Pojkar 98 (2010/11)

Gruppspel
Pojkar 98
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-02 11:00 1016540005 Järna SK Hölö Järna IB - Ekbackskyrkans IBK 10 - 0 Andras David, Aron Monszpart Hölö Allaktivitetshall
2010-10-02 11:00 1016540006 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF Svart 8 - 9 Carolina Noren, Therese Jonsson Hedebyhallen
2010-10-09 10:30 1016540001 Strängnäs IBK - Telge SIBK 2 - 13 Carolina Noren, Therese Jonsson Thomas Arena
2010-10-09 11:30 1016540002 Nykvarns IF Vit 99 - Onyx IBK 7 - 2 Jonathan Varli, Pontus Neander Björkestahallen
2010-10-13 18:15 1016540012 Onyx IBK - Trosa Edanö IBK 5 - 7 Alen Turcinhodzic, Vesa Petterson Nyköpings Sporthall
2010-10-15 19:15 1016540011 Telge SIBK - Järna SK Hölö Järna IB 9 - 3 Kjell-olof Ingvar Rolin, Tobias Holmström Västergård Arena
2010-10-16 09:45 1016540007 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 4 - 2 Emma Bräck, Viktor Taengh Frejahallen
2010-10-16 16:15 1016540010 Nykvarns IF Svart - Torshälla IBK 6 - 4 Kim Ekenhall, Tobias Holmström Björkestahallen
2010-10-02 15:00 1016540018 Trosa Edanö IBK - Ekbackskyrkans IBK 7 - 4 Carolina Noren, Therese Jonsson Hedebyhallen
2010-10-23 12:45 1016540014 Nykvarns IF Vit 99 - Telge SIBK 2 - 13 Rasmus Lindkvist, Ludvig Bröms Björkestahallen
2010-10-23 13:30 1016540013 Strängnäs IBK - Onyx IBK 8 - 10 Therese Jonsson, Carolina Noren Karinslundshallen
2010-10-24 11:00 1016540016 Torshälla IBK - IFK Gnesta 3 - 9 Martin Morén, Martin Dalsgard Ellfolk Arena
2010-10-24 11:15 1016540017 Järna SK Hölö Järna IB - Nykvarns IF Svart 7 - 7 Kim Ekenhall, Carolina Noren Hölö Allaktivitetshall
2010-10-30 10:30 1016540019 Ekbackskyrkans IBK - Strängnäs IBK 4 - 9 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Vingåkers Sporthall
2010-10-30 10:45 1016540022 Onyx IBK - Torshälla IBK 6 - 1 Alen Turcinhodzic, Therese Jonsson Nyköpings Sporthall
2010-10-30 11:15 1016540020 Nykvarns IF Svart - Nykvarns IF Vit 99 5 - 10 Rasmus Lindkvist, Ludvig Bröms Björkestahallen
2010-10-30 14:15 1016540023 IFK Gnesta - Järna SK Hölö Järna IB 9 - 5 Metin Yildirim, Josef Johancsik Frejahallen
2010-10-10 10:45 1016540028 Torshälla IBK - Telge SIBK 1 - 9 Christoffer Markovski, Christian Johnsson Ellfolk Arena
2010-11-06 09:30 1016540030 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 2 - 3 Kristoffer Skjutar, Metin Yildirim Hedebyhallen
2010-11-06 10:00 1016540025 Strängnäs IBK - Nykvarns IF Svart 7 - 18 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Thomas Arena
2010-11-06 11:00 1016540026 Nykvarns IF Vit 99 - Ekbackskyrkans IBK 9 - 6 Sanchez Maximiliano Zapata, Josef Celik Björkestahallen
2010-11-13 10:30 1016540034 Ekbackskyrkans IBK - Torshälla IBK 5 - 4 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Vingåkers Sporthall
2010-11-13 11:30 1016540031 IFK Gnesta - Nykvarns IF Vit 99 2 - 4 Kim Ekenhall, Therese Jonsson Frejahallen
2010-11-13 12:00 1016540036 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 8 - 11 Andras David, Aron Monszpart Västergård Arena
2010-11-13 12:30 1016540035 Järna SK Hölö Järna IB - Onyx IBK 6 - 4 Kjell-olof Ingvar Rolin, Tobias Holmström Hölö Allaktivitetshall
2010-11-14 10:00 1016540040 Telge SIBK - IFK Gnesta 7 - 5 Tobias Holmström, Jonathan Varli Västergård Arena
2010-11-14 11:15 1016540039 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK 10 - 5 Kristoffer Skjutar, Emma Bräck Hedebyhallen
2010-11-14 13:15 1016540038 Nykvarns IF Vit 99 - Järna SK Hölö Järna IB 4 - 7 Kim Ekenhall, Therese Jonsson Björkestahallen
2010-11-21 11:30 1016540041 Onyx IBK - Ekbackskyrkans IBK 6 - 1 Nermin Cakici Nyköpings Sporthall
2010-11-20 09:15 1016540048 IFK Gnesta - Nykvarns IF Svart 8 - 9 Richard Himberg, Daniel Högström Frejahallen
2010-11-20 10:30 1016540046 Ekbackskyrkans IBK - Telge SIBK 0 - 16 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Vingåkers Sporthall
2010-11-21 10:45 1016540043 Torshälla IBK - Nykvarns IF Vit 99 3 - 8 Fredrik Strandlund, Sigge Maurer Ellfolk Arena
2010-11-21 13:45 1016540044 Järna SK Hölö Järna IB - Strängnäs IBK 13 - 3 Christer Avasjö, Mathias Lindvall Hölö Allaktivitetshall
2010-11-27 11:15 1016540050 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 4 - 6 Christoffer Markovski, Göran Engfors Thomas Arena
2010-11-27 12:45 1016540051 Nykvarns IF Vit 99 - Trosa Edanö IBK 3 - 3 Rasmus Lindkvist, Ludvig Bröms Björkestahallen
2010-11-27 14:00 1016540054 Nykvarns IF Svart - Onyx IBK 9 - 5 Rasmus Lindkvist, Ludvig Bröms Björkestahallen
2010-11-27 14:15 1016540053 IFK Gnesta - Ekbackskyrkans IBK 9 - 3 Therese Jonsson, Edward Rannamees Frejahallen
2010-11-06 15:00 1016540060 Nykvarns IF Svart - Ekbackskyrkans IBK 10 - 5 Tobias Holmström, Jonathan Varli Björkestahallen
2010-12-03 19:15 1016540057 Trosa Edanö IBK - Järna SK Hölö Järna IB 6 - 10 Jonathan Varli, Metin Yildirim Hedebyhallen
2010-12-04 12:45 1016540055 Nykvarns IF Vit 99 - Strängnäs IBK 7 - 4 Filip Odell, Marcus Fromholz Asplund Björkestahallen
2011-02-19 17:45 1016540058 Onyx IBK - Telge SIBK 1 - 4 Filip Odell, Marcus Fromholz Asplund Nyköpings Sporthall
2010-12-05 10:00 1016540064 Telge SIBK - Nykvarns IF Svart 9 - 5 Christer Avasjö, Mathias Lindvall Västergård Arena
2010-12-05 12:30 1016540063 Järna SK Hölö Järna IB - Torshälla IBK 12 - 3 Kjell-olof Ingvar Rolin, Edward Rannamees Hölö Allaktivitetshall
2010-12-05 13:30 1016540061 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK 5 - 11 Martin Morén, Martin Dalsgard Thomas Arena
2010-12-05 14:30 1016540065 IFK Gnesta - Onyx IBK 9 - 6 Viktor Taengh, Therese Jonsson Frejahallen
2010-12-18 10:30 1016540071 Ekbackskyrkans IBK - Järna SK Hölö Järna IB 4 - 9 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Vingåkers Sporthall
2010-12-18 11:30 1016540068 Onyx IBK - Nykvarns IF Vit 99 3 - 4 Alen Turcinhodzic, Fredrik Strandlund Nyköpings Sporthall
2010-12-18 12:30 1016540067 Telge SIBK - Strängnäs IBK 11 - 5 Kjell-olof Ingvar Rolin, Edward Rannamees Västergård Arena
2010-12-18 13:15 1016540072 Nykvarns IF Svart - Trosa Edanö IBK 4 - 3 Rasmus Lindkvist, Ludvig Bröms Björkestahallen
2011-01-09 11:30 1016540077 Järna SK Hölö Järna IB - Telge SIBK 3 - 4 Admir Brkic, Sigge Maurer Hölö Allaktivitetshall
2011-01-21 19:15 1016540078 Trosa Edanö IBK - Onyx IBK 4 - 6 Dennis Schmidt, Viktor Taengh Hedebyhallen
2011-01-23 16:00 1016540076 Torshälla IBK - Nykvarns IF Svart 4 - 6 Henrik Ibjer, Christoffer Svec Ellfolk Arena
2011-01-30 12:00 1016540073 Strängnäs IBK - IFK Gnesta 4 - 7 Kjell-olof Ingvar Rolin, Edward Rannamees Karinslundshallen
2011-01-15 10:30 1016540084 Ekbackskyrkans IBK - Trosa Edanö IBK 3 - 13 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Vingåkers Sporthall
2011-01-15 11:30 1016540083 Nykvarns IF Svart - Järna SK Hölö Järna IB 7 - 9 Rasmus Lindkvist, Ludvig Bröms Björkestahallen
2011-01-15 17:30 1016540079 Onyx IBK - Strängnäs IBK 4 - 5 Alen Turcinhodzic, Bemir Brkic Nyköpings Sporthall
2011-01-16 15:15 1016540082 IFK Gnesta - Torshälla IBK 5 - 8 Admir Brkic, Bemir Brkic Frejahallen
2011-01-16 15:30 1016540080 Telge SIBK - Nykvarns IF Vit 99 8 - 2 Kim Ekenhall, Therese Jonsson Wasa Sporthall
2011-01-08 11:30 1016540085 Strängnäs IBK - Ekbackskyrkans IBK 5 - 6 Admir Brkic, Sigge Maurer Thomas Arena
2011-01-15 10:45 1016540088 Torshälla IBK - Onyx IBK 4 - 6 Kim Ekenhall, Therese Jonsson Ellfolk Arena
2011-01-16 10:15 1016540089 Järna SK Hölö Järna IB - IFK Gnesta 8 - 5 Tobias Holmström, Robin Johansson Hölö Allaktivitetshall
2011-01-16 12:30 1016540086 Nykvarns IF Vit 99 - Nykvarns IF Svart 3 - 4 Rasmus Lindkvist, Ludvig Bröms Björkestahallen
2011-01-22 10:30 1016540092 Ekbackskyrkans IBK - Nykvarns IF Vit 99 3 - 8 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Vingåkers Sporthall
2011-01-22 11:00 1016540091 Nykvarns IF Svart - Strängnäs IBK 2 - 1 Sanchez Maximiliano Zapata, Josef Celik Björkestahallen
2011-01-22 14:30 1016540094 Telge SIBK - Torshälla IBK 17 - 1 Kjell-olof Ingvar Rolin, Bengt Pettersson, Bengt Pettersson Västergård Arena
2011-01-22 14:45 1016540096 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 6 - 2 Hampus Gill, Oscar Gill Frejahallen
2011-01-29 09:30 1016540101 Onyx IBK - Järna SK Hölö Järna IB 1 - 6 Tommy Arvsell, Daniel Neuman Nyköpings Sporthall
2011-01-29 09:30 1016540102 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 1 - 16 Tobias Holmström, Robin Johansson Hedebyhallen
2011-01-29 10:45 1016540100 Torshälla IBK - Ekbackskyrkans IBK 9 - 5 Martin Morén, Martin Dalsgard Ellfolk Arena
2011-01-29 12:00 1016540097 Nykvarns IF Vit 99 - IFK Gnesta 4 - 7 Kjell-olof Ingvar Rolin, Edward Rannamees Björkestahallen
2011-02-12 10:30 1016540107 Ekbackskyrkans IBK - Onyx IBK 3 - 8 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Vingåkers Sporthall
2011-02-12 12:00 1016540106 IFK Gnesta - Telge SIBK 7 - 4 Aarre Hietanen, Viktor Taengh Frejahallen
2011-02-13 11:30 1016540105 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK 3 - 8 Jan Berg, Christian Johnsson Ellfolk Arena
2011-02-13 12:45 1016540104 Järna SK Hölö Järna IB - Nykvarns IF Vit 99 7 - 2 Tobias Holmström, Robin Johansson Hölö Allaktivitetshall
2011-02-19 11:15 1016540110 Strängnäs IBK - Järna SK Hölö Järna IB 5 - 11 Aarre Hietanen, Andreas Roos Thomas Arena
2011-02-19 12:45 1016540109 Nykvarns IF Vit 99 - Torshälla IBK 6 - 5 Kim Ekenhall, Therese Jonsson Björkestahallen
2011-02-19 15:15 1016540114 Nykvarns IF Svart - IFK Gnesta 5 - 5 Björn Landin, Roger Borgs Björkestahallen
2011-03-19 14:45 1016540112 Telge SIBK - Ekbackskyrkans IBK 20 - 4 Aarre Hietanen, Jonathan Varli Västergård Arena
2011-03-05 10:15 1016540117 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF Vit 99 7 - 2 Andras David, Aron Monszpart Hedebyhallen
2011-03-05 10:30 1016540119 Ekbackskyrkans IBK - IFK Gnesta 1 - 8 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Vingåkers Sporthall
2011-03-05 11:00 1016540120 Onyx IBK - Nykvarns IF Svart 7 - 10 Josef Johancsik, Bengt Pettersson, Bengt Pettersson Nyköpings Sporthall
2011-03-05 12:15 1016540116 Torshälla IBK - Strängnäs IBK 2 - 8 Martin Dalsgard, Christian Johnsson Ellfolk Arena
2011-03-12 10:30 1016540126 Ekbackskyrkans IBK - Nykvarns IF Svart 6 - 7 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Vingåkers Sporthall
2011-03-12 11:45 1016540121 Strängnäs IBK - Nykvarns IF Vit 99 7 - 5 Mats Jernmo, Andreas Roos Karinslundshallen
2011-03-12 13:15 1016540124 Telge SIBK - Onyx IBK 12 - 3 Kim Ekenhall, Therese Jonsson Västergård Arena
2011-03-13 10:15 1016540123 Järna SK Hölö Järna IB - Trosa Edanö IBK 8 - 4 Tobias Holmström, Robin Johansson Hölö Allaktivitetshall
2011-03-19 11:45 1016540129 Torshälla IBK - Järna SK Hölö Järna IB 6 - 15 Jan Berg, Jesper Kivipaasi Ellfolk Arena
2011-03-19 12:30 1016540130 Nykvarns IF Svart - Telge SIBK 4 - 19 Dennis Schmidt, Szilvia Schmidt Björkestahallen
2011-03-19 13:45 1016540127 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK 8 - 2 Kjell-olof Ingvar Rolin, Edward Rannamees Hedebyhallen
2011-04-02 10:00 1016540131 Onyx IBK - IFK Gnesta 4 - 1 Sigge Maurer, Vesa Petterson Nyköpings Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Telge SIBK 18 16 0 2 199-60 139 48
2. Järna SK Hölö Järna IB 18 14 1 3 149-83 66 43
3. Nykvarns IF Svart 18 12 2 4 127-120 7 38
4. IFK Gnesta 18 11 1 6 109-81 28 34
5. Trosa Edanö IBK 18 9 1 8 115-102 13 28
6. Nykvarns IF Vit 99 18 9 1 8 90-96 -6 28
7. Onyx IBK 18 7 0 11 87-101 -14 21
8. Strängnäs IBK 18 4 0 14 86-142 -56 12
9. Torshälla IBK 18 3 0 15 72-145 -73 9
10. Ekbackskyrkans IBK 18 2 0 16 63-167 -104 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis