H4 (2009/10)

Gruppspel
H4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-09-26 12:00 0917140005 Midas IBK - Rasbo IK 5 - 4 Peter Blombergsson, Lars Gustafsson Hallstaviks Sporthall
2009-09-26 14:00 0917140004 IFK Dannemora/Ö - IK Sirius IBK U 7 - 6 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Österby Sim o Sporthall
2009-09-27 14:00 0917140002 Stenhagens KK - SK Vide 3 - 7 Ian Engblom, Arvid Englund Stenhagen BoKC
2009-09-27 15:10 0917140001 Frötuna IBF - Lamadjurets AIBC 6 - 3 Pierre Engström, Anders Ståhlberg Allianshallen C
2009-10-07 19:40 0917140006 Enköpings IBK - IBK Östhammar 7 - 2 Erik Rosvall, Henrik Isberg S:t Ilianshallen
2009-10-21 21:15 0917140003 Uppsala Teknologer - Fjärdhundra SK 5 - 5 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Allianshallen C
2009-10-03 15:15 0917140010 IBK Östhammar - IFK Dannemora/Ö 4 - 4 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Frösåkersskolan
2009-10-03 17:00 0917140007 Fjärdhundra SK - Frötuna IBF 4 - 6 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Fjärdhundra Sporthall
2009-10-04 13:00 0917140009 Rasbo IK - Uppsala Teknologer 6 - 4 Per Ericsson, Pierre Engström Hall 2000
2009-10-04 16:30 0917140012 SK Vide - Enköpings IBK 4 - 3 Arvid Englund, Miodrag Djuric Alsike sporthall
2009-10-04 18:30 0917140008 IK Sirius IBK U - Stenhagens KK 10 - 4 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2009-10-05 20:00 0917140011 Lamadjurets AIBC - Midas IBK 2 - 6 Ian Engblom, Arvid Englund Örsundsbro Sporthall
2009-10-10 12:00 0917140017 Midas IBK - IBK Östhammar 4 - 4 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Hallstaviks Sporthall
2009-10-10 13:00 0917140018 Enköpings IBK - Rasbo IK 5 - 4 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman S:t Ilianshallen
2009-10-10 16:00 0917140016 IFK Dannemora/Ö - Fjärdhundra SK 3 - 6 Daniel Wahlström, Olle Isacsson Österby Sim o Sporthall
2009-10-11 14:00 0917140014 Stenhagens KK - Lamadjurets AIBC 6 - 5 Arvid Englund, Ian Engblom Stenhagen BoKC
2009-10-15 18:10 0917140013 Frötuna IBF - SK Vide 2 - 3 Pierre Engström, Jan-Olov Cederholm Allianshallen A
2009-11-29 20:10 0917140015 Uppsala Teknologer - IK Sirius IBK U 2 - 5 Mona Franzon, Peter Blombergsson Allianshallen A
2009-10-17 13:00 0917140023 Midas IBK - Fjärdhundra SK 9 - 8 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Hallstaviks Sporthall
2009-10-17 15:15 0917140020 IBK Östhammar - Stenhagens KK 5 - 9 Per-Olof Svensson, Ken Johansson Frösåkersskolan
2009-10-17 17:30 0917140021 Lamadjurets AIBC - Uppsala Teknologer 6 - 7 Simon Söderström, Rohnny Åhman Örsundsbro Sporthall
2009-10-17 19:30 0917140024 IK Sirius IBK U - Enköpings IBK 4 - 6 Olle Isacsson, Peter Blombergsson Allianshallen A
2009-10-18 13:00 0917140019 Rasbo IK - Frötuna IBF 3 - 5 Pierre Engström, Henrik Isberg Hall 2000
2009-10-18 16:30 0917140022 SK Vide - IFK Dannemora/Ö 2 - 3 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Alsike sporthall
2009-10-24 12:00 0917140029 Midas IBK - IK Sirius IBK U 0 - 7 Ken Johansson, Morgan Pettersson Hallstaviks Sporthall
2009-10-24 14:00 0917140028 IFK Dannemora/Ö - Lamadjurets AIBC 5 - 4 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Österby Sim o Sporthall
2009-10-24 15:40 0917140030 Enköpings IBK - Fjärdhundra SK 4 - 4 Peter Blombergsson, Simon Söderström S:t Ilianshallen
2009-10-25 11:00 0917140026 Stenhagens KK - Rasbo IK 3 - 6 Ian Engblom, Arvid Englund Stenhagen BoKC
2009-10-25 18:00 0917140025 Frötuna IBF - IBK Östhammar 5 - 4 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Allianshallen A
2009-10-25 19:40 0917140027 Uppsala Teknologer - SK Vide 3 - 8 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Allianshallen A
2009-11-07 12:45 0917140032 IBK Östhammar - Uppsala Teknologer 11 - 5 Ian Engblom, Erik Rosvall Frösåkersskolan
2009-11-07 13:00 0917140035 Midas IBK - SK Vide 4 - 2 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Hallstaviks Sporthall
2009-11-07 15:00 0917140031 Fjärdhundra SK - Stenhagens KK 2 - 2 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Fjärdhundra Sporthall
2009-11-07 15:40 0917140036 Lamadjurets AIBC - Enköpings IBK 5 - 2 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Örsundsbro Sporthall
2009-11-07 16:50 0917140033 IK Sirius IBK U - Frötuna IBF 6 - 4 Ian Engblom, Arvid Englund Allianshallen A
2009-11-08 16:00 0917140034 Rasbo IK - IFK Dannemora/Ö 2 - 2 Ian Engblom, Arvid Englund Hall 2000
2009-11-04 21:00 0917140037 Frötuna IBF - Uppsala Teknologer 4 - 3 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Allianshallen A
2009-11-14 13:30 0917140042 IK Sirius IBK U - IBK Östhammar 9 - 2 Bo Pettersson Loklint, Simon Söderström Allianshallen B
2009-11-14 14:00 0917140039 Enköpings IBK - IFK Dannemora/Ö 11 - 3 Daniel Wahlström, Fredrik Olsson S:t Ilianshallen
2009-11-14 14:30 0917140040 Lamadjurets AIBC - Fjärdhundra SK 2 - 4 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2009-11-15 14:00 0917140038 Stenhagens KK - Midas IBK 5 - 2 Erik Rosvall, Henrik Isberg Stenhagen BoKC
2009-11-15 16:45 0917140041 SK Vide - Rasbo IK 0 - 3 Pierre Engström, Lars Gustafsson Alsike sporthall
2009-11-21 08:30 0917140045 Uppsala Teknologer - Enköpings IBK 7 - 9 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Allianshallen A
2009-11-21 13:00 0917140044 Midas IBK - Frötuna IBF 3 - 5 Olle Isacsson, Lars Johnsson Hallstaviks Sporthall
2009-11-21 14:00 0917140043 IFK Dannemora/Ö - Stenhagens KK 8 - 4 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Österby Sim o Sporthall
2009-11-21 16:30 0917140048 Fjärdhundra SK - IBK Östhammar 7 - 5 Olle Isacsson, Niklas Forsman Fjärdhundra Sporthall
2009-11-21 17:00 0917140046 Rasbo IK - Lamadjurets AIBC 8 - 1 Miodrag Djuric, Thomas Tanskanen Hall 2000
2009-11-22 17:00 0917140047 SK Vide - IK Sirius IBK U 3 - 7 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Alsike sporthall
2009-11-28 10:10 0917140050 Frötuna IBF - IFK Dannemora/Ö 6 - 4 Ian Engblom, Arvid Englund Allianshallen B
2009-11-28 11:15 0917140054 IBK Östhammar - SK Vide 2 - 5 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Frösåkersskolan
2009-11-28 14:00 0917140052 Lamadjurets AIBC - IK Sirius IBK U 4 - 5 Erik Rosvall, Henrik Isberg Örsundsbro Sporthall
2009-11-28 15:00 0917140053 Fjärdhundra SK - Rasbo IK 5 - 12 Joakim Ottosson, Peter Blombergsson Fjärdhundra Sporthall
2009-11-28 15:10 0917140049 Uppsala Teknologer - Midas IBK 6 - 3 Arvid Englund, Christer Andersson Allianshallen B
2009-11-29 14:00 0917140051 Stenhagens KK - Enköpings IBK 4 - 3 Arvid Englund, Christer Andersson Stenhagen BoKC
2009-12-05 14:00 0917140056 IFK Dannemora/Ö - Uppsala Teknologer 8 - 0 Matti Eronen, Michaela Pålsson Österby Sim o Sporthall
2009-12-05 14:30 0917140057 Enköpings IBK - Midas IBK 7 - 5 Johan Hällström, Pierre Engström S:t Ilianshallen
2009-12-05 16:15 0917140060 IBK Östhammar - Rasbo IK 1 - 3 Anders Ståhlberg, Simon Söderström Frösåkersskolan
2009-12-06 14:00 0917140055 Stenhagens KK - Frötuna IBF 3 - 13 Daniel Wahlström, Per Ericsson Stenhagen BoKC
2009-12-06 15:00 0917140058 SK Vide - Lamadjurets AIBC 5 - 1 Jonas Nordqvist, Morgan Pettersson Alsike sporthall
2009-12-06 16:30 0917140059 IK Sirius IBK U - Fjärdhundra SK 15 - 5 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Allianshallen A
2009-12-12 13:00 0917140063 Midas IBK - IFK Dannemora/Ö 6 - 2 Jan-Olov Cederholm, Mona Franzon Hallstaviks Sporthall
2009-12-12 15:00 0917140064 Lamadjurets AIBC - IBK Östhammar 4 - 7 Daniel Wahlström, Ken Johansson Örsundsbro Sporthall
2009-12-12 16:00 0917140065 Fjärdhundra SK - SK Vide 4 - 6 Niklas Forsman, Erik Rosvall Fjärdhundra Sporthall
2009-12-13 14:15 0917140066 Rasbo IK - IK Sirius IBK U 3 - 4 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Hall 2000
2009-12-13 15:10 0917140062 Uppsala Teknologer - Stenhagens KK 6 - 5 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Allianshallen A
2009-12-13 16:50 0917140061 Frötuna IBF - Enköpings IBK 5 - 3 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Allianshallen A
2009-12-19 13:45 0917140072 IBK Östhammar - Enköpings IBK 8 - 6 Mona Franzon, Bo Pettersson Loklint Frösåkersskolan
2009-12-19 14:30 0917140067 Lamadjurets AIBC - Frötuna IBF 2 - 4 Peter Blombergsson, Lars Gustafsson Örsundsbro Sporthall
2009-12-19 18:30 0917140070 IK Sirius IBK U - IFK Dannemora/Ö 6 - 2 Daniel Wahlström, Ian Engblom Allianshallen A
2009-12-20 11:45 0917140071 Rasbo IK - Midas IBK 5 - 0 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Hall 2000
2009-12-20 15:00 0917140068 SK Vide - Stenhagens KK 7 - 2 Jan-Olov Cederholm, Ian Engblom Alsike sporthall
2010-02-17 19:30 0917140069 Fjärdhundra SK - Uppsala Teknologer 10 - 4 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Fjärdhundra Sporthall
2010-01-09 13:00 0917140077 Midas IBK - Lamadjurets AIBC 5 - 4 Morgan Pettersson, Jonas Nordqvist Hallstaviks Sporthall
2010-01-09 14:00 0917140076 IFK Dannemora/Ö - IBK Östhammar 11 - 6 Per Ericsson, Per-Olof Svensson Österby Sim o Sporthall
2010-01-09 15:30 0917140078 Enköpings IBK - SK Vide 4 - 3 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman S:t Ilianshallen
2010-01-10 14:00 0917140074 Stenhagens KK - IK Sirius IBK U 4 - 12 Morgan Pettersson, Jonas Nordqvist Stenhagen BoKC
2010-01-12 18:00 0917140075 Uppsala Teknologer - Rasbo IK 3 - 5 Jonas Nordqvist, Morgan Pettersson Allianshallen C
2010-01-12 19:40 0917140073 Frötuna IBF - Fjärdhundra SK 8 - 4 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Allianshallen C
2010-01-16 12:45 0917140083 IBK Östhammar - Midas IBK 6 - 12 Simon Söderström, Morgan Pettersson Frösåkersskolan
2010-01-16 16:00 0917140082 Fjärdhundra SK - IFK Dannemora/Ö 10 - 7 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Fjärdhundra Sporthall
2010-01-17 08:30 0917140081 IK Sirius IBK U - Uppsala Teknologer 10 - 3 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Allianshallen A
2010-01-17 15:45 0917140084 Rasbo IK - Enköpings IBK 3 - 3 Arvid Englund, Ian Engblom Hall 2000
2010-01-17 17:15 0917140079 SK Vide - Frötuna IBF 8 - 5 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Alsike sporthall
2010-01-18 20:00 0917140080 Lamadjurets AIBC - Stenhagens KK 8 - 7 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Örsundsbro Sporthall
2010-01-22 18:10 0917140085 Frötuna IBF - Rasbo IK 10 - 10 Simon Söderström, Ian Engblom Allianshallen B
2010-01-22 19:50 0917140087 Uppsala Teknologer - Lamadjurets AIBC 6 - 5 Simon Söderström, Ian Engblom Allianshallen B
2010-01-23 13:00 0917140090 Enköpings IBK - IK Sirius IBK U 3 - 7 Fabian Fahimi, Anders Ståhlberg S:t Ilianshallen
2010-01-23 14:00 0917140088 IFK Dannemora/Ö - SK Vide 6 - 8 Jan Erik Kristofersson, Thomas Tanskanen Österby Sim o Sporthall
2010-01-23 15:30 0917140089 Fjärdhundra SK - Midas IBK 6 - 2 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Fjärdhundra Sporthall
2010-01-24 14:00 0917140086 Stenhagens KK - IBK Östhammar 4 - 3 Ian Engblom, Arvid Englund Stenhagen BoKC
2010-01-30 14:30 0917140094 Lamadjurets AIBC - IFK Dannemora/Ö 1 - 7 Pierre Engström, Henrik Isberg Örsundsbro Sporthall
2010-01-30 15:10 0917140095 IK Sirius IBK U - Midas IBK 9 - 5 Per Ericsson, Rohnny Åhman Allianshallen B
2010-01-30 15:15 0917140091 IBK Östhammar - Frötuna IBF 3 - 9 Mona Franzon, Ken Johansson Frösåkersskolan
2010-01-30 15:45 0917140096 Fjärdhundra SK - Enköpings IBK 10 - 8 Ian Engblom, Arvid Englund Fjärdhundra Sporthall
2010-01-31 15:15 0917140092 Rasbo IK - Stenhagens KK 4 - 2 Bo Pettersson Loklint, Mona Franzon Hall 2000
2010-01-31 16:30 0917140093 SK Vide - Uppsala Teknologer 8 - 3 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Alsike sporthall
2010-02-06 14:00 0917140100 IFK Dannemora/Ö - Rasbo IK 3 - 2 Leif Ericsson, Per Ericsson Österby Sim o Sporthall
2010-02-06 14:00 0917140102 Enköpings IBK - Lamadjurets AIBC 3 - 6 Erik Rosvall, Henrik Isberg S:t Ilianshallen
2010-02-07 14:00 0917140097 Stenhagens KK - Fjärdhundra SK 5 - 15 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Stenhagen BoKC
2010-02-07 14:45 0917140101 SK Vide - Midas IBK 9 - 2 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Alsike sporthall
2010-02-07 16:50 0917140099 Frötuna IBF - IK Sirius IBK U 4 - 8 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Allianshallen A
2010-02-07 18:30 0917140098 Uppsala Teknologer - IBK Östhammar 7 - 2 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Allianshallen A
2010-02-13 13:00 0917140104 Midas IBK - Stenhagens KK 5 - 6 Ingemar Bodin, Anders Ståhlberg Hallstaviks Sporthall
2010-02-13 14:00 0917140105 IFK Dannemora/Ö - Enköpings IBK 3 - 3 Jonas Nordqvist, Morgan Pettersson Österby Sim o Sporthall
2010-02-13 15:00 0917140106 Fjärdhundra SK - Lamadjurets AIBC 5 - 6 Erik Rosvall, Fabian Fahimi Fjärdhundra Sporthall
2010-02-13 16:15 0917140108 IBK Östhammar - IK Sirius IBK U 1 - 14 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Frösåkersskolan
2010-02-14 14:30 0917140107 Rasbo IK - SK Vide 4 - 6 Jonas Nordqvist, Morgan Pettersson Hall 2000
2010-02-24 20:15 0917140103 Uppsala Teknologer - Frötuna IBF 5 - 6 Ian Engblom, Arvid Englund Allianshallen C
2010-02-20 14:10 0917140111 Enköpings IBK - Uppsala Teknologer 9 - 6 Simon Söderström, Mattias Wikström S:t Ilianshallen
2010-02-20 14:20 0917140112 Lamadjurets AIBC - Rasbo IK 4 - 10 Peter Blombergsson, Lars Gustafsson Örsundsbro Sporthall
2010-02-21 08:30 0917140113 IK Sirius IBK U - SK Vide 2 - 8 Simon Söderström, Mattias Wikström Allianshallen A
2010-02-21 10:10 0917140110 Frötuna IBF - Midas IBK 8 - 8 Simon Söderström, Mattias Wikström Allianshallen A
2010-02-21 14:00 0917140109 Stenhagens KK - IFK Dannemora/Ö 8 - 8 Fabian Fahimi, Arvid Englund Stenhagen BoKC
2010-02-21 14:45 0917140114 IBK Östhammar - Fjärdhundra SK 5 - 6 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Frösåkersskolan
2010-03-06 13:00 0917140115 Midas IBK - Uppsala Teknologer 3 - 6 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Hallstaviks Sporthall
2010-03-06 14:00 0917140116 IFK Dannemora/Ö - Frötuna IBF 3 - 1 Lars Gustafsson, Peter Blombergsson Österby Sim o Sporthall
2010-03-06 14:30 0917140117 Enköpings IBK - Stenhagens KK 6 - 5 Johan Öberg, Andreas A Karlsson S:t Ilianshallen
2010-03-06 18:00 0917140119 Rasbo IK - Fjärdhundra SK 6 - 6 Olle Isacsson, Thomas Tanskanen Hall 2000
2010-03-06 20:10 0917140118 IK Sirius IBK U - Lamadjurets AIBC 14 - 6 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Allianshallen A
2010-03-07 16:30 0917140120 SK Vide - IBK Östhammar 10 - 2 Pierre Engström, Johan Hällström Alsike sporthall
2010-03-08 20:00 0917140125 Fjärdhundra SK - IK Sirius IBK U 2 - 13 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fjärdhundra Sporthall
2010-03-13 08:30 0917140121 Frötuna IBF - Stenhagens KK 9 - 2 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Allianshallen A
2010-03-13 13:00 0917140123 Midas IBK - Enköpings IBK 7 - 4 Per-Olof Svensson, Matti Eronen Hallstaviks Sporthall
2010-03-13 16:00 0917140124 Lamadjurets AIBC - SK Vide 5 - 10 Morgan Pettersson, Miodrag Djuric Örsundsbro Sporthall
2010-03-14 16:45 0917140126 Rasbo IK - IBK Östhammar 12 - 1 Per Ericsson, Leif Ericsson Hall 2000
2010-03-14 18:30 0917140122 Uppsala Teknologer - IFK Dannemora/Ö 3 - 6 Andreas A Karlsson, Christer Andersson Allianshallen A
2010-03-15 20:00 0917140128 Stenhagens KK - Uppsala Teknologer 8 - 3 Pierre Engström, Johan Hällström Stenhagen BoKC
2010-03-20 14:00 0917140127 Enköpings IBK - Frötuna IBF 2 - 7 Ian Engblom, Arvid Englund S:t Ilianshallen
2010-03-20 14:00 0917140129 IFK Dannemora/Ö - Midas IBK 7 - 5 Morgan Pettersson, Jonas Nordqvist Österby Sim o Sporthall
2010-03-20 15:10 0917140132 IK Sirius IBK U - Rasbo IK 6 - 3 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2010-03-21 15:15 0917140130 IBK Östhammar - Lamadjurets AIBC 9 - 7 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Frösåkersskolan
2010-03-21 16:45 0917140131 SK Vide - Fjärdhundra SK 8 - 4 Ian Engblom, Arvid Englund Alsike sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius IBK U 22 19 0 3 179-81 98 57
2. SK Vide 22 17 0 5 130-74 56 51
3. Frötuna IBF 22 15 2 5 132-94 38 47
4. Rasbo IK 22 11 4 7 118-79 39 37
5. IFK Dannemora/ Ö 22 11 4 7 112-104 8 37
6. Fjärdhundra SK 22 9 4 9 132-141 -9 31
7. Enköpings IBK 22 9 3 10 111-112 -1 30
8. Midas IBK 22 8 2 12 101-122 -21 26
9. Stenhagens KK 22 7 2 13 101-147 -46 23
10. Uppsala Teknologer 22 6 1 15 97-142 -45 19
11. IBK Östhammar 22 4 2 16 93-160 -67 14
12. Lamadjurets AIBC 22 4 0 18 91-141 -50 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis