Pojkar 97-1 (2010/11)

Gruppspel
Pojkar 97-1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-02 12:30 1016530003 Järna SK Hölö Järna IB - Flens IBF 9 - 2 Andras David, Aron Monszpart Hölö Allaktivitetshall
2010-10-02 13:30 1016530001 Malmköpings IBF - Onyx IBK Oxelösund 3 - 9 Tomas Sirrewius, Kim Edoff Malmköpings Sporthall
2010-10-02 18:15 1016530002 Nykvarns IF - Telge SIBK Röd 3 - 0 Richard Himberg, Pontus Neander Björkestahallen
2010-10-09 10:00 1016530004 IFK Gnesta - Järna SK Hölö Järna IB 2 - 14 Admir Brkic, Sigge Maurer Frejahallen
2010-10-09 11:15 1016530005 Telge SIBK Röd - Flens IBF 4 - 7 Szilvia Schmidt, Dennis Schmidt Västergård Arena
2010-10-09 12:00 1016530006 Malmköpings IBF - Nykvarns IF 7 - 6 Oscar Gill, Hampus Gill Malmköpings Sporthall
2010-10-16 11:45 1016530009 Onyx IBK Oxelösund - IFK Gnesta 9 - 3 Alen Turcinhodzic, Bemir Brkic Ramdalens Sportcenter
2010-10-17 11:30 1016530008 Järna SK Hölö Järna IB - Telge SIBK Röd 7 - 3 Fredrik Strandlund, Jouni Kekkonen Hölö Allaktivitetshall
2010-10-17 13:45 1016530007 Flens IBF - Malmköpings IBF 3 - 4 Tommy Arvsell, Daniel Neuman Malmköpings Sporthall
2010-10-23 12:00 1016530011 Malmköpings IBF - Järna SK Hölö Järna IB 7 - 2 Tommy Arvsell, Daniel Neuman Malmköpings Sporthall
2010-10-23 14:00 1016530012 Onyx IBK Oxelösund - Nykvarns IF 2 - 3 Marcus Fromholz Asplund, Filip Odell Ramdalens Sportcenter
2010-10-23 17:15 1016530010 IFK Gnesta - Telge SIBK Röd 1 - 13 Aarre Hietanen, Bengt Pettersson, Bengt Pettersson Frejahallen
2010-11-06 10:30 1016530014 Flens IBF - Onyx IBK Oxelösund 3 - 6 Oscar Gill, Hampus Gill Hammarvallen
2010-11-06 12:15 1016530013 Nykvarns IF - IFK Gnesta 10 - 1 Josef Celik, Sanchez Maximiliano Zapata Björkestahallen
2010-11-06 15:30 1016530015 Telge SIBK Röd - Malmköpings IBF 5 - 4 Bengt Pettersson, Bengt Pettersson, Josef Johancsik Västergård Arena
2010-11-05 19:00 1016530017 Onyx IBK Oxelösund - Järna SK Hölö Järna IB 2 - 4 Vesa Petterson, Nermin Cakici Ramdalens Sportcenter
2010-11-07 14:00 1016530018 Nykvarns IF - Flens IBF 3 - 2 Jonathan Varli, Tobias Holmström Björkestahallen
2010-11-07 14:15 1016530016 IFK Gnesta - Malmköpings IBF 4 - 10 Therese Jonsson, Filip Odell Frejahallen
2010-11-12 19:00 1016530020 Järna SK Hölö Järna IB - Nykvarns IF 1 - 5 Therese Jonsson, Kim Ekenhall Hölö Allaktivitetshall
2010-11-13 12:30 1016530019 Flens IBF - IFK Gnesta 4 - 1 Hampus Gill, Oscar Gill Malmköpings Sporthall
2010-11-13 13:15 1016530021 Telge SIBK Röd - Onyx IBK Oxelösund 3 - 4 Andras David, Aron Monszpart Västergård Arena
2010-11-20 11:15 1016530023 Nykvarns IF - Järna SK Hölö Järna IB 10 - 2 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Björkestahallen
2010-11-20 14:15 1016530024 IFK Gnesta - Flens IBF 2 - 7 Filip Odell, Mikael Celik Frejahallen
2010-11-20 14:45 1016530022 Onyx IBK Oxelösund - Telge SIBK Röd 12 - 4 Guy Fromholz, Mika Ristanen Ramdalens Sportcenter
2010-11-14 12:00 1016530027 Malmköpings IBF - IFK Gnesta 3 - 4 Göran Engfors, Christoffer Markovski Malmköpings Sporthall
2010-11-28 12:30 1016530025 Flens IBF - Nykvarns IF 3 - 7 Martin Morén, Martin Dalsgard Hammarvallen
2010-11-28 13:45 1016530026 Järna SK Hölö Järna IB - Onyx IBK Oxelösund 2 - 3 Sigge Maurer, Admir Brkic Hölö Allaktivitetshall
2010-12-04 10:30 1016530029 Onyx IBK Oxelösund - Flens IBF 2 - 3 Nermin Cakici, Josef Cakici Ramdalens Sportcenter
2010-12-04 12:00 1016530028 Malmköpings IBF - Telge SIBK Röd 5 - 2 Daniel Neuman, Martin Morén Malmköpings Sporthall
2010-12-04 18:00 1016530030 IFK Gnesta - Nykvarns IF 4 - 8 Vesa Petterson, Mika Ristanen Frejahallen
2010-12-18 13:45 1016530033 Telge SIBK Röd - IFK Gnesta 11 - 4 Kjell Rolin, Edward Rannamees Västergård Arena
2010-12-18 14:30 1016530031 Nykvarns IF - Onyx IBK Oxelösund 3 - 2 Josef Celik, Guy Fromholz Björkestahallen
2010-12-19 13:45 1016530032 Järna SK Hölö Järna IB - Malmköpings IBF 5 - 6 Sigge Maurer, Filip Odell Hölö Allaktivitetshall
2010-12-18 17:00 1016530036 Malmköpings IBF - Flens IBF 2 - 0 Kim Edoff, Christian Johnsson Malmköpings Sporthall
2011-01-08 12:30 1016530034 IFK Gnesta - Onyx IBK Oxelösund 1 - 20 Daniel Högström, Richard Himberg Frejahallen
2011-01-08 15:00 1016530035 Telge SIBK Röd - Järna SK Hölö Järna IB 4 - 5 Jonathan Varli, Filip Odell Västergård Arena
2011-01-16 11:30 1016530039 Järna SK Hölö Järna IB - IFK Gnesta 16 - 1 Robin Johansson, Tobias Holmström Hölö Allaktivitetshall
2011-01-16 13:45 1016530037 Nykvarns IF - Malmköpings IBF 7 - 0 Edward Rannamees, Kjell Rolin Björkestahallen
2011-01-16 13:45 1016530038 Flens IBF - Telge SIBK Röd 2 - 3 Vesa Petterson, Josef Cakici Hammarvallen
2011-01-22 12:00 1016530042 Malmköpings IBF - Onyx IBK Oxelösund 3 - 2 Richard Himberg, Daniel Högström Malmköpings Sporthall
2011-01-23 09:00 1016530041 Telge SIBK Röd - Nykvarns IF 1 - 7 Filip Odell, Marcus Fromholz Asplund Västergård Arena
2011-01-23 12:30 1016530040 Järna SK Hölö Järna IB - Flens IBF 7 - 4 Josef Celik, Mikael Celik Hölö Allaktivitetshall
2011-01-29 13:15 1016530044 Nykvarns IF - Telge SIBK Röd 7 - 2 Kjell Rolin, Edward Rannamees Björkestahallen
2011-01-29 13:45 1016530045 Flens IBF - Järna SK Hölö Järna IB 4 - 2 Hampus Gill, Oscar Gill Hammarvallen
2011-01-29 15:15 1016530043 Onyx IBK Oxelösund - Malmköpings IBF 3 - 1 Josef Cakici, Vesa Petterson Ramdalens Sportcenter
2011-02-12 12:00 1016530048 Malmköpings IBF - Nykvarns IF 3 - 4 Andras David, Aron Monszpart Malmköpings Sporthall
2011-02-12 15:00 1016530046 IFK Gnesta - Järna SK Hölö Järna IB 3 - 10 Viktor Taengh, Mathias Lindvall Frejahallen
2011-03-04 19:45 1016530047 Telge SIBK Röd - Flens IBF 6 - 4 Tobias Holmström, Therese Jonsson Västergård Arena
2011-02-19 15:00 1016530049 Flens IBF - Malmköpings IBF 4 - 5 Kim Edoff, Christian Johnsson Hammarvallen
2011-02-20 11:30 1016530050 Järna SK Hölö Järna IB - Telge SIBK Röd 6 - 7 Josef Cakici, Vesa Petterson Hölö Allaktivitetshall
2011-03-18 19:00 1016530051 Onyx IBK Oxelösund - IFK Gnesta 11 - 1 Fredrik Strandlund, Alen Turcinhodzic Ramdalens Sportcenter
2011-02-26 12:00 1016530053 Malmköpings IBF - Järna SK Hölö Järna IB 3 - 7 Tomas Sirrewius, Daniel Neuman Malmköpings Sporthall
2011-02-26 12:15 1016530054 Onyx IBK Oxelösund - Nykvarns IF 4 - 5 Roger Borgs, Björn Landin Ramdalens Sportcenter
2011-02-26 12:30 1016530052 IFK Gnesta - Telge SIBK Röd 4 - 4 Aron Monszpart, Andras David Frejahallen
2011-02-27 14:15 1016530055 Nykvarns IF - IFK Gnesta 11 - 6 Richard Himberg, Daniel Högström Björkestahallen
2011-03-05 13:15 1016530057 Telge SIBK Röd - Malmköpings IBF 8 - 2 Kim Ekenhall, Therese Jonsson Västergård Arena
2011-03-06 13:45 1016530056 Flens IBF - Onyx IBK Oxelösund 5 - 2 Szilvia Schmidt, Dennis Schmidt Hammarvallen
2011-03-12 13:15 1016530058 IFK Gnesta - Malmköpings IBF 4 - 5 Edward Rannamees, Kjell Rolin Frejahallen
2011-03-12 13:30 1016530059 Onyx IBK Oxelösund - Järna SK Hölö Järna IB 6 - 1 Mika Ristanen, Guy Fromholz Ramdalens Sportcenter
2011-03-18 19:30 1016530060 Nykvarns IF - Flens IBF 10 - 4 Sanchez Maximiliano Zapata, Josef Celik Björkestahallen
2011-03-19 11:30 1016530062 Järna SK Hölö Järna IB - Nykvarns IF 4 - 7 Mathias Lindvall, Christer Avasjö Hölö Allaktivitetshall
2011-03-19 12:15 1016530063 Telge SIBK Röd - Onyx IBK Oxelösund 1 - 5 Jonathan Varli, Aarre Hietanen Västergård Arena
2011-03-20 13:45 1016530061 Flens IBF - IFK Gnesta 3 - 2 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Hammarvallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 18 17 0 1 116-48 68 51
2. Onyx IBK Oxelösund 18 11 0 7 104-49 55 33
3. Malmköpings IBF 18 10 0 8 73-79 -6 30
4. Järna SK Hölö Järna IB 18 9 0 9 104-79 25 27
5. Telge SIBK Röd 18 7 1 10 81-89 -8 22
6. Flens IBF 18 7 0 11 64-77 -13 21
7. IFK Gnesta 18 1 1 16 48-169 -121 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis