Herrar Div 5 (2009/10)

Gruppspel
Herrar Div 5 västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-10-02 19:00 0918151001 Säffle FF - Mangskog SK U 1 - 2 Björn Engqvist, Robin Akselsen Tegnérhallen
2009-10-02 20:00 0918151005 Guldkusten IF - Grums IBK U 10 - 9 Minal Landin, Gabriel Persson Strandhallen
2009-10-03 11:00 0918151002 Nilsby IK - Gunnarskog IK 11 - 3 Conny Jonsson, Gustav Jonsson Fageråshallen
2009-10-03 13:30 0918151003 Nordmarkens IBF U - Lekvattnets BK 3 - 3 Mathias Bucht, Jacob Leijon Årjängs Sporthall A
2009-10-04 15:00 0918151004 Arvika IBF U - BKI Sunnanå U 10 - 3 Björn Svensson, Leif Pettersson Strandhallen
2009-10-09 20:00 0918151010 Gunnarskog IK - Säffle FF 4 - 19 Peter Berntsson, Kristoffer Andersson Strandhallen
2009-10-10 13:00 0918151006 Mangskog SK U - Guldkusten IF 6 - 4 Sören Axelsson, Petra Bäckman Strandhallen
2009-10-11 14:15 0918151008 BKI Sunnanå U - Nordmarkens IBF U 13 - 1 Johnny Nilsson, Hampus Larsson Sannerudshallen
2009-10-11 15:00 0918151007 Grums IBK U - Arvika IBF U 0 - 16 Andreas Jansson, Henrik Jansson Grums Sporthall
2009-10-11 16:00 0918151009 Lekvattnets BK - Nilsby IK 3 - 5 Jörgen Grändefors, Leif Andersson Stjernehallen
2009-10-16 19:00 0918151012 Säffle FF - Lekvattnets BK 10 - 4 Mathias Bucht, Robin Akselsen Tegnérhallen
2009-10-17 12:00 0918151013 Nilsby IK - BKI Sunnanå U 5 - 7 Therese Grundin, Madeleine Nilsson Fageråshallen
2009-10-17 13:30 0918151014 Nordmarkens IBF U - Grums IBK U 8 - 1 Björn Svensson, Leif Pettersson Årjängs Sporthall A
2009-10-17 15:00 0918151011 Mangskog SK U - Gunnarskog IK 10 - 2 Anders Berg, Martin Bäcklund Strandhallen
2009-10-17 19:00 0918151015 Guldkusten IF - Arvika IBF U 5 - 0 Sven-Olov Berggren, Lars-Ove Larsson Strandhallen
2009-10-23 19:30 0918151017 Nordmarkens IBF U - Säffle FF 4 - 4 Leif Pettersson, Björn Svensson Årjängs Sporthall A
2009-10-23 20:00 0918151019 Guldkusten IF - Lekvattnets BK 5 - 3 Peter Berntsson, Sven-Olov Berggren Strandhallen
2009-10-24 12:00 0918151016 Nilsby IK - Mangskog SK U 5 - 2 Björn Engqvist, Conny Jonsson Fageråshallen
2009-10-24 16:30 0918151020 Grums IBK U - BKI Sunnanå U 4 - 11 Sven-Olov Berggren, Robin Johansson Grums Sporthall
2009-10-25 16:00 0918151018 Arvika IBF U - Gunnarskog IK 8 - 1 Gustav Jonsson, Hampus Larsson Strandhallen
2009-10-30 20:00 0918151021 Säffle FF - Nilsby IK 6 - 3 Ole Kindström, Mathias Bucht Tegnérhallen
2009-10-31 17:15 0918151022 BKI Sunnanå U - Guldkusten IF 1 - 6 Ole Kindström, Majed Hammami Sannerudshallen
2009-11-01 14:30 0918151024 Gunnarskog IK - Nordmarkens IBF U 3 - 4 Björn Svensson, Leif Pettersson Strandhallen
2009-11-01 16:30 0918151025 Mangskog SK U - Grums IBK U 8 - 3 Björn Svensson, Leif Pettersson Strandhallen
2009-11-01 18:00 0918151023 Lekvattnets BK - Arvika IBF U 1 - 3 Sven-Olov Berggren, Robin Johansson Stjernehallen
2009-11-08 11:15 0918151029 Grums IBK U - Gunnarskog IK 7 - 4 Anders Berg, Jari Marjetta Grums Sporthall
2009-11-13 19:30 0918151026 Nordmarkens IBF U - Mangskog SK U 2 - 1 Leif Pettersson, Björn Svensson Årjängs Sporthall A
2009-11-13 20:00 0918151028 Guldkusten IF - Säffle FF 7 - 8 Sven-Olov Berggren, Robin Johansson Strandhallen
2009-11-14 16:30 0918151030 BKI Sunnanå U - Lekvattnets BK 8 - 2 Kevin Kindström, Ole Kindström Sannerudshallen
2009-11-14 17:00 0918151027 Arvika IBF U - Nilsby IK 8 - 3 Johnny Nilsson, Kristoffer Andersson Strandhallen
2009-11-20 20:00 0918151031 Säffle FF - Arvika IBF U 2 - 4 Carl Engh, Simon Olsson Tegnérhallen
2009-11-21 11:00 0918151032 Nilsby IK - Nordmarkens IBF U 8 - 4 Gabriel Hammarsten, Jacob Leijon Fageråshallen
2009-11-21 18:30 0918151035 Mangskog SK U - BKI Sunnanå U 10 - 6 Peter Berntsson, Kristoffer Andersson Strandhallen
2009-11-21 20:30 0918151034 Gunnarskog IK - Guldkusten IF 5 - 9 Peter Berntsson, Kristoffer Andersson Strandhallen
2009-11-22 16:00 0918151033 Lekvattnets BK - Grums IBK U 9 - 1 Patrick Schmidt, Jan Sandström Stjernehallen
2009-11-27 20:00 0918151036 Arvika IBF U - Mangskog SK U 8 - 0 Majed Hammami, Peter Berntsson Strandhallen
2009-11-28 16:30 0918151037 Guldkusten IF - Nordmarkens IBF U 6 - 3 Sven-Olov Berggren, Peter Berntsson Strandhallen
2009-11-29 14:00 0918151038 Grums IBK U - Nilsby IK 2 - 3 Jari Marjetta, Conny Jonsson Grums Sporthall
2009-11-29 18:00 0918151039 BKI Sunnanå U - Säffle FF 8 - 12 Gustaf Jönsson, Alexander Svensson Sannerudshallen
2009-11-29 18:00 0918151040 Lekvattnets BK - Gunnarskog IK 1 - 5 Jörgen Grändefors, Erik Bergström Stjernehallen
2009-12-11 18:00 0918151041 Säffle FF - Grums IBK U 8 - 1 Patrick Schmidt, Robin Johansson Tegnérhallen
2009-12-11 20:00 0918151044 Gunnarskog IK - BKI Sunnanå U 4 - 8 Kristoffer Andersson, Anders Nilsson Strandhallen
2009-12-12 11:00 0918151042 Nilsby IK - Guldkusten IF 6 - 3 Sven-Olov Berggren, Sören Axelsson Fageråshallen
2009-12-12 13:30 0918151043 Nordmarkens IBF U - Arvika IBF U 2 - 3 Percy Lundkvist, Simon Olsson Årjängs Sporthall A
2009-12-13 12:00 0918151045 Mangskog SK U - Lekvattnets BK 7 - 8 Kristoffer Andersson, Peter Berntsson Strandhallen
2009-12-18 20:00 0918151050 Mangskog SK U - Säffle FF 3 - 11 Peter Berntsson, Kristoffer Andersson Strandhallen
2009-12-19 15:00 0918151047 BKI Sunnanå U - Arvika IBF U 4 - 9 Gustaf Jönsson, Alexander Svensson Sannerudshallen
2009-12-19 19:00 0918151049 Gunnarskog IK - Nilsby IK 5 - 12 Leif Pettersson, Björn Svensson Strandhallen
2009-12-20 14:00 0918151048 Lekvattnets BK - Nordmarkens IBF U 3 - 5 Sven-Olov Berggren, Jan Sandström Stjernehallen
2009-12-20 14:30 0918151046 Grums IBK U - Guldkusten IF 6 - 7 Jari Marjetta, Conny Jonsson Grums Sporthall
2010-01-08 19:00 0918151051 Säffle FF - Gunnarskog IK 11 - 3 Mathias Bucht, Johan Evensson Tegnérhallen
2010-01-08 19:30 0918151053 Nordmarkens IBF U - BKI Sunnanå U 9 - 6 Minal Landin, Gabriel Persson Årjängs Sporthall A
2010-01-08 20:00 0918151055 Guldkusten IF - Mangskog SK U 4 - 6 Sören Axelsson, Gabriel Hammarsten Strandhallen
2010-01-09 12:00 0918151052 Nilsby IK - Lekvattnets BK 19 - 5 Carl Engh, Mathias Bucht Fageråshallen
2010-01-10 15:30 0918151054 Arvika IBF U - Grums IBK U OW (0 - 5) Therese Grundin, Peter Berntsson Strandhallen
2010-01-15 20:00 0918151060 Gunnarskog IK - Mangskog SK U 6 - 8 Anders Nilsson, Kristoffer Andersson Strandhallen
2010-01-17 11:30 0918151057 Grums IBK U - Nordmarkens IBF U 9 - 4 Daniel Monander, Johan Friman Grums Sporthall
2010-01-17 15:00 0918151056 Arvika IBF U - Guldkusten IF 3 - 0 Sören Axelsson, Jacob Leijon Strandhallen
2010-01-17 16:00 0918151059 Lekvattnets BK - Säffle FF 3 - 13 Jan Sandström, Tim Sandström Stjernehallen
2010-01-17 17:00 0918151058 BKI Sunnanå U - Nilsby IK 4 - 10 Simon Olsson, Carl Engh Sannerudshallen
2010-01-22 20:00 0918151061 Säffle FF - Nordmarkens IBF U 6 - 4 Lars-Ove Larsson, Sven-Olov Berggren Tegnérhallen
2010-01-22 20:00 0918151064 Gunnarskog IK - Arvika IBF U 1 - 15 Jan Sandström, Peter Berntsson Strandhallen
2010-01-23 15:30 0918151065 Mangskog SK U - Nilsby IK 6 - 7 Conny Jonsson, Gustav Jonsson Strandhallen
2010-01-24 16:00 0918151063 Lekvattnets BK - Guldkusten IF 7 - 4 Jan Sandström, Patrick Schmidt Stjernehallen
2010-01-24 18:15 0918151062 BKI Sunnanå U - Grums IBK U 6 - 5 Johan Friman, Carl Engh Sannerudshallen
2010-02-05 19:30 0918151067 Nordmarkens IBF U - Gunnarskog IK 8 - 4 Gustav Jonsson, Jonas Barsing Årjängs Sporthall A
2010-02-05 20:00 0918151068 Arvika IBF U - Lekvattnets BK 7 - 1 Björn Svensson, Leif Pettersson Strandhallen
2010-02-06 11:00 0918151066 Nilsby IK - Säffle FF 10 - 5 Conny Jonsson, Jari Marjetta Fageråshallen
2010-02-06 16:30 0918151069 Guldkusten IF - BKI Sunnanå U 6 - 4 Peter Berntsson, Kristoffer Andersson Strandhallen
2010-02-07 12:00 0918151070 Grums IBK U - Mangskog SK U OW (0 - 5) Gustaf Jönsson, Alexander Svensson Grums Sporthall
2010-02-12 20:00 0918151071 Säffle FF - Guldkusten IF 7 - 8 Anders Nilsson, Anders Berg Tegnérhallen
2010-02-13 11:00 0918151072 Nilsby IK - Arvika IBF U 4 - 7 Carl Engh, Christian Fröding Fageråshallen
2010-02-14 12:00 0918151075 Mangskog SK U - Nordmarkens IBF U 5 - 3 Conny Jonsson, Jari Marjetta Strandhallen
2010-02-14 17:30 0918151074 Gunnarskog IK - Grums IBK U 4 - 6 Gustaf Jönsson, Alexander Svensson Strandhallen
2010-02-14 18:00 0918151073 Lekvattnets BK - BKI Sunnanå U 2 - 1 Jörgen Grändefors, Erik Bergström Stjernehallen
2010-02-19 20:00 0918151078 Guldkusten IF - Gunnarskog IK 9 - 8 Björn Svensson, Leif Pettersson Strandhallen
2010-02-20 11:30 0918151076 Nordmarkens IBF U - Nilsby IK 4 - 4 Björn Svensson, Leif Pettersson Årjängs Sporthall A
2010-02-20 16:30 0918151077 Arvika IBF U - Säffle FF 10 - 2 Alexander Svensson, Gustaf Jönsson Strandhallen
2010-02-21 17:00 0918151080 BKI Sunnanå U - Mangskog SK U 13 - 6 Christian Fröding, Daniel Monander Sannerudshallen
2010-03-06 13:15 0918151079 Grums IBK U - Lekvattnets BK 5 - 4 Jari Marjetta, Anders Berg Grums Sporthall
2010-02-26 19:00 0918151081 Säffle FF - BKI Sunnanå U 7 - 4 Jörgen Grändefors, Björn Svensson Tegnérhallen
2010-02-27 11:00 0918151082 Nilsby IK - Grums IBK U 16 - 3 Anders Berg, Jari Marjetta Fageråshallen
2010-02-27 13:30 0918151083 Nordmarkens IBF U - Guldkusten IF 3 - 4 Robin Akselsen, Peter Berntsson Årjängs Sporthall A
2010-02-27 18:00 0918151085 Mangskog SK U - Arvika IBF U 3 - 6 Björn Svensson, Leif Pettersson Strandhallen
2010-02-28 18:30 0918151084 Gunnarskog IK - Lekvattnets BK 7 - 7 Kristoffer Andersson, Peter Berntsson Strandhallen
2010-03-05 20:00 0918151086 Arvika IBF U - Nordmarkens IBF U 6 - 2 Anders Berg, Jari Marjetta Strandhallen
2010-03-06 15:00 0918151087 Guldkusten IF - Nilsby IK 4 - 13 Kristoffer Andersson, Peter Berntsson Strandhallen
2010-03-07 16:00 0918151090 Lekvattnets BK - Mangskog SK U 12 - 3 Jan Sandström, Tim Sandström Stjernehallen
2010-03-07 16:30 0918151089 BKI Sunnanå U - Gunnarskog IK 13 - 5 Ole Kindström, Kevin Kindström Sannerudshallen
2010-03-07 17:00 0918151088 Grums IBK U - Säffle FF 4 - 10 Sven-Olov Berggren, Robin Johansson Grums Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Arvika IBF U 17 16 0 1 123-34 89 48
2. Nilsby IK 18 13 1 4 144-81 63 40
3. Säffle FF 18 12 1 5 142-86 56 37
4. Guldkusten IF 18 11 0 7 101-98 3 33
5. BKI Sunnanå U 18 8 0 10 120-113 7 24
6. Mangskog SK U 17 8 0 9 86-101 -15 24
7. Nordmarkens IBF U 18 6 3 9 73-89 -16 21
8. Lekvattnets BK 18 5 2 11 78-111 -33 17
9. Grums IBK U 16 4 0 12 66-128 -62 12
10. Gunnarskog IK 18 1 1 16 74-166 -92 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 5 östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-10-02 19:30 0918152001 BK Vålberg - Karlskoga IBF U 8 - 6 Anders Berg, Jari Marjetta Vålbergs Sporthall
2009-10-03 12:00 0918152002 Storfors IBF - SK Örnen 5 - 6 Patrick Schmidt, Mark Morén Storfors Sporthall
2009-10-03 15:00 0918152004 IFK Väse - Edebäck IBF U 8 - 4 Gabriel Persson, Simon Olsson Väse Sporthall
2009-10-03 15:30 0918152003 Karlstad IBF U - Karlstads IBK 4 - 4 Marcus Kjellström, Hampus Larsson Stavdal Hyrcity Arena
2009-10-04 16:00 0918152005 BK Hammarö 06 - Skattkärrs IK U 6 - 6 Gabriel Persson, Björn Engqvist Mörmohallen
2009-10-09 19:30 0918152010 SK Örnen - BK Vålberg 9 - 10 Patrick Schmidt, Linus Larsson Molkoms Sporthall
2009-10-10 13:30 0918152008 Edebäck IBF U - Karlstad IBF U 1 - 16 Lars-Ove Larsson, Jörgen Grändefors Ekshärads Sporthall
2009-10-10 14:00 0918152009 Karlstads IBK - Storfors IBF 7 - 3 Anders Berg, Jari Marjetta Stavdal Hyrcity Arena
2009-10-10 17:00 0918152006 Karlskoga IBF U - BK Hammarö 06 9 - 4 Lasse Alexandersson, David Granström Karlbergshallen B Karlskoga
2009-10-11 17:30 0918152007 Skattkärrs IK U - IFK Väse 5 - 6 Sven-Olov Berggren, Robin Johansson Colorama Arena
2009-10-16 19:30 0918152014 Karlstad IBF U - Skattkärrs IK U 5 - 3 Jari Marjetta, Anders Berg Stavdal Hyrcity Arena
2009-10-17 12:00 0918152012 BK Vålberg - Karlstads IBK 11 - 11 Gustaf Jönsson, Alexander Svensson Vålbergs Sporthall
2009-10-17 15:00 0918152011 Karlskoga IBF U - SK Örnen 6 - 4 Lasse Alexandersson, Mark Morén Karlbergshallen B Karlskoga
2009-10-17 16:00 0918152013 Storfors IBF - Edebäck IBF U 8 - 2 Krister Ohlsson, Johnny Mizser Storfors Sporthall
2009-10-18 16:45 0918152015 BK Hammarö 06 - IFK Väse 7 - 14 Lars-Ove Larsson, Simon Larsson Mörmohallen
2009-10-23 19:30 0918152017 Karlstad IBF U - BK Vålberg 7 - 5 Anders Berg, Minal Landin Stavdal Hyrcity Arena
2009-10-24 13:30 0918152020 Skattkärrs IK U - Edebäck IBF U 15 - 2 Anders Berg, Björn Svensson Stavdal Hyrcity Arena
2009-10-24 15:00 0918152018 IFK Väse - SK Örnen 8 - 3 David Granström, Linus Larsson Väse Sporthall
2009-10-24 15:30 0918152019 BK Hammarö 06 - Karlstads IBK 4 - 6 Alexander Svensson, Gustaf Jönsson Djupsundshallen
2009-10-25 13:00 0918152016 Storfors IBF - Karlskoga IBF U 3 - 3 David Granström, Linus Larsson Storfors Sporthall
2009-10-30 19:30 0918152021 BK Vålberg - Storfors IBF 15 - 1 Jari Marjetta, Majed Hammami Vålbergs Sporthall
2009-10-30 20:00 0918152024 SK Örnen - Karlstad IBF U 4 - 4 Sören Axelsson, Petra Bäckman Molkoms Sporthall
2009-10-31 13:30 0918152022 Edebäck IBF U - BK Hammarö 06 5 - 4 Patrick Schmidt, Jörgen Jönsson Ekshärads Sporthall
2009-11-01 14:15 0918152023 Karlstads IBK - IFK Väse 8 - 8 Anders Berg, Carl Engh Colorama Arena
2009-11-01 17:00 0918152025 Karlskoga IBF U - Skattkärrs IK U 5 - 4 Christoffer Söderström, Linus Larsson Karlbergshallen B Karlskoga
2009-11-14 13:30 0918152030 Edebäck IBF U - Karlstads IBK 3 - 5 Jörgen Grändefors, Pontus Åhl Ekshärads Sporthall
2009-11-14 15:15 0918152026 Karlstad IBF U - Karlskoga IBF U 7 - 4 Gustaf Jönsson, Alexander Svensson Stavdal Hyrcity Arena
2009-11-15 17:30 0918152028 BK Hammarö 06 - BK Vålberg 1 - 13 Gustaf Jönsson, Alexander Svensson Mörmohallen
2009-11-15 18:00 0918152029 Skattkärrs IK U - SK Örnen 5 - 5 Sven-Olov Berggren, Robin Johansson Colorama Arena
2010-01-05 19:00 0918152027 IFK Väse - Storfors IBF 11 - 4 Majed Hammami, Carl Engh Väse Sporthall
2009-11-20 19:30 0918152031 BK Vålberg - IFK Väse 8 - 7 Jari Marjetta, Daniel Monander Vålbergs Sporthall
2009-11-20 19:30 0918152032 Storfors IBF - Karlstad IBF U 1 - 4 Pontus Åhl, Pontus Jernberg Storfors Sporthall
2009-11-21 14:00 0918152033 Karlstads IBK - Skattkärrs IK U 5 - 14 Mathias Bucht, Jörgen Grändefors Stavdal Hyrcity Arena
2009-11-22 13:00 0918152035 Karlskoga IBF U - Edebäck IBF U 22 - 2 Patrick Schmidt, Krister Ohlsson Karlbergshallen B Karlskoga
2009-11-22 17:30 0918152034 SK Örnen - BK Hammarö 06 8 - 3 Alexander Svensson, Gustaf Jönsson Molkoms Sporthall
2009-12-05 13:30 0918152039 Edebäck IBF U - BK Vålberg 6 - 13 Jörgen Grändefors, Erik Bergström Ekshärads Sporthall
2009-12-05 16:00 0918152038 Skattkärrs IK U - Storfors IBF 7 - 3 Gustaf Jönsson, Alexander Svensson Klubbhuset Arena
2009-12-06 16:00 0918152040 Karlstads IBK - SK Örnen 5 - 2 Björn Engqvist, Christian Fröding Colorama Arena
2009-12-06 17:30 0918152037 BK Hammarö 06 - Karlstad IBF U 3 - 8 Daniel Monander, Johan Friman Mörmohallen
2010-02-21 16:00 0918152036 IFK Väse - Karlskoga IBF U 5 - 2 Minal Landin, Gabriel Persson Väse Sporthall
2009-12-11 19:30 0918152041 BK Vålberg - Skattkärrs IK U 11 - 6 Carl Engh, Simon Olsson Vålbergs Sporthall
2009-12-11 19:30 0918152042 Storfors IBF - BK Hammarö 06 3 - 5 Gustaf Jönsson, Alexander Svensson Storfors Sporthall
2009-12-12 14:30 0918152044 SK Örnen - Edebäck IBF U 19 - 3 Minal Landin, Jesper Kästel Molkoms Sporthall
2009-12-12 15:00 0918152045 Karlskoga IBF U - Karlstads IBK 8 - 8 David Granström, Linus Larsson Karlbergshallen B Karlskoga
2009-12-13 16:30 0918152043 Karlstad IBF U - IFK Väse 3 - 10 Mathias Bucht, Jari Marjetta Colorama Arena
2009-12-18 19:30 0918152049 SK Örnen - Storfors IBF 7 - 6 Conny Jonsson, Gustav Jonsson Molkoms Sporthall
2009-12-19 13:30 0918152047 Edebäck IBF U - IFK Väse 5 - 8 Jörgen Grändefors, Erik Bergström Ekshärads Sporthall
2009-12-19 16:15 0918152048 Karlstads IBK - Karlstad IBF U 4 - 2 Jari Marjetta, Conny Jonsson Stavdal Hyrcity Arena
2009-12-20 10:30 0918152050 Karlskoga IBF U - BK Vålberg 7 - 8 David Granström, Linus Larsson Karlbergshallen B Karlskoga
2009-12-20 18:30 0918152046 Skattkärrs IK U - BK Hammarö 06 4 - 3 Gustaf Jönsson, Alexander Svensson Stavdal Hyrcity Arena
2010-01-08 19:30 0918152051 BK Vålberg - SK Örnen 9 - 6 Carl Engh, Simon Olsson Vålbergs Sporthall
2010-01-08 19:30 0918152052 Storfors IBF - Karlstads IBK 1 - 4 Mark Morén, Patrik Hedberg Storfors Sporthall
2010-01-09 15:00 0918152054 IFK Väse - Skattkärrs IK U 12 - 6 Minal Landin, Gabriel Persson Väse Sporthall
2010-01-10 15:15 0918152053 Karlstad IBF U - Edebäck IBF U 12 - 3 Sven-Olov Berggren, Christoffer Risberg Colorama Arena
2010-01-10 17:30 0918152055 BK Hammarö 06 - Karlskoga IBF U 5 - 5 Carl Engh, Simon Olsson Mörmohallen
2010-01-15 19:30 0918152060 SK Örnen - Karlskoga IBF U 7 - 4 Ole Kindström, Kevin Kindström Molkoms Sporthall
2010-01-15 20:00 0918152058 Edebäck IBF U - Storfors IBF 6 - 6 Martin Bäcklund, Jörgen Grändefors Ekshärads Sporthall
2010-01-16 15:00 0918152056 IFK Väse - BK Hammarö 06 10 - 1 Lasse Alexandersson, Jan Sandström Väse Sporthall
2010-01-16 16:15 0918152059 Karlstads IBK - BK Vålberg 8 - 6 Gabriel Persson, Robin Johansson Stavdal Hyrcity Arena
2010-01-17 15:30 0918152057 Skattkärrs IK U - Karlstad IBF U 7 - 4 Johan Friman, Daniel Monander Stavdal Hyrcity Arena
2010-01-22 19:30 0918152064 SK Örnen - IFK Väse 8 - 1 Patrick Schmidt, Pontus Jernberg Molkoms Sporthall
2010-01-23 11:00 0918152063 Karlstads IBK - BK Hammarö 06 11 - 4 Conny Jonsson, Johan Friman Colorama Arena
2010-01-23 12:30 0918152061 BK Vålberg - Karlstad IBF U 10 - 5 Jonas Andrén, Ole Kindström Vålbergs Sporthall
2010-01-23 13:30 0918152062 Edebäck IBF U - Skattkärrs IK U 8 - 6 Jörgen Grändefors, Erik Bergström Ekshärads Sporthall
2010-02-07 17:30 0918152065 Karlskoga IBF U - Storfors IBF 6 - 4 David Granström, Linus Larsson Karlbergshallen B Karlskoga
2010-01-30 15:00 0918152068 IFK Väse - Karlstads IBK 8 - 2 Conny Jonsson, Carl Engh Väse Sporthall
2010-01-31 13:00 0918152066 Storfors IBF - BK Vålberg 4 - 7 Carl Engh, Simon Olsson Storfors Sporthall
2010-01-31 15:15 0918152067 Karlstad IBF U - SK Örnen 2 - 8 David Granström, Linus Larsson Colorama Arena
2010-01-31 16:30 0918152069 BK Hammarö 06 - Edebäck IBF U 9 - 7 Conny Jonsson, Jari Marjetta Mörmohallen
2010-01-31 17:15 0918152070 Skattkärrs IK U - Karlskoga IBF U 7 - 7 David Granström, Linus Larsson Colorama Arena
2010-02-12 19:30 0918152071 BK Vålberg - BK Hammarö 06 15 - 6 Björn Engqvist, Jari Marjetta Vålbergs Sporthall
2010-02-12 19:30 0918152072 Storfors IBF - IFK Väse 1 - 6 Christoffer Parmhed, Mark Morén Storfors Sporthall
2010-02-12 19:30 0918152074 SK Örnen - Skattkärrs IK U 8 - 2 Pontus Jernberg, Patrick Schmidt Molkoms Sporthall
2010-02-13 16:15 0918152073 Karlstads IBK - Edebäck IBF U 15 - 4 Jonas Andrén, Sören Axelsson Stavdal Hyrcity Arena
2010-02-13 17:00 0918152075 Karlskoga IBF U - Karlstad IBF U 7 - 5 Lasse Alexandersson, Mark Morén Karlbergshallen B Karlskoga
2010-02-19 19:30 0918152077 IFK Väse - BK Vålberg 11 - 5 David Granström, Johan Friman Väse Sporthall
2010-02-21 14:15 0918152079 Skattkärrs IK U - Karlstads IBK 5 - 5 Carl Engh, Simon Olsson Stavdal Hyrcity Arena
2010-02-21 15:30 0918152078 BK Hammarö 06 - SK Örnen 5 - 9 Björn Svensson, Leif Pettersson Mörmohallen
2010-03-03 19:45 0918152076 Karlstad IBF U - Storfors IBF 8 - 4 Ole Kindström, Kevin Kindström Colorama Arena
2010-03-03 20:00 0918152080 Edebäck IBF U - Karlskoga IBF U 8 - 12 Sven-Olov Berggren, Robin Johansson Ekshärads Sporthall
2010-02-26 19:30 0918152081 BK Vålberg - Edebäck IBF U OW (0 - 5) Minal Landin, Jari Marjetta Vålbergs Sporthall
2010-02-26 20:15 0918152084 SK Örnen - Karlstads IBK 3 - 6 Anders Berg, Ole Kindström Molkoms Sporthall
2010-02-27 15:00 0918152085 Karlskoga IBF U - IFK Väse 4 - 5 David Granström, Linus Larsson Karlbergshallen B Karlskoga
2010-02-27 16:00 0918152082 Storfors IBF - Skattkärrs IK U 5 - 9 Johnny Mizser, Christoffer Söderström Storfors Sporthall
2010-02-27 16:15 0918152083 Karlstad IBF U - BK Hammarö 06 4 - 2 Carl Engh, Simon Olsson Stavdal Hyrcity Arena
2010-02-24 19:00 0918152088 Skattkärrs IK U - BK Vålberg 6 - 5 Gustaf Jönsson, Alexander Svensson Stavdal Hyrcity Arena
2010-03-05 20:00 0918152089 Edebäck IBF U - SK Örnen 13 - 6 Jörgen Grändefors, Robin Johansson Ekshärads Sporthall
2010-03-06 13:30 0918152090 Karlstads IBK - Karlskoga IBF U 11 - 2 Carl Engh, Jonas Andrén Stavdal Hyrcity Arena
2010-03-06 15:00 0918152086 IFK Väse - Karlstad IBF U 10 - 2 Björn Engqvist, Linus Larsson Väse Sporthall
2010-03-06 15:10 0918152087 BK Hammarö 06 - Storfors IBF 6 - 2 Kevin Kindström, Ole Kindström Mörmohallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IFK Väse 18 15 1 2 148-78 70 46
2. Karlstads IBK 18 11 5 2 125-92 33 38
3. BK Vålberg 17 12 1 4 159-107 52 37
4. SK Örnen 18 9 2 7 122-97 25 29
5. Karlstad IBF U 18 9 2 7 102-90 12 29
6. Karlskoga IBF U 18 7 4 7 119-105 14 25
7. Skattkärrs IK U 18 7 4 7 117-105 12 25
8. BK Hammarö 06 18 3 2 13 78-139 -61 11
9. Edebäck IBF U 17 3 1 13 82-184 -102 10
10. Storfors IBF 18 1 2 15 64-119 -55 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis