 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis